Bitcoin Forum
May 24, 2024, 10:09:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: HERKESE TEK CÜZDAN ADRESİ  (Read 3361 times)
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
September 27, 2017, 08:00:24 AM

Bildiğiniz üzere ülkeler artık kendi coinlerini çıkarıyorlar.Çok değil 10,20 sene sonra kağıt paranın ortadan tamamen kalkacağını düşünüyorum.
Ve kalkmasıda gereklidir.Yapılacak tek şey tüm vatandaşlara tc kimlik gibi bir tane cüzdan verilecektir.Bu cüzdan ölene kadar o vatandaşa ait olacaktır ve o cüzdan numarasından başka bir cüzdana sahip olamayacaktır.Bu sayede  kağıt para ile yapılabilecek tüm dolandırıcılık ve hırsızlık vakalarıda son bulacaktır.Örnek verecek olursak herhangi bir adam başka bir adamın parasını çalmaya çalışsın (darp ,tehdit veya gizli bir şekilde) parayı çalsın ve İsterse gitsin kilimcinin dedesinin ,emmisinin oğlunun cüzdanına aktarsın.zaten kayıtlı o cüzdanın kime ait olduğu sistem tarafından bilindiği için böyle birşeye kimse kalkışmayacaktır.
Her halükarda bu sistem çökecektir ve kağıt paralar yok olmaya mahkumdur.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1295
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
September 27, 2017, 12:56:45 PM

Kağıt paranın ileride yok olacağına ben de inanıyorum ancak tek cüzdan pek mümkün değil. Tek cüzdan için tek para lazım. Tek para dediğin de tekel demek. Tüm dünyada tekel olabilecek bir dijital para yaratmak bana göre mümkün değil çünkü merkeziyetsiz yapı var olduğu sürece herşeyin bir alternatifi olacaktır.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
September 27, 2017, 01:46:29 PM

Kağıt paranın ileride yok olacağına ben de inanıyorum ancak tek cüzdan pek mümkün değil. Tek cüzdan için tek para lazım. Tek para dediğin de tekel demek. Tüm dünyada tekel olabilecek bir dijital para yaratmak bana göre mümkün değil çünkü merkeziyetsiz yapı var olduğu sürece herşeyin bir alternatifi olacaktır.
Gelişen yazılım teknolojisi ve sürekli kendini geliştiren yazılımcılarla bence "tek cüzdan=bütün coinler" fikri zor değil. Şimdi değil belki ama 5 yıl sonra tek bir android, pc, ios cüzdanına bütün coinleri koyabilecek duruma geleceğiz.
bkz: ledger. Kaç tane coin destekliyor daha şimdiden Smiley

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Bayyn
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

Web Developer

View Profile
September 27, 2017, 01:47:47 PM

Evet hırsızlık konusunda çok güzel bir fikir fakat merkezsiz bu adreslerin kime ait olduğunu bulmak imkansız. Dolayısıyla biraz hayalmiş gibi duruyor.
KUTUB
Jr. Member
*

Activity: 161
Merit: 1

View Profile
September 27, 2017, 01:57:00 PM

Bu benim de bayağadır aklımda olan bir yöntem, devletler istese bunu yaparlar bu sayede her türlü karapara akışı da tamamen bitmese bile bayağı azalır ama nedense hiç gündeme getirilmiyor devletler tarafından(Sanırım Norveç yavaş yavaş nakit para kullanımını azaltma yolunu seçmişti piyasalar için)
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
September 27, 2017, 02:15:13 PM

Bildiğiniz üzere ülkeler artık kendi coinlerini çıkarıyorlar.Çok değil 10,20 sene sonra kağıt paranın ortadan tamamen kalkacağını düşünüyorum.
Ve kalkmasıda gereklidir.Yapılacak tek şey tüm vatandaşlara tc kimlik gibi bir tane cüzdan verilecektir.Bu cüzdan ölene kadar o vatandaşa ait olacaktır ve o cüzdan numarasından başka bir cüzdana sahip olamayacaktır.Bu sayede  kağıt para ile yapılabilecek tüm dolandırıcılık ve hırsızlık vakalarıda son bulacaktır.Örnek verecek olursak herhangi bir adam başka bir adamın parasını çalmaya çalışsın (darp ,tehdit veya gizli bir şekilde) parayı çalsın ve İsterse gitsin kilimcinin dedesinin ,emmisinin oğlunun cüzdanına aktarsın.zaten kayıtlı o cüzdanın kime ait olduğu sistem tarafından bilindiği için böyle birşeye kimse kalkışmayacaktır.

hırsızlık yapacak adam hertürlü hırsızlığını yapar bence ama dediğin gibi büyük oranda azalır.
Kağıt paranın devri bencede bitecek ama en son bizim ülkede biter.

dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
September 27, 2017, 08:33:54 PM

Bence yapılamaz diye birşey yok belki 20 yıl sonra bu gelişmelere bile çok güleceğiz.
20 yıl çok uzun bir süre artık.
herşey çok kısa sürede değişiyor ve gelişiyor.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
September 28, 2017, 07:20:12 AM

tc kimlik gibi cüzdan numarası olması gereken bir durum hem bu şekilde devlet yeni kimlikte satabilir bize Cheesy  Grin
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
September 28, 2017, 12:20:00 PM

Dolandırıcının birine banka yolu ile cebe havale yapmıştım, şikayetçi oldum 2 senedir ses yok, adı sanı belli. Maalesef dolandırıcılığın çözümü yok, uyanık olmak lazım.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
September 28, 2017, 12:45:06 PM

Üstüne de blockchainler arası transferler oturursa tek bir para birimi oluşmaya başlar. Paranın coğrafi çıkış ve coğrafi giriş yerine göre matematiksel işlemler yapılır. Bu aşamaya geldiğimizde UK yine uyuzluk yapar.
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
September 28, 2017, 01:28:43 PM

ilerde olabilir niye olmasın.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1295
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
September 28, 2017, 07:07:25 PM

Gelişen yazılım teknolojisi ve sürekli kendini geliştiren yazılımcılarla bence "tek cüzdan=bütün coinler" fikri zor değil. Şimdi değil belki ama 5 yıl sonra tek bir android, pc, ios cüzdanına bütün coinleri koyabilecek duruma geleceğiz.
bkz: ledger. Kaç tane coin destekliyor daha şimdiden Smiley

Ledger'ın daha fazla kripto para desteklemesi sizin işinizi kolaylaştırıyor olabilir ama aynı zamanda eklenen her cüzdan üstlendiğiniz riski de artıyor. Daha fazla cüzdan demek daha fazlar varlığın aynı yerde saklanması demek. Üstelik tek bir pin'le. Pin'inizi bilen/öğrenen biri cüzdanınızı çalarsa (ki 2-3 seneye bunun haberlerini de duyarız) bütün varlığınız gitti demektir...

O yüzden ne kadar fazla farklı cüzdan o kadar az risk...
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
September 28, 2017, 09:18:16 PM

Bence yapılamaz diye birşey yok belki 20 yıl sonra bu gelişmelere bile çok güleceğiz.
20 yıl çok uzun bir süre artık.
herşey çok kısa sürede değişiyor ve gelişiyor.

aynen öyle 20 yila kalmaz bircok ulke halihazirda nakit parayi %5in altina indirdi bunun bir adim ilerisi kripto paralar olacak bu durdurulamayacak.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
September 29, 2017, 12:45:47 AM

Taktınız bu kağıt para işine. Kağıt paralar kalksa ne olacak ne değişecek para yine güçlülerin elinde olacak sistem yine köleleştirme düzeninden ibaret kalacak. Kağıt para değil para ne zaman kalkar sistem insanların aleyhine işlemeye başlar. Bunun gerçekleşmesi için her alanda otomasyon devriminin yapılması beklenmeli.
Koinci
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

No Bitcoin, no problem.

View Profile
September 29, 2017, 06:02:53 AM

Yanlış anlamadıysam, coin işlemleri herkese görünebilir şekilde, doğru mu? Yani, benim coin adresime bakan dünyadaki herkes yapılan işlem miktarlarını, hesapta ne kadar olduğunu görebilir, doğru mu? Siz banka hesabınızın detaylarını herkesin görebileceği bir banka kullanır mısınız? Açıkçası, coin konseptine sıcak bakıyor olsam da, bu şekilde bir kişisel mahremiyet karşıtı uygulamanın değişmesi gerektiğine inanıyorum.

Güvenlik, ancak açık bulunana kadar güvenlik sağlar. Görece yüklü coin bulunan adresler sürekli saldırı tehditi altında olacaktır.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
September 29, 2017, 01:17:49 PM

Kağıt paraların bir gün ortadan kalkacağına inanıyorum fakat tek cüzdan fikri cok doğru degil
Feoner
Newbie
*

Activity: 49
Merit: 0

View Profile
September 29, 2017, 08:02:03 PM

Ülkemizde hukuk adalet sistemi düzgün işlemediği sürece dünyanın en gelişmiş sistemi de gelse kimseye bir şey anlatamazsınız
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
September 29, 2017, 11:18:56 PM

Cüzdanları da insanlara entegre ettiler mi tamamdır. Umumi helaya gitsen haberleri olur artık. Özgürleştirme hareketini, sömürü hareketine dönüştürmeye illa ki çalışacaklardır.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
September 30, 2017, 09:55:13 AM

Mantıksız bunu sağlayamazlar . Kimsenin işine gelmez bu . Güvence açısından sıkıntılı bir kere . Hesabın çalınma ihtimali veya yatırımcının içinin rahat etmesi açısından bir den fazla hesaba bölüyoruz . Daha güvenli oluyor .
Hawker
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

View Profile
September 30, 2017, 10:11:44 AM

Kağıt para zaten yok olmaya başladı ki, yani artık esnaf nakit para gördüğü zaman bir duraksıyor, bozuk para bile bulamıyorsun esnafta. Abi kart yok muydu diye soruyor adamlar. Kağıt paranın yok olmaya başladığı kısmı doğru ancak bu blockchain teknolojisi sayesinde mi olacak o konuda biraz şüpheliyim.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: