Bitcoin Forum
May 04, 2024, 07:04:55 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: PCI-E Reiseri 1 na 4  (Read 646 times)
RegulusHr (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
October 05, 2017, 12:09:57 PM
 #1

Da li neko koristi PCI-E Reiser koji proširuju s jednog PCI-E slota na četiri PCI-E slota?
http://www.ebay.com/itm/253135261847

Zanimaju me iskustva i da li je bilo kakvih problema, npr. da li je propusnost jednog PCI-E slota dovoljna za četiri grafičke katice?
Zanimam me jer ima jednu stariju matičnu ploču koja ima samo tri PCI-E 2.0 slota pa gledam da ju iskoristim za više kartica.
1714849495
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714849495

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714849495
Reply with quote  #2

1714849495
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
markoive
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 31
Merit: 0


View Profile
October 14, 2017, 10:53:38 PM
 #2

Ja imam isti takvi , meni super radi ja sam kupio jer moja maticna ploca ima samo gpu + 2x pci-e slot. Moras je koristit na GPU slot jer ako je stavis na mali pci-e slot nece ti se komp upalit.  Wink

RegulusHr (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
October 15, 2017, 07:06:53 AM
 #3

Ja imam isti takvi , meni super radi ja sam kupio jer moja maticna ploca ima samo gpu + 2x pci-e slot. Moras je koristit na GPU slot jer ako je stavis na mali pci-e slot nece ti se komp upalit.  Wink



Koje kartice koristis Nvidia ili AMD? Na nekim stranim forumima sam procitao da ima problema s Nvidia karticama i prosirenjem s 1 na 4 PCI-E
RegulusHr (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
October 16, 2017, 11:40:48 AM
 #4

Pretplaćujem se i ja na informacije o ovoj temi. Imam i ja neku "šit" ploču koju bih na ovaj način mogao uposliti.

Tu treba bit oprezan jer neke ploče (ovisno o chipsetu) ne mogu prepoznati više od 3-4 grafičke kartice. Za takve stvari dobro je prosurfati internetom i vidjeti da li se netko žalio/hvalio s MBO koju imaš ili barem s istim chipsetom.

Darkslix
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 238
Merit: 106



View Profile
October 16, 2017, 01:11:08 PM
 #5

Da li neko koristi PCI-E Reiser koji proširuju s jednog PCI-E slota na četiri PCI-E slota?
http://www.ebay.com/itm/253135261847

Zanimaju me iskustva i da li je bilo kakvih problema, npr. da li je propusnost jednog PCI-E slota dovoljna za četiri grafičke katice?
Zanimam me jer ima jednu stariju matičnu ploču koja ima samo tri PCI-E 2.0 slota pa gledam da ju iskoristim za više kartica.
Nema potrebe rizikovati sa tim ekstenderima kada su matične sa po 8 mesta za grafičke oko 80€

★ ★ ★ ★ ★   DeepOnion    Anonymous and Untraceable Cryptocurrency    TOR INTEGRATED & SECURED   ★ ★ ★ ★ ★
› › › › ›  JOIN THE NEW AIRDROP ✈️        VERIFIED WITH DEEPVAULT  ‹ ‹ ‹ ‹ ‹
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ANN  WHITEPAPER  FACEBOOK  TWITTER  YOUTUBE  FORUM   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
ataki
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 602
Merit: 100



View Profile
October 16, 2017, 01:48:27 PM
 #6

Da li neko koristi PCI-E Reiser koji proširuju s jednog PCI-E slota na četiri PCI-E slota?
http://www.ebay.com/itm/253135261847

Zanimaju me iskustva i da li je bilo kakvih problema, npr. da li je propusnost jednog PCI-E slota dovoljna za četiri grafičke katice?
Zanimam me jer ima jednu stariju matičnu ploču koja ima samo tri PCI-E 2.0 slota pa gledam da ju iskoristim za više kartica.
Nema potrebe rizikovati sa tim ekstenderima kada su matične sa po 8 mesta za grafičke oko 80€
Bas tako...lepo kupi matičnu sa 4 ili sa 8 mesta za graficku. to je sigurno
petaelite
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 52
Merit: 0


View Profile
October 16, 2017, 04:46:08 PM
 #7

Ne znam ja gde vi to kupujete al krestena ploca sa 8 slotova nije ispod 100e, a u srbiji je i skuplja.
markoive
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 31
Merit: 0


View Profile
November 04, 2017, 02:29:02 AM
 #8

Ja imam isti takvi , meni super radi ja sam kupio jer moja maticna ploca ima samo gpu + 2x pci-e slot. Moras je koristit na GPU slot jer ako je stavis na mali pci-e slot nece ti se komp upalit.  Wink



Koje kartice koristis Nvidia ili AMD? Na nekim stranim forumima sam procitao da ima problema s Nvidia karticama i prosirenjem s 1 na 4 PCI-E


ja je koristim sa amd RX 580 karticama , 4x na taj riser hub i jednu u pci-e slot
MetaSk
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
November 14, 2017, 10:15:28 AM
 #9

Vidis ovo bi trebalo probati, imam 2 ploce koje imaju svaka po 1 PCIe x16 i 2 PCIe x1,ovako nesto bi dobro doslo da im povecam kapacitet
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!