Bitcoin Forum
May 28, 2024, 02:18:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Gold  (Read 7783 times)
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
September 30, 2017, 07:17:56 AM

1) BitcoinGold BTG C-cex 'de ekli. Bu bitcoingold omu yoksa çıkacak olanmı ?
2) Örneğin 1 Bitcoinim var . Blockchain cüzdanımamı atmam lazım yoksa bittrexte durması yeterlimi?
3)Cevaplarınızı bekliyorum.

1-BTG - bitgem diye bir coinmiş.

https://coinmarketcap.com/currencies/bitgem/

2 - evet bittrexte ne kadar bitcoinin varsa o kadar bch verdi zamanında ama öncesinde borsanın bunu açıklaması lazım. bazı borsalar bölünme öncesi desteklediklerini, ekstra coinin vereceklerini söylediler. hatta koinim bile verdi ama geç verdi.

Hocam acikliga kavuşturmak icin sormak istedim, btc sayisi dedigimiz altcoinlerden cikilip btc bazinda kac tane oldugu mu, yoksa altcoinlerden cikmaya gerek yok, onlari btc bazinda hesaplayip ona gore veriyorlar mi, örneğin su kadar strat var btc bazinda su kadar bitcoin eder diyorlar mi. Heralde ilk secenekteki gibi oluyordur

yok öyle olmuyor, sadece btc'deysen veriyorlar, geçen sefer millet almak için altcoinlerden çıktı, verdikten 5 dakka sonra daldılar geri altlara ama sonra geri indi altlar

Küçük oyuncular cok etkilemez de balinalar bunu kacirmaz onlar da cikar asil etkiyi o kekolar yapar, millet bozdurduktan sonra yeni cakma btc verilene kadar alim zamanidir ozaman tamamdir:)
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1140

View Profile
September 30, 2017, 07:27:20 AM

1) BitcoinGold BTG C-cex 'de ekli. Bu bitcoingold omu yoksa çıkacak olanmı ?
2) Örneğin 1 Bitcoinim var . Blockchain cüzdanımamı atmam lazım yoksa bittrexte durması yeterlimi?
3)Cevaplarınızı bekliyorum.

1-BTG - bitgem diye bir coinmiş.

https://coinmarketcap.com/currencies/bitgem/

2 - evet bittrexte ne kadar bitcoinin varsa o kadar bch verdi zamanında ama öncesinde borsanın bunu açıklaması lazım. bazı borsalar bölünme öncesi desteklediklerini, ekstra coinin vereceklerini söylediler. hatta koinim bile verdi ama geç verdi.

Hocam acikliga kavuşturmak icin sormak istedim, btc sayisi dedigimiz altcoinlerden cikilip btc bazinda kac tane oldugu mu, yoksa altcoinlerden cikmaya gerek yok, onlari btc bazinda hesaplayip ona gore veriyorlar mi, örneğin su kadar strat var btc bazinda su kadar bitcoin eder diyorlar mi. Heralde ilk secenekteki gibi oluyordur

yok öyle olmuyor, sadece btc'deysen veriyorlar, geçen sefer millet almak için altcoinlerden çıktı, verdikten 5 dakka sonra daldılar geri altlara ama sonra geri indi altlar

Küçük oyuncular cok etkilemez de balinalar bunu kacirmaz onlar da cikar asil etkiyi o kekolar yapar, millet bozdurduktan sonra yeni cakma btc verilene kadar alim zamanidir ozaman tamamdir:)

Walla biz de öyle diyorduk, "siz çıktınız bcc almak için, biz altlarda çoşarız" dedik, sonuç hüsran  Smiley öğrendiğim birşey varsa o da bu piyasada "alım fırsatı" hiç bitmiyor nedense!

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
gogo1903
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
September 30, 2017, 07:29:23 AM

bu catallama bitcoin sahiplerine yariyor ufak miktarlari olanlara bir etkisi olmuyor ama bitcoin sahipleri baya para yapti cash de bile havadan 1000 dolara tanesini sattilar. bir kere daha ayni sekilde guzel kar yapilir cash ile ama henuz kesin degil olacagi ama yapilir bence bitcoin sahiplerinin isine geliyor baya

zenfo
Full Member

Activity: 364

View Profile
September 30, 2017, 11:42:11 AM

Insanlar daha btc yi anlayamamisken ikidebir cikan catallanma haberlerini nasil anlasinlar.
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
September 30, 2017, 12:32:26 PM

Kripto paralar da gelecek gören insanlar sürekli yeni bir şeylere adım atmaya başlıyorlar. Çoğu kişi bitcoin cash i desteklememişti hatta bitcoinin çıkış amacına ters olduğuna dair bir sürü konular açılmıştı. Ama elinde yüksek meblağlarda bitcoini olan insanlar bir o kadar da bitcoin cashe sahip olunca güzel paralar kazanmışlardı. Aynı konu bitcoin gold için de geçerli olacaktır. Ama bunu bir alışkanlık haline getirip sürekli bölünme yapmaya başlarlarsa bitcoinin değerini etkileyeceğini düşünüyorum. Bitcoin gold olsun bitcoin cash olsun bunların çıkan icolardan yada alt coinlerden bir farkı olduğunu düşünmüyorum.. Umarım bu bölünmeler bitcoinde olumsuzlukları getirmez.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
September 30, 2017, 01:13:22 PM

Bu olay iyice saçmalama durumuna gitti. bu klonlar devam ederse bitcoine zarar vereceğini düşünüyorum. umarım bu işe bir son verirler.
Bileydin
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
September 30, 2017, 08:36:16 PM

Klon falan ama adam lar sağlam ve iyi bir algı oluşturuyorlar, Bitcoin'in ne olduğunu dahi bilmeyenler hard fork sonrası pastadan pay almak için şimdiden kolları sıvamış durumda.

Roger Ver hard fork sonrası oluşacak coinin Bitcoin' den daha  değerli olacağını savunuyor. Litecoin yaratıcısı Charlie Lee ile 250 Bitcoin' lik bahse girdiler.

Charlie Lee' nin dışında bir çok kişi ile aynı şekilde iddaya girdiği belirtiliyor.

https://twitter.com/SatoshiLite/status/913807452197478400

jmalkovich
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
September 30, 2017, 09:42:29 PM

Fork olacaksa herkes bitcoine geçecek altcoinler bi güzel çakılacak demektir. Şuan piyasa berbat son bir çıkış yapıp dibi görecek gibi geliyor bana.

retail.global

◣  FACEBOOK
◣  TWITTER
◣  TELEGRAM
◣  MEDIUM
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
September 30, 2017, 09:50:38 PM

Geçen sefer btcleri satın algısı yaratılmıştı. BCH diye bir şey çıktı millet bedavadan köşeyi döndü. Şimdi btc tutun algısı var. Dolarda bekleyeceğim bu sefer. Ya herro ya merro  Roll Eyes
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
September 30, 2017, 10:06:51 PM

Geçen sefer btcleri satın algısı yaratılmıştı. BCH diye bir şey çıktı millet bedavadan köşeyi döndü. Şimdi btc tutun algısı var. Dolarda bekleyeceğim bu sefer. Ya herro ya merro  Roll Eyes

Bu piyasa böyle oyunlar için 2. hamleyi genel olarak aynı şekilde tekrarlar devamı 3. 4. hamleler çok fena ters köşe yapar Smiley Gerçi piyasa için konuşuyorum bu olay çok başka.
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
September 30, 2017, 10:56:27 PM

Merhaba;

Bu sefere işin rengi farklı olacak. Algoritma değişiyor. Bitcoin Gold ETH POS'a geçmek üzere iken GPU ile kazılabilen Ethash algoritması piyasaya çıkacak. Bu da diğer BTC clone'larından ayrıldığı nokta. Diğer BTC clone'ları BTC'den hash gücü çalmaya çalışıyorlar ve başarılı olamadılar. BTC Cash hala bir tehlike ve durumu Kasım fork'unda belli olacak.

İyi dileklerimle
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
October 01, 2017, 03:25:59 AM

Bugün gold yarın silver hiçbiri Bitcoin'in yerini tutmamakla beraber Bitcoin merkezli sistemin tamamen kaldırılması gerektiğini düşünüyorum. On milyon korelinin elinde yüz milyon avrupalının elindeki kadar Bitcoin olduğu sürece bu piyasadan kazanan kesim Bitcoin üreticileri yani Çin, Kore ve Japonya olmaya devam edecektir.
altcoinci
Full Member

Activity: 333
Merit: 103

View Profile
October 01, 2017, 03:52:30 AM

Millet bitcoingold diye btcgold'a yüklenmiş. Bir günde yüzde 150 arttı.
scarface-T
Full Member

Activity: 211

View Profile
October 01, 2017, 08:24:19 AM

Klon falan ama adam lar sağlam ve iyi bir algı oluşturuyorlar, Bitcoin'in ne olduğunu dahi bilmeyenler hard fork sonrası pastadan pay almak için şimdiden kolları sıvamış durumda.

Roger Ver hard fork sonrası oluşacak coinin Bitcoin' den daha  değerli olacağını savunuyor. Litecoin yaratıcısı Charlie Lee ile 250 Bitcoin' lik bahse girdiler.

Charlie Lee' nin dışında bir çok kişi ile aynı şekilde iddaya girdiği belirtiliyor.

https://twitter.com/SatoshiLite/status/913807452197478400

Büyük bir iddaaymış, BTC cash gibi olsun yeter bizim için Smiley
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
October 01, 2017, 08:42:38 AM

Böyle bir şey olacağını düşünmüştüm adını duyduğumda alayım mı dedim risk almayayım dedim
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
October 01, 2017, 09:03:14 AM

Böyle bir şey olacağını düşünmüştüm adını duyduğumda alayım mı dedim risk almayayım dedim
Neo ve neosta da aynısı olmuştu. Hatta geçen trustplus ile wetrustta karıştırılıp aynı sey yaşandı. Amerikan doları yerine kanada doları almak gibi.
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
October 01, 2017, 11:01:27 AM

Neo ve neosta da aynısı olmuştu. Hatta geçen trustplus ile wetrustta karıştırılıp aynı sey yaşandı. Amerikan doları yerine kanada doları almak gibi.
yok öyle birşey ikiside 6 aydan fazladır bittrex te işlem görüyor ilk zamanlar bende oyle sanıyordum ama öyle değilmiş, plus tam bır pump/dump coinidir sureklı yukselır duser
altcoinci
Full Member

Activity: 333
Merit: 103

View Profile
October 01, 2017, 01:30:29 PM

Alanlar adını mı ayırt edemiyor anlamıyorum.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
October 01, 2017, 02:23:43 PM

Bir amatör olarak kafa karışıklığı yaşadığım doğru. Sanıyorum ki benim gibi olan pek çok kişi de vardır. Piyasayı bilmeyenlerin kafasında dolaşan asıl soru şu bence:
- Bitcoin bölündüğünde ya da her ne olduysa -sonuç olarak cash, gold ve benzerleri çıktığında- elimizdeki BTC miktarı kadar yeni coin nasıl veriliyor? Yani elimizdeki BTC'yi alıyorlar da yerine yeni coin'den mi veriyorlar? Yoksa havadan mı geliyor yeni coin'ler? Smiley
mavikapi
Member
**

Activity: 209
Merit: 11

View Profile
October 01, 2017, 08:39:32 PM

Bir amatör olarak kafa karışıklığı yaşadığım doğru. Sanıyorum ki benim gibi olan pek çok kişi de vardır. Piyasayı bilmeyenlerin kafasında dolaşan asıl soru şu bence:
- Bitcoin bölündüğünde ya da her ne olduysa -sonuç olarak cash, gold ve benzerleri çıktığında- elimizdeki BTC miktarı kadar yeni coin nasıl veriliyor? Yani elimizdeki BTC'yi alıyorlar da yerine yeni coin'den mi veriyorlar? Yoksa havadan mı geliyor yeni coin'ler? Smiley
Ağustosta kaçırmıştım havadan gelmiş evet cüzdanınıza BTC Cash.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: