Bitcoin Forum
May 22, 2024, 06:16:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: [ANN][ICO] Decision Token (HST) - Horizon State - Oylamanın geleceği  (Read 418 times)
polat90 (OP)
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
September 30, 2017, 07:58:31 AM
Last edit: September 30, 2017, 11:25:51 AM by polat90

Horizon State (HST)

https://horizonstate.com/

WEB | PRESS | TWITTER | REDDIT | TELEGRAM | WHITEPAPER

Decision Token (HST) - Horizon State - Social Bounty Program Live!

MOTİVASYONUMUZ    

Ceplerimizdeki akıllı telefonların bizi NASA'nın aya götürmesi için gerekli olandan daha fazla bilgi işlem gücüne sahip olduğu bir dünyada yaşıyoruz, ancak toplumlarımızı ve organizasyonlarımızı yönetme şeklimiz akıllı telefonları hesap makinesi eşdeğerinde tutuyor.

Etkin karar verme konusunda mevcut telefon modelleri bir zamanlar gelişen demokrasilerimize iyi hizmet etti, artık  günümüzde giderek yavaş, pahalı ve etkisiz hale geliyorlar. Meydana getirdikleri kamuoyu güvenini yitiriyor ve kull ilgisiz kalmasına neden oluyor.

Topluluk hayatımızın hemen hemen her aşamasında daha iyi paylaşılan karar verme araçlarına ve süreçlerine ihtiyacımız var. Onların şeffaf ve güvenilir olmasını, danışmaya izin vermesini ve bizi dahil etmesini istiyoruz, bu engelleri kaldırmak yerine arttırarak depolamaktadır.

VİZYONUMUZ

Dağılımlı kayıt defteri teknolojisi sayesinde, seçim bölgelerini doğrudan etkileşime sokan ve güçlendiren, akıllıca ve etkili bir şekilde oy kullanmalarını sağlayan mekanizmaları kullanarak, faaliyetlerinin, seslerinin duyulacağından emin olduklarını ve oy sonuçlarını ilk elden görmelerini sağlayacak sistemler yaratabiliyoruz.

Horizon State, dağıtımlı kayıt defteri teknolojisinin dürüstlüğü ve kopyalanamaz nitelikleri ile benzeri görülmemiş bir güven veren, token tabanlı bir Blockchain oy verme ve karar verme platformu inşa etti. Horizon State saldırıya uğratılamayacağı, sonuçların asla değiştirilemeyeceği ve seçmen kimliklerinin korunduğu güvenli bir elektronik sandık sunuyor. Aktarılan oylar dünyadaki herkes tarafından şeffaf olarak, gerçek zamanlı olarak sayılabilir. Sonuçlar Blockchain'de kalıcı olarak saklandığından ve asla değiştirilemediğinden, bu sayımlar sonsuza dek sürebilir. Bundan çok daha fazlası - Horizon State, seçmenlerin kendi isimlerini korurken kendi kullandıkları oyların hesaplandığını doğrulamalarını sağlıyor.

Platform, katılımı sağlar, müzakereleri kolaylaştırır ve bilinçli karar verme fırsatı yaratır. Seçmeni etkileyecek konuları anında sistemden duyurmak için bir yöntemdir. Temsilcilerin seçim bölgeleriyle eşi benzeri görülmemiş bir verimlilikle işbirliği yapabilecekleri bir platformdur. Platform, aileleri, toplulukları, personeli aslında bütün vatandaşların yaşamlarını düzenleyen karar alma süreçlerine dahil olmaları için bir yöntemdir.

Ürünümüz Financial Review, The Guardian, Fast Company, ABC ve Triple J'de Avustralyalı bir siyasi hareket olan MiVote tarafından ticari olarak zaten kullanılmaktadır. İlk versiyon platformumuz Şubat 2017'den bu yana Blockchain'de binlerce oy vermeyi kolaylaştırdı. Horizon State şimdi bu ürünü dünyaya sunmayı planlıyor.

Ekosistemin Yapılandırılması

Gerçek harika bir hizmet açık ve kapsayıcı bir sinerji sağlar. Horizon State’in felsefesi, iletişim, etkileşim ve işbirliğini engelleyen bariyerleri kaldırarak buna sağlamaktır. Platform, ortak geliştiricilerin yanı sıra bizlere, karar verme ve oy verme süreçlerine daha fazla yardımcı olacak çeşitli ürün ve hizmetleri geliştirenlere de izin verecek, genişletilebilir bir platform oluşturuyoruz; bu platformların tümü karar tokenlerini kullanacaktır. Horizon State karar verme araçları, süreçleri ve uygulamaları için genişletilebilir, aç kullan bir platform sağlamayı amaçlamaktadır. Çevremizde kullanılan, genel seçimler, posta oyları, sendika seçimleri, pay sahipleri toplantısı gibi farklı gereksinimleri olan çok sayıda oylama sistemi var. Horizon State, bir dizi hizmet ve uygulama türünün yanı sıra, platformumuzun üstünde dApps (Merkezi Olmayan Uygulamalar) oluşturmak için iş ortakları ve servis sağlayıcılarla birlikte çalışıyor olacak. Bu dApp'ler, karar verme süreçlerini kolaylaştırmak, danışmayı ve katılımı iyileştirmek veya özelleştirilmiş kayıt ve kimlik doğrulama modülleri sağlamak için Horizon State kullanan kuruluşlara hizmet sunacaktır.

Bu tarzda bir dApps uygulamasının bazı örnekleri:
• Nüfus dilimlerine göre içerik dağıtımı
Benzersiz oylama mekanizmaları için akıllı sözleşmeler
• İstatistiksel modelleme araçları
• Gelişmiş simülatörler ve yeniden değerlendirme analizi
• Akıllı araştırmalar
• Akıllı oylama ajanları
• Power BI panosuna entegrasyon
• Tahmin araçları

Kullanım Senaryosuna Örnek Uygulama

Anket: Konsey Yeni Bir Baraj Yapmalı mı?

Bir belediyenin su ve kanalizasyon işleri, artan nüfusun ihtiyaçlarını karşılamak ve altyapı üzerindeki bağır yükü hafifletmek için yeni bir baraj inşa etmek istiyor. Baraj sınırları için tanımlanan site bir doğa rezervidir ve bazı insanlar, yerli türler üzerinde yeni bir baraj yapılmasına yönelik etkiden endişe duymaktadır.

Konsey, seçmenlerinin eğilimini anlamak için Hozrizon State’i kullanabilir. HST tokenlerini, token değişiminden veya token fiyatının serbest piyasa tarafından belirlendiği Horizon State ürünündeki bir portal aracılığıyla satın alacaklardır. Daha sonra platformdaki oylamayı ödemek için bu tokenleri kullanırlar. Anket yapmak istedikleri kişi sayısı arttıkça, ihtiyaç duyacakları token sayısı artar. ICO sürecinde yaratılan belirteçlerin sayısı sınırlı olduğundan ve sonrasında daha fazla oluşturulmayacağı için, arz ve talep yasaları token fiyatını belirleyecektir.

HORIZON STATE TOKEN (HST)

Horizon State, etkili oy toplama ve karar verme süreçleri sağlayan Blockchain tabanlı bir platform ve ekosistemdir. Platform Karar tokenleri (HST) kullanılarak çalışır. Bu tokenler, ekosistem içindeki hacimli işlemleri ve diğer hizmetleri ödemek için kullanılır.

Horizon State şu anda hükümetler, büyük şirketler, hisse senedi müşterileri, belediyeler, birlikler, eğitim kurumları, karar verme ve oy verme süreçleri için Kararnameleri kullanacak olan kar amacı gütmeyen kuruluşlara hizmet vermeyi planlıyor. Ekosistem dahilindeki tüm yeni ürün ve hizmetler, token değerini ve talebi artıran HST'yi kullanmayı gerektirir.

TOKEN SATIŞI

Ön Satış: Eylül sonu (listeye seçilmiş katılımcılar için)
Genel ICO başlangıç: 16 Ekim 2017
Genel ICO bitiş: 30 Ekim 2017

OUR TEAM

Moderators: jamieskella, infoaddict

polat90 (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
September 30, 2017, 07:59:35 AM

güncellemeler için ayrılmıştır
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
September 30, 2017, 08:03:20 AM

İyi tamam hoş . Güzel bir düşünce fakat faaliyete geçirme mekanizmasını nasıl sağlayacaklar ?

"Horizon State şu anda hükümetler, büyük şirketler, hisse senedi müşterileri, belediyeler, birlikler, eğitim kurumları, karar verme ve oy verme süreçleri için Kararnameleri kullanacak olan kar amacı gütmeyen kuruluşlara hizmet vermeyi planlıyor"

Bunu faaliyete nasıl geçirecekler ? asıl mesele burada.
polat90 (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
September 30, 2017, 08:41:03 AM

İyi tamam hoş . Güzel bir düşünce fakat faaliyete geçirme mekanizmasını nasıl sağlayacaklar ?

"Horizon State şu anda hükümetler, büyük şirketler, hisse senedi müşterileri, belediyeler, birlikler, eğitim kurumları, karar verme ve oy verme süreçleri için Kararnameleri kullanacak olan kar amacı gütmeyen kuruluşlara hizmet vermeyi planlıyor"

şu an birkaç firmayla zaten çalışılıyor sistemleri geçekten güvenilirse,dahada ileri gidebilirler tabi.bunuda onların pazarlama stratejileri belirleyecek.belki wpde değinmişlerdir bu konuya henüz incelemedim.yakında çevirip paylaşacağım onunda daha detaylı bilgilere ulaşabiliriz hep beraber
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
September 30, 2017, 09:53:24 AM

şu an birkaç firmayla zaten çalışılıyor sistemleri geçekten güvenilirse,dahada ileri gidebilirler tabi.bunuda onların pazarlama stratejileri belirleyecek.belki wpde değinmişlerdir bu konuya henüz incelemedim.yakında çevirip paylaşacağım onunda daha detaylı bilgilere ulaşabiliriz hep beraber

Hocam çevirilerinizi özellikle takip ediyorum . İtina gösteriyorsunuz çevirecek projeyi diye düşünüyorum . Bu proje içime sinmedi niyeyse . Ama detaylarını araştıracağından şüphem yok . İnşallah kazancın olur projeden . Kolay gelsin.
cacoin
Full Member

Activity: 322
Merit: 112

View Profile
October 02, 2017, 05:47:14 AM

Bence düzgün projeye benziyor,oylamaarın güvenilirliği blockchainle dahada mümkün olabilir.takibe almakta fayda görüyorum bu projeyi bi inceleyelim bakalım.bu arada bounty linini bulamadım devam ediyor mu hala?
dnz gns
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
October 02, 2017, 07:34:39 AM

sosylam medayada aktifler ama çok fazla değil bilgilendirme amaçlı paylaşım büyük çoğunluğu buda sürekli paylaşım yapan projelere göre daha çok güven veriyor.
kendilerine güvendiklerini gösteriyor bana deli gibi paylaşım yapanlar genelde cacık olduklarından böyle alt yapılı ve sakin gidenler zaten projelerinin başırılı olacaklarını biliyor(balinalarla anlaşma yaptıklarını düşünüyorum) bakalım özgün çalışmalar içersinde benim gözüm de bakalım nasıl bir durum çıkcak.
orco#2
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1000

View Profile
October 02, 2017, 05:45:12 PM

sanki sessiz ve derinden gidecek vay bbe bu kadar mı toplamış diyeceğimiz bi hava seziyorum bu projede.fikir güzel iş yapma potansiyeli var bence.oylamanın adil olmasını sağlayacak sistem her türlü büyük küçük oylamalarda anketlerde vs. kullanılabilir.daha dikkatli inceleyeceğim projeyi

▄▄███████▄▄
        ▄███▀▀
▄▄▄▄    ▀▄
     ▄▄█████████████▄▄  ▀▄
  ▄▀▀██▀           ▀▀██▄▄▀▄
▄▀  ██                 ▀██
  ██       ▀▀█▀▀         █
█▀        █ █ █        ▄█▀▄
▀▄         █ █ █       ▄█  █
 ██         █▄▄▄█      ▄█  ▄▀
  ██▄                ▄█▀  ▄▀
  ▀▄▀██▄▄          ▄█▀  ▄▀
   ▀▄ ▀▀███▄▄▄▄▄▄█████▀▀
     ▀▀▄▄▄▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀
.UTRUST.▀████████▄
  ▀███████▄
    ▀██████▄
      ▀██████
       ▀█████
        ▀████▄
         █████
          ▀███
           ███
           ▀██
            ██
             █
             █
●  Download WHITEPAPER  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ▼ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
facebook      twitter      slack
▀████████▄
  ▀███████▄
    ▀██████▄
      ▀██████
       ▀█████
        ▀████▄
         █████
          ▀███
           ███
           ▀██
            ██
             █
             █
PrintMule
Hero Member

Activity: 980
Merit: 500

FREE $50 BONUS - STAKE - [click signature]

View Profile
October 02, 2017, 06:40:26 PM

Hocam çevirilerinizi özellikle takip ediyorum . İtina gösteriyorsunuz çevirecek projeyi diye düşünüyorum . Bu proje içime sinmedi niyeyse . Ama detaylarını araştıracağından şüphem yok . İnşallah kazancın olur projeden . Kolay gelsin.

kazancı olsun da zaten emek vermiş adam Smiley ama proje beni de sarmadi dediginiz gibi yani örnek olarak yapiştir hükümetler büyük şirketler vs  eğitim kurumları cart curt ondan sonra yapiştir ico yu topla yatirimi aradan biraz zaman geçer hitbtc ye geçer öyle takilir cok zor çünkü karar verme oy  verme sürecinde bu tarz bi projeyi neden kullansinlar bizde zaten kullanilmaz biz çünkü kendi  kararımızı veremiyoruz Smiley    cok içime sinmedi benim de  başka projelerde görüşmek üzere.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
Altcoin Agent
Hero Member

Activity: 798

Sovryn - 300-500% APY on USDT Deposit

View Profile
October 03, 2017, 07:57:53 PM

projenin fikri şuan saçmasapan bi çok icodan daha iyi bence ve daha önce blockcchainde benzeri yapılmadı diye biliyorum biraz sitesini ve topluluğunu inceledim twitterda 3k takipçiyi geçmişler ve kip panellere falan katılıyor.ben izlemeye aldım takip edeceğim projeyi.çeviri için teşekürler

.The DeFi for Bitcoin Platform.            ███   ███
           ███   ███
          ███   ███
         ███   ███
        ███   ███
       ███   ███
      ███   ███
     ███   ███
    ███   ███
   ███   ███
  ███   ███
 ███   ███
███   ███
▄  ▄██████████████████████▄  ▄
 ▀▄ ▀████████████████████▀ ▄▀
  ▀█ ▀████▀ ▄▄            █▀
   ▀█▄ ▀█ ████████████▀ ▄█▀
     ██▄ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀███  ██
      ███      ▀█▄ ▀ ▄██
       ███▄ ▀█████ ▄███
        ████ ▀██▀ ▄███
         ▀███▄  ▄███▀
          ▀███▄ ▀██▀
            ████▄ ▀
             ████▀
              ▀█▀
SOVRYN███   ███
 ███   ███
  ███   ███
   ███   ███
    ███   ███
     ███   ███
      ███   ███
       ███   ███
        ███   ███
         ███   ███
          ███   ███
           ███   ███
            ███   ███
.300% APY on USDT Deposits.
████████████████████████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
polat90 (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
October 05, 2017, 09:04:57 PM

polat90 (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
October 17, 2017, 01:33:59 PM

ICO Başladı arkadaşlar sitede yazan adrese yatırım yaparak katılabilirsiniz

Adres takip için : https://etherscan.io/address/0xbd2ed3e85faa3433c068c7b3f9c8c7d839ce88d7

TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
October 17, 2017, 04:18:57 PM

TheViralExchangede gördüm tokenlerini 2şer 2 şer dağıtıyorlar 1 milyar olan supplyde  Grin Bi de 200k eth hardcap ne toplarsa kardır kafasında. Daha önce de demokrasilerin geleceği falan filan saçma sapan cümlelerle ico yapmaya çalışanlar vardı ne durumda bitirdiler bilmiyorum da tutacağını da sanmıyorum. Bunu ülke büyükleri kabul eder ülke büyükleri de her zaman seçimlerde hile olmasını isterler. Blockchain işlerine gelmez.

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
kimimben
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
November 13, 2017, 06:39:26 AM

bu konuyu arıyordum bende, iyi prim yaptı piyasaya girince,zamanında daha detaylı inceleyip yatırım yapsaymışız keşke
PrintMule
Hero Member

Activity: 980

FREE $50 BONUS - STAKE - [click signature]

View Profile
November 13, 2017, 05:53:10 PM

vay arkadaş nasil görmemişiz projeyi. yani o kadar ilgi görmemiş ki ilk sayfasi bile dolmamiş başligin. otu boku hype yiyenini scamini yakaliyoz  bi dünya şişiriyoz sayfalarca  mesajlar vs tartişmalar   fakat iş yapana gelince de öyle kıyıda köşede  bırakmışız sonra değerlenince de veryansın . kısmette yokmuş neyse yapacak bişi yok.  doğru düzgün bir borsaya girdimi ki acaba ben bi bakayim da girmediyse etherdeltadan sonra gireceği yerde de muhtemelen yükselişine devam edecektir. 3-5 yolumuzu buluruz belkim.

████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████