Bitcoin Forum
May 17, 2024, 05:59:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Poll finished
Paribu
BtcTurk
Koinim
>Diger

Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Moved topic  (Read 8152 times)
altcoinci
Full Member

Activity: 333
Merit: 103

View Profile
October 05, 2017, 11:46:52 PM

Türkiye piyasası çok düşük değerlerde. Türk adını taşıyıp, tüm ülkelere hitap eden bir proje çıkartırsanız daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.
CoinAKC (OP)
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
October 06, 2017, 12:29:02 AM

Türkiye piyasası çok düşük değerlerde. Türk adını taşıyıp, tüm ülkelere hitap eden bir proje çıkartırsanız daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Bu konu cok tartisildi, once Turkiye pazarina acilip daha sonra dunyaya acilma konusunda fikir birligine varildi. O yuzden yerel/yerli coin terimini kullaniyoruz. Yerel coin de gereken guce ulasip dunya pazarina acilabilir, neden olmasin?

Bence Turkiye nin bu konudaki gucunu kucumsemeyin. Hala bitcoine uyusturucu gozuyle bakan ciddi bir kesim var. Onlar bu tarz projelerin yayginlasmasiyla blockchain olaylarina isinacaktir. Turkiye borsalarinin gunluk islem hacmi ortalama 5Milyona yaklasiyor, bu rakam bile bazi seylerin gostergesi sayilabilir.   

Yorum icin tesekkurler...
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1139

View Profile
October 06, 2017, 12:44:04 AM

Kim neden alacak böyle bir coini anlamış değilim! Bi ara da halal coin vardı. Adam gider 3-5 kuruş birikimini btc alır, ltc alır, ethereum alır vs...Yani niye sizi tercih edecek? üstelik sadece türk borsasında alım yapılabilecek! Manipülatif işlem olmayacak!!! Adam kayırma olmaz diyorsunuz, oylama falan... yani burası Türkiye hocam Cheesy, bu iş güven işi, şahsen ben uzak dururum alana da mani olmam. Ha girer bittrex'e polo'ya şuraya buraya bakarız o zaman...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
October 06, 2017, 01:01:37 AM

yeni bir epitelyum , mega holdings, titan olmayacağının garantisini verebilirlerse düşünülebilir... yine de yerli olacağı için güvenmem şahsen ..siz bilirsiniz
CoinAKC (OP)
Newbie
*

View Profile
October 06, 2017, 01:21:22 AM
Last edit: October 06, 2017, 01:40:35 AM by CoinAKC

Kim neden alacak böyle bir coini anlamış değilim! Bi ara da halal coin vardı. Adam gider 3-5 kuruş birikimini btc alır, ltc alır, ethereum alır vs...Yani niye sizi tercih edecek? üstelik sadece türk borsasında alım yapılabilecek! Manipülatif işlem olmayacak!!! Adam kayırma olmaz diyorsunuz, oylama falan... yani burası Türkiye hocam Cheesy, bu iş güven işi, şahsen ben uzak dururum alana da mani olmam. Ha girer bittrex'e polo'ya şuraya buraya bakarız o zaman...

Ben de size saygi duyarim hocam; acik sozlulukten dolayi...

Bazi noktalar var:

Sozum size degil ama whitepaperinde inek resmi koyup ekipte gosterenlere para yatiranlar kim?

Adam ICO cikmis, coin karsiliginda mucevhere yatirim yapilacakmis.....
Hele birisi emlak piyasasinda buyuk oynayacakmis.
En vahimlerinden birisi Visayla anlasma yapacagini soyluyordu, milyon usd ler toplandiktan sonra Visa dan aciklama geldi de herkes bir guzel sogudu...

Forumda newbie olarak varim ancak piyasayi az da olsa takip ediyorum, piyasaya cikan bir kac buyuk ICO sahibiyle gorustum, gorusuyorum, yani o kadar da newbie degilim.

Aramizda "bu ekip baya kalabalik hadi bu coine dalalim" diyenler var, ama ekiptekilerin isimleri bile dogru degil ki! Adam uzaya mekik gonderecegim diye yaziyor, kimse sormuyor "nasil yapacaksin, NASA'yla anlasma mi imzaladin" diye ama ICO dan toplanan paralar milyonlarca USD. Sonra bakiyorsun forumda coine kufredenler, scam yapmakla suclayanlar.

Sorun sadece Coinde mi acaba?

Cin Hukumeti ICO lari yasaklamadan once buyuk coin firmalariyla toplanti yapti, sonra bu karari aldi. Orada neler konusuldu da bu karar cikti?

Bunca olumsuzluk varken Ethereum gibi bir gercek var ortada, Tezos gibi yenilikci fikirler var, adini kimsenin duymadigi bazi coinler var gercekci isler yapan, Waves var.... Bunlari nereye koyacagiz??? Onca basarisiz girisimin ardindan bazi basarili girisimler de cikabiliyor. yani hepsine tu-kaka diyemeyiz.

O yuzden de biz en bastan tavrimizi net olarak ortaya koyduk: cikacak olan coin al-sat coini olmayacak, gece siz uyurken bir anda 100USD olacak bir coin de degil.

Coini, guvendiginiz projelere yatirim yapmak icin kullanacaksiniz. yatirdiginiz para proje sahibi disinda kimsenin cebine gitmeyecek. Proje basarili olursa da dogal olarak para kazanacaksiniz.

Tekrar yorum icin tesekkurler. Basarili bir proje gorur ve yatirim yapmak isterseniz sizi de aramizda gormek isteriz...

Burasi Turkiye lafina yorumum yok.

needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
October 06, 2017, 04:39:01 AM

Maalesef ilk postun böylesine falso bilgiler içermesi bende olumsuz bir ilk intibaya sebep oldu.

Zaten "ilk" yerli coin iddiası da asılsız, zira kurumsal anlamda da yerli ve kendi bağımsız blok zincirine sahip projelerimiz oldu. Mesela benim aklıma ilk gelen DP.

Bunlara artı olarak, bence coin vs. üretmek yerine Bitcoin kullanan servislerin yolunu açmak lokal girişimler için daha mantıklı. Mesela Türk franchiselara Bitcoin kabul ettiren bir girişim yapılabilir. Wink Eğer amaç blok zincirinin ülkemizde yaygınlaşmasıysa tabii.

Falso olarak adlandirmak biraz zalimce oldu ama yine de yorum icin tesekkurler...

Bu sayfada yerli bir durum goremedim, belki gozden kacirdigim birseyler vardir. Aydinlatirsaniz sevinirim. http://digitalprice.org/

Bitcoin yerine, platformda kullanilacak coinlerin piyasasini olusturmak icin calismalar yapiliyor. Amac bitcoini yayginlastirmak degil, Turkiye ye BlockChain'i anlatabilmek!

Bitcoin bir GERCEK bunu kimse reddedemez ama biz, direkt Bitcoin uygulamalari yerine BlockChain projelerine yatirim yapma taraftariyiz. Bu fikrime karsi cikanlar olabilir ama Bitcoin nihayetinde bir kac devletin iki dudaginda olan bir olusum; yarin Amerika 'yasakladim' dese nolur? Coinbase le ilgili sorusturmadan nasil bir sonuc cikacak acaba? Avrupa Birligi kurum olarak henuz topa girmedi bile.

IBM milyarlarca dolar blockchain projelerine para harciyorsa bir bildigi var.

Üzgünüm ama gerçekten Bitcoin'in ya da buna bağlı olarak p2p temelinde çalışan herhangi bir sistemin "yasaklanabileceğini" düşünüyorsanız gerçekten hiç de yetkin olmadığınız bir alana yatırım yapıyorsunuz demektir.

DP'yi 2014 senesinde Ankara'daki bir bilişim firması çıkarmıştı. 1 sene kadar sonra geliştirmeyi bıraktılar. Ekibin başı halen forumda. 7vyo gibi bir nicki vardı.

Şu konuyu da okumanızı tavsiye ediyorum:
https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/74drk0/psa_blockchain_is_not_the_interesting_thing_about/?st=j8fehyxs&sh=c4ead96f

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
Druvax
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
October 06, 2017, 05:57:15 AM

madem duyurmaya karar verdiniz. detaylari da aciklsaydiniz daha iyi olurdu. bu ustu kapali cumlelerle cok iyi bir projeye sahip olsaniz da insanda guvensizlik duygusu gelisiyor. umarim basarili olursunuz da biz de gurur duyariz.
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
October 06, 2017, 05:58:50 AM

Sadece yerel düşünmezseniz başarılı olacağını düşünüyorum.

M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
October 06, 2017, 06:17:29 AM

Bu konuda çok geride kaldık zaten ama bunu sadece Türkiye bazlı olarak değil global olarak değerlendirip ona göre bir proje hazırlanmalı. Yoksa doge coinden ne farkı olacak. Eth tabanlı olması bir nebze daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Ciddi adımlar atılıyorsa gerçekten başarılar dilerim. Böyle bir durumda somut adımlar görülürse ciddi destekler verilecektir.
Saygılarımla.
CoinAKC (OP)
Newbie
*

View Profile
October 06, 2017, 11:49:28 AM

Maalesef ilk postun böylesine falso bilgiler içermesi bende olumsuz bir ilk intibaya sebep oldu.

Zaten "ilk" yerli coin iddiası da asılsız, zira kurumsal anlamda da yerli ve kendi bağımsız blok zincirine sahip projelerimiz oldu. Mesela benim aklıma ilk gelen DP.

Bunlara artı olarak, bence coin vs. üretmek yerine Bitcoin kullanan servislerin yolunu açmak lokal girişimler için daha mantıklı. Mesela Türk franchiselara Bitcoin kabul ettiren bir girişim yapılabilir. Wink Eğer amaç blok zincirinin ülkemizde yaygınlaşmasıysa tabii.

Falso olarak adlandirmak biraz zalimce oldu ama yine de yorum icin tesekkurler...

Bu sayfada yerli bir durum goremedim, belki gozden kacirdigim birseyler vardir. Aydinlatirsaniz sevinirim. http://digitalprice.org/

Bitcoin yerine, platformda kullanilacak coinlerin piyasasini olusturmak icin calismalar yapiliyor. Amac bitcoini yayginlastirmak degil, Turkiye ye BlockChain'i anlatabilmek!

Bitcoin bir GERCEK bunu kimse reddedemez ama biz, direkt Bitcoin uygulamalari yerine BlockChain projelerine yatirim yapma taraftariyiz. Bu fikrime karsi cikanlar olabilir ama Bitcoin nihayetinde bir kac devletin iki dudaginda olan bir olusum; yarin Amerika 'yasakladim' dese nolur? Coinbase le ilgili sorusturmadan nasil bir sonuc cikacak acaba? Avrupa Birligi kurum olarak henuz topa girmedi bile.

IBM milyarlarca dolar blockchain projelerine para harciyorsa bir bildigi var.

Üzgünüm ama gerçekten Bitcoin'in ya da buna bağlı olarak p2p temelinde çalışan herhangi bir sistemin "yasaklanabileceğini" düşünüyorsanız gerçekten hiç de yetkin olmadığınız bir alana yatırım yapıyorsunuz demektir.

DP'yi 2014 senesinde Ankara'daki bir bilişim firması çıkarmıştı. 1 sene kadar sonra geliştirmeyi bıraktılar. Ekibin başı halen forumda. 7vyo gibi bir nicki vardı.

Şu konuyu da okumanızı tavsiye ediyorum:
https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/74drk0/psa_blockchain_is_not_the_interesting_thing_about/?st=j8fehyxs&sh=c4ead96f

DP yi detayli olarak inceleyecegim, link ve bilgilendirme icin tesekkurler.

p2p yasaklanamaz, doganin kanunlarina aykiri ama bitcoin yasaklanabilir, acoin cikar, bcoin cikar, gcoin...sonu yok...

Biz zaten blockchainin gucune inaniyoruz, diger coinler sonebilir, bitebilir ama blockchain bir 'teknoloji'...Yatirim yapilan alan blockchain, bitcoin degil.

Bitcoin ekmek bicagi gibi; ekmek te kesersin adam da!
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
October 06, 2017, 11:58:29 AM

DP ' yi küllerinden mi doğuracaksınız anlayamadım . Yalnız bildiğim tek birşey var eski DP ile yeni DP aynı kişiye bağlı değil . O zamanlarda ekip gayet çalışmıştı fakat nasıl bir terslik olduysa bıraktılar . Tamamen şeffa bir şekilde ilerlediler sonrasında talihsizlikler oldu sanırım . Ama tekrar gündeme gelsin o zaman ki tecrübesiyle bu zaman ki haliyle çok rahat işler başarır .
CoinAKC (OP)
Newbie
*

View Profile
October 06, 2017, 11:58:49 AM

Bu konuda çok geride kaldık zaten ama bunu sadece Türkiye bazlı olarak değil global olarak değerlendirip ona göre bir proje hazırlanmalı. Yoksa doge coinden ne farkı olacak. Eth tabanlı olması bir nebze daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Ciddi adımlar atılıyorsa gerçekten başarılar dilerim. Böyle bir durumda somut adımlar görülürse ciddi destekler verilecektir.
Saygılarımla.

Cok geride kaldigimiz soylenemez ancak yine de hizli olmak gerekir. Bugune kadar blockchainle ilgili copyrobo disinda elle tutulur bir proje cikmamasi hepimizin ayibi. Hergun ilanlarini gordugumuz yeni summitler duzenlenmesi, ilginin artmasi, ekonomi haberlerine konu olmasi guzel gelismeler. Biz de yerel coinle biraz daha ivme kazandirmak istiyoruz.

Global acilma stretejisi var tabii ki. Global pazara yeni projelerle acilmayi hedefliyoruz, sadece coinle degil.

Yorum ve iyi dilekler icin tesekkurler...
awesome31312
Hero Member

Activity: 826
Merit: 504

View Profile
October 06, 2017, 12:26:05 PM

Umarım istediğiniz başarıya ulaşırsınız. Keşke sadece türk borsalarında değilde global borsalarda da işlem görecek şekilde çıkarsaydınız. Terchinizi bu yönde olmuş ileride yinede açılabilirsiniz başarılar .

Account recovered 08-12-2019
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
October 06, 2017, 12:29:24 PM

Pek tutacağa benzemiyor şahsi fikrim.Hep ben kazanayım siz yardım edin kafası bizim gelişmememizin sebeplerinden biri.Bountyle yapmak niye zor.Burada bir çok Türk arkadaş var çoğu katılır destek olur.Oradan gelen tokenlerle zaten reklamınızı yapanlar ufak da olsa ortak oluyor sizlere.Yok illa ben biz yapacağız diyorsanız kolay gelsin.Herkes buraya zevk için şu bu için girmiyor.Herkes zamanının ve emeğinin karşılığını almak istiyor.Büyümek istiyorsanız buradaki herkesi <biz> görmek zorundasınız.Görmek istemiyorsanız siz bilirsiniz.Ben emeğime değer verenlerle çalışırım.Size kolay gelsin.Başarılar
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1139

View Profile
October 06, 2017, 01:18:26 PM

Bazi noktalar var:

Sozum size degil ama whitepaperinde inek resmi koyup ekipte gosterenlere para yatiranlar kim?

En vahimlerinden birisi Visayla anlasma yapacagini soyluyordu, milyon usd ler toplandiktan sonra Visa dan aciklama geldi de herkes bir guzel sogudu...

Forumda newbie olarak varim ancak piyasayi az da olsa takip ediyorum, piyasaya cikan bir kac buyuk ICO sahibiyle gorustum, gorusuyorum, yani o kadar da newbie degilim.

Aramizda "bu ekip baya kalabalik hadi bu coine dalalim" diyenler var, ama ekiptekilerin isimleri bile dogru degil ki! Adam uzaya mekik gonderecegim diye yaziyor, kimse sormuyor "nasil yapacaksin, NASA'yla anlasma mi imzaladin" diye ama ICO dan toplanan paralar milyonlarca USD. Sonra bakiyorsun forumda coine kufredenler, scam yapmakla suclayanlar.

Cin Hukumeti ICO lari yasaklamadan once buyuk coin firmalariyla toplanti yapti, sonra bu karari aldi. Orada neler konusuldu da bu karar cikti?

Bunca olumsuzluk varken Ethereum gibi bir gercek var ortada, Tezos gibi yenilikci fikirler var, adini kimsenin duymadigi bazi coinler var gercekci isler yapan, Waves var.... Bunlari nereye koyacagiz??? Onca basarisiz girisimin ardindan bazi basarili girisimler de cikabiliyor. yani hepsine tu-kaka diyemeyiz.

O yuzden de biz en bastan tavrimizi net olarak ortaya koyduk: cikacak olan coin al-sat coini olmayacak, gece siz uyurken bir anda 100USD olacak bir coin de degil.

Coini, guvendiginiz projelere yatirim yapmak icin kullanacaksiniz. yatirdiginiz para proje sahibi disinda kimsenin cebine gitmeyecek. Proje basarili olursa da dogal olarak para kazanacaksiniz.

Tekrar yorum icin tesekkurler. Basarili bir proje gorur ve yatirim yapmak isterseniz sizi de aramizda gormek isteriz...

Hocam newbie olmanız beni enterese etmiyor, buradaki birçok kişi de benden bilgilidir, daha bir mew hesabım bile yok, erc20'yi europecoin ile karıştırmış biriyim, ico'ya katılmayı bilmiyorum onu bırak bounty'e bile katılamıyorum cahilliğimden...Bununla gurur duymuyorum ama gerçek bu!
Anladığım kadarıyla siz yarı waves yarı taas tarzı bir projesiniz. Waves gibisiniz çünkü icoları kendi coininizle destekleyeceksiniz. taas gibisiniz çünkü yatırım yapacaksınız. Buradaki en önemli ayrım tamamen yerlisiniz ve yerli projelere öncelik vereceksiniz ve uzun bir müddet yerli kalacaksınız gibi. Yani bir nevi kendi kripto dünyanızı oluşturmaya çalışıyorsunuz waves gibi...

Şimdi icolardan bahsetmişsiniz, eywallah saçma sapan icolar oldu ok! TLC diyelim (Türk Lirası Coin) ile ben bundan alıp daha sonra sizin seçtiğiniz (oylama falan geçelim bunları Türkiye'de seçimler referandum kediler trafo vs) icolara yatırım yapacağım, başarılı olursa para kazanacağım. Diyelim ki dediğiniz gibi oldu TLC'de manipülatif işlem olmadı bu icolarda durum nasıl olacak? Bu icolar nerede işlem görecek? Doğru düzgün ico olsa neden sizin paranızla yatırım yapacağıma BTC ile yapamayayım!?
İkincisi globalde işlem görmeyen her coin benim için coin değildir. Örneğin Pakistan'ın coini cryptopia'da işlem görüyor. Siz neden böyle yapmıyorsunuz da kolayca ikna edilebilecek Türk borsalarına yöneliyorsunuz? 
Burası Türkiye sözüne de açıklık getireyim. Burada 2 milyarlık köprü 8'e mâl edilir, 80 yıllık birikimler 15 senede satılır 4'te biriyle IMF denetiminden borç ödenerek çıkılır ki her türlü dalavere rahatlıkla işlenir, can-mal güvenliği yoktur, kabadayılar tweeterda hergün adam vurma videoları yayınlar, dün bir polisin kadına Antalya'da sokak ortasında şiddet görüntüsü yayınlandı, dolar baskılanmaya çalışır ama bi yerden patlar, özel-kamu bankalara talimat verilir, kamu bankaları batık krediyle dolar taşar, milyarlık vergiler yandaşlarla karşılıklı anlaşmayla(!) sıfırlanır, onun yerine halka mtv sigara alkol vs zam yapılır, en koyu yandaşın bile güvencesi yoktur takır takır görevden alınır istifa ettirilir, savaşa girdik girecez askeri yığınaklar vs...Dolar alana vatan haini gözüyle bakılır şimdi kolunda bilezik olana aynı muamale yapılıyor. Bir yıldan fazladır OHAL ile yönetilen bir ülkenin Çin'de olduğu gibi bir KHK ile tüm kripto piyasasını yasaklamayacağı ve sizin de içerisinde olduğunuz borsaları kapatmayacağı ne malum! Ayrıca CoinAKC kısmına da takılmış durumdayım. saygılar.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
pitipawn
Full Member

Activity: 196
Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
October 06, 2017, 01:48:11 PM

bi ara güzel taşak geçmek için giricem buraya , şu an vaktim yok

biri arkamızda şirket var ama imece yapıcaz der

hangi şirketi 'sosyal sorumluluk' diye yatırıma ikna ettiniz amk

öteki gider amerikada okur , gelir burda 2 satırlık desteksiz bi paragraftan kariyer/girişim devşirme kafası yaşar . bi de talep malep diyo amk delisi . alksfalksj

uğrarım bi ara , şununla idare et şimdi başlık sahibi arkadaşım

http://68.media.tumblr.com/c6c3b4b9745016b8bd41d8e199c82d68/tumblr_oax9j4TQv41ujmvy2o1_400.jpg

CoinAKC (OP)
Newbie
*

View Profile
October 06, 2017, 01:50:40 PM

Bazi noktalar var:

Hocam newbie olmanız beni enterese etmiyor, buradaki birçok kişi de benden bilgilidir, daha bir mew hesabım bile yok, erc20'yi europecoin ile karıştırmış biriyim, ico'ya katılmayı bilmiyorum onu bırak bounty'e bile katılamıyorum cahilliğimden...Bununla gurur duymuyorum ama gerçek bu!
Anladığım kadarıyla siz yarı waves yarı taas tarzı bir projesiniz. Waves gibisiniz çünkü icoları kendi coininizle destekleyeceksiniz. taas gibisiniz çünkü yatırım yapacaksınız. Buradaki en önemli ayrım tamamen yerlisiniz ve yerli projelere öncelik vereceksiniz ve uzun bir müddet yerli kalacaksınız gibi. Yani bir nevi kendi kripto dünyanızı oluşturmaya çalışıyorsunuz waves gibi...

Şimdi icolardan bahsetmişsiniz, eywallah saçma sapan icolar oldu ok! TLC diyelim (Türk Lirası Coin) ile ben bundan alıp daha sonra sizin seçtiğiniz (oylama falan geçelim bunları Türkiye'de seçimler referandum kediler trafo vs) icolara yatırım yapacağım, başarılı olursa para kazanacağım. Diyelim ki dediğiniz gibi oldu TLC'de manipülatif işlem olmadı bu icolarda durum nasıl olacak? Bu icolar nerede işlem görecek? Doğru düzgün ico olsa neden sizin paranızla yatırım yapacağıma BTC ile yapamayayım!?
İkincisi globalde işlem görmeyen her coin benim için coin değildir. Örneğin Pakistan'ın coini cryptopia'da işlem görüyor. Siz neden böyle yapmıyorsunuz da kolayca ikna edilebilecek Türk borsalarına yöneliyorsunuz? 
Burası Türkiye sözüne de açıklık getireyim. Burada 2 milyarlık köprü 8'e mâl edilir, 80 yıllık birikimler 15 senede satılır 4'te biriyle IMF denetiminden borç ödenerek çıkılır ki her türlü dalavere rahatlıkla işlenir, can-mal güvenliği yoktur, kabadayılar tweeterda hergün adam vurma videoları yayınlar, dün bir polisin kadına Antalya'da sokak ortasında şiddet görüntüsü yayınlandı, dolar baskılanmaya çalışır ama bi yerden patlar, özel-kamu bankalara talimat verilir, kamu bankaları batık krediyle dolar taşar, milyarlık vergiler yandaşlarla karşılıklı anlaşmayla(!) sıfırlanır, onun yerine halka mtv sigara alkol vs zam yapılır, en koyu yandaşın bile güvencesi yoktur takır takır görevden alınır istifa ettirilir, savaşa girdik girecez askeri yığınaklar vs...Dolar alana vatan haini gözüyle bakılır şimdi kolunda bilezik olana aynı muamale yapılıyor. Bir yıldan fazladır OHAL ile yönetilen bir ülkenin Çin'de olduğu gibi bir KHK ile tüm kripto piyasasını yasaklamayacağı ve sizin de içerisinde olduğunuz borsaları kapatmayacağı ne malum! Ayrıca CoinAKC kısmına da takılmış durumdayım. saygılar.

Ellerinize saglik, lafi dolandirmadan gayet guzel noktalar isaret etmissiniz.

Sondan baslayalim: CoinAKC kismina hic takilmayin, bizim sloganimiz; kimsenin yasina, cinsiyetine ve goz rengine bakmadan ozgurlukcu ve seffaf bir platform kurmayi hedefliyoruz, onun disinda hic bir noktada degiliz.

1. Blockchain zincirinde oylama/fonlama yapilacak, eger zincire-halkaya kedi girerse onu bilemem. Ben giremez diye biliyorum.

2. Dogru duzgun YERLI icolar var zaten taslak halinde, ama projesini hayata gecirecek parasi yok, ekibi yok, arkasinda gucu yok, elinde kartviziti yok... Bunlari asmak icin cozum uretmeye calisiyoruz.

3. Burasi Turkiye, dogru! Turkiye yi Turkiye yapan da bizleriz. Ama o kadar da kotumser olmayin, ornegin blockchain alaninda soz sahibi olan adi-sani Turk onlarca kisi var, dunyada cok iyi taninan. Onun disinda gunluk siyaset konumuz disinda oldugu icin yorum yapamam. Zaten bildigimiz ve ugrastigimiz konular da degil dogrusu.

4. Projemiz sadece coin cikarmak olsaydi dediginiz dogru; verirsin coskuyu, kalabalik ekip resimleri, bir kac tane fake-flash isim, bir de 'Mars a yolculuk fikri' sonrasi Allah kerim...Amacimiz bu degil. Turkiye de blockchain yazilim ve projelerinin ortaya cikmasina onayak olabilmek, seffaf bir platform olusturmak, KKB-KGF-KOSGEB-Banka canka sarmalinda tikanip kalan proje sahipleriyle ortaklasa projeler uretebilmek, tikaniklik noktalarinda cozum uretebilmek.

Buna gore, sizin de elinizde belli bir guc olsa once Pakistana'mi yardim yaparsiniz? Biz de oyle yapmadik ve cikis noktasi olarak Turkiye yi sectik.

Amacimiz 'kolayca ikna edilebilecek Turk borsalarina yonelmek' degil. Oyle sandiginiz gibi Turk insani kolayca ikna olmuyor! Yine de yuzde bilmem kaclik bir kesim vardir kolay ikna olacak, ama hedef kitlemiz onlar degil. Aksine sizin gibi sorgulayan ve isin arka planini didikleyen insanlari hedefliyoruz.

5. Projemiz coin cikarmak olmadigi icin devletle sorun yasamayacagimizi dusunuyoruz. Bitcoin yasaklanabilir ama blockchaini yasaklamak doga kanunlarina aykiri. Cikis noktamiz bu; coin amac degil arac olarak kullanilacak. Coin alip-satip oradan para kazanmayi amaclamiyoruz yani. Bu projeye yatirim yapanlarin buna ihtiyaci da yok zaten.

Yorum ve detayli oldukca faydali aciklamalar icin tesekkurler.
CoinAKC (OP)
Newbie
*

View Profile
October 06, 2017, 01:53:46 PM

bi ara güzel taşak geçmek için giricem buraya , şu an vaktim yok

biri arkamızda şirket var ama imece yapıcaz der

hangi şirketi 'sosyal sorumluluk' diye yatırıma ikna ettiniz amk

öteki gider amerikada okur , gelir burda 2 satırlık desteksiz bi paragraftan kariyer/girişim devşirme kafası yaşar . bi de talep malep diyo amk delisi . alksfalksj

uğrarım bi ara , şununla idare et şimdi başlık sahibi arkadaşım

http://68.media.tumblr.com/c6c3b4b9745016b8bd41d8e199c82d68/tumblr_oax9j4TQv41ujmvy2o1_400.jpg

Guldurdunuz bizi...

Ellerinize saglik Smiley
stompysteve
Hero Member

Activity: 574
Merit: 500

View Profile
October 06, 2017, 03:57:00 PM

Öncelikle projeniz hayırlı olsun, inşallah umduğunuz gibi olur her şey. Çok fazla detay vermediğiniz için buradan yardımcı olmamız çok zor ama şu an gördüğüm kadarıyla pek özgün bir fikir gibi görünmüyor malesef. Ayrıca nickinizden gördüğüm kadarıyla AKC ak coin falan diye çıkmazsınız inşallah karşımıza  Cheesy
mfelat
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
October 06, 2017, 09:12:09 PM

hayırlı olsun, umarım başarılı olur  Wink
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  

Jump to: