Bitcoin Forum
June 25, 2024, 10:22:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Gas limiti  (Read 863 times)
jackal193
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 2

View Profile
May 08, 2018, 02:19:22 PM

Şimdi biraz ether yollayacagim ve ilk kez mewden bir şey yollayacagim. Sag Üst kisimda gas price var. Bunu kaç yapmalıyım? Göndereceğim miktarı girdikten sonra gas limit kısmı otomatik olarak 21000 geliyor. Bunu değiştirmeli mıyım? Bu şekilde gonderirsem ne kadar fee ödemiş olacağım
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
May 08, 2018, 03:20:11 PM

işlem yapmadan önce bekleyen emirlere tıklayın üst alanda https://etherscan.io/gasTracker sitesinin linki bulunur. burada bekleyen emir yoğunluğuna göre size ne kadarlık gas ile ne kadar bekleyeceğinizi söyler. gönderimlerimin çoğunda 2-5 gwei kullanıyorum genellikle aşırı beklediğim sıkıntı yaşadığım durum olmadı şimdilik.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
May 08, 2018, 03:36:12 PM

gas limiti diye yazan şey normalde borsada bir coin alırken veya bir yerden diğerine gönderirken fee diye kestikleri ücretin buradaki hailidir. Burada şu soru sorulabilir ne kadar tutalım gas limitini ? Hiç oynamayalım mı direk aynı şekilde dursun mu veya burayı çok kullanan bir arkadaş varsa gas limitini ne kadar belirleyelim onun tecrübelerinden.
kacakkipri
Full Member

Activity: 350
Merit: 171

View Profile
May 09, 2018, 07:25:19 AM

Myetherwallleti ilk defa kullanmaya başladım.
Burda gas limiti yazıyor bu ne işe yarar.
Bana gelen tokenlere bir etkisi olurmu yoksa yalnızca gönderirken mi bir işe yarar.

Gas limiti ethereum madencilerine yaptığım bir ödeme gibi düşünebilirsin hatta bir haraç Smiley adam diyorki benim bloğumdan ethereum yada erc20 token geçireceksen bana belli miktar ödeme yapacaksın Smiley

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
May 09, 2018, 09:54:59 AM

gas limiti ne ise o asla değiştirmiyorum. fazla gas ödüyorum orası sorun değil benim için. forumda okuyorum bazı topiclerde yazılmış gazı iyice düşürmüşler beklemede kalmış kaç saat, gün stres yaşayacağıma veririm parasını zaten taş patlasa 1-2 dolar ancak yazıyor.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
barcoinn
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
May 09, 2018, 01:36:26 PM

Gas bedellerini aslında direk kredi kartı ile falan ödesek çok güzel olacak ya. Eth bul cüzdana gönder vs falan uzun iş gibi geliyor o yüzden hiç ellemiyorum cüzdanı Cheesy
phantasod
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
May 09, 2018, 01:48:44 PM

Walletlar arasında gönderimlerde bana 6 GWEI yetti bu zamana kadar. Borsaya OAX atarken 10a çıkarttım hızında hiçbir sıkıntı yaşamadım. Çok yüksek tutmaya gerek yok sanki
2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
May 11, 2018, 06:42:26 PM

Metamask cüzdanı kullanıyorum ben mesela Mew'e bağlanırken bir token falan göndereceğim zaman otomatik olarak gas limitini ve gwei ayarlayıp ağın durumuna göre ne kadar olması gerektiğini gösteriyor. Hem hack olaylarının da bir çeşit önüne geçebiliyorum bu sayede.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
May 12, 2018, 06:54:02 AM

Metamaskta da hack riski var hocam, %100 güvenli değil, ama kolay kolay hacklenecek de bir sistem değil, yani çok uğraşmak lazım kendinizi hackletmek için, o yüzden bence metamask kullanmak risksizdir diyebiliriz.
beykozlu25
Newbie
*

Activity: 27

View Profile
September 10, 2018, 01:09:56 PM

Beyler bende coinlerin adları bile ok etherwallette napacağım cüzdanda görünüyor ama click load bölümünde çıkmıyorlar anlamadım gitti

bir de GAS LİMİT 21000 diyor kaç ethereum yapıyor bu ?
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
September 10, 2018, 01:23:11 PM

Beyler bende coinlerin adları bile ok etherwallette napacağım cüzdanda görünüyor ama click load bölümünde çıkmıyorlar anlamadım gitti

bir de GAS LİMİT 21000 diyor kaç ethereum yapıyor bu ?

Kardeş ethplorer.io ya cüzdan adresine gir. Oradan hangi tokeni ekleyeceksen onun üzerine tıkla. Contract adresi kopyala ve myetherwallet a add custom gibi bir yer var ona tıkla ilk boşluğa kopyaladigin contract adresini alt kısmına da tokenin kısaltılmış adını en altta da decimels yazan bir sayı var 18 olur genelde. Ethplorer da görürsün onu da yaz. Ekle de ekler.

21000 dediği gas ücreti çok yüksek birşey değil. Zincirde ki yoğunluğa göre değişebiliyor

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
September 10, 2018, 07:33:49 PM

Arkadaş soru sormuş ve altta da gayet güzel açıklamalar ile cevaplar verilmiş çok güzel cevaplar gerçekten hoşuma gitti benimde zorlandığım konu bu bazen göndermek çile oluyor
karakan77
Jr. Member
*

Activity: 378

View Profile WWW
September 10, 2018, 08:09:10 PM

Gas limiti sen kendi cüzdanından bir başka adrese token gönderirken senden kesilen bir türlü havale ücretidir. Bunu kendin ayarlayabilirsin. En sağlıklı gas limiti ayarlamayı https://ethgasstation.info/ adresinden güncel bir şekilde ayarlayabilir gönderim yapabilirsin.

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
gamzeeekeskinn
Newbie
*

Activity: 84

View Profile WWW
September 13, 2018, 06:27:32 AM

Gas limitini bankaların eft veya havale ücreti gibi düşünebilirsin token ve ethereum transferi için ödemen gerek ücret. Neo'da ücretsiz transferler.
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546

View Profile WWW
September 13, 2018, 10:10:51 AM

Kesinti demeyelim de transfer ücreti. Bir coini başka cüzdana gönderirken ödememiz gereken ücret. Gas miktarını ne kadar artırırsanız o kadar çabuk gider.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile WWW
September 14, 2018, 03:26:56 PM

ben token gönderirken gas limitine falan dokunmuyorum.Hiç bilmiyorum zaten nasıl yapılacağını,detaylarını vs.  Bi yerde okumuştum,sakın dokunmayın bu limitlere falan diyodu,şimdiye kadar da hiç sorun yaşamadım..Güzel bir video olsa da anlasak şu siteyi iyi olur..

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
September 15, 2018, 09:06:43 AM

Gas limiti'ni genellikle 4-10 arasında yazabilirsin ağ çok yoğun olduğu zamanlarda ethgasstation diye bir site var oradan hangi gas limiti ile kaç dakikada ulaşacağını tahmin ediyorlar çoğu zaman işe yarayan bir site Smiley
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
September 15, 2018, 09:55:37 AM

Şu gaz limiti olayını hiç bilen yokmu yaa? Bi video falan çekse biri Harika olacak gerçekten.Bilip bilmeden transfer yapıyoruz gerçekten.Bi gün yaparken iş alacağız  başımıza hakikaten

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
September 15, 2018, 11:29:37 AM

Gas limiti yoğunluğa göre değişen bir durum bir ara gas çok yüksek olmuştu.Bazende MyEtherWallet güncelleme yaptığında hiçbir transfer yapılamıyor.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
September 15, 2018, 11:57:30 AM

yok sana gelenlere bir faydası eksisi artısı olmaz, fakat sen borsalara token gönderirken fark eder onuda gas limiti ne kadarsa ona göre hareket edersin...
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: