Bitcoin Forum
May 05, 2024, 03:18:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Ee ne karar çıktı Çin kapattı mı ?  (Read 2203 times)
fitop
Full Member

Activity: 196
Merit: 102

“RepuX - Enterprise Blockchain Protocol”

View Profile
October 04, 2017, 11:48:37 PM

Çin'in forsu bitti gibi görünüyor. Yapacağını yaptı bir çok kişiyi yaktı ama en azından aradan çıktı.  Wink
Sonuna kadar katılıyorum hocam. Bencede artık Çin'in forsu bitti. Ama minik kardeşlerimiz topladı toplayacağını.

1714922334
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714922334
Reply with quote  #2

1714922334
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714922334
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714922334
Reply with quote  #2

1714922334
Report to moderator
dammedonut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
October 05, 2017, 02:10:24 AM

Çin'in forsu bitti gibi görünüyor. Yapacağını yaptı bir çok kişiyi yaktı ama en azından aradan çıktı.  Wink
Sonuna kadar katılıyorum hocam. Bencede artık Çin'in forsu bitti. Ama minik kardeşlerimiz topladı toplayacağını.

Bende aksine sizler gibi düşünmüyorum. Bence Çin gücünü gösterdi. Olaya biraz geniş açıdan bakarsak adamlar yalnızca lisansız borsaları kapatarak BTC'yi 3000 Dolar altına indirdi. Dünyanın en büyük dolar ve altın rezervine sahip olan bir ekonomik güç bence BTC olarakta gerekli depolamayı yapmıştır ya da yapmaktadır. Yakın zamanda btcnin serbest düşüşe geçeceğini düşünenlerdenim. Kesinlikle bu düşüş gerçekleşirse işin içinde yine Çin'in parmağı olacağını düşünüyorum.

tallbutshort54
Full Member

Activity: 280

View Profile
October 05, 2017, 11:11:03 PM

Çin bunları regüle edip tekrar izin verecek. önünde duramazlar, mümkün değil.
Man in the Darkness
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
October 05, 2017, 11:20:37 PM

Bende aksine sizler gibi düşünmüyorum. Bence Çin gücünü gösterdi. Olaya biraz geniş açıdan bakarsak adamlar yalnızca lisansız borsaları kapatarak BTC'yi 3000 Dolar altına indirdi. Dünyanın en büyük dolar ve altın rezervine sahip olan bir ekonomik güç bence BTC olarakta gerekli depolamayı yapmıştır ya da yapmaktadır. Yakın zamanda btcnin serbest düşüşe geçeceğini düşünenlerdenim. Kesinlikle bu düşüş gerçekleşirse işin içinde yine Çin'in parmağı olacağını düşünüyorum.

Evet altın ve dolar rezervi olabilir ama btc ne altın ne de dolar. Takip edemediğin, fiziksel olarak muhafaza edemediğin bir şeyi istediğin gibi yönetemezsin. Hele ki bunca insanın elinde dönen bir şeyi çatır çatır toplayamazsın. BTC durdurulamaz bir yıkım gücüne sahip. Ben gerçekten ileride doların, euronun falan forsunun biteceğine inanıyorum. Dünya gerçekten dijitalleşiyor hemde korkunç bir hızla...
dragoz11
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 252

View Profile
October 05, 2017, 11:24:54 PM

Etkisinin geçici olacağı belliydi. Panik yapanlar kaybetti sabredenlerin yüzü tekrar güldü. Şahsen Binance borsasını etkileyeceğini düşünüp her şeyi satıp çekilmiştim ancak Binance krizi iyi idare etti ve kalanlar iyi kazandı hem bnb'den hem wtc'den.
fitop
Full Member

Activity: 196

“RepuX - Enterprise Blockchain Protocol”

View Profile
October 05, 2017, 11:37:10 PM

Evet altın ve dolar rezervi olabilir ama btc ne altın ne de dolar. Takip edemediğin, fiziksel olarak muhafaza edemediğin bir şeyi istediğin gibi yönetemezsin. Hele ki bunca insanın elinde dönen bir şeyi çatır çatır toplayamazsın. BTC durdurulamaz bir yıkım gücüne sahip. Ben gerçekten ileride doların, euronun falan forsunun biteceğine inanıyorum. Dünya gerçekten dijitalleşiyor hemde korkunç bir hızla...

Elbette herkes farklı düşünebilir hocam. Bizim düşüncemiz bu yönde. Her istediğin kulvarda istediğin gibi yarış kazanamazsın. Kuralları belirleyen olmadıkça, diğer yarışçılara siz yavaş koşun ben kazanayım diyemediğin sürece her yarış zordur. Belki doları istediği gibi tutabilir çünkü büyük bir iş gücüne sahip ama btc oyuncak değil. İş gücü karşılığında ya da sattığın ürün karşılığında alabileceği (henüz) bir para birimi değil.

lebiderya
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
October 06, 2017, 12:23:15 AM

ICO'lar bitmemeli bence... Ne kadar çok çöp çıkarsa büyük coinlerin değeri o kadar artacak diye düşünüyorum. Bırakın çıkartabildikleri kadar çıkartsınlar. Elbet bir gün bitecek ve işte o gün kendini kanıtlamış jetonların değeri oldukça fazla yükselecek. İşte o gün diyeceğiz ki ICO'ları çıkartan her kuldan Allah razı olsun Cheesy
CoinMin3r
Hero Member

Activity: 520
Merit: 500

View Profile
October 10, 2017, 06:51:31 PM

Dipden topladılar sonra yasağı kaldırdılar. Klasik çin kurnazlığı.
markandum
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
October 10, 2017, 09:49:31 PM

japonyaya kaydığı söyleniyor asya piyasasının. takip etmek gerek...

[/center]
DaRo70
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
October 15, 2017, 02:38:27 PM

çin alttan topladı bence  Grin
SiiGLe
Full Member

Activity: 161

ICO Live! betterbetting.org

View Profile
October 19, 2017, 06:23:54 AM

Stratejik bir hareket olamaz mı bu arkadaşlar? Piyasaları ve yatırımcıları ciddi şekilde etkilemişti çünkü Çin'in bu tavrı. Eğer böyle bir düşünceyle yaptılarsa bu işi niye yapmış olabilirler?

BetterBetting          Betting Currency of the Future
TOKEN SALE  ❱❱  December 15th, 2017
██████████     FACEBOOK     |     TWITTER     |     TELEGRAM     ██████████
btcwav
Full Member

Activity: 210
Merit: 103

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile WWW
October 19, 2017, 06:51:32 AM

çin alttan topladı bence  Grin

Çin'de alttan topladıysa yuh artık! Angry

crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
October 21, 2017, 08:22:20 AM

Çin’in kendini bu piyasadan çekmesi birçok açıdan iyi oldu. Ne zaman ne yapacağı belli olmayan bir saatli bombaydı Çin. Görüldüğü üzere bitcoin’in üzerindeki etkisi çok uzun sürmedi ve toparlandı coin piyasası. Bizde yolumuza aynen devam ediyoruz.
Haymac
Full Member

Activity: 224

View Profile
October 21, 2017, 08:24:48 AM

Kapattı Açtı/Açıyor. Regülasyonsuz iş yapar mı kominist kapitalist emperyal Çin Smiley
ekrem_tr
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
October 21, 2017, 12:00:08 PM

çinlilerin in kara para aklama aracı haline gelince, bu şekilde yasaklarla önlem almaya çalıştı ama merkezi olmayan bir piyasada yasakların da ne kadar uygulanabilir olacağı Çin in piyasaya etkisi ile anlaşıldı sanırım.
mahirqan
Newbie
*

Activity: 35

View Profile
October 21, 2017, 10:56:16 PM

Arkadaşlar merhaba, Çin'in Bitcoini bitireceği yönünde bir durum hiçbir zaman olmadı! sanırım süpekülasyonlar karşısında aklınızı ve düşüncelerinizi hemen teslim ediyor ve olmayan bir durum ile ilgili boş yere kafanızı meşgul ediyorsunuz. Bu şekilde davranıyor olmanız muhtemelen bu coin dünyasında da fevri hareket ederek kayıplar yaşamanıza neden oluyordur. Size en önemli tavsiyem araştırın olacaktır.

Çin'in Bitcoin'i yasakladığına dair haberlere gelecek olursak şöyle bir açıklama uygun olacaktır. Çin büyük paraların döndüğü Bitcoin dünyasında ülke dışına çıkması muhtemel paranın kontrolünü sağlamak ve bunu kayıt altına almak için ülkesindeki coin borsalarında işlem yapan kullanıcılarını kayda alma sürecine girdi. Aslında bununla ilgili gayet açık ve net açıklamalar yapılmış olmasına rağmen, neden Çin Bitcoin'i tamamen yasakladı gibilerinden bir algı oluştu. Bu nokta üzerinde durmak lazım!.. sağlıcakla kalın.
h4yfans
Full Member

Activity: 210

View Profile
October 23, 2017, 07:46:55 AM

Her 3 senede bi gerçekleşen Çin olayları işte.
punqpunq
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile
October 25, 2017, 03:32:38 PM

Akıllı adamlar bu çinliler. Herşeyi kontrol etmeyi biliyorlar.
erikliwater
Full Member

Activity: 252

The future is your Genome

View Profile
October 27, 2017, 12:42:01 AM

Çin bitcoini yasakladı diye ortama haber yayıp bitcoini düşürmek isteyen zeki kişiler var piyasada bunlar bitcoin düşünce saldıracaklar bitcoine yaydıkları haberin yalan olduğu ortaya çıkınca yüksekten satacaklar bence bu bile bir dolandırıcılık yöntemi. Smiley

hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
October 27, 2017, 03:07:29 AM

what to do. It's a big speculation China is doing. It is not somebody else
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: