Bitcoin Forum
May 28, 2024, 06:32:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Poll finished
Paribu
BtcTurk
Koinim
>Diger

Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Moved topic  (Read 8152 times)
CoinAKC (OP)
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
October 05, 2017, 04:00:48 PM
Last edit: October 18, 2017, 05:33:10 AM by CoinAKC

Forumda hep konusulan ve bir turlu hayata gecemeyen Yerli Coin arkasinda ciddi bir ekibiyle ve yatirim destegiyle geliyor.

Ekim ortasinda duyuru yapilacak ve Ekim sonuna dogru teknik bir sorun yasanmazsa piyasaya cikacak.

Resmi duyuru henuz yapilmadigi icin su anda bazi temel ozelliklerinden bahsedebiliriz:

* Coin ETH tabaninda hazirlandi. (Diger teknik detaylar duyuruda belirtilecek)

* Piyasaya ciktiginda taninmis bir borsada islem gorecek; yani borsa uzerinden alabileceksiniz. Islemler TL ile yapilacak, BTC rezerv kasasi olacak.

* Coin cikarmaktaki amac: Turkiye de BlockChain proje ve yazilimlarini IMECE usuluyle desteklemek. Yani piyasaya cikacak coin, al-sat formatinda olmayacak; projeleri desteklemek icin kullanilacak bir CryptoCurrency olacak.

* Yasal tum prosedurler tamamlandi sayilir. Projeyle ilgili telif haklari alindi. Web sayfalari ve teknik yazilimlar bitmek uzere.

* Air-drop, klasik bounty gibi genel kabul gormus argumanlar olmayacak, bunun yerine projeye yapilacak katki oraninda odullendirme sistemi olacak.

* Cikarilacak olan coin yatirim araci olmayacak; projeleri desteklemek icin amac olacak ve Coin uzerinde ponzi, scam, scheme tarzi yapilanmaya asla izin verilmeyecektir. Cunku ilk yerli coin olma iddiasindaki Coinimiz, sosyal sorumluluk projesi (IMECE) kapsaminda degerlendirilmekte ve iyi bir amaca hizmet edecegi dusunulmektedir. Bu nedenle manipulatif islem yapanlari platformdan uzak tutacagiz.

Proje Ekibinden bazilari:
1. Teknik ve Yazilim destegi Turkiyenin en buyuk 2 IT firmasi tarafindan yapiliyor.
2. Mali destek, dunyanin taninmis Fintechleri arasinda yer alan ve BlockChain uzerine yatirimlari bulunan bir firma ve projeye gonullu destek veren firmalar tarafindan verilecek.
3. Bilisim alaninda onde gelen bir hukuk burosu projenin Hukuki danismanligini yapiyor.
4. Dunyada ve Turkiye de BlockChain alaninda uzman/taninmis isimler Danisma Kurulunda yer aliyor.

Bu ozet detaylara gore, sorusu veya onerisi olan varsa bu platformda cevaplayabiliriz.

***Projeye onemli olcude katki saglayacak oneri sahipleri belli oranda odullendirilecektir.
Tarantin Karantino
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
October 05, 2017, 04:15:05 PM

Turkiye icin gercekten cok guzel bir proje olusturuyorsunuz, bu zamana kadar sanayide geri kalindi, teknolojide ayni sekilde, dilerim ki Cryptocurrency ve Blockchain teknolojilerinde lider ülke olalım. Eger soyledikleriniz gerceklestirebilir ve ortaya koyabilirseniz, Saygim sonsuz.

Amerika'da Marketing bolumunden yeni mezun olmus bir ogrenci olarak, eger bunyenizde pazarlama konusunda yardima ihtiyaciniz olursa, detaylar konusulduktan sonra buyuk bir zevkle yardim etmek bu projede bende yer almak isterim. Detaylari icin PM'den gorus ve taleplerimi bildirecegim.

Basarilar diler ve boyle bir Proje'yi baslattiginiz icin Tesekkur ederim. Smiley
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
October 05, 2017, 04:38:51 PM

Ethereum tabanlı coin nedir anlamadım, fork mu yapacaksınız?
Neyse, duyuruda anlarız. Başarılı olmanızı canı günülden dilerim. Böyle girişimlere ihtiyacımız var.
gry
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile
October 05, 2017, 04:44:37 PM

Adı da "IMECE" olsun bari.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
October 05, 2017, 04:45:34 PM

Bu dünyadaki insanların ortak amacı para kazanmak. Siz coin çıkarıyoruz diyorsunuz ama amaç para değil diyorsunuz. Kim ne yapsın sosyal sorumluluk projesini ki,bu ülkenin insanlarının canı çok yandı bu sosyal sorumluluk muhabbetinden.
kriptom
Hero Member

Activity: 644
Merit: 502

View Profile
October 05, 2017, 05:18:45 PM

En azından bir ilk yapmış olacaksınız . ETH asseti olması çok iyi olmuş . Ama proje için bir amaçlamız .

Mesela

İEXEC,SONM,XEL ve golem süper bilgisayar-Oyun serverları ve render vb.
Gnosis,Funfair,Edgeless İddaa veya kumar gibi .
Zcash,Dash ve Monero - Tam takipsiz coin gibi .
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
October 05, 2017, 05:45:53 PM

Eth tabanında coin nasıl oluyor? Token olmadığına göre ethereum clonu olacak.

Bu tarz gizemli şişirme olayları hiç sevmiyorum mesela en büyük IT firmaları önde gelen hukuk firmaları devasa 100 kişilik ekip falan beni şüpheye düşürüyor.
Ethereum bile kaç kişinin elinden çıktı sanki SpaceX için roket hazırlıyorsunuz Smiley
Öneri istemişsiniz ama teknik hiç bir şey yazmıyor neyin önerisini vereceğiz.
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
October 05, 2017, 05:59:41 PM

Hocam ETH tabanlı oluyorsa pek coin olmuyor sanırım token olarak geçiyor, sanırım smart contract ile ilgili bir şeyler yapmak isityorsunuz ancak ben tam olarak coin dinebileceğini sanmıyorum.

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
October 05, 2017, 06:11:57 PM

Air-drop, klasik bounty gibi genel kabul gormus argumanlar olmayacak, bunun yerine projeye yapilacak katki oraninda odullendirme sistemi olacak.

bounty de amaç zaten reklamki.  buda katkı sağlar.

ebtc gibi yapmak yada direk airdrop mantığını yapmak bence daha doğru olacaktır.
kafadan bence bu hata

bu sorduğunuz konu değilmi zaten projeye fayda Cheesy

tezat bir durum oluşturmuşlar.
CoinAKC (OP)
Newbie
*

View Profile
October 05, 2017, 06:35:41 PM

Turkiye icin gercekten cok guzel bir proje olusturuyorsunuz, bu zamana kadar sanayide geri kalindi, teknolojide ayni sekilde, dilerim ki Cryptocurrency ve Blockchain teknolojilerinde lider ülke olalım. Eger soyledikleriniz gerceklestirebilir ve ortaya koyabilirseniz, Saygim sonsuz.

Amerika'da Marketing bolumunden yeni mezun olmus bir ogrenci olarak, eger bunyenizde pazarlama konusunda yardima ihtiyaciniz olursa, detaylar konusulduktan sonra buyuk bir zevkle yardim etmek bu projede bende yer almak isterim. Detaylari icin PM'den gorus ve taleplerimi bildirecegim.

Basarilar diler ve boyle bir Proje'yi baslattiginiz icin Tesekkur ederim. Smiley

PM gonderildi.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
October 05, 2017, 07:02:49 PM

Ne olursa olsun destekliyorum. İlkler her zaman önemlidir.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
CoinAKC (OP)
Newbie
*

View Profile
October 05, 2017, 07:04:56 PM

Ne olursa olsun destekliyorum. İlkler her zaman önemlidir.

Cok tesekkurler. Umariz ulke olarak Zincire bir halka ekleyebiliriz bu sayede...
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2142
Merit: 1069

View Profile
October 05, 2017, 07:24:22 PM

Buralar değerlenir  Grin az ya da çok proje şekillenince ben de desteğimi vericem. Başarılarınızın devamını dilerim. Türkiye bu konuda geri kaldı. Ciddi bir projenin hasretini çekiyoruz Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
October 05, 2017, 07:27:41 PM

öncelikle başarılar,
bir kaç öneri, bitcointalkta başlık açıyorsunuz yeni bir proje hakkında , hesap newbie, rütbesi yüksek bilinen üye olsa daha iyi olur
token/coin nedir, arasında fark nedir bilmiyorsunuz, konuya daha hakim biri olsaydı keşke
proje hakkında teknik hiçbirşey yok, süslü cümlelerden başka , biliyorum bu ön başlık bazı şeyler söylenemiyor ama, buda çok boş olmuş

burası sıradan bir yer değil, konuya hakim olmadan cafcaflı cümlelerle gelip başlık açarsanız, sonunuz altınkadir gibi olur

bu arada benim anladığım ether tabanlı bir token çıkaracaklar, ico yapılacak, parayı yeni geliştirilecek projelerde fonlayacaklar, bir nevi melek yatırımcı olacaklar, destek verdikleri projeler başarılı oldukçada token değeri artacak
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
October 05, 2017, 07:28:03 PM

Açıklamalar bu coinin kısa zaman sonra ve sorunsuz bir şekilde çıkabileceğini gösteriyor. Şimdiden hayırlı olsun diyelim, gurur duydum  Cheesy

CoinAKC (OP)
Newbie
*

View Profile
October 05, 2017, 07:28:58 PM

Açıklamalar bu coinin kısa zaman sonra ve sorunsuz bir şekilde çıkabileceğini gösteriyor. Şimdiden hayırlı olsun diyelim, gurur duydum  Cheesy

Tesekkurler...
CoinAKC (OP)
Newbie
*

View Profile
October 05, 2017, 07:47:35 PM

öncelikle başarılar,
bir kaç öneri, bitcointalkta başlık açıyorsunuz yeni bir proje hakkında , hesap newbie, rütbesi yüksek bilinen üye olsa daha iyi olur
token/coin nedir, arasında fark nedir bilmiyorsunuz, konuya daha hakim biri olsaydı keşke
proje hakkında teknik hiçbirşey yok, süslü cümlelerden başka , biliyorum bu ön başlık bazı şeyler söylenemiyor ama, buda çok boş olmuş

burası sıradan bir yer değil, konuya hakim olmadan cafcaflı cümlelerle gelip başlık açarsanız, sonunuz altınkadir gibi olur

bu arada benim anladığım ether tabanlı bir token çıkaracaklar, ico yapılacak, parayı yeni geliştirilecek projelerde fonlayacaklar, bir nevi melek yatırımcı olacaklar, destek verdikleri projeler başarılı oldukçada token değeri artacak

Bazi konularda haklisiniz: evet, teknik kisimlar konuya hakim oldugum alan degil, coin-token ayrimini bilmeyecek kadar degil ama... (Kadirler, Kubralar vs gibi forum konularini ekip olarak hatmettik sayilir...)

Forumda onlarca yuksek rutbeli satilik hesap gordukten sonra newbie de olsa bu hesaptan devam etmeye karar verdik. O yuzden yuksek rutbelilerden oneriler almaya talibiz.... Ayrica, guven konusunda duyurudan sonra sorun yasamayacagimizi dusunuyoruz.

Projenin isleyis mantigi, aynen sizin ozetlediginiz gibi: her coin alan kisi birer melek yatirimci olacak, her proje icin platform altinda ICO cikacak: tamamen seffaf bir ortamda projeyi siz sececeksiniz, oylamayi siz yapacaksiniz, fonlamaya siz karar verip, projeyi de haliyle siz takip edeceksiniz. Projenin basarisi veya basarisizligi dolayli olarak size ait olacak. Basarili olan projelere yatirilan coinlerin deger kazanmasiyla siz de kazanacaksiniz. Ulke olarak ta Zincire bir halka katmis olacagiz.

Turkiye nin KRONIK sorunlari olan torpil, kayirma, hamiline kart muhabbeti olmadan imece platformunda hersey goz onunde SEFFAF bir sekilde oylansa buna itiraz eden cikar mi acaba? Gercekten hakedenler odullendirilse buna kim karsi cikar?

Elestiri ve oneriler icin tesekkurler...
CoinAKC (OP)
Newbie
*

View Profile
October 05, 2017, 07:53:17 PM

Buralar değerlenir  Grin az ya da çok proje şekillenince ben de desteğimi vericem. Başarılarınızın devamını dilerim. Türkiye bu konuda geri kaldı. Ciddi bir projenin hasretini çekiyoruz Smiley

Turkiye henuz geri kalmadi, aksine cok iyi bir noktada. Ortaya konacak guzel projelerle treni kacirmama sansi var.

Dunyayi yeniden kesfetmek degil de; Zincire bir halka eklemekse amac, henuz gec degil...

Yorum icin tesekkurler...
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
October 05, 2017, 08:12:14 PM

umarım proje güzel olur bekliyoruz incelemek için

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
CoinAKC (OP)
Newbie
*

View Profile
October 05, 2017, 08:19:18 PM

umarım proje güzel olur bekliyoruz incelemek için

Iyi dilekleriniz icin tesekkurler...
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  

Jump to: