Bitcoin Forum
June 27, 2024, 02:51:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 »
  Print  
Author Topic: [ANN] Pundi X - Herhangi Bir Mağazadan Kripto (ile) Al-Sat  (Read 16754 times)
skcdaking
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
March 13, 2018, 05:56:18 AM

Bountyler gelmiş bozdursak mı, ne yapsak bilemiyorum. Ne yapacaksınız siz?
Elimde ne kadar pxs varsa hodl'lama planım var. Pre sale ve bounty dahil hepsi Smiley

hocam bu bounty dağıtımı tamamen bittimi hala devam ediyor mu? bibox depositte kapalı. Biraz daha alasım var ne yapsam bilemedim. bibox deposit açmalarını beklesem mi bountyciler dump lar mı acaba. Şu an sadece idex'ten satabiliyor bountyciler.Oranında hacimi düşük kararsız kaldım.
Bibox kapalı. Swap olana kadar kapalı duracak. Sonra yeni token için açacaklar.
Bounty'yi swap'a kadar bekletmelerinin sebebi milletin satmasını engellemek sanırım. Fiyatın düşmesini istemiyorlar sanırım.
Şimdi 3 gün sonra swap olacak. Fiyat 1000'de 1 düşecek. Düşmesi bekleniyor en azından. Eski pxs'leri ise alan satan olmayacak. 15 eylül'de swap son gün.
Swap süreci biraz karışık olmuş. Basite indirgeyebilirlerdi. Bi adres verip "o adrese kaç pxs gönderirseniz size 1000 katı yeni pxs gönderilecek" diyebilirlerdi. Özellikle karışık tutmuş olabilirler diye düşünmeye başladım.
hiç bişey anlamadım yani şuan elimizdeki pxs ler çöp mü olacak?

Hayır hocam elimizde ne kadar pxs var ise onun 1000 katını vericekler bize aynı oranda da fiyat düşücek haliyle. Token sayısı 1000 katına artacak ismi değişecek vesaire bir şeyler bir şeyler Cheesy
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
March 13, 2018, 09:29:15 AM

Bountyler gelmiş bozdursak mı, ne yapsak bilemiyorum. Ne yapacaksınız siz?
Elimde ne kadar pxs varsa hodl'lama planım var. Pre sale ve bounty dahil hepsi Smiley

hocam bu bounty dağıtımı tamamen bittimi hala devam ediyor mu? bibox depositte kapalı. Biraz daha alasım var ne yapsam bilemedim. bibox deposit açmalarını beklesem mi bountyciler dump lar mı acaba. Şu an sadece idex'ten satabiliyor bountyciler.Oranında hacimi düşük kararsız kaldım.
Bibox kapalı. Swap olana kadar kapalı duracak. Sonra yeni token için açacaklar.
Bounty'yi swap'a kadar bekletmelerinin sebebi milletin satmasını engellemek sanırım. Fiyatın düşmesini istemiyorlar sanırım.
Şimdi 3 gün sonra swap olacak. Fiyat 1000'de 1 düşecek. Düşmesi bekleniyor en azından. Eski pxs'leri ise alan satan olmayacak. 15 eylül'de swap son gün.
Swap süreci biraz karışık olmuş. Basite indirgeyebilirlerdi. Bi adres verip "o adrese kaç pxs gönderirseniz size 1000 katı yeni pxs gönderilecek" diyebilirlerdi. Özellikle karışık tutmuş olabilirler diye düşünmeye başladım.
hiç bişey anlamadım yani şuan elimizdeki pxs ler çöp mü olacak?
Eğer 15 eylüle kladar swap yapmazsanız evet çöp olacak.
15 mart-15 eylül arasında yeni token'e geçiş yapılabilecek.

15 eylüle kadar elinizdeki pxs'leri açıklanan yöntemle 1000 katı olacak şekilde değiştirebileceksiniz.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
PHI1618
Legendary
*

View Profile
March 13, 2018, 07:26:16 PM

Yine Pundix ve yine yeni yeniden bir karar değişimi.
Swap işleminin nasıl olacağını dğeiştirmişler.
Önceki zor ve saçma yoldan vazgeçmişler çok şükür.
Yeni sistemde verdikleri adrese pxs'leri göndereceğiz, gönderdiğimiz adrese yeni pxs token'ler gelecek.

https://medium.com/pundix/update-guide-for-the-new-pxs-swap-f1e4405ef743

Swap tarihi 20 mart'a alındı.
20 eylüle kadar swap yapılabilecek

Neden bilmiyorum ama 31 marttan önce swap yaparsanız yeni tokenler 24 saatte, Nisan ayında yaparsanız 72 saatte, mayostan eylüle kadarki süreçte yaparsanız 2 haftada alacağız yeni tokenleri. Ne alaka gerçekten anlamadım. Pundix ekibinin gariplikleri işte...

skcdaking
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
March 13, 2018, 08:59:00 PM

Böyle fikir değişiklikleri ile insanları yormaları çok saçma olmuş hem sinir ediyor hem projeye zarar veriyor
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
March 15, 2018, 02:39:22 PM

20 Mart ta emanetleri söyledikleri adrese gönderiyoruz sonra yeni tokenler geliyor.
Dikkat son zamanlarda özellikle kolpa twitter hesapları ile farklı adreslere para toplama çalışması yapıyorlar. İlk gördüğünüz adresee pxs leri hemen yollamayın forumdanda bakın ne olmuş ne bitmiş diye resmi hesaptan atılan twitlere ve medium hesabına ve siteye itibar edilmeli.
kesh.zombie
Full Member

Activity: 420
Merit: 101

View Profile
March 15, 2018, 03:26:08 PM

split yöntemini değiştirmeleri güzel  ve mantıklı bir hareket olmuş.önceki yöntem gereksiz derecede uzundu.umarım sorunsuz bir şekilde atlatılır bu süreç.

,........
aramir34
Jr. Member
*

Activity: 33
Merit: 1

Create Your Decentralized Life

View Profile
March 15, 2018, 07:32:24 PM

20 Mart ta emanetleri söyledikleri adrese gönderiyoruz sonra yeni tokenler geliyor.
Dikkat son zamanlarda özellikle kolpa twitter hesapları ile farklı adreslere para toplama çalışması yapıyorlar. İlk gördüğünüz adresee pxs leri hemen yollamayın forumdanda bakın ne olmuş ne bitmiş diye resmi hesaptan atılan twitlere ve medium hesabına ve siteye itibar edilmeli.

Aynen bu son yöntem kullanım olarak büyük kolaylık. Fakat özellikle binance olayındaki kolpa ethereum toplama twitlerine inanan insanlar yüzünden çok istemediler sanırım. Arkadaşlar göndereceğiniz adresi en az 4-5 defa check edin. Adresi birkaç resmi kanaldan twitter medium vs. teyit edin.

Pundinin websitesinden bakarken url'i özellikle check edin. https://pundix.com/  adres.  pundx.com gibi kolpa adresler olabilir. Phishing amaçlı. Özellikle dikkat edin. Malum kolpa adrese gönderdikten sonra geri gelme imkanı yok. Bu kadar popüler projede de tonla fake adres olacağından emin olabilirsiniz.

Hatta şüphe duyarsanız tüm tokenlerinizi göndermeden önden bir tane gönderin. 1000 new pxs token gelirse kalanı gönderirsiniz. 0,06 cent falan gönderim ücreti, hiçbir şey değil yani.

Create Your Decentralized Life │ ESSENTIA │ One seed. Limitless opportunities (https://essentia.one)
shamankripta
Member
**

Activity: 434
Merit: 11

View Profile
March 15, 2018, 08:46:39 PM

simdi arkadaslar pxs'leri 20 marta gonderiyoruz degil mi? Pundix guzel proje, hata da yapmak istemiyorum. Degistirme sebebi nedir? smart contract neden degistirdiler?
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
March 15, 2018, 09:17:06 PM

Yeni sistemde verdikleri adrese pxs'leri göndereceğiz, gönderdiğimiz adrese yeni pxs token'ler gelecek.

Neden bilmiyorum ama 31 marttan önce swap yaparsanız yeni tokenler 24 saatte, Nisan ayında yaparsanız 72 saatte, mayostan eylüle kadarki süreçte yaparsanız 2 haftada alacağız yeni tokenleri. Ne alaka gerçekten anlamadım. Pundix ekibinin gariplikleri işte...

bu ekip kadar kararsız bir ekip görmedim, sürekli bir erteleme güncellme değiştirme modundalar birşeyleri, ilk fırsatta satıp çıkmayı düşünüyorum, az biraz tokenım var
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
March 16, 2018, 07:27:14 AM

sonunda doğru kararı vermişler beynim yanmıştı malesef önceki şekilde kesin beceremez elime yüzüme bulaştırırdım.
kingofrogues07
Member
**

Activity: 140
Merit: 13

View Profile
March 16, 2018, 08:08:25 AM

Depoları fulledik kalkışa hazırız pundi piyasa yapıcı arkadaşlar Smiley
elysion
Newbie
*

Activity: 122
Merit: 0

View Profile
March 16, 2018, 08:18:09 AM

Çeviri için teşekkürler. Güzel bir projeye benziyor. Fakat aklıma bir soru takıldı. Bu kripto alım-satımı sadece transfer işlemlerinde kullanılmak üzere mi tasarlanacak yoksa herhangi bir mağaza da nakit yerine geçmesi planlanıyor mu? Artı bu projenin daha iyi bir yere gelmesi için insanların kripto paralara güveninin artması önemli olacaktır. Zira çoğu kişinin aklında bu konuda hala genel bir güven şüphesi mevcut.
kingofrogues07
Member
**

Activity: 140
Merit: 13

View Profile
March 16, 2018, 08:36:48 AM

Çeviri için teşekkürler. Güzel bir projeye benziyor. Fakat aklıma bir soru takıldı. Bu kripto alım-satımı sadece transfer işlemlerinde kullanılmak üzere mi tasarlanacak yoksa herhangi bir mağaza da nakit yerine geçmesi planlanıyor mu? Artı bu projenin daha iyi bir yere gelmesi için insanların kripto paralara güveninin artması önemli olacaktır. Zira çoğu kişinin aklında bu konuda hala genel bir güven şüphesi mevcut.

Hayır hocam transfer işlemini yapan tonla platform var. Pundi'nin özelliği  kredi kartıyla iş yerlerinde pos cihazlarıyla yapılan ödeme sisteminin aynısını crypto paralara getirmiş olması. Aşağıda ki demo video'dan anlayabilirsiniz konsepti. X card dedikleri pundi kartıyla(kredi kartı gibi düşünün) iş yerlerinden alışveriş sonrası pundinin pos cihazıyla ödeme yapıyorsunuz. Projenin güzelliği burada. Crypto paraları sanal alınıp satılan bir şey olmaktan çıkarıp reel sektöre adapte ediyor.

https://www.youtube.com/watch?v=PWESI8--Lcc
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 645

View Profile WWW
March 16, 2018, 11:07:17 AM

gene mı karar degıstırmıs bunlar Cheesy allahım yaaa bu ne len
elysion
Newbie
*

Activity: 122
Merit: 0

View Profile
March 16, 2018, 11:34:53 AM

Hayır hocam transfer işlemini yapan tonla platform var. Pundi'nin özelliği  kredi kartıyla iş yerlerinde pos cihazlarıyla yapılan ödeme sisteminin aynısını crypto paralara getirmiş olması. Aşağıda ki demo video'dan anlayabilirsiniz konsepti. X card dedikleri pundi kartıyla(kredi kartı gibi düşünün) iş yerlerinden alışveriş sonrası pundinin pos cihazıyla ödeme yapıyorsunuz. Projenin güzelliği burada. Crypto paraları sanal alınıp satılan bir şey olmaktan çıkarıp reel sektöre adapte ediyor.

Hocam bilgilendirme için teşekkürler. Proje benim açımdan şimdi anlamını buldu. Gayet başarılı bir proje. Kısıtlı alternatiflerden kurtarma adına güçlü bir atılım. Video yu da inceleyeceğim. Kolay gelsin. 
PHI1618
Legendary
*

View Profile
March 16, 2018, 04:36:43 PM

Pundix'in olayı bahsettiğiniz zaten. Yoksa pratikte de teoride de bi iş yapmazdı.
Kredi kartımıza tanımladığımız kripto paralarla gidip kahve, giyecek, yiyecek, meyve sebze alabilmek büyük bi olay.
Pundix bu vizyonundan vazgeçmez ve güzel bi pazarlama yaparsa tutacak inşallah Cheesy

Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
March 16, 2018, 09:49:49 PM

Şuan pundix alabildiğimiz bir yer varmı? Alırsak swap yapabilirmiyiz yeni gelenleride
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
March 17, 2018, 06:19:22 AM

Şuan pundix alabildiğimiz bir yer varmı? Alırsak swap yapabilirmiyiz yeni gelenleride

bakmadım ama ether deltada vardır kesin , tabi satan varsa
cyrptoturkey
Full Member

Activity: 350
Merit: 106

View Profile
March 17, 2018, 12:40:16 PM

Burdan alacağınız yerleri görebilirsiniz ama hacim çok düşük geldi bana.

https://coinmarketcap.com/currencies/pundi-x/#markets

Heralde herkes değişimi beklemeye geçtiği için pek alan ve satan yok.şu split gerçekleşince fiyatı nasıl etkilenecek çok merak ediyorum.ileriye doğru gideceğine inancım tam ama belli olmaz tabi
Kriptomanka
Member
**

Activity: 490
Merit: 11

View Profile
March 17, 2018, 04:34:39 PM

Kredi kartı çıkaran bolca proje var, pundi x buradan nasıl sıyrılacağı önemli. Az hata veren sistem olursa, token miktarı rakiplerine daha az dolaşımda olursa değeri artar ve güven oluşur. Swap yapacaklar, bekliyorum zaten eski pxsleri yeni pxslere değiştirmeye, sonradan fiyatı belli olur.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 »
  Print  

Jump to: