Bitcoin Forum
May 07, 2024, 12:32:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: x bir yöntem ile sınırsız elektrik üretimi  (Read 2406 times)
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
January 17, 2018, 07:23:40 AM

tamamen saçmalık böyle bir şey imkansızdır. her şeye aykırıdır.
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Otisabi
Member
**

Activity: 196
Merit: 12

otisbey

View Profile
January 17, 2018, 08:47:53 AM

Sayın forum sakinlerine bir sorum olacak,
youtube da şöyle videolara rastlıyorum:

Dünyayı Sallayan Bedava Elektrik Üretme Makinesi https://www.youtube.com/watch?v=5FUwMcn62Lc
Mıknatıs İle Sınırsız Elektirik Üretimi | FREE ENERGY https://www.youtube.com/watch?v=6vyQaLS5Rqo
Dere ve Akarsulardan Elektrik Üretimi Mikro Su Jeneratörleri https://www.youtube.com/watch?v=5VLzaLuWczw
mustafa sağdıç sonsuz enerji üretim sistemi https://www.youtube.com/watch?v=5Axd_FgcbxQ
BEDAVA' ya Isınan ve Elektrik Üreten Villa https://www.youtube.com/watch?v=-rKslTth5rA

var mı bunun aslı astarı. Yorumlar baktım da millet pek acımasız.

Bence reklam kokan hareketler öyle bişey olmaz diye düşünüyorum

legia
Jr. Member
*

Activity: 73
Merit: 1

View Profile
January 17, 2018, 11:19:15 PM

Zamaninda 'erke donergeci' diye bisey cikmisti bakmanizi oneririm  Grin
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
January 18, 2018, 01:14:31 AM

Sayın forum sakinlerine bir sorum olacak,
youtube da şöyle videolara rastlıyorum:

Dünyayı Sallayan Bedava Elektrik Üretme Makinesi https://www.youtube.com/watch?v=5FUwMcn62Lc
Mıknatıs İle Sınırsız Elektirik Üretimi | FREE ENERGY https://www.youtube.com/watch?v=6vyQaLS5Rqo
Dere ve Akarsulardan Elektrik Üretimi Mikro Su Jeneratörleri https://www.youtube.com/watch?v=5VLzaLuWczw
mustafa sağdıç sonsuz enerji üretim sistemi https://www.youtube.com/watch?v=5Axd_FgcbxQ
BEDAVA' ya Isınan ve Elektrik Üreten Villa https://www.youtube.com/watch?v=-rKslTth5rA

var mı bunun aslı astarı. Yorumlar baktım da millet pek acımasız.

bedavaya ısınan ve elektrik üreten villa olmaz olamaz. güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviren solar sistemler var onlarda bedava değil. onun kurulum maliyeti var zaten.

Dünyayı Sallayan Bedava Elektrik Üretme Makinesi  bu adamın huzur ve irfan videoları var onu izleyin daha eğlenceli Smiley
videoda da iyi dalga geçmiş sınırsız enerji konusunda Cheesy bedava elektrik komşudan çekiyoruz onu Cheesy

Bunlar işte yobazlar, yobazlar sadece dincilikle olmuyor,

fizik matematik bilmeyip de böyle saçmalıklarla uğraşanlar salak salak konuşanlarda aynı şekilde yobaz, bunlarla uğraşacaklarına bir tane fizik kitabı alıp okusalar böyle şeyler olmaz. a

her sene aynı muhabbet, hocam şu orucu bozar mı bu orucu bozar mı ? aynısı bunlarda da var her sene aynı terane.

hocam konuyla bari alakalı olsaydı yazdığın mesaj.

Termodinamiğin ikinci kuralına aykırıdır arkadaşlar sadece bu süreyi uzatırsınız, mesela elektirikli otomobiller tekerler transmission çok kolay olduğu için enerjinin %90'ını kaybetmeden aktarırken dizel ve benzinli araçlarda bu kayıp %60'lara kadar çıkar, onun için bir formula 1 deyişiyle en iyi modifiakasyon hafifliktir Smiley.

işte olay bu. bunun basit bir şekilde deneyini yapabilirsin zor değil. bisikletlerin dinamosu ile elektrik motorunu birleştir. motora ilk başta enerji ver. motorun dönmesiyle dinamo döner. dinamodan gelen enerji ile motor dönmeye devam eder. motor dönerken dinamoyu döndürür dinamodan gelen enerji ile motor döner. işte o öyle olmuyor Smiley

o motorda da dinamoda da kayıp oluyor o kayıplara ne oluyor?
Prisis
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
January 18, 2018, 04:37:31 AM

Manyetik motorların çalıştığını duymuştum bende daha önce buna dair defalarca video izledim ama ne yaparsam yapayım kafama oturmadı. Az enerji ile daha üretilebilir ama sisteme bir girdi olmadan üretmek imkansız.

followm3
Full Member

Activity: 322
Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
January 18, 2018, 03:31:24 PM

X enerjisini Y enerjisine çevirerek başka eneriler elde edilenilir fakat ortalıkta ne x y z vs enerji yoksa ne sınırsız enerji üretebilirsiniz nede başka bir şey.
Örnek Kömür kömürü koyup ısıya da çevirebilir veya elektriğe de

khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
January 18, 2018, 05:41:57 PM

X enerjisini Y enerjisine çevirerek başka eneriler elde edilenilir fakat ortalıkta ne x y z vs enerji yoksa ne sınırsız enerji üretebilirsiniz nede başka bir şey.
Örnek Kömür kömürü koyup ısıya da çevirebilir veya elektriğe de

Herkez ortada bir enerji olmadan üretilemeyeceğinden bahsetmiş. Arkadaşlar ortada Manyetik enerji var. Bu enerji DÜNYA yı döndürüyor küçük bir tekerleği mi döndüremeyeceğini düşünüyorsunuz ?

Olay yok tan var etmek değil. Manyetik enerjiyi haraket enerjisine çevirmek. Zaten yüzyıllardır elektrik motorları bu işi yapıyor. lütfen okuyup cevap verin. Okullar da herşeyi öğretmiyorlar. Öğrettiklerini sandığınız şeyler de insan ürünü . Yani değişebilir veya yenisi çıkabilir.
frekans07
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
January 18, 2018, 06:54:41 PM

Herkes bildiği kadarıyla birşeyler yazmış. Elektrik, elektrik yüklerinin akışına dayanan bir dizi fiziksel olaya verilen isimdir. Pek çok farklı şekilde ortaya çıkar. Örneğin yıldırımda açığa çıkan elektrik ortalama100 MV 160 k amperdir. Hareket ve güneş  enerjisini elektrik enerjisine çevirerek yaşantımızda ihtiyacımız olan elektriği üretiyoruz. Dünyadaki tüketimi göz önüne alırsak öyle manyetik alan hesabıyla falan olmuyor bu işler. O zaman devasa barajlara nükleer santrallere ne gerek var.
khasank
Sr. Member

View Profile
January 18, 2018, 08:09:49 PM
Last edit: January 18, 2018, 08:23:12 PM by khasank

Herkes bildiği kadarıyla birşeyler yazmış. Elektrik, elektrik yüklerinin akışına dayanan bir dizi fiziksel olaya verilen isimdir. Pek çok farklı şekilde ortaya çıkar. Örneğin yıldırımda açığa çıkan elektrik ortalama100 MV 160 k amperdir. Hareket ve güneş  enerjisini elektrik enerjisine çevirerek yaşantımızda ihtiyacımız olan elektriği üretiyoruz. Dünyadaki tüketimi göz önüne alırsak öyle manyetik alan hesabıyla falan olmuyor bu işler. O zaman devasa barajlara nükleer santrallere ne gerek var.

O zaman bilim niye var ? yeni şeyler bulmak için değil mi ? Şuan nano teknoloji de yiz. Yakın da piko teknolojiye geçeceğiz. Eskiden 1 tır ile taşınan bilgisayar ve hafıza ünitelerinin kat kat fazlası şimdi cebimiz de. Umuyorum ki barajlar da bir gün gereksiz yatırım olacak. tıpkı 1 tır ile taşınan bilgisayarın artık sadece müze de olduğu gibi. Günümüz teknolojisini kabullenmek yeni teknolojilerin ortaya çıkmasını engeller. Bilim insanları da sizin gibi düşünseydi cep telefonu diye bir şey , mini pc diye birşey olmaz dı herhalde.

Bu arada o söylediğin devasa barajlar da manyetik hesabıyla çalışıyor.
Hasuta
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
January 18, 2018, 09:45:16 PM

Bedavaya elektrik bulsam ben neler neler edeceğim de bulamıyorum Smiley Toplanıp bir güneş paneli sistemi mi kursak Cheesy
maximhkn
Newbie
*

Activity: 364
Merit: 0

View Profile
January 19, 2018, 02:58:10 AM

Devridaim makineleri diye geçer bunlar nerdeyse 1000 yıllık tarihi vardır. Termodinamik yasaları ve dünya şartları ile imkansız gibi
frekans07
Member
**

Activity: 280

View Profile
January 19, 2018, 09:59:21 PM

Herkes bildiği kadarıyla birşeyler yazmış. Elektrik, elektrik yüklerinin akışına dayanan bir dizi fiziksel olaya verilen isimdir. Pek çok farklı şekilde ortaya çıkar. Örneğin yıldırımda açığa çıkan elektrik ortalama100 MV 160 k amperdir. Hareket ve güneş  enerjisini elektrik enerjisine çevirerek yaşantımızda ihtiyacımız olan elektriği üretiyoruz. Dünyadaki tüketimi göz önüne alırsak öyle manyetik alan hesabıyla falan olmuyor bu işler. O zaman devasa barajlara nükleer santrallere ne gerek var.

O zaman bilim niye var ? yeni şeyler bulmak için değil mi ? Şuan nano teknoloji de yiz. Yakın da piko teknolojiye geçeceğiz. Eskiden 1 tır ile taşınan bilgisayar ve hafıza ünitelerinin kat kat fazlası şimdi cebimiz de. Umuyorum ki barajlar da bir gün gereksiz yatırım olacak. tıpkı 1 tır ile taşınan bilgisayarın artık sadece müze de olduğu gibi. Günümüz teknolojisini kabullenmek yeni teknolojilerin ortaya çıkmasını engeller. Bilim insanları da sizin gibi düşünseydi cep telefonu diye bir şey , mini pc diye birşey olmaz dı herhalde.

Dostum manyetik hesabı yanlış anlamışsın, evet manyetik enerji var inkar etmiyorum ama bunu kullanacak teknoloji olsaydı ülkeler dünyamızı teklikeye sokan nükleer santralleri kullanmazdı. Teknoloji çok fazla ilerlemişken insanoğlu enerji üretiminde çok hızlı ilerleyemiyor Niye? tüketim çok fazla. Teknolojiye ve yeniliğe karşı olduğumu iddia ediyorsun, kesinlikle değilim! Yıldırımda bile devasa enerji açığa çıkıyor ama bunu kullanamıyorsun toprağa akip gidiyor.

NYGMA_35
Full Member

Activity: 286
Merit: 100

View Profile
January 19, 2018, 11:09:16 PM

Bu madencilikte dönüp dolaşılan yer bedava elektrik mevzusu Smiley bir şeyi üretebilirsiniz ama bir şeyi yoktan var edemezsiniz. Çünkü o yetenek sadece yüce Allah'a mahsustur. Bedava diye birşey yoktur hayatta sadece sana sunulanı kullanırsın. Herşey bir enerjidir. Bir şeyi başka bir şeye çevirdiği de üretmiş olursun. Ama yoktan var edemezsin. Sadece olanı kullanırsın.
agacsizkoala
Member
**

Activity: 294

View Profile
January 19, 2018, 11:10:42 PM

sınırsız enerji diye bir şey yoktur. bunu uzatmanın alemi yok, kandırıyorlar böyle videolarla, bırakın abd yi hiç kimse böyle bir şey yapamaz
khasank
Sr. Member

View Profile
January 19, 2018, 11:45:45 PM

Dostum manyetik hesabı yanlış anlamışsın, evet manyetik enerji var inkar etmiyorum ama bunu kullanacak teknoloji olsaydı ülkeler dünyamızı teklikeye sokan nükleer santralleri kullanmazdı. Teknoloji çok fazla ilerlemişken insanoğlu enerji üretiminde çok hızlı ilerleyemiyor Niye? tüketim çok fazla. Teknolojiye ve yeniliğe karşı olduğumu iddia ediyorsun, kesinlikle değilim! Yıldırımda bile devasa enerji açığa çıkıyor ama bunu kullanamıyorsun toprağa akip gidiyor.

Yanlış anlamış olabilirim. Öyle ise özür dilerim. Burada birşeyleri tartışmak güzel. En azından siz bazı arkadaşlar gibi kestirip atmamışsınız.

Yazınıza cevaben : Eminim ki teknoloji ilerledikçe, arge yapıldıkça yıldırımdan çıkan enerji de depolanabilecek , manyetik motor da günlük hayatımız da kullanılacak. Ve başka büyük enerji kaynakları da ortaya çıkacak , mümkün olacak , boyut olarak küçülecek güç olarak büyüyecek. Biz görebilecekmiyiz orasını bilemiyorum
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
January 21, 2018, 08:15:26 PM

Elektrik üretimlerinin hepsi geliştirilmesi gerekiyor Cheesy Desteğe ihtiyaçları var Cheesy
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
January 29, 2018, 05:34:07 PM

Arkadaşlar fizikteki en önemli kurallardan birisi verilen enerji = alınan enerji ve alınan enerji = kullanılan enerji olduğu durumda ise %100 verimlilik vardır ki bunun için sürtünmenin olmaması lazım . Hiç birşey vermeden elektrik üretmek mantiga da uymaz fiziğe de . Su tribününden elektrik üretimi de barajın küçük versiyonu ki bununla da çok fazla birşey calistirilmaz ve sabit bir enerji olmaz durmadan dalgalanmalar olur bu durum kullandığımız makinenin bozulmasına neden olur

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
ugurusta
Sr. Member

Activity: 506
Merit: 251

View Profile
January 30, 2018, 12:28:23 AM

Aşağıda link verdiğim videolar (hatta yukarılarda bir yerde bir arkadaş daha aynı kişinin videosunu vermiş sanırım) Yıldız Magnet Motor isminde. Elle start verildikten sonra uzun bir süre rahatlıkla çalışıyor. Bu yada bunun gibi bir motora alternatör bağlanarak elektrik üretmek ve depolamak mümkün. Haa ne kadar depolanır ne kadar kullanılabilir riglerde ne kadar işe yarar ince ince hesaplar yapmak gerekli...

https://www.youtube.com/watch?v=mHW6b1aFPfU&t=518s

https://www.youtube.com/watch?v=uKCEceWs-Gc

https://www.youtube.com/watch?v=CDpKqdcDDrQ
Bitinator
Sr. Member

Activity: 746
Merit: 251

View Profile
January 30, 2018, 01:11:53 AM

İlkokulda fizik dersi görenler bile bilir, hiçbir şey yoktan varedilemez ve vardan yokedilemez dolayısıyla x bir yöntem ile sınırsız elektrik üretimi mümkün olmadığı gibi bu videolardaki şahıslar ünlü olmaya çalışan ve bir kendini akıllı sanan arkadaşlardan başka bir şey değildir.

INVALID BBCODE: close of unopened tag in table (1)
rafsa
Member
**

Activity: 252

View Profile
January 30, 2018, 10:51:31 AM

normalde evet bedava elektrık denilen olay var ama bu olay pelirli watt larla sınırlı  10w  20w bir lambayı yakarsın ama daha fazlası yok
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: