Bitcoin Forum
May 12, 2024, 04:01:02 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: ? Wallet ?  (Read 4404 times)
Zmaku
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 102



View Profile
October 05, 2017, 05:02:33 PM
 #61

Prvi savjet je: nemoj još da prodaješ. Koliko vidim cijena tom tokenu konstantno raste i ako ovako nastavi uskoro će vrijediti bar 5 puta više. Druga stvar je što je trenutno izlistan samo na etherdelta exchangeu koji je bar meni najkonfuzniji exchange koji sam ikada vidio tako da ja tamo nikada ne bih otvorio račun. Ako baš hoćeš da prodaš te tokene onda moraš da otvoriš račun na etherdelta exchangeu (nemam račun tamo pa ne znam sada tačno kako idu koraci, ali ne bi trebalo da je teško) i da na svoj račun tamo prebaciš tokene i onda napraviš nalog za prodaju eBTC-a u ETH (trenutno se eBTC može prodati samo za ETH). I kada ti taj nalog prođe (neko prihvati da kupi tokene za cijenu koju si odredio) onda dobiješ ETH na svoj nalog na etherdelti. Tada možeš te svoje ETH prebaciti u svoj privatni wallet ili na neki drugi pametniji exchange i trgovati s njim.

Pošto si totalno početnik u ovome dobro pazi šta radiš, tri puta prekontroliši šalješ li svoje tokene na ispravnu adresu jer ako pogrešno pošalješ izgubićeš ih nepovratno.
Ja ti ipak predlažem da se strpiš još neko vrijeme dok taj token ne budeš mogao prodati na nekom boljem exchangeu.

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord    ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
1715486462
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715486462

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715486462
Reply with quote  #2

1715486462
Report to moderator
1715486462
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715486462

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715486462
Reply with quote  #2

1715486462
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715486462
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715486462

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715486462
Reply with quote  #2

1715486462
Report to moderator
Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
October 05, 2017, 08:07:11 PM
 #62

Pošalji ih s walleta na Etherdeltu i prodaj za ETH, zatim prodaj ETH na mjenjačnici za FIAT i pošalji si novac na račun.
Zmaku
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 102



View Profile
October 05, 2017, 10:22:04 PM
 #63

Kao što sam i napisao, nemoj još da prodaješ, vrijednost ide gore. Od momenta kada si pitao za prodaju do sada vrijednost je porasla duplo. Tako da bih ja na tvom mjestu dobro razmislio šta da radim.
Ili možeš da prodaš pola, dobićeš isto kao i da si prodao sve kada si pitao danas, a drugu polovicu ostani i vidi dokle će ovo sve da ide.
Srećno! Wink

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord    ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
October 05, 2017, 10:49:51 PM
 #64

Da, ne moraš prodat, možeš pričekat da završi pump i prodat ih na dumpu po 4x manjoj cijeni.
Miner4ever
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 101


View Profile
October 06, 2017, 06:32:25 AM
 #65

Da, nikad se tu ne zna sta je gore a sta dole, za cas kurs promeni tok.
Mislim da je najbolje te tokene istresti sto pre Smiley ne bas kad je sitna svota, daj sta das, nego kad je primamljiva.
Matrix3
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100



View Profile
October 06, 2017, 06:37:56 AM
 #66

Ako token nije baziran na Ethereum ERC-20 standardu... jer neki mogu biti i na Waves platformi ... znači da bih mogao imati problem? Šta u tom slučaju da se radi?  Trebaće nova adresa?!   Huh
Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
October 06, 2017, 06:52:46 AM
 #67

Ako token nije baziran na Ethereum ERC-20 standardu... jer neki mogu biti i na Waves platformi ... znači da bih mogao imati problem? Šta u tom slučaju da se radi?  Trebaće nova adresa?!   Huh

Ako je waves onda niti jedna ethereum adresa ti neće pomoći. U tom slučaju treba ti waves novčanik (wallet). To su dva potpuno različita blockchaina.
 
Više o waves platformi imaš ovdje:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1387944.0
Matrix3
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100



View Profile
October 08, 2017, 10:26:25 AM
 #68

Drugar hvala na linku. Vidim da je ova "priča" dosta široka i da je potrebno imati pojma o dosta detalja. Ništa preko noći. Sve mora da odstoji i da "legne" što bi rekli stari ljudi.  Nema "instant" varijanti, jer sve što je brzo to je i kuso ...   Wink
investitor
Member
**
Offline Offline

Activity: 120
Merit: 10


View Profile
October 08, 2017, 02:11:40 PM
 #69

... jer neki mogu biti i na Waves platformi ... znači da bih mogao imati problem? Šta u tom slučaju da se radi?  Trebaće nova adresa?!   Huh

Ja sam otvorio novčanik na adresi https://waveswallet.io/ ali još ga nisam koristio ...  Grin
Doovla (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 100



View Profile
October 08, 2017, 04:48:28 PM
 #70

... jer neki mogu biti i na Waves platformi ... znači da bih mogao imati problem? Šta u tom slučaju da se radi?  Trebaće nova adresa?!   Huh

Ja sam otvorio novčanik na adresi https://waveswallet.io/ ali još ga nisam koristio ...  Grin
Moj ti je savet da pogledas aktuelne airdropove .. mozda uskoro bude bilo potrebe  Grin Wink
Matrix3
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100



View Profile
October 10, 2017, 11:41:57 AM
 #71

Slažem se, jer uskoro dolazi petak 13. i tada će sigurno biti nebo puno "padobrana" i "donacije", bar se iskreno nadam, zar ne?   Wink
DI_TE
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 0


View Profile
October 11, 2017, 10:05:34 PM
 #72

Sta mislite gde bi bilo najbezbednije cuvati novcice? Berze? Koje? Externi wallet? PC wallet? Ili...?
Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
October 11, 2017, 10:42:25 PM
 #73

Sta mislite gde bi bilo najbezbednije cuvati novcice? Berze? Koje? Externi wallet? PC wallet? Ili...?

Ovisi o mnogo faktora. Koji novčići? Koja količina? Koliko ti je često potreban pristup? Na koliki vremenski period ih želiš pohraniti...
Burze ne bih nikako preporučio osim za male količine koje su ti potrebne za trgovanje ako se time baviš.
Externi wallet - ako misliš na Ledger Nano ili Trezor, onda da, prilično su sigurni.
PC wallet - siguran koliko ti je sigurno i samo računalo (virusi, trojanci, keyloggeri...).

Znam za neke ljude koji čuvaju veće količine bitcoina na tzv. 'paper wallet-u' kojeg fizički čuvaju u sefu.
investitor
Member
**
Offline Offline

Activity: 120
Merit: 10


View Profile
October 12, 2017, 07:29:36 AM
 #74

@DI_TE

Želim da preporučim jedan vrlo detaljan opis vezan za čuvanje kriptovaluta.
Za početnike mislim da bi ovo trebalo biti obavezno štivo kad traže odgovore na pitanja:

Gde čuvati coine/tokene? Šta raditi u slučaju trgovine? Na kojoj menjačnici je sigurno trgovati?

Link: https://www.cointelegraph.rs/news/bolje-spre%C4%8Diti-nego-le%C4%8Diti-jednostavni-i-efikasni-na%C4%8Dini-da-obezbedite-svoje-nov%C4%8Di%C4%87e
investitor
Member
**
Offline Offline

Activity: 120
Merit: 10


View Profile
October 13, 2017, 09:29:11 AM
 #75

Da li možete da preporučite neki offline Bitcoin wallet koji će da podrži Bitcoin Gold nakon forka 25.10.2017.
Mislim na mogućnost da se postojeći Bitcoini prebace u wallet, a nakon forka u wallet da se priključi Bitcoin Gold.
Takođe me interesuje kad je poslednji rok da se Bitcoini prebace u wallet, kako bi se omogućilo dobijanje Bitcoin Golda?
Doovla (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 100



View Profile
October 13, 2017, 05:25:03 PM
 #76

Treba mi pomoć : greškom sam ukucao ID svoj na deeponionu kada sam aplicirao za airdrop i sada ne mogu da nađem gde ga promenim??

Takođe me zanima kada skinete svoj deeponion wallet gde nađete tu adresu njegovu koju treba da ukucate  Huh Huh
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
October 13, 2017, 07:57:06 PM
 #77

Da li možete da preporučite neki offline Bitcoin wallet koji će da podrži Bitcoin Gold nakon forka 25.10.2017.
Mislim na mogućnost da se postojeći Bitcoini prebace u wallet, a nakon forka u wallet da se priključi Bitcoin Gold.
Takođe me interesuje kad je poslednji rok da se Bitcoini prebace u wallet, kako bi se omogućilo dobijanje Bitcoin Golda?

Zar mogući Bitcoin fork nije povezan s implementacijom Segwit2x? To bi trebalo navodno biti sredinom 11.2017.

Bio je jedan post ovdje na forumu koji je spominjao točan datum ali ne mogu ga sad naći.

Bi li trenutni rast cijene BTCa mogao biti povezan s mogućim hardforkom? Mislim možda svi gledaju da imaju što više bitcoina u novčaniku kako bi dobili više koina obje valute.
RelBunny
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 40
Merit: 0


View Profile
October 13, 2017, 08:04:48 PM
 #78

Da li možete da preporučite neki offline Bitcoin wallet koji će da podrži Bitcoin Gold nakon forka 25.10.2017.
Mislim na mogućnost da se postojeći Bitcoini prebace u wallet, a nakon forka u wallet da se priključi Bitcoin Gold.
Takođe me interesuje kad je poslednji rok da se Bitcoini prebace u wallet, kako bi se omogućilo dobijanje Bitcoin Golda?

U principu bilo koji wallet je OK, trebat će ti samo private key kojim ćeš onda moći pristupiti bitcoin goldu.

https://bitcoin.org/en/choose-your-wallet

Zadnji rok jest trenutak prije nego što će se dogoditi fork. Točno vrijeme ne znam, no datum je naravno 25.10.
Imaj na umu da ako držiš bitcoin negdje na exchangeu, neki od njih će ti odmah dati i bitcoin gold, no to ovisi o njima tako da je svakako bolje prebaciti u wallet.
RelBunny
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 40
Merit: 0


View Profile
October 13, 2017, 08:16:29 PM
 #79

Da li možete da preporučite neki offline Bitcoin wallet koji će da podrži Bitcoin Gold nakon forka 25.10.2017.
Mislim na mogućnost da se postojeći Bitcoini prebace u wallet, a nakon forka u wallet da se priključi Bitcoin Gold.
Takođe me interesuje kad je poslednji rok da se Bitcoini prebace u wallet, kako bi se omogućilo dobijanje Bitcoin Golda?

Zar mogući Bitcoin fork nije povezan s implementacijom Segwit2x? To bi trebalo navodno biti sredinom 11.2017.

Bio je jedan post ovdje na forumu koji je spominjao točan datum ali ne mogu ga sad naći.

Bi li trenutni rast cijene BTCa mogao biti povezan s mogućim hardforkom? Mislim možda svi gledaju da imaju što više bitcoina u novčaniku kako bi dobili više koina obje valute.

To o čemu govoriš je drugi fork koji slijedi nakon ovog. Točan datum se ne zna još (jer ovisi o blocku, ne o vremenu), trenutno je predviđanje 18.11.

Rast BTC-a djelomično svakako jest povezan s tim forkovima, no nije samo do toga. Nakon jednog razdoblja stagnacije, bilo je za očekivati da će krenuti prema novim visinama i taj će se trend najvjerojatnije još dugo nastaviti. Jasno da će biti korekcija, razdoblja padova i stagnacije, no generalno trend je uzlazan i u sljedećih nekoliko godina nema razloga stati.
investitor
Member
**
Offline Offline

Activity: 120
Merit: 10


View Profile
October 13, 2017, 08:38:45 PM
 #80

Da li možete da preporučite neki offline Bitcoin wallet koji će da podrži Bitcoin Gold nakon forka 25.10.2017.
Mislim na mogućnost da se postojeći Bitcoini prebace u wallet, a nakon forka u wallet da se priključi Bitcoin Gold.
Takođe me interesuje kad je poslednji rok da se Bitcoini prebace u wallet, kako bi se omogućilo dobijanje Bitcoin Golda?


U principu bilo koji wallet je OK, trebat će ti samo private key kojim ćeš onda moći pristupiti bitcoin goldu.

https://bitcoin.org/en/choose-your-wallet

Zadnji rok jest trenutak prije nego što će se dogoditi fork. Točno vrijeme ne znam, no datum je naravno 25.10.
Imaj na umu da ako držiš bitcoin negdje na exchangeu, neki od njih će ti odmah dati i bitcoin gold, no to ovisi o njima tako da je svakako bolje prebaciti u wallet.

Hvala za info.
Interesuje me da li među ponuđenima walletima sa linka ima neka varijanta kao što je MyEtherWallet?
Tj. da skinem samo ključeve kojima preko weba pristupam walletu.

Druga stvar koja me interesuje je da li sa istim private key pristupam i Bitcoin Goldu?
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!