Bitcoin Forum
May 23, 2024, 01:59:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Rządowy projekt ministerstwa cyfryzacji  (Read 2267 times)
Em_i_ly (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10


View Profile
September 29, 2017, 10:13:28 AM
 #1

W kwietniu zeszłego roku pojawiły się wiadomości o tym, że rząd zamierza wprowadzić projekt oparty na blockchain. Są jakieś nowe wiadomości na ten temat?
klimauk
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 183
Merit: 103

Crypto maniac - HODL


View Profile
October 02, 2017, 05:18:03 PM
 #2

W kwietniu zeszłego roku pojawiły się wiadomości o tym, że rząd zamierza wprowadzić projekt oparty na blockchain. Są jakieś nowe wiadomości na ten temat?

Ten? https://businessinsider.com.pl/technologie/billon-system-mikroplatnosci-oparty-na-blockchain/hn8kcqv
Ogolnie nie wszedlbym w nic co polskie. Dzis jest, jutro nie ma.


Hodler <> seller <> buyer
Pilasu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 540
Merit: 265



View Profile
October 02, 2017, 05:42:54 PM
 #3

Też mam taką zasadę ale jest polcoin PLC wciąz żywe https://bitcointalk.org/index.php?topic=421964.0

Nic
Raistlinnn
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 0


View Profile
October 02, 2017, 06:32:28 PM
 #4

W kwietniu zeszłego roku pojawiły się wiadomości o tym, że rząd zamierza wprowadzić projekt oparty na blockchain. Są jakieś nowe wiadomości na ten temat?

Ten? https://businessinsider.com.pl/technologie/billon-system-mikroplatnosci-oparty-na-blockchain/hn8kcqv
Ogolnie nie wszedlbym w nic co polskie. Dzis jest, jutro nie ma.



Ja nie wszedłbym w nic w czym maczał palce nasz piękny i profesjonalny rząd Smiley
Dlugina23
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 504
Merit: 251



View Profile
October 02, 2017, 07:28:35 PM
 #5

Pierwsze słyszę o takim projekcie.
Em_i_ly (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10


View Profile
October 03, 2017, 11:23:59 AM
 #6

"Od papierowej do cyfrowej Polski" tak się nazywa. Trochę kopnęłam się z datą (czerwiec 2016). "Planowane jest uruchomienie trzech nowych strumieni: e-Przedsiębiorczość,Blockchain i kryptowaluty oraze-Skrzynka (...)" Po wpisaniu w google powinien wam się pojawić pdf
Em_i_ly (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10


View Profile
October 03, 2017, 11:51:46 AM
 #7

A w styczniu tego roku było kolejne spotkanie w Ministerstwie Cyfryzacji: https://cyfrowaekonomia.pl/spotkanie-grupy-blockchain-kryptowaluty-ministerstwie-cyfryzacji/

Nie wiem, jak ale próbują działać w Blockchain, a przynajmniej sprawiają wrażenie zainteresowanych.
Em_i_ly (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10


View Profile
October 03, 2017, 12:53:50 PM
 #8

Też mam taką zasadę ale jest polcoin PLC wciąz żywe https://bitcointalk.org/index.php?topic=421964.0

Ale komentarze na głównym forum nie wskazują na zainteresowanie. Chyba zwłaszcza teraz.
wojteks102
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 616
Merit: 251



View Profile
October 03, 2017, 03:06:11 PM
 #9

W kwietniu zeszłego roku pojawiły się wiadomości o tym, że rząd zamierza wprowadzić projekt oparty na blockchain. Są jakieś nowe wiadomości na ten temat?

Ten? https://businessinsider.com.pl/technologie/billon-system-mikroplatnosci-oparty-na-blockchain/hn8kcqv
Ogolnie nie wszedlbym w nic co polskie. Dzis jest, jutro nie ma.

w Golem też? Trochę więcej optymizmu jak projekt i team będzie dobry i prosperujący to nie ma co się zamykać przez pewne wyobrażenia
klimauk
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 183
Merit: 103

Crypto maniac - HODL


View Profile
October 03, 2017, 07:30:25 PM
 #10

w Golem też? Trochę więcej optymizmu jak projekt i team będzie dobry i prosperujący to nie ma co się zamykać przez pewne wyobrażenia

Golem sie nie interesuje ale nie z powodu tego ze CEO jest Polakiem, tylko o tak po prostu. Mam za duzo ICO juz na swoim koncie, nie moge byc wszedzie.
To nie przez pesymizm tylko przez doswiadczenie kolego Smiley

Hodler <> seller <> buyer
as_Mieszko
Member
**
Offline Offline

Activity: 104
Merit: 12


View Profile
October 04, 2017, 10:01:49 AM
 #11

Hej,
jest jakiś konkretny powód dlaczego nie warto wchodzić w Polskie projekty?
(Pytam, bo jestem w tym nowa i nie mam pojęcia co miałby być w tym akurat pomyśle nie tak Smiley )

kenairam
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
October 04, 2017, 10:55:51 AM
 #12

Cześć,
 Według mnie rządowe projekty są bardzo ryzykowne,
np. dowody cyfrowe planowano już wdrożyć dawno.
Zmiana rządu - na pewno może zmienić sytuacją.
Co innego z komercyjnymi projektami, w których jest polski akcent np. Golem
as_Mieszko
Member
**
Offline Offline

Activity: 104
Merit: 12


View Profile
October 05, 2017, 09:46:35 AM
 #13

Cześć,
 Według mnie rządowe projekty są bardzo ryzykowne,
np. dowody cyfrowe planowano już wdrożyć dawno.
Zmiana rządu - na pewno może zmienić sytuacją.
Co innego z komercyjnymi projektami, w których jest polski akcent np. Golem

Dzięki za wyjaśnienie. Myślałam, że generalnie chodzi o polskie projekty.... czyli wszystkie rządowe pomysły mogą być ryzykowne. Dzięki

Em_i_ly (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10


View Profile
October 05, 2017, 09:50:26 AM
 #14

Wydaje mi się, że ze strony rządu to dobry krok, wejście w nową technologię, wyrażenie poparcia dla zmian technologicznych, które nadejdą już niebawem. Tylko od ogłoszenia pomysłu minęło już sporo czasu, a o kontynuacji nic nie słychać.
Em_i_ly (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10


View Profile
October 05, 2017, 11:07:45 AM
 #15

Jutro odbywa się konferencja on-line, będą też eksperci z programu rządowego.
https://pl.xtb.com/przyszlosc-kryptowalut-konferencja-online?utm_source=businessinsider&utm_content=businessinsider&utm_campaign=konferencjaonlinebitcoin
rzepa
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 158
Merit: 100


View Profile
October 05, 2017, 08:33:54 PM
 #16

Wydaje mi się, że ze strony rządu to dobry krok, wejście w nową technologię, wyrażenie poparcia dla zmian technologicznych, które nadejdą już niebawem. Tylko od ogłoszenia pomysłu minęło już sporo czasu, a o kontynuacji nic nie słychać.

Pewnie, że tak. Kto jak kto ale rząd ma tutaj duże pole do popisu. Cyfrowe dowody, służba zdrowia, może nawet przetargi (bez ustawiania).
Em_i_ly (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10


View Profile
October 06, 2017, 11:45:40 AM
 #17

I to wszystko w blockchain. Wszystko fajnie, tylko niech te przetargi wygrają dobre pomysły, a nie te najmniej kosztowne.Wink
rzepa
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 158
Merit: 100


View Profile
October 06, 2017, 02:06:27 PM
 #18

I to wszystko w blockchain. Wszystko fajnie, tylko niech te przetargi wygrają dobre pomysły, a nie te najmniej kosztowne.Wink

Hmm.. jeśli chodzi o państwowe przetargi..
Podobno informatyzacja ZUS kosztowała oficjalnie 3 miliardy złotych a nieoficjalnie 6 miliardów.
Em_i_ly (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10


View Profile
October 06, 2017, 02:14:48 PM
 #19

I tego właśnie się obawiam. To samo było z budową stadionów na EURO2012. Wygrały firmy oferujące pracę po kosztach, ale do tego doszły później koszty poprawek.
Raistlinnn
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 0


View Profile
October 06, 2017, 04:42:39 PM
 #20

Wyjdzie tak jak z narodowy samochodem elektrycznym... pomijam fakt , że jesteśmy krajem gdzie prąd w 90% wytwarza się z węgla. Proszę nie wierzcie w pomysły tego, bądź kolejnego genialnego rządu. Praktycznie wszystko co jest państwowe nie może się udać.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!