Bitcoin Forum
May 02, 2024, 06:57:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Banka odbila uplatu Bitmain-u  (Read 655 times)
klobi (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 9
Merit: 0


View Profile
September 29, 2017, 03:30:25 PM
 #1

Pozdrav ekipa,

danas sam imao jedno negativno iskustvo vezano za kupovinu opreme za rudarenje (miner). Banka mi nije htjela odraditi transfer firmi Bitmain koja se bavi proizvodnjom i prodajom minera. Zaba to pojašnjava ovako:

Poštovani gospodine xxx,
 
prema dogovoru, javljamo Vam se u vezi s dodatnim pojašnjenjem razloga odbijanja izvršenja naloga xxx.
 
Transakcija je blokirana sukladno pravilima UnicreditGrupe. Plaćanja povezana sa djelatnošću generiranja virtualnih valuta nisu dozvoljena.
 
U vezi s Vašim zahtjevom za povratom naplaćene naknade tijekom slijedećeg tjedna kontaktirat će Vas Vaša osobna bankarica.


Mene između ostaloga zanima koji je stvarni razlog ovakve zabrane i preko koje ste banke uspješno uplatitli wire transferom tvrtci Bitmain. Znam da se može BTC-om i LTC-om.

1714676272
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714676272

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714676272
Reply with quote  #2

1714676272
Report to moderator
1714676272
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714676272

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714676272
Reply with quote  #2

1714676272
Report to moderator
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714676272
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714676272

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714676272
Reply with quote  #2

1714676272
Report to moderator
1714676272
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714676272

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714676272
Reply with quote  #2

1714676272
Report to moderator
MetaSk
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
September 29, 2017, 05:16:02 PM
 #2

Pozdrav ekipa,

danas sam imao jedno negativno iskustvo vezano za kupovinu opreme za rudarenje (miner). Banka mi nije htjela odraditi transfer firmi Bitmain koja se bavi proizvodnjom i prodajom minera. Zaba to pojašnjava ovako:

Poštovani gospodine xxx,
 
prema dogovoru, javljamo Vam se u vezi s dodatnim pojašnjenjem razloga odbijanja izvršenja naloga xxx.
 
Transakcija je blokirana sukladno pravilima UnicreditGrupe. Plaćanja povezana sa djelatnošću generiranja virtualnih valuta nisu dozvoljena.
 
U vezi s Vašim zahtjevom za povratom naplaćene naknade tijekom slijedećeg tjedna kontaktirat će Vas Vaša osobna bankarica.


Mene između ostaloga zanima koji je stvarni razlog ovakve zabrane i preko koje ste banke uspješno uplatitli wire transferom tvrtci Bitmain. Znam da se može BTC-om i LTC-om.



Bas mezanima dali im u nekom pravilniku pise ista o zabranama kupovanja "opreme za generiranje kriptovaluta", po tome se ni graficke nebi smjele kupovati ali ok.

Ajde molim te probaj dulje uci u srz toga.
avonka
Member
**
Offline Offline

Activity: 512
Merit: 10


View Profile
September 29, 2017, 05:22:24 PM
 #3

Prvo sta banku briga sta ces da kupujes. To znaci da sve kontrolisu. Pitanje dokle ce to ljudi dozvoljavati. Ja bi njima poslala odgvor, da tu stvarcicu kupujem za zimsko grejanje, pa neka proveravaju.
klobi (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 9
Merit: 0


View Profile
September 29, 2017, 06:16:48 PM
 #4

Za sljedeći put znam da ću pripremiti BTC ili LTC, ali sam izgubio ANTMINER L3+ i D3, nisam imao coine u trenutku (imate 2 sata za uplatu) pa sam izabrao wire transfer (7 dana) dok se ne organiziram i banka me zaustavi. Probo bi ujutro jos kod neke druge banke ali zelim bit siguran da je netko predhodno uspio, iako se bojim da cu stic.
klobi (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 9
Merit: 0


View Profile
October 02, 2017, 03:01:51 PM
 #5

Pozdrav ekipa,

danas sam imao jedno negativno iskustvo vezano za kupovinu opreme za rudarenje (miner). Banka mi nije htjela odraditi transfer firmi Bitmain koja se bavi proizvodnjom i prodajom minera. Zaba to pojašnjava ovako:

Poštovani gospodine xxx,
 
prema dogovoru, javljamo Vam se u vezi s dodatnim pojašnjenjem razloga odbijanja izvršenja naloga xxx.
 
Transakcija je blokirana sukladno pravilima UnicreditGrupe. Plaćanja povezana sa djelatnošću generiranja virtualnih valuta nisu dozvoljena.
 
U vezi s Vašim zahtjevom za povratom naplaćene naknade tijekom slijedećeg tjedna kontaktirat će Vas Vaša osobna bankarica.


Mene između ostaloga zanima koji je stvarni razlog ovakve zabrane i preko koje ste banke uspješno uplatitli wire transferom tvrtci Bitmain. Znam da se može BTC-om i LTC-om.



Bas mezanima dali im u nekom pravilniku pise ista o zabranama kupovanja "opreme za generiranje kriptovaluta", po tome se ni graficke nebi smjele kupovati ali ok.

Ajde molim te probaj dulje uci u srz toga.

Zanimljivo je da su mi naplatili proviziju koju mi nisu odmah vratili, nego su mi rekli da pricekam koji dan. Novac nije izišao iz banke, a oni su naplatili proviziju. Još čekam...

Danas sam pošao u Sberbank i odmah sam ih pitao da li oni mogu stopirati transakcije zbog unutarnjih akat-a. Čovjek me zbunjeno gledao i rekao da nemaju takav slučaj. Platio sam Bitmainu i sada čekam njihov odgovor da li je sjelo.
fx1Trader
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 242
Merit: 104



View Profile
October 02, 2017, 03:11:37 PM
 #6

mozda to nema veze sa Zabom ..
nama su se vracale neke isplate poslane u Hong Kong i Singapur ..uz objasnjenje da su tamo banke odbile proknjizit poslana sredstva radi nekih internih akata ..

gdje si to slao ?
klobi (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 9
Merit: 0


View Profile
October 02, 2017, 03:45:44 PM
 #7

mozda to nema veze sa Zabom ..
nama su se vracale neke isplate poslane u Hong Kong i Singapur ..uz objasnjenje da su tamo banke odbile proknjizit poslana sredstva radi nekih internih akata ..

gdje si to slao ?

slao Bitmainu u Hong Kong, ali mi se čini Kineska banka.
ZABA ne dozvoljava, tražio sam objašnjenje i dobio ga:

"Transakcija je blokirana sukladno pravilima UnicreditGrupe. Plaćanja povezana sa djelatnošću generiranja virtualnih valuta nisu dozvoljena."

fx1Trader
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 242
Merit: 104



View Profile
October 02, 2017, 05:49:56 PM
Last edit: October 02, 2017, 08:20:08 PM by fx1Trader
 #8

a tko ce ga znati ..
kazem ..nama se u zadnje vrijeme cesto vracaju uplate u Hong Kong zbog "internih pravila banke u HK "

mozda zaba sumlja da ce proci..pa ni ne salje ..


Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
October 02, 2017, 06:30:28 PM
 #9

mozda to nema veze sa Zabom ..
nama su se vracale neke isplate poslane u Hong Kong i Singapur ..uz objasnjenje da su tamo banke odbile proknjizit poslana sredstva radi nekih internih akata ..

gdje si to slao ?

slao Bitmainu u Hong Kong, ali mi se čini Kineska banka.
ZABA ne dozvoljava, tražio sam objašnjenje i dobio ga:

"Transakcija je blokirana sukladno pravilima UnicreditGrupe. Plaćanja povezana sa djelatnošću generiranja virtualnih valuta nisu dozvoljena."



Ja više puta slao na Coinbase i sve ok što se ZABA-e tice. Možda jer je unutar EU (banka u Estoniji)?
klobi (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 9
Merit: 0


View Profile
October 02, 2017, 09:52:55 PM
 #10

mozda to nema veze sa Zabom ..
nama su se vracale neke isplate poslane u Hong Kong i Singapur ..uz objasnjenje da su tamo banke odbile proknjizit poslana sredstva radi nekih internih akata ..

gdje si to slao ?

slao Bitmainu u Hong Kong, ali mi se čini Kineska banka.
ZABA ne dozvoljava, tražio sam objašnjenje i dobio ga:

"Transakcija je blokirana sukladno pravilima UnicreditGrupe. Plaćanja povezana sa djelatnošću generiranja virtualnih valuta nisu dozvoljena."



Ja više puta slao na Coinbase i sve ok što se ZABA-e tice. Možda jer je unutar EU (banka u Estoniji)?

platio si visa karticom, ja wire transferom (bankovna doznaka).
suncokreten
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 100


View Profile
October 02, 2017, 11:26:52 PM
 #11

I ja sam prije 2 mjeseca novce na GDAX prebacio preko bankovnog transfera (SEPA) i normalno je prošlo. Ovdje je naglašena "djelatnost GENERIRANJA virtualnih valuta" pa se očito to odnosi na adrese povezane sa prodajom minera.

Inače, UniCredit (ZABA) poprilično prati novac koji ide u kripto jer imaju strogu politiku oko istog (zbog counter-terrorisma i sprječavanja pranja novca).
Matrix3
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100



View Profile
October 03, 2017, 06:25:43 AM
 #12

Neverovatno mi je da uzmu proviziju, a da se transakcija ne izvrši ... ludilo ...   Huh
klobi (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 9
Merit: 0


View Profile
October 03, 2017, 10:17:36 AM
 #13

I ja sam prije 2 mjeseca novce na GDAX prebacio preko bankovnog transfera (SEPA) i normalno je prošlo. Ovdje je naglašena "djelatnost GENERIRANJA virtualnih valuta" pa se očito to odnosi na adrese povezane sa prodajom minera.

Inače, UniCredit (ZABA) poprilično prati novac koji ide u kripto jer imaju strogu politiku oko istog (zbog counter-terrorisma i sprječavanja pranja novca).

e ovo me zanimalo, koji je stvarni razlog te zabrane. Ima smisla.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!