Bitcoin Forum
May 27, 2024, 02:18:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: KYC Çılgınlığı İle Alakalı Ne Düşünüyorsunuz ?  (Read 910 times)
kacakkipri (OP)
Full Member

Activity: 350
Merit: 171

View Profile
October 06, 2017, 05:45:01 PM

Arkadaşlar ICO'larla ilgilenen arkadaşlar illa ki karşılaşmıştır bu son dönemde moda olan KYC olayıyla.

Bunu ICO'da uygulayan birkaç proje ilerleyen zamanda başarılı olunca (adil dağıtımın etkisi büyük) bütün projeler KYC kimlik doğrulaması üzerinden kayıt almaya başladı. Aslında ilk zamanlarda sağlam ico'yu ayırmak için bir yöntemdi KYC ama şimdi bakıyorum da hepsi aynı uygulamayı yapıyor. Hatta ICON projesinin bounty dağıtımı için bile KYC istediğini gördüm Smiley

Siz bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz ?

Bir projenin başarılı olabileceği kanısına nasıl varıyorsunuz ? KYC bunun için belirleyici bir özellik olmaktan çıktı zira.

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
bircoin
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 251

Presale Starting May 1st

View Profile
October 06, 2017, 05:49:07 PM

Arkadaşlar ICO'larla ilgilenen arkadaşlar illa ki karşılaşmıştır bu son dönemde moda olan KYC olayıyla.

Bunu ICO'da uygulayan birkaç proje ilerleyen zamanda başarılı olunca (adil dağıtımın etkisi büyük) bütün projeler KYC kimlik doğrulaması üzerinden kayıt almaya başladı. Aslında ilk zamanlarda sağlam ico'yu ayırmak için bir yöntemdi KYC ama şimdi bakıyorum da hepsi aynı uygulamayı yapıyor. Hatta ICON projesinin bounty dağıtımı için bile KYC istediğini gördüm Smiley

Bir projenin başarılı olabileceği kanısına nasıl varıyorsunuz ? KYC bunun için belirleyici bir özellik olmaktan çıktı zira.

ICON un bounty sine bizden giren arkadaş yoktur. Sadece %3,5 dağıtabildiler . ICO lar için mantıklı ama bounty ler için KYC gereksiz . Tabii full anonim olmak isteyen bir kişi artık ICO larada giremeyek.

▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
INVESTA████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
kacakkipri (OP)
Full Member

View Profile
October 06, 2017, 06:17:43 PM

ICON un bounty sine bizden giren arkadaş yoktur. Sadece %3,5 dağıtabildiler . ICO lar için mantıklı ama bounty ler için KYC gereksiz . Tabii full anonim olmak isteyen bir kişi artık ICO larada giremeyek.

Yani bir yandan da ondan bahsetmek istedim. Kripto piyasasının insanlar için bir diğer ilgi çekici yanı anonim olabildiğin sadece cüzdan numaranla ve online imzanla var olduğun bir piyasa olmasıydı. Ama şimdi proje sahipleri annemiz babamızın evlilik cüzdanını dahi isteyecek seviyeye geldi.

Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
October 06, 2017, 07:38:17 PM

Merhaba ;  bir projenin başarılı olabileceğini direk anlaşılması çok zordur.. Ama garantiye almanız için kendinizi daha önce yaptıkları projeleri incelemeniz de ve projenin teknik ekibine bakmakta fayda var bunların yanı sıra her zaman bir işte oldugu gibi misyon ve vizyonları da etkili olacaktır. Scam olup olmadığını zaten kendileri gösterecektir. Uçuk projelerden uzan durmak var.. Dünyayı değiştirmek küçük bir insanın elinde olamaz.. Ne vaadediyorlar ki ? dünyayı değiştirecekler önemli olan husus bu olacaktır.
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
October 07, 2017, 03:28:42 AM

Bana biraz garip geliyor.Nerede kaldi anonimlik nerede kaldi gizlilik.Bir projeye girmek icin kimlikler kağıtlar neredeyse takla atarken foto isteyecekler.Bu balina yatirimciyi engelleyecek deniyor fakat balina yatirimci zaten isterse o kadar kisi bulup yatirim yapabilir.Ben cok sacma bir sistem oldugunu dusunuyorum.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
kacakkipri (OP)
Full Member

View Profile
October 13, 2017, 12:19:35 PM

Bu konuyla ilgili kafamda başka bi soru işareti var. Gönderdiğimiz kimlik belgelerimiz vs. Dünyanın bir ucuna hiç tanımadığımız görmeyeceğimiz insanların eline geçiyor. Bundan zarar görebileceğimiz bir durum ortaya çıkabilir mi ? Sizin bu konudaki fikriniz ne ?

lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
October 13, 2017, 12:46:28 PM

Ben ıcon' a yatırım yaptım ve bir şekilde pasaportumu bildirmek zorundayım. Hem çok da kafay takacak birşey yok  bundan 2-3 sene önce tüm kimlik bilgilerimiz zaten internete düşmemişmiydi.
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
October 13, 2017, 12:57:43 PM

bence iyi oldu.

ico yasaklamalaın ardındaki en büyük gerekçe kara para aklanması idi.

az çok regüle edebilecekler bu yöntem sayesinde.
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
October 13, 2017, 04:12:49 PM

Bu konuyla ilgili kafamda başka bi soru işareti var. Gönderdiğimiz kimlik belgelerimiz vs. Dünyanın bir ucuna hiç tanımadığımız görmeyeceğimiz insanların eline geçiyor. Bundan zarar görebileceğimiz bir durum ortaya çıkabilir mi ? Sizin bu konudaki fikriniz ne ?
Bu konuda herkesin kafası karışık ve aslında korku yaratıyor.Şuan bile internette bir çok kimlik bilgisine ulaşılabilr para karşılığında alınabilrse.Bu konudaki küvenliğimizi kimliği talep eden şirketler mi sağlayacak

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
TrolWolf
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
October 13, 2017, 05:09:07 PM

Ben kycyi bir çılgınlık değil gereklilik olarak görüyorum.Balina yatırımcının önüce geçmek için aslında güzel bir yöntem.Şirket adına dşünecek olursanız şirketin yüzdelik dilimlerini tek kişiye bırakmak istememeleri mantıklı bir şey.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
kacakkipri (OP)
Full Member

View Profile
October 13, 2017, 07:33:11 PM

Bazılarınız gereklilik olduğunu söylemiş ama ben de kripto piyasasının anonimliğine aykırı bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Farklı yollarla da balinaların girişi engellenebilir bana kalırsa. Bilgisayar bilgim bunun için yeterli değil ama belki burada bilen arkadaşlar vardır. Tek yolu kimlik istemek mi yani? birden çok kimlik bulup girenler yok mu sanıyorsunuzz?

krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
October 13, 2017, 10:20:57 PM

şirketler kimin ne yaptığını bir nevi takip etmek istiyor yani sana güvenmem lazım diyor saçma bir durum kripto dünyasına aykırı ama son zamanlardaki dolandırıcılık falan onları gerekli kıldı gittikçe artacak diye düşünüyorum kolay kolay izin vermezler artık ülkeler çinde giderek artıracaktır denetimleri kyc şartı artık daha çok görecez

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
tumece
Full Member

Activity: 392
Merit: 107

View Profile
October 14, 2017, 02:46:04 PM

bu kyc mevzusu ile blockchain teknolojilerinin getirdigi gizlilik icinde para aktarimi mevzusu tamamen birbirine zit seyler. bu kadar kisisel bilginin bir elde toplanmasi da hic dogru degil. ileride kim bilir nelere sebebiyet verecek. sahsen hicbir kyc islemi yapan icoya katilma taraftari degilim
SuperCryptoMan
Full Member

Activity: 154

View Profile
October 15, 2017, 06:26:40 AM

sacma sapan bir uygulama, bilgilerin guvenliligi bence riskli ayrica sirf kendilerini garantiye almak icin ve katilimi sinirli yapmak icin boyle bir uygulama yapiyorlar. bazi icolar yasakli ulkelerdeki yasal sikintilardan dolayi bu uygulamaya basladi fakat sonra isin rengi degisti bence. ben bir kac ico ya sacma sapan evrak yolladim kabul oldu adres gosteren fotokopi gibi evraklar. yani anlayacaginiz bokunu cikariyorlar suan bence
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
October 15, 2017, 06:30:57 AM

Tamamen gereksiz, moda oldu gidiyor, sanki borsaya girince anonim alınmıyor, bir süre sonra buda eskir, başka birşey çıkar.
SuperCryptoMan
Full Member

Activity: 154

View Profile
October 15, 2017, 06:33:43 AM

Tamamen gereksiz, moda oldu gidiyor, sanki borsaya girince anonim alınmıyor, bir süre sonra buda eskir, başka birşey çıkar.

iste diyroum ya oylesine takiliyor millet basta oyle degildi amerika gibi ulkelerde bircok yasal zorunluluk ve yaptirim var insanlar bu yasal sikintilardan gelecekte korunmak icin amerikan vatandasi yada kore icolari kore vatandaslarini kabul etmiyor. ip tespit eden cindicator filan da ayni sekilde. yoksa token cikar cikmaz etherdeltadan bile dagiliyor her turlu kendilerini garantiye almak icin baslarda bu uugulamaya basladilar ama suan suyu cikti. cazibe yaratmaya basladi projelerde kullanilinca
kacakkipri (OP)
Full Member

View Profile
October 19, 2017, 06:36:45 PM

Bence de moda oldu. KYC yapan proje iyi proje algısı oluştu insanlarda. Ama bunu uygulayıp sonrasında sapır sapır dökülen projeler de çıkmaya başladı. Zamanla buda bitip yeni bir moda akımı gelecektir.

Hatta bi tanesini biliyorum ''Dutch Auction''

thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
October 19, 2017, 06:43:32 PM

bende tamamen saçmalık olduğunu düşünüyorum diğer arkadaşlar gibi. zaten borsadan alan anonim alıyor neden icoda KYC istersin ki.hiç tanımadğımız adamlara her bilgimizi veriyoruz.bunlar sahte evrak yapımında bile kullanılablir veya başka işlerde.ben çok sakıncalı görüyroum bu kyc olayını ve KYC isteyen icoyada girmedim henüz girmeyide düşünmüyorum..neymişte ABD vatandaşı olmadığını kanıtlaman gerekiyormuşmuş.sanki borsaya girince abd vatandaşı alamıyor amk
kacakkipri (OP)
Full Member

View Profile
October 20, 2017, 07:16:34 PM

Hangi ülkenin vatandaşısın necisin bunu kanıtla onun için KYC olayları tamamen yalan bana göre. Balinaların projeye girip fiyatı dumplamalarını istemiyorlar temel neden bu. Ama yatırım yapmaya niyetlenmiş adam bir şekilde ayarlıyor ve yine giriyor. Kripto piyasasında bulunanlar için kimlik paylaşımı alışıldık bir durum oldu. Hatta forumda mı paylaşsam diyorum kimlik bilgilerimi  Tongue

PrintMule
Hero Member

Activity: 980
Merit: 500

FREE $50 BONUS - STAKE - [click signature]

View Profile
October 21, 2017, 01:48:06 PM

Hangi ülkenin vatandaşısın necisin bunu kanıtla onun için KYC olayları tamamen yalan bana göre. Balinaların projeye girip fiyatı dumplamalarını istemiyorlar temel neden bu. Ama yatırım yapmaya niyetlenmiş adam bir şekilde ayarlıyor ve yine giriyor. Kripto piyasasında bulunanlar için kimlik paylaşımı alışıldık bir durum oldu. Hatta forumda mı paylaşsam diyorum kimlik bilgilerimi  Tongue

valla son yaşanilanlar bu dediklerinizle hiç örtüşmüyor gibi. kimlik bilgileri kesinlikle ilk aşamada gerçekten hangi ülkenin  vatandaşısısın kimsin necisin önce bununla alakali diye düşünüyorum . belki gerçekten arada balina vs istemiyor olsalar zaten hayvan gibi katilim olacaği belli olan coğu proje kişi başi bi limit koyup öyle başlatiyor ico yu. o kadar da zor işler değil bunu engelliyorlar şimdi her ico team'i.  yakın zamanda bittrex olaylari vardi mesela dış haberlerde de bizim forum dışından kaynaklarda da hep ayni şeyi gördüm bittrex usa destekli tabanli bir proje idi ilk başta ve hala da öyle . ve şimdi iran ırak vb türkiye de dahil olmak üzere pek cok ülkenin vatandaşlarinin bilgilerine sahip olduklari içinde kimin ne kadari var crypto olarak   bittrexte mevcut ise biliyorlar ve şuan ona göre de  bu dondurulmalar blokeler hatta delete işlemleri yapiliyor olabilir. borsalar da artik bittrex'ide sildim . etherdelta kullanirim daha iyi  bunların sıkıntısıyla uğraşmaktansa.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████