Bitcoin Forum
June 14, 2024, 04:29:12 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Kitap Okuma Yöntemleri  (Read 1184 times)
MBtoget (OP)
Newbie
*

Activity: 77
Merit: 0

View Profile
October 04, 2017, 05:32:15 AM

Arkadaşlar, yıllardır herhangi yazılı birşey okuyamaz durumdayım. Kitap olsun, makale olsun muhtemelen twitter/instagram'ın bir sonucu olarak çabuk tüketim kültürü yüzünden sabırsız bir yapıya bürünmek bunda etkili olabilir. Ne zaman bir kitap açsam, bunu okuyacağıma bir bölüm dizi izlerim ya da film izlerim diyerek tablete yöneliyorum.

Önerileriniz neler?

chilii
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
October 26, 2017, 07:43:34 PM

Sosyal medya hayatımızı gün geçtikçe öldürüyor. Diziler filmler çıktıkça izlemek istiyor insan. Açıkçası uzun süredir kitap okuma sıklığımı bende düşürdüm. Bunu yükseltmem lazım. Biraz kitabın akışınada bağlı konusuna ilgini çekiyorsa zaten istesende istemesende okuyorsun o kitabı. Ama mesela kitap okurken meditasyon müzikleri aç çok yüksek sesle değil duyabileceğin kadar. İnan okumanda daha yardımcı olacaktır.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
● PLINKO  (+) ROULETTE ║ BITVEST ║ |7| SLOTS    ▼ BIT SPIN
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
kulis0
Member
**

Activity: 132

"One Token to Move Anything Anywhere"

View Profile
October 26, 2017, 07:51:14 PM

kitap yada başka birşey okurken sıkılman normal çünkü beli bi noktaya kodar okuduğun konuya hakim olamıyorsun olayın içine girmen lazım ilk 30 sayfadan sonra bu problem kendiliğinden çözülücekdiye tahmin ediyorum biraz sabırlı olman lazım 30 sayfadan sonra inan kitabı elinden bırakamıyacaksın.

Chucky94
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
October 26, 2017, 07:57:01 PM

Üzücü bir durum günümüzde yetişen çocuklar kitapla değil tabletle pcyle büyüdüğü için ne yazık ki okumayı pek sevmiyorlar sanırım sende pc ile yetişen nesildensin bilim kurgu fantastik ve tarihi kitaplar gibi merak uyandıran kitaplar okumaya çalışarak bu alışkanlığı kazanabilirsin sanırım. İyi okumalar.. Game of thrones kitapları dizi izleyen biri için yeterince sürükleyici olacaktır Wink
pitipawn
Full Member

Activity: 196
Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
October 26, 2017, 08:29:06 PM

ben götüme sokarak okuyorum , böyle bi yöntem tercih ettim

ahahah soruya bak

BattleWings
Member
**

Activity: 98

View Profile
October 26, 2017, 08:38:59 PM

Öncelikle alışkanlık haline getirmen lazım kardeşim . Etrafında seni kitaptan vazgeçiricek şeylerden kurtul , sessizliği sağla ve güzel bir ışık ortamı olsun gözün yorulmasın . Bunun dışında kitapların giriş bölümlerinde sabırlı olmanı tavsiye ederim .
Alternatif olarak da deniz kenarları , park , cafe , vapur gibi yerler de çok güzel olabilir . Kolay gelsin
simyaci
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
October 26, 2017, 08:47:42 PM

Ne kadar zorlansan da en az 1 ay belli bir saatini sadece kitap okumaya ayır bunu yapacağın ortamı sevdiğin şeylerle müzik olur koku olur düzenleyebilirsin alışana kadar, sonrasında alışkanlık haline gelecektir diye düşünüyorum.
Ogi12
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
October 26, 2017, 09:42:06 PM

telefonunu sessize al bi kahve yap camın önüne otur hangi kitap türlerini sevdiğini öğren geç ve başla gerçekten seviceksin kitap bambaşkadır zamanla anlayacaksın
Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
October 26, 2017, 11:06:15 PM

telefona pdf'yi atarak veya bir ebook reader'dan okumak daha kolay oluyor bence. Herşeyden önce de ilgilendiğin konuda birşeyler okuman lazım. Kitabın konusu veya karakterler sende merak uyandırmıyorsa kitap okuma işi işkenceye dönüşüyor.
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
October 26, 2017, 11:20:03 PM

kısa uzun ince kalın farketmez. sağda solda okunan duyup gördüğün kitapları okumak yerine sevdiğin türlerde sevdiğin konularda kitapları okursan akar. öyle bir sıkıntı çekmezsin. okudukça okursun ha sonra ki sıkıntı kapattığın kitabı daha sonra tekrar açabilmekte. bikaç kere açarsan zaten gerisi gelir.
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
October 26, 2017, 11:26:43 PM

Kısa ve öz bir cevap vereyim bu sosyal medyalardan uzaklaşarak . Liseyi yatılı kazanmıştım ne tv ne internetimiz vardı zaten pazartesi sabahı telefonlarımız toplanır cuma akşamı verilirdi ve bu durudma canımız cidden sıkılırdı. 9.sınıfa kadar kendi isteğimle oturup kitap okuduğumu hatırlamam o zaman kütüphaneye gidip 100 temel eserlerden başlamış ve bitirmiştim.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
rigormortis1
Member
**

Activity: 70

View Profile
October 28, 2017, 07:52:58 AM

Yap kahveni geç camının önüne hamgi kitabı okumak istiyorsan al onuda okumaya başla bir süre sonra gerçekten bu sefer kitabı bırakmak istemeyeceksin.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
boram16
Member
**

Activity: 182

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
October 28, 2017, 08:21:47 AM

Kitapmis camin onuymus bunlar detay,ben okumayi istedigimde her ortamda okurum ama icimden gelmeden kendimi zorlayarak nrede olsa okuyamam

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Bagcec
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
October 28, 2017, 06:52:00 PM

Şu anda insanların bir çoğu gece yatmadan önce telefonla oynamakla meşgul ama uyku getirecek en etkili yol kitap okumaktır gece yatmadan önce okunan kitap çok değerlidir gece yatmadan önce kitap okumayı şiddetle tavsiye ederim   
miraekiz
Member
**

Activity: 84

View Profile
October 29, 2017, 12:13:10 PM

Öncelikle sessiz bir ortam bul. Hatta havalar daha güzelken termosuna kahveni koy al kitabını oturduğun şehirde deniz kıyısı sahil varsa git sahile otur çimlere ve kitabı okumaya başla o açık hava o deniz kokusuhla inan sosyal medya ve hayatındaki sorunları unutup kitaba yoğunlaşacaksın emin olabilirsin.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
Levazimatci
Member
**

Activity: 84

View Profile
October 29, 2017, 07:00:08 PM

İlk sayfalar sıkıcı geliyor konuya girmiyorlar hemen.  Kitabı okudukça sarıcaktır hiç merak etme.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
l3irsen
Full Member

Activity: 126
Merit: 100

View Profile
October 29, 2017, 07:04:09 PM

Okumayi iste yeterli yoksa naparsan yap gerisi bos
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
October 29, 2017, 08:27:41 PM

Okumak isteyen insan her koşulda okur yeterki istesin birde kitabın konusu önemli sana hitap ediyor mu etmiyor mu etmiyorsa o kitap aylarca yıllarca rafta durur okumazsın ama sana hitap eden bir kitap ise ve sürükleyici ise bide bakmışsın kitap bitivermiş önemli olan istemek işte tüm mesele bu
korgeneral
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
October 29, 2017, 09:00:53 PM

yap kendine bi kahve çık balkona başla okumaya hatta boş bi kulaklık bile takabilirsin sessiz sakin biyer olsun aa ben beceremem diyip 2. 3. sayfada bırakma zaten öyle keyfi çıkmaz bi 15-20. sayfalara gel ozaman başlıyorsun keyif almaya  Wink
oinokhoe
Member
**

Activity: 140

View Profile
October 29, 2017, 11:13:03 PM

sesli kitap da bir seçenek. Ama okumanı öneririm özelliklede uykuya dalmadan önce telefondan.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: