Bitcoin Forum
May 22, 2024, 01:59:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Safra Kesesinin Alınması Doğru mudur?  (Read 686 times)
osman.uysal (OP)
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
September 27, 2017, 08:54:08 PM

Ultrason sonucuna göre safra kesesinde 2.5 cm çapında taş var. Cerrah, sadece taşı değil safra kesesini de almak gerektiğini söylüyor kapalı ameliyat ile. Ancak ben yine de emin olamadım. Ameliyat olmaksızın bir çözümü yok gibi görünüyor. Ameliyat olunduğu takdirde de safra kesesini de almış olacaklar. Bu meseleye dair bilgisi olan var mı acaba ? Ameliyatsız bir çözüm bilen, ya da safra kesesi alınmaksızın sadece taşı almaları mümkün olmuyor mu??
DebelenenBocuk
Member
**

Activity: 84

View Profile
September 27, 2017, 09:14:26 PM

Vücutta zararli yer yoktur . Allah-ı teala hicbir organimizi bos yere yaratmamistir . Safra kesesi vucuttaki zararli maddeleri suzer. Yoksa kana karisir o zararli maddeler. Hicbir zaman cok gerekli olmadikca vucudunuza dokundurtmayin
PoemsOfUnholy
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
September 27, 2017, 09:49:56 PM

Safra kesesinin alınması tartışmaya açık bi konu değildir. Patlaması durunda vücudunuza zehir yayar ve ölümle sonuçlanır. Cerrahi müdahale ile öngörülen durumlarda alınması en doğrusudur
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
September 28, 2017, 01:24:25 PM

Safra kesesinin patlaması yüzünden iç organlara çok fazla toxic madde yayılır bunun önüne geçmek için safra kesesini alır doktorlar fakat insanların dediği gibi bir işe yaramayan organ değildir.
vücutta her organın belli bir görevi vardır.Safra kesesinin alınması insanı çok fazla etkilemez açıkcası

HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
September 28, 2017, 02:14:45 PM

tahililerini yeni yaptı isen ayni film yeni çekildi ve ameliyata  karar veremedi isen sana bir yol anlatalım denemesi sana kalmış.

Bunu ben geçen sene öğrendim ama yalan yok denedim ama bir daha hastaneye gidipte  film çektirip baktırmadım.bende taş değilde çamur şeklinde bol ufak taşlar var dediler. genel cerrahi ameliyat şart dedi bende şu ara olamam hocam hastam var onlara bakıyorum diyince işte günde 3 kez değilde 5-6 kez az az yemek yiyicen demli çay içme kahve içme falan filan dediler.

neyse google araştırken bir yerde denk geldi .okudum denildiği gibi yaptım arada ağrı oluyordu denilen ağrılar kesildi o  dönemde .şimdi bazen olsada işte mdiede yapar ağrıyı safra keseside.

Gelelim googleda bulduğum tedaviye.

Kuruyemişçilerde olan iğde alınıyor arkadaşlar.Bildiğiniz iğde işte bunu sabah aç karnına olacak bu olay kahvaltıdan en az 45 dakika yada 1 saat  önce içicen.

5-6 tane iğde alıp bunları bıçakla ufak ufak kestane çizer gibi çizip işte bir su bardağı su ısıtıyorsunuz bir cezvede ve bu iğdelerde içinde demleniyor su
iğdenin birazda ezin tozu çıksın bu suyu kaynayınca bir su kupaya süzerek boşaltıp biraz şeker ekleyip aç karnına içip olayı bitiyoruz.Kahvaltı bunu içtikten 1 saat sonra yapın bunu her sabah 1 ay boyunca yapın deniliyor.

İşte orda yazanlardan bazısı denedik sonra film çektirip taşlar düşme değilde bu olaydan sonra taşlar gene  eriyormuş ve safrada çamur şeklini alıyor dediler.Ağrının sebebi ise taşın boyutu ve çokluğu olayı ama normal safranın çamur şeklinde olması lazım diyorlar.

Hasta olanlarada geçmiş olsun.
elpresidenteg23
Member
**

Activity: 130

View Profile
September 28, 2017, 03:58:48 PM

Hocam oncelikli olarak soylecegim ilk sey, isin ehli olan doktorlardan fikir alip, onlarin kararina uyman yonunde olacaktir. Sadece bir doktordan degil (asagida sebebi yaziyor), birkac doktordan fikir almak her zaman iyidir. Sordugun sorulara en iyi cevabi onlardan baska kimse veremez.

Ben sadece kendimden bir ornek vermek istiyorum. Yaklasik 5 sene once ameliyat oldum ve safram alindi. 1 hafta kadar birkac saatlik yogun sancilar cekmistim, doktora gittigimde on iki parmak bagirsaginda iltihaplanma oldugunu soyleyip ilac verip eve gondermisti (iste sebep!). Aksam fenalasinca acile kaldirdilar ve acilde 2-3 saat kivranmanin ardindan, Allah razi olsun bir ihtisas doktoru gelip hemen MR'a soktu ve sonucu gorup geceyarisi beni ameliyata aldi. Boylece bu dertten kurtuldum. Safra kesesinin alinmasiyla cok fazla degisiklik olmadi hayatimda. Ozellikle yaglilara dikkat etmemi ve bunlardan kacinmami soylemisti doktor. Ilk zamanlar daha dikkatliydim ama belli bir zaman sonra insan ipin ucunu kacirabiliyor Smiley Tabii ki olmasi daha iyidir, bosuna boyle yaratilmamisizdir ama sukurler olsun su ana kadar cok fazla sikinti cekmedim. Simdilik benden bu kadar, sana cok gecmis olsun.

MarcosCr
Member
**

Activity: 215
Merit: 13

View Profile
September 28, 2017, 04:23:44 PM

Ben safra kesesi ameliyatı oldum. Yaşantınızı etkilemiyor, diyet yapmanız gerekmiyor.Ama ben kilo aldım.
gunduz
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
September 28, 2017, 04:40:49 PM

bro sadece taşı aldırmak istediğini söyle kolayına geliyo doktorların sadece taşı almak zor oluyodiye komple kesemese ne varsa alıyolar
Bitcocoin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 271

View Profile
September 28, 2017, 05:02:30 PM

Eğer doktor böyle bi karar verdiyse kesinlikle doğrudur, eğer patlarsa öldürebilir çünkü vücuttaki zehirli maddeleri süzüyor. Yani zorunlu verilmiş bi karardır.
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
September 28, 2017, 05:26:13 PM

Gerekiyosa alınmalı doktor gerekli görüyosa da aldır patlarsa sıkıntı.
osman.uysal (OP)
Member
**

Activity: 70

View Profile
September 28, 2017, 06:54:48 PM

Arkadaşlar teşekkür ediyorum. Bu gün bir kaç doktora daha ulaşıp sorma imkanım oldu. Ayrıca ameliyat olanlara da sordum. Genel görüş ameliyatla safra kesesinin alınması yönünde. Taşın çapı 2.5 cm olduğu için o büyüklükte bir taşı eritmek ya da oradan çıkarmak safra kesesi alınmadan mümkün olmadığını söylüyorlar. Onun için nihayetinde ameliyata ikna oldum ben de. Artık iki üç hafta içerisinde ameliyat gerçekleşecek. İlgilendiğiniz için sağolun.
RagnarLothbrok41
Member
**

Activity: 84

View Profile
September 29, 2017, 07:59:34 PM

Kişide safra kesesi olmadığı zaman da normal yaşam sürdürülebilmektedir . Fakat safra kesesi alındığında karaciğerin yapmış olduğu safra , safra kesesinde depolanmak yerine direkt olarak kanallarla bağarsağa akar  Bunun devamlı gerçekleşmesi bazı hastalarda ishal sebebi olabilir . Fakat bu durum da diyet ve ilaçlar ile düzeltilebilmektedir .

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
● PLINKO  (+) ROULETTE ║ BITVEST ║ |7| SLOTS    ▼ BIT SPIN
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
September 29, 2017, 08:13:07 PM

safra kesesi alındıktan sonra kanal direkt karaciğere bağlanıyor zamanla orada kanal genleşerek yine bir kese oluşuyor öyle uzun bir süre organsız kalmıyorsunuz.
zaten ameliyat edilen organ küçücük bir şey öyle temizleyip geri toplamaya yaramadığı için kökten alıyorlar.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
September 30, 2017, 07:34:37 AM

Yaklaşık 3 ay önce safra kesemi üzerindeki polipler yüzünden aldırmak zorunda kaldım.
Doktorunuza ameliyatı açıkmı yoksa kapalımı yapacağını sorun Smiley
Kapalı ameliyat oldktan 4 gün sonra kalkıp normal hayatıma dönmüştüm.
Göbek çevrenizde 1,2 cm lik 3 tane çizgi izinden başka izde olmuyor.
Ameliyattan sonra özellikle aç kalmamaya vede çok yağlı yememeye dikkat edin.
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
September 30, 2017, 08:56:41 AM

Eğer alınması gerekli ise Mecburen aldırman lazım başka çaren yok gibi zaten eğer taş olayı varsa tabiki normal olarak safra kesesini'de bazı durumlarda alıyorlar geçmiş olsun.
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
September 30, 2017, 09:52:42 AM

Vücutta zararli yer yoktur . Allah-ı teala hicbir organimizi bos yere yaratmamistir . Safra kesesi vucuttaki zararli maddeleri suzer. Yoksa kana karisir o zararli maddeler. Hicbir zaman cok gerekli olmadikca vucudunuza dokundurtmayin
Bune arkadaş, ? bi bilgin yoksa konuşmayın insanları yanlış yönlendirmeyin vücuttaki zararlı maddeleleri süzer nedir?. Safra kesesi bağırsağı bazikleştirmek için ve yağların sindirilmesini rahatlaştırmak için gerekli olan safrayı biriktiren organdır alınırsa ne olur ? hazımsızlık çekebilirsin yağlı besinleri  çok önermem tabiiki aldırmak son çare olmalı ama öle şu elemanın abarttığı gibi bişey yok. Taşı eriten hap ve sıvılar  var araştırmanı tavsiye ederim.Sorun olursa özelden sorabilirsin eczacıyım

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
September 30, 2017, 11:44:24 AM

Safra kesesi sorunu Annemde vardı atak şeklinde ağrıları olur sırta vurur ağrısı , doktora gittiğimizde doktorun söylediklerini sana da söylemek isterim doktor gerçekten işinde iyiydi . DOKTOR : Annemin safra kesesindeki taş boyutlarına baktı ve bunlar safra kesesi kanalından düşmez dedi 2 tehlike var eğer safra kesesinde ki taşların boyutu kanala düşecek kadar küçükse ve oradan düşerken yolu tıkarsa olay safra kesesinden çıkıyor bir karaciğer sorunu haline geliyor ve dayanılmaz ağrıları oluyor ve o kanaldan taşı büyük ameliyatla çıkarabiliyorlar , ama taşların boyutu büyükse onlar kanala düşemiyor ve safra kesesinde kalıyor  ne zaman kesenin yolunu tıkarsa o zaman ameliyat zorunlu hale geliyor . Annem aldırmadı onda ki taşların boyutu büyük 2-3 yıldır safra kesesindeki taşlarla yaşıyor kızartma ve salata , yumurta bunlar safra kesesinde sorunlar yaratabilir . Eğer taşlar büyükse sorun yok onunla yaşayabilirsin ama taşlar kanalı tıkama riski taşıyorsa kapalı yöntemle aldırtmanı tavsiye ederdim . Tek bir doktora gitme  birden çok doktora git ve kendin bir karar ver.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
September 30, 2017, 12:24:18 PM

Bir arkadaşımın annesinin safra kesesinin alınması durumu vardı. Hayati bir organ değilmiş bence daha büyük risklerin önüne geçmek adına safra kesesini aldırman doğru olabilir. yine de iyi araştır

mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
December 12, 2017, 05:47:19 PM

Safra kesesinin alınmasında bir problem yok fakat yediğinize içtiğinize dikkat etmek gerekir .
kingkonjac
Member
**

Activity: 308

View Profile
December 13, 2017, 02:39:24 AM

Ne olursa olsun zor bir durum, geçmiş olsun.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: