Bitcoin Forum
May 07, 2024, 06:34:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: ? Wallet ?  (Read 4404 times)
Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
September 29, 2017, 10:35:35 AM
 #21

Pojam trgovine mi je malo nejasan. Kako možeš da trguješ sa coin-ima? Pa zar oni sami nemaju vrednost na tržištu tog dana i to je to. Ponuda, potražnja. Verovatno na tu trgovinu misliš ili možda nešto kupuješ sa njima, pa onda prodaješ...

Buy low sell high. Kupiš BTC kada je na 4000$ prodaš kada dođe na 4100$. Ista stvar kao i sa dionicama, samo što tržnice za kripto imaju puno manje provizije za kupnju/prodaju (od 0.1% do 0.3% dok kod dionica nisam vidio ispod 0.5%).

Kako je to lako reci, al za znanje sta je low a sta high u trgovini treba vidovitost Smiley

A gledaj, meni ide. Najbolje je probati sa malo novaca (50-100 Eura) i ako ide dodaš još. Ako nejde, prestaneš i onda si samo izgubio 50-100 Eura.
1715106860
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715106860

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715106860
Reply with quote  #2

1715106860
Report to moderator
1715106860
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715106860

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715106860
Reply with quote  #2

1715106860
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Matrix3
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100



View Profile
September 29, 2017, 11:02:23 AM
 #22

Kakva su Vam iskustva na berzi BTC da li ima interesovanja ili je "muka" kad treba obaviti transakciju?   Huh
Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
September 29, 2017, 11:07:19 AM
 #23

Kakva su Vam iskustva na berzi BTC da li ima interesovanja ili je "muka" kad treba obaviti transakciju?   Huh

Misliš kod kupnje ili trgovanja? Ja koristim GDAX i tamo je dosta lako. Imaš paoe i kupiš, uzmeju ti 0.25% za BTC ili 0.3% za LTC i ETH. Sa time da ako radiš to preko limit buy/sell ne uzmeju ti nikakvu proviziju. GDAX je dosta jednostavan za koristiti i nikada nisam imao problema.
avonka
Member
**
Offline Offline

Activity: 512
Merit: 10


View Profile
September 29, 2017, 12:29:19 PM
 #24

... kod banaka, nekako postoji "ekipa" koja radi na zaštiti i tamo imaš neku garanciju, ugovor ... ovo je, koliko ja znam, a znam jako malo (za sada) ipak neki početak i verovatno je sve još dosta "otvoreno" ili nije ...  Huh
Pa zavisno o vrsti walleta i ovdje moze biti "ekipa" koja je zasluzna za sigurnost i zastitu, to bi za primjer bio JAXX i drugionline walleti koje smatram najmanje sigurnima. Dok kod raznih lokalnih walleta si sam odgovoran za sigurnost svojih coinova.
Sto znaci da bi oni mogli ostati netaknuti godinama ili opet s druge strane, mozes pokupiti malware koji bi nekako i na neki nacin iskoristio slabosti lokalnog walleta i poslao tvoje coinove na tuđu adresu.


Mislim da je u svijetu kiptovaluta najbolje drzati se one stare "ne cuvaj sva jaja u istoj kosari" Smiley
Ja sam otvorila wallet kod Jaxx. Kako sam kod tebe procitala smatras da to nije bas najsigurniji nacin za drzanje Coina. Potvrdi dali sam dobro svhatila.
mamaxi
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 100


View Profile
September 29, 2017, 03:29:58 PM
 #25

U ovom poslu izgleda nista nije sigurno, sto vise citam sve me vise panika hvata  Smiley
Al ako su se silni ljudi oko mene nahvatali suske u ovoj raboti trebao bi i ja nesto navatati Smiley

MetaSk
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
September 29, 2017, 05:04:44 PM
 #26

... kod banaka, nekako postoji "ekipa" koja radi na zaštiti i tamo imaš neku garanciju, ugovor ... ovo je, koliko ja znam, a znam jako malo (za sada) ipak neki početak i verovatno je sve još dosta "otvoreno" ili nije ...  Huh
Pa zavisno o vrsti walleta i ovdje moze biti "ekipa" koja je zasluzna za sigurnost i zastitu, to bi za primjer bio JAXX i drugionline walleti koje smatram najmanje sigurnima. Dok kod raznih lokalnih walleta si sam odgovoran za sigurnost svojih coinova.
Sto znaci da bi oni mogli ostati netaknuti godinama ili opet s druge strane, mozes pokupiti malware koji bi nekako i na neki nacin iskoristio slabosti lokalnog walleta i poslao tvoje coinove na tuđu adresu.


Mislim da je u svijetu kiptovaluta najbolje drzati se one stare "ne cuvaj sva jaja u istoj kosari" Smiley
Ja sam otvorila wallet kod Jaxx. Kako sam kod tebe procitala smatras da to nije bas najsigurniji nacin za drzanje Coina. Potvrdi dali sam dobro svhatila.

Sviticloud based walleti su najmanje sigurni. Jaxx je imao nekakvih sigurnosnih problema pred koji mjesec mislim.
Najsigurniji su hardware walleti, pa onda lokalni po meni. Ali opet, nekada se ne moze izbjeci koristenje cloud walleta, kao sto su Jaxx ili Xapo npr koji osobno koristim upravo zbog bitcoin kartice.

U ovom poslu izgleda nista nije sigurno, sto vise citam sve me vise panika hvata  Smiley
Al ako su se silni ljudi oko mene nahvatali suske u ovoj raboti trebao bi i ja nesto navatati Smiley

Nema panike, samo ulazi onoliko koliko si spreman izgubiti. Bolje da nas nema ako cemo se svega plasiti Smiley
Matrix3
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100



View Profile
September 30, 2017, 07:26:11 PM
 #27

U pravu si, sve to ipak samo IGRA, u kojoj neko gubi, al' neko i profitira!   Wink   Čuo sam "priče" da su mnogi uspeli i napravili "dobar pazar" pa sam se i ja malo zainteresovao da "vidim" kako stoje "stvari"?!   Cool
Doovla (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 100



View Profile
September 30, 2017, 07:51:58 PM
 #28

Možda sada skrećem sa teme ,ali smatram da je čak i približna ovoj.
Ukoliko dođemo na neki neodređeni način do coinsa, da li postoji ikakva šansa da se "zagube" posle nekog vremena i šta raditi ?  Huh Roll Eyes Roll Eyes
MetaSk
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
September 30, 2017, 08:08:27 PM
 #29

Možda sada skrećem sa teme ,ali smatram da je čak i približna ovoj.
Ukoliko dođemo na neki neodređeni način do coinsa, da li postoji ikakva šansa da se "zagube" posle nekog vremena i šta raditi ?  Huh Roll Eyes Roll Eyes

Zato uvijek cuvas privatni kljuc svakog svog walleta i spremas ga na sigurno...dali uobliku .dat datoteke ili pisan kemijskom na papiru i zatvoren u onu ladicu gdje drzis ugovore i racune...tako svejedno.

Moji walleti su backupani na oba nacina... Smiley
Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
September 30, 2017, 08:11:28 PM
 #30

Možda sada skrećem sa teme ,ali smatram da je čak i približna ovoj.
Ukoliko dođemo na neki neodređeni način do coinsa, da li postoji ikakva šansa da se "zagube" posle nekog vremena i šta raditi ?  Huh Roll Eyes Roll Eyes
"Zagubiti" coine u biti ne možeš... tj. oni su uvijek na blockchainu. Možeš jedino zagubiti svoj pristup coinima.
Zamisli to kao sef u banci za kojeg samo ti imaš jedini ključ. Znači, eksportiraj svoj privatni ključ na neko sigurno mjesto (papir?) i nemaš brige. Pazi gdje ćeš spremiti svoje privatne ključeve, postoje sofisticirani virusi koji mogu prepoznati takvu vrstu podataka ako ti je računalo zaraženo.

Naravno, ovo se ne odnosi na servise koji drže privatne ključeve umjesto tebe (npr. neki online novčanici, mjenjačnice itd.). Tu možeš izgubiti coine ako se servis ugasi iz bilo kakvog razloga - dešavalo se već puno puta do sada.
MaxDigger
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
September 30, 2017, 10:11:19 PM
 #31

Da li neko zna kako da napravim wallet preko PC-a?  Huh
I kako ( u koracima?) Huh
Konkretno mi treba da se ulogujem na deeponion,mozete videti ispod.


https://scontent.fbeg2-1.fna.fbcdn.net/v/t35.0-12/22117695_897400163741247_1649697332_o.png?oh=687baa2f78ea5a000deedd0208f471ac&oe=59CECA15

Ako ti i dalje treba pomoc oko DeepOnion walleta pogledaj ovu stranicu i video uputstvo. https://deeponion.org/community/threads/deeponion-how-to-backup-install-import-a-fresh-wallet.194/. Ujedno bih ti preporucio da pratis i ovu temu https://bitcointalk.org/index.php?topic=2006010.0. Prvi post ove teme pruza kvalitetne informacije o DeepOnion projektu i o pravilima ucestvovanja u AirDrop-u. Ujedno ti preporucujem i da se uclanis na DO forum jer je i to jedno od pravila koje bi morao da ispunis.
mamaxi
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 100


View Profile
October 01, 2017, 07:32:31 AM
 #32

I ja sam ispratio te video klipove o podesavanju i pravilima igre.
Sad su me primili u airdrop i mislim da je to to.
Ostaje mi jedino da se nadam koinima u petak Smiley

MaxDigger
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
October 01, 2017, 08:06:27 AM
 #33

I ja sam ispratio te video klipove o podesavanju i pravilima igre.
Sad su me primili u airdrop i mislim da je to to.
Ostaje mi jedino da se nadam koinima u petak Smiley

Mislim da nisi pogresio sto si se prikljucio ovom projektu. Ako se budes drzao pravila igre mislim da ce korist biti obostrana. Ja sam juce imao svoj prvi airdrop I zaista sam zadovoljan. Ekipa koja je u ovoj prici je super i uvek spremna da pomogne. Nemoj zaboraviti da kvalitetno ucestvujes u DO forumu jer je i to jedan od uslova da ostanes u igri. Danas su to jos jednom naglasili. Ako bude bilo nekih nejasnoca bolje dvaput pitatii nego da kasnije zalis zbog toga. Ja bar tako radim uvek. Zato I podrzavam ovakve postove jer niko od nas nije rodjen da je sve znao.   
Matrix3
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100



View Profile
October 01, 2017, 09:15:07 AM
 #34

Forumi su korisna stvar i dobro je da se na njima razmenjuju informacije i iskustva!   Shocked
Doovla (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 100



View Profile
October 01, 2017, 10:27:05 AM
 #35

Na koji način mogu da imam pristup wallet-u?  Huh
Svaki put kad udjem na sajt ,konkretno MyEtherWallet, izbaci mi da ponovo napravim wallet (iako sam ga već napravio)  Undecided Roll Eyes
Skinuo sam takođe i aplikaciju za njega , pa ako možete i tu da me uvede u priču korišćenja?
Miner4ever
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 101


View Profile
October 01, 2017, 10:54:18 AM
 #36

Na koji način mogu da imam pristup wallet-u?  Huh
Svaki put kad udjem na sajt ,konkretno MyEtherWallet, izbaci mi da ponovo napravim wallet (iako sam ga već napravio)  Undecided Roll Eyes
Skinuo sam takođe i aplikaciju za njega , pa ako možete i tu da me uvede u priču korišćenja?

Taj nisam jos koristio, al vidim da je veoma prost. Znaci prva opcija je za pravljenje novog i to ides samo jednom, a sledeca je send eth and tokens i tako bi trebalo da ides verovatno.
Jer tamo ima opcija: How would you like to access your wallet?
i tu kao i kod svih upises svoj private key obicno je na vrhu ovde je vidim na dnu.
U svakom slucaju edluje vrlo prosto.
Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
October 01, 2017, 12:17:24 PM
 #37

Na koji način mogu da imam pristup wallet-u?  Huh
Svaki put kad udjem na sajt ,konkretno MyEtherWallet, izbaci mi da ponovo napravim wallet (iako sam ga već napravio)  Undecided Roll Eyes
Skinuo sam takođe i aplikaciju za njega , pa ako možete i tu da me uvede u priču korišćenja?

Google chrome i MyEtherWallet Chrome dodatak sa službene stranice (link na dnu stranice).
Tada postaje puno praktičniji i jednostavniji za korištenje.
investitor
Member
**
Offline Offline

Activity: 120
Merit: 10


View Profile
October 01, 2017, 07:01:38 PM
 #38

... Mnogi koriste MyEtherWallet. I ja bi zelele, ali toliko mi je komplikovan nigde nemogu naci neki video gde bi mogla nauciti koriscenje.

Moža ovaj video bude od pomoći:

https://www.youtube.com/watch?v=Hk7Dj8kxENw
Matrix3
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100



View Profile
October 01, 2017, 07:39:24 PM
 #39

Imati više wallet-a nije problem, jedino što se mora voditi računa o šiframa za njih, zar ne?   Shocked
freigeist
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1107
Merit: 534


View Profile
October 02, 2017, 09:58:25 AM
 #40

Bitcointalk user ID?
Kako se pronalazi i gde (u koracima)Huh Huh

pogledaj svoj link tj u linku na tvoj račun:
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1111462

user ID ti je ovaj broj poslije "u=" u tvom slučaju: 1111462

Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!