Bitcoin Forum
May 28, 2024, 01:26:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Poll finished
Paribu
BtcTurk
Koinim
>Diger

Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Moved topic  (Read 8152 times)
CoinAKC (OP)
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
October 06, 2017, 11:27:25 PM

Öncelikle projeniz hayırlı olsun, inşallah umduğunuz gibi olur her şey. Çok fazla detay vermediğiniz için buradan yardımcı olmamız çok zor ama şu an gördüğüm kadarıyla pek özgün bir fikir gibi görünmüyor malesef. Ayrıca nickinizden gördüğüm kadarıyla AKC ak coin falan diye çıkmazsınız inşallah karşımıza  Cheesy

Detaylar zaten cok yakinda geliyor.

Yok, kaydolurken rastgele aldigim bir isimdi.

Yorum icin tesekkurler.
CoinAKC (OP)
Newbie
*

View Profile
October 06, 2017, 11:43:37 PM

Pek tutacağa benzemiyor şahsi fikrim.Hep ben kazanayım siz yardım edin kafası bizim gelişmememizin sebeplerinden biri.Bountyle yapmak niye zor.Burada bir çok Türk arkadaş var çoğu katılır destek olur.Oradan gelen tokenlerle zaten reklamınızı yapanlar ufak da olsa ortak oluyor sizlere.Yok illa ben biz yapacağız diyorsanız kolay gelsin.Herkes buraya zevk için şu bu için girmiyor.Herkes zamanının ve emeğinin karşılığını almak istiyor.Büyümek istiyorsanız buradaki herkesi <biz> görmek zorundasınız.Görmek istemiyorsanız siz bilirsiniz.Ben emeğime değer verenlerle çalışırım.Size kolay gelsin.Başarılar

Bence ya asagidaki diger yazilari okumadiniz ya da aceleci davrandiniz.

Imece diyoruz, platform konusuyoruz, hep birlikte 'proje' uretmekten bahsediyoruz. Yani her zaman BIZ diyoruz.

Hep ben kazanayim fikrinin aksine, hep BIRLIKTE kazanalimdan yola cikiliyor.

Siz proje gondereceksiniz, ben-sen-o hep beraber yenilikci, guzel, tutabilecek projelere yatirim yapacagiz, projeyi yine siz yapacaksiniz, basarili olan projelerden de hep beraber para kazanilacak. Burda 'ben' diye bir sey olamaz.

Bizler buradaki herkesi BIZ olarak goruyoruz zaten. Kimseye ayricalik tanimadan herkesin katilmasini istiyoruz. Daha proje baslamadan niye kusturelim sizi, niye uzak tutalim? Aksine projenin ICINDE bizzat siz olacaksiniz. Hangi projenin fonlanacagina siz karar vereceksiniz, oylamayi siz yapacaksiniz, basarisiz projeleri siz elestireceksiniz, basarili projelerden de sizler kazanacaksiniz. Modelleme bu sekilde.

Sirket ne kazanacak derseniz, basarili projelerin satisindan kazanacak, sizin kazandiginiz gibi. Yoksa coin cikardim, sattim para kazandim mantigi olmayacak.

**Klasik Bounty konusu cok sicak bakmadigimiz bir konu. Onun yerine daha cok katilim olacagini dusundugumuz farkli bir dusuncemiz var.

Yorum icin tesekkurler...
pitipawn
Full Member

Activity: 196
Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
October 07, 2017, 03:03:54 AM

ya projeyi biz yapabiliyosak niye senin coinini ipleyelim arkadaşım ? proje yapabiliyo olsam ethereum var bitcoin var sikmişim akcoini . bırakın bu sevgi kelebekliği kafasını . bu kafayla bi sikim olmaz .

çıkacaksın diyeceksin - aha gençler proje şudur , şunlarla ortağım .

bakacağız , vay amk diyeceğiz , yatırımı yapacağız , yapan flipini yapacak , tutan tutacak sürüp gideceğiz böyle

hep beraber niye bişey yapıyoruz , bi ton on numara proje var şu an , ne diye sikimize takalım seni amına koyyım . senle bi hayalin peşine koşacağıma gider storma atarım parayı . (bittrex ceosu advisor boardda , milliyetçilikle mi baş edeceksin bununla sen ? )

ortada bişey yok , ekip yok , bi bok belli değil .  paso boş laf .

dümdüz adam sikmeye çalışıyosunuz amına koyyım . anket koymuşun bi de hangi borsada görmek istersiniz diye falan , ya bi siktirin abi . vardı bi tane daha tip ; ponziye sokmaya çalışıyodu milleti . lan girişte kol kadar 'bitcointalk' yazıyo , gidin efendi gibi facebook sayfalarında deneyin şansınızı , ne bileyim çevrenizde deneyin böyle şeyleri .

bi ton tecrübeli üye zaten açık etmiş , daha elinizdeki şeyi tanımlayabilecek teknik bilgiden bile yoksun olduğunuzu . milliyetçi sevgi kelebekleri 'ülkemiğzdee' güzellemeleri yapmış ; tamam eğlendik bitti , halal coinin yanına geç artık kapansın konu .

'ben ortama hakimim!' ayağına verdiğin her örneği şurda iki ay takıılan herkes biliyo zaten . geçen sene de bi grup 'big data' diye diye google ı çaktıydı . sizde o bile yok . bu kadar sayfa sayfa kol gibi yazana kadar şu arkanızdaki şirketin adını vereydin bari .

ciddi söylüyorum arkadaşım yemez burada . açın efendi gibi facebook sayfanızı , epik epik konuşun , 'hep birlikte başaracağız' nameleri düzün . seni de anlıyorum . millet mal gibi post kasıyo anca , adam icoya katılmayı bilmiyorum demiş bi sayfa önce , tutup peşine 5 paragraf yazı yazmış , bi akıl edememiş nasıl katılıyoruz diye sormayı . ortam böyle , sen de haklısın anasını satayım . heroları zaten bounty kampanyalarında 'sikeyim böyle işi' derken görüyoruz bi tek .

ama yine de olmaz yani , gerizekalı diye görüp geliyosun da o gerizekalılarda para yok işte sorun orda . hadi buldun bi kaç süzme , tecrübeli üyeler iki dakkada kevgir eder atar bütün dümeni .

hiç kasma yani

CoinAKC (OP)
Newbie
*

View Profile
October 07, 2017, 03:19:11 AM

Hocam senin uslupla bir yere varilmaz. Nasilsa zaman herseyi gosterecek.
pitipawn
Full Member

Activity: 196
Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
October 07, 2017, 04:11:14 AM

ben de böyle valla hacı , normalde tanıdığım ağzı lağım gibi adamlar ; lan imaj yapalım aman dikkat edelim , ilerde iş götürürüz bi yamuğumuz olmasın diye northampton lordu gibi takılıyo forumda .

böyle bende yapacak bişey yok , önemli olan yazdıklarımda söylediklerimde yanlış olmaması ; gerisinin amına koyyım . küfürlü olsun laçka olsun ama doğru olsun . gerisi önemsiz .

aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
October 07, 2017, 04:14:19 AM

Sanirim coinin amaci biz yapalim parasi olan gelsin isterse en buyuk payi alsin ben icolari ozellikle balina yatirimciyi engelleyecek icolari gayet mantikli buluyorum sahsen.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1140

View Profile
October 07, 2017, 08:50:26 AM
Last edit: October 07, 2017, 10:25:43 AM by wolwoo

Sorduk piti sorduk merak etme ama karışık geldi bounty işi yok mew aç, yok ingilizce mesaj yok slack yok telegram yok ebesinin nikahı... Çevremde bu işle uğraşan kimse yok bazen insan birebir yardıma ihtiyacı oluyor, o yüzden ileride belki katılırım ama şu an 6 ayda anca bu kadar, forum bile karmaşık! ayrıca dikkat edersen arkadaşa "parayı nereye yatırıyoruz" demedim soru sordum ama tabi senin gibi duayenleri kızdırabiliyoruz bazen, son anda gelip kurtarıyosun bizleri... Gahraman Pitipawn pitipawn pitipawn (yok lan o beetlejuice miydi neydi bull shit....)

MEW'den Etherdelta'ya token çekimi, satışa yanlış rakam girenler, gas ödemesi, private key, metamask, tokeni yanlış adrese gönderip kaybedenler, sahte linke tıklayıp çaldıranlar...Bunların hepsini okuyorum okudukça kafam daha da karışıyor. Ve bir tane arkadaşım yok, "bitli koyunlar napıyor" diyen insanlar var sadece etrafımda...Benim yaşıma gelip de sıfırdan bir seher vakti bu işlere başlayıp bir de teknoloji-ingilizce özürlü olursan belki yaşadıklarımı anlarsın!

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
CoinAKC (OP)
Newbie
*

View Profile
October 07, 2017, 12:59:00 PM

Sorduk piti sorduk merak etme ama karışık geldi bounty işi yok mew aç, yok ingilizce mesaj yok slack yok telegram yok ebesinin nikahı... Çevremde bu işle uğraşan kimse yok bazen insan birebir yardıma ihtiyacı oluyor, o yüzden ileride belki katılırım ama şu an 6 ayda anca bu kadar, forum bile karmaşık! ayrıca dikkat edersen arkadaşa "parayı nereye yatırıyoruz" demedim soru sordum ama tabi senin gibi duayenleri kızdırabiliyoruz bazen, son anda gelip kurtarıyosun bizleri... Gahraman Pitipawn pitipawn pitipawn (yok lan o beetlejuice miydi neydi bull shit....)

MEW'den Etherdelta'ya token çekimi, satışa yanlış rakam girenler, gas ödemesi, private key, metamask, tokeni yanlış adrese gönderip kaybedenler, sahte linke tıklayıp çaldıranlar...Bunların hepsini okuyorum okudukça kafam daha da karışıyor. Ve bir tane arkadaşım yok, "bitli koyunlar napıyor" diyen insanlar var sadece etrafımda...Benim yaşıma gelip de sıfırdan bir seher vakti bu işlere başlayıp bir de teknoloji-ingilizce özürlü olursan belki yaşadıklarımı anlarsın!

Gecenlerde bir yerde gormustum, 'account Turk, yazanlarin hepsi Turk, yorumlar gayet bize ozel ama yazilanlar 1. kur ingilizce ile' diye yaziyordu.

Basligi Turkce alt-forumda actik, niye Ingilizce yazisalim? Projeyi Ingilizce bir kac kelimeyle suslersek daha mi ilgi ceker? Turkceyle gayet guzel de anlatabiliyoruz projeyi. (wht the hck yani?)
** (Ilerleyen zamanda Ingilizce forumda  da baslik acilacak, yurtdisindan ilgilenenler icin.)

telegram hesabi, slack vs turlu detaylar hazir. Resmi bir kac islem kaldi, onlar bitince hemen acilacak.

Klasik bounty olmayacak; air-drop olmayacak. Ya banka soyanlar ya deliler PARASINI havaya sacar. Projeyi benimseyip katkida bulunacaklara odullendirme sistemi var. Yoksa hic bir katkisi olmayip hesap acti diye de kimseye para dagitma niyetimiz yok. Ancak, katkisi olan herkes kesinlikle odullendirilecek!

Niye bu yolu sectik: forumda da arastirin, salak-sacma air droplardan toplanan coinleri saklayacak yer bulamiyorlar.  

Hangi cevrede takiliyorsun bilmiyorum; bizim cevrede bayagi bir konusuluyor. Istersen PM ile 'bizim cevreden' arkadaslari gonderebilirim. Eger yazilim piyasasinda takiliyorsan, eminim tanidigin bir cok kisi cikacaktir.

Yorum ve katkilar icin tesekkurler.

CoinAKC (OP)
Newbie
*

View Profile
October 07, 2017, 01:09:27 PM

Sanirim coinin amaci biz yapalim parasi olan gelsin isterse en buyuk payi alsin ben icolari ozellikle balina yatirimciyi engelleyecek icolari gayet mantikli buluyorum sahsen.

Yorum icin tsekkurler.

Parasi olan gelsin mantigi degil de, projeleri begenenler yatirim yapsin mantigi var. Yani satin alinan coinler projeye yatirilacak, cuzdanda duran coin yattigi yerde buyumeyecek...Bu anlamda balinalar, kurtlar, cakallar bu isi sevmez.Smiley

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1140

View Profile
October 07, 2017, 01:33:08 PM
Last edit: October 07, 2017, 06:09:36 PM by wolwoo

Gecenlerde bir yerde gormustum, 'account Turk, yazanlarin hepsi Turk, yorumlar gayet bize ozel ama yazilanlar 1. kur ingilizce ile' diye yaziyordu.

Basligi Turkce alt-forumda actik, niye Ingilizce yazisalim? Projeyi Ingilizce bir kac kelimeyle suslersek daha mi ilgi ceker? Turkceyle gayet guzel de anlatabiliyoruz projeyi. (wht the hck yani?)
** (Ilerleyen zamanda Ingilizce forumda  da baslik acilacak, yurtdisindan ilgilenenler icin.)

telegram hesabi, slack vs turlu detaylar hazir. Resmi bir kac islem kaldi, onlar bitince hemen acilacak.

Klasik bounty olmayacak; air-drop olmayacak. Ya banka soyanlar ya deliler PARASINI havaya sacar. Projeyi benimseyip katkida bulunacaklara odullendirme sistemi var. Yoksa hic bir katkisi olmayip hesap acti diye de kimseye para dagitma niyetimiz yok. Ancak, katkisi olan herkes kesinlikle odullendirilecek!

Niye bu yolu sectik: forumda da arastirin, salak-sacma air droplardan toplanan coinleri saklayacak yer bulamiyorlar.  

Hangi cevrede takiliyorsun bilmiyorum; bizim cevrede bayagi bir konusuluyor. Istersen PM ile 'bizim cevreden' arkadaslari gonderebilirim. Eger yazilim piyasasinda takiliyorsan, eminim tanidigin bir cok kisi cikacaktir.

Yok hocam teşekkür ederim ilgi alaka için. Bizim çevrede bist bile çılgınlık olarak görülüyor, sanal para desen manyak derler! Cheesy Bazen zarar edince insan oraya dönmeye de niyetlenmiyor değil hani! (çeyrek al dolar al vs)
Bazen tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır derler, sen üslubunu bozma inşallah scam çıkmaz projen de uçar gidersin. Kaldı ki scam bile olsan piyasanın neredeyse tamamı scam  Cheesy Burada legendary'den newbie'ye birçok kişide ukalalık var ona alıştım da küfredilmesine alışamadım, maalesef o da burada serbest. Ama her seviyeden mütevazi, haddini bilen, yardımcı olurken-eleştirirken adamın ağzına sıçmayan insan evladı da yok değil! Geçen bi yerde gördüm adam soru sormuş yardım istemiş, yardımcı olmaya çalışanlara "ziktirin gidin başlığımdan" demediği kalmış  Cheesy

Burada madem sadece ön bilgi veriliyor şunları da ifade edeyim:
Coin seçiminde aklıma bir soru takılmıştı hani tarafsız mı olacak diye? İşte orada şöyle bir durum yaşanabilir, hadi diyelim blockchaine kedi girmez ama projelerin tamamıyla mutlaka tanışıklık olacaktır ki ancak böyle şıklarda yer alacaktır yani daha başlamadan seçimde tereddüt yaşanabilir ama bunun da önüne geçilmesi zor zaten...Bir de bu icolar nerede  satışa sunulacak aynı platformda mı? (paribu, koinim, btctürk)
Son olarak Global bir markete girmediğiniz sürece de (en azından cryptopia, liqui falan) herkesin aklında soru işaretleri kalmaya devam edecektir. saygılar

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
CoinAKC (OP)
Newbie
*

View Profile
October 07, 2017, 03:29:31 PM

Yok hocam teşekkür ederim ilgi alaka için. Bizim çevrede bist bile çılgınlık olarak görülüyor, sanal para desen manyak derler! Cheesy Bazen zarar edince insan oraya dönmeye de niyetlenmiyor değil hani! (çeyrek al dolar al vs)
Bazen tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır derler, sen üslubunu bozma inşallah scam çıkmaz projen de uçar gidersin. Kaldı ki scam bile olsan piyasanın neredeyse tamamı scam  Cheesy Burada legendary'den newbie'ye birçok kişide ukalalık var ona alıştım da küfredilmesine alışamadım, maalesef o da burada serbest. Ama her seviyeden mütevazi, haddini bilen, yardımcı olurken-eleştirirken adamın ağzına sıçmayan insan evladı da yok değil! Geçen bi yerde gördüm adam soru sormuş yardım istemiş, yardımcı olmaya çalışanlara "ziktirin gidin başlığımdan" demediği kalmış  Cheesy

Burada madem sadece ön bilgi veriliyor şunları da ifade edeyim:
Coin seçiminde aklıma bir soru takılmıştı hani tarafsız mı olacak diye? İşte orada şöyle bir durum yaşanabilir, hadi diyelim blockchaine kedi girmez ama projelerin tamamıyla mutlaka tanışıklık olacaktır ki ancak böyle şıklarda yer alacaktır yani daha başlamadan seçimde tereddüt yaşanabilir ama bunun da önüne geçilmesi zor zaten...Bir de bu icolar nerede  satışa sunulacak aynı platformda mı? (paribu, koinim, btctürk)
Son olarak Global bir markete girmediğiniz sürece de (en azından cryptopia, liqui falan) herkesin aklında soru işaretleri kalmaya devam edecektir. saygılar

Coinler Turkiyenin en cok tercih edilen borsasinda acilacak, anket oylamasi devam ediyor.

Her turlu elestiri, oneri, uyari, acimasiz da olsa yorumlara acigiz. Ancak biraz da ONERI gelse iyi olur. Yani 'sunu da eklerseniz iyi olur, sunu unutmayin, bu olsa guzel olurdu" seklinde oneriler. Anti-parantez, bu tarz oneri sahipleri ICO doneminde odullendirilecek.

Global piyasaya acilma konusunda sadece coinle degil de projelerle yayilma taraftariyiz. Globale acilmak coinin arkasina guc almaksa, bunu Turkiye'de yapabiliriz. Turkiye nin bu konudaki gucunu kucumsemeyin.

Madem bu kadar guc var da bugune kadar Turkiye'nin ismi globalde neden hic yok derseniz, Demirelin meshur lafi var " benzin vardi da biz mi ictik" diye!

Bugune kadar Turkiye'den scam olmayan, ponzi yapmayan, insanlari kandirmayan bir COIN / blockchain projesi cikti da biz mi desteklemedik! Demek ki sorun baska yerde...

Bilgilendirmeler ve yorum icin tesekkurler.

CoinAKC (OP)
Newbie
*

View Profile
October 07, 2017, 03:43:04 PM

Zorunlu Aciklama:

Ben bu projenin ortagi, yoneticisi veya sahibi konumunda degilim, sadece GONULLU bir destekleyiciyim.

Sizden tek farkim projenin detaylarini biliyorum, az da olsa katkim oldu, o kadar.

Isin teknik yonlerini fazla bilmiyorum. Piyasayi sizler kadar takip ediyorum. 

Bu anlamda, PM le benden destek vs isteyenler icin ICO / duyuruyu beklemelerini oneririm. BlockChainle ilgili projesi olanlar da hazirliklarini tamamlayabilir bu donemde. Duyuruyla birlikte projeler de toplanmaya baslanacak.

Benim NickName e takilanlar: coinin adi herkesin benimseyecegi, globalde de akilda kalici guzel bir isim.

Ayrica, Para LAIKTIR! Partiyle siyasetle isi olmaz... Bazi arkadaslar rastgele sectigim nickname uzerinden gidiyor, o yuzden yazdim bunlari...
varole
Full Member

Activity: 151
Merit: 100

View Profile
October 07, 2017, 03:49:10 PM

Bence güzel bir girişim. Destekliyorum. Tek endişem arkasında anormal derecede bir ekibin olması. Eğer bahsettiğiniz doğruysa. Yani bu kadar kurumsal ve devasa bir ekip Coin çıkardığında her biri önemli bir pay almak isteyecektir. Bu da Coinin sınırlı bir kitlenin elinde toplanması durumunu ortaya çıkarabilir.  Bunun dışında tebrik ederim. Türkiye'de bu alanda çalışma yapılıyor olması güzel.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
October 07, 2017, 04:48:08 PM

Öncelikle tebrik edeyim. Tüm gönlümle başarılı olmasını isterim. Ancak verdiğiniz bilgiler bir çeşit spekten öte gidemiyor. Ama resmi lansmanı merakla bekliyorum: Teknik bilgi , kadro, proje detayları  , road map bunları görmek lazım.
CoinAKC (OP)
Newbie
*

View Profile
October 08, 2017, 01:20:25 PM

Öncelikle tebrik edeyim. Tüm gönlümle başarılı olmasını isterim. Ancak verdiğiniz bilgiler bir çeşit spekten öte gidemiyor. Ama resmi lansmanı merakla bekliyorum: Teknik bilgi , kadro, proje detayları  , road map bunları görmek lazım.

Iyi dilekler ve uyari icin tesekkurler.

Teknik kadro, yatirim ekibi vs gordukten sonra eksik vey hatali gordugunuz yerler olursa her zaman onerilerinizi bekleriz.
murtezza
Full Member

Activity: 226
Merit: 100

View Profile
October 08, 2017, 01:34:02 PM

Türkiye de yerli sanal para kurulmasi saka gibi birsey heralde .. Türkiye de insanlar sanal paraya cok yabanci .. kim alacak söyler misin bana ?? yabancilar mi destekliyecek yerli sanal parayi ?? adamlar türkiyenin batmasi icin elinden geleni yapiyorlar .. senin yerli parani desteklerler mi  Roll Eyes Roll Eyes
Türk insani alcak diyorsan .. kusura bakma ama Türkiye deki insanlar paralarini böyle riskli birseye yatiracaklarini hic zanedmiyorum .. sonucda insanlar ay sonunu zor getiriyor.. kimse senin yerli sanal parani alarak parasini riske atmak istemez
Baska Ülkere satacam diyorsan .. Stratis , Tenx , Nem , Dash , Monero gibi projelerin oldugu uluslararasi piyasada kimse ne oldugu belli olmayan sanal parana para yatirmaz .. hele ki bitane Türkün kurdugu sanal paraya kolay kolay kimse para yatirmaz .. türk düsmanligi , türkiye düsmanligi batili ülkelerde üst seviyede
senin bu söyledigin projenin basarili olmasi icin ilk önce bi türkiye de 500000 - 1 mio yakin sanal para yatirimcisi olmasi gerek ..
CoinAKC (OP)
Newbie
*

View Profile
October 08, 2017, 01:34:29 PM

Bence güzel bir girişim. Destekliyorum. Tek endişem arkasında anormal derecede bir ekibin olması. Eğer bahsettiğiniz doğruysa. Yani bu kadar kurumsal ve devasa bir ekip Coin çıkardığında her biri önemli bir pay almak isteyecektir. Bu da Coinin sınırlı bir kitlenin elinde toplanması durumunu ortaya çıkarabilir.  Bunun dışında tebrik ederim. Türkiye'de bu alanda çalışma yapılıyor olması güzel.

Projenin arkasinda, bu projenin ana formati geregi boyle bir ekip var. Amac, BlockChain projelerini hayata gecirmek, projeleri desteklemek, teknik ekip ihtiyaci olanlarin bu ihtiyaclarini karsilamak. Yani platform.

Oyle soylediginiz kadar kurumsal ve devasa bir olusum degil. Smiley Arkasindaki guc ve sayi olarak oyle soylenebilir ama ruh olarak amator ve heyecanli bir ekip. (Evet, bu kadar sayida ekip var, her gun bir kac kisi daha farkli ihtiyaclar icin ekleniyor...Bu dogru. Evet, amacimiz DEVASA ve KURUMSAL bir IMECE platformu olusturmak...)

Coin, sinirli sayida kisinin elinde olmayacak ve bu projenin kontrolu belli bir kesimde olmayacak. Yatirimcilar (ben-sen-o...) ve proje sahipleri buyuk ortak konumunda. Yani 'balina' yok...

Turkiyede bizim duyurudan sonra guzel kipirdanmalar basladi. Yeni olusumlar da gelmek uzere. Bunlar gelecege donuk iyi isaretler. Ancak bitcoin=blockchain dongusunun kirilmasi sart. Bu dongu asildiktan sonra yuzlerce-binlerce proje ortaya cikar ve Turkiye bu alanda soz sahibi olabilir.

Uyardiginiz konuyu ICO da biraz daha belirgin anlatmamiz gerekecek.  

Katkiniz icin tesekkurler.

Smyrna
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
October 08, 2017, 01:41:23 PM

Whitepaper ne zaman yayınlanacak?

▃▃▌▌ETHEREUM X▐▐▃▃▃ - SOLUTION FOR GLOBAL PAYMENTS
CoinAKC (OP)
Newbie
*

View Profile
October 08, 2017, 02:03:45 PM
Last edit: October 08, 2017, 02:27:25 PM by CoinAKC

Türkiye de yerli sanal para kurulmasi saka gibi birsey heralde .. Türkiye de insanlar sanal paraya cok yabanci .. kim alacak söyler misin bana ?? yabancilar mi destekliyecek yerli sanal parayi ?? adamlar türkiyenin batmasi icin elinden geleni yapiyorlar .. senin yerli parani desteklerler mi  Roll Eyes Roll Eyes
Türk insani alcak diyorsan .. kusura bakma ama Türkiye deki insanlar paralarini böyle riskli birseye yatiracaklarini hic zanedmiyorum .. sonucda insanlar ay sonunu zor getiriyor.. kimse senin yerli sanal parani alarak parasini riske atmak istemez
Baska Ülkere satacam diyorsan .. Stratis , Tenx , Nem , Dash , Monero gibi projelerin oldugu uluslararasi piyasada kimse ne oldugu belli olmayan sanal parana para yatirmaz .. hele ki bitane Türkün kurdugu sanal paraya kolay kolay kimse para yatirmaz .. türk düsmanligi , türkiye düsmanligi batili ülkelerde üst seviyede
senin bu söyledigin projenin basarili olmasi icin ilk önce bi türkiye de 500000 - 1 mio yakin sanal para yatirimcisi olmasi gerek ..

Turkiye de sanal para kurulmuyor, projeler desteklenecek, bu destek COIN le yapilacak, format bu. Coin bir arac olacak; sanal para degil, yatirim amaci degil, al-sat icin kullanilacak bir arguman olmayacak...

"Türkiye de insanlar sanal paraya cok yabanci" ne guzel yazmissiniz. Iste proje bunun icin hazirlandi, cikis noktasi bu. Nijerya bile cryptocurrency konusurken Turkiye neden yabanci bu konulara? Lutfen cevabi olanlar yazsin.

Ben dun yazmistim, bugune kadar scamden oteye gecmeyen, ponzi amacli bir kac girisim disinda proje cikmadi ki ortaya! Insanlar tabii ki yabanci olacak. Bizim her konuda ayaklari yere basan, arkasindaki gucuyle bu piyasada yer edinebilecek olan projemize bile turlu soru isaretleriyle acimasiz saldirilar geliyorsa, bunun anlami yukarda yazdigim gibi: insanlar sanal para olaylarina hala yabanci. Bu bile projenin dogru yolda oldugunu gosterir.

Turkiyede ki insanlar olarak cerceveyi genis tutarsak, bence soylem yanlis! Turkiyedeki insanlar adam-akilli projelere yatirim yapar: hersey gozonunde ve seffaf oldugu surece!!! Temel sorun bu.

Somut ornekle, soruyu tersten soralim: biri ciksa, dunyada Fraud (kart kopyaciligi-sahtekarligi) kokten cozecek bir projem var dese, bu proje seffaf bir ortamda tartisilsa, herkes hemfikir olsa, teknik olarak ta mumkun olsa ve proje basarili olsa, bu projeyi Turkiye de desteklemeyecek kim var? Tek bir kisi var mi?

Cunku bu capli bir projenin mali degeri milyarlarca usd demek. Bu proje basarili oldugunda yatirimci olarak benim de cebime gayet tatmin edici para girmesi demek, belki yatirdigim Yuz Tl, Bin Tl  - Onbin Tl olarak geri donecek. Bu forumda boyle bir olusuma karsi cikacak birileri var mi?

500Bin-Bil Milyon hatta daha fazla yatirimci neden olmasin? Bu projenin amaci coin satmak olmadigi icin, bu rakamlara ulasilmasi guc degil. Nihayetinde bizim insanimiz arkasinda duran GUCE bakar. Guven verici bir guc ve destek varsa yatirim yapar. Bizim bakis acimiz bu.

Ben de Turk dusmanligi degil de sinifsal dusmanliginin ust seviyelerde oldugu bir yerde yasiyorum! Soylem dogru: hic kimse Turk birinin cikardigi uyduruk bir coine yatirim yapmaz: ANCAK herkes elle tutulur bir projeye, Turk, Alman, Sirp diye bakmadan yatirim yapar!  

Para laiktir: din-dil-irk-cinsiyet bilmez...

Guzel bir noktadan yaptigin yorumlar icin tesekkurler. Bu konularin forumda daha cok tartisilmasi gerekir bence.
mefulu
Member
**

Activity: 76
Merit: 10

View Profile
October 08, 2017, 02:08:51 PM

Ciddi yatırım varsa, başarı da vardır. İyi şanslar.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  

Jump to: