Bitcoin Forum
May 25, 2024, 05:53:53 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yurtdışı Borsaları Hk.  (Read 733 times)
meantcoder (OP)
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
October 06, 2017, 10:17:14 PM

Merhaba,

Türk borsaları hepimizin bildiği gibi ölücülerle ve nasıl kısa yoldan köşe yaparım, düşükten alıp yüksekten satarım mantığına sahip kişilerle dolu. Bu durumda 300TL+ geriden ilerliyoruz en ufak bir düşüş olduğunda direk tepki veriyoruz, bu durumdan bıktım bütün paramı yurtdışı borsasına yollamak istiyorum Türkiye'ye para transferi yapmak istediğimde yada Türkiye'den para transferi yapmak istediğimde herhangi bir yasal sorun yaşar mıyım? Vergi vb. yada bankalar sorun çıkartır mı?

(Aklımda olan borsa bitfinex daha iyi bir öneriniz varsa açığım)
(Paramın bir kısmı bitcoin bunu blockchain ile yollarım ama bana geri TL yada USD olarak dönerken bir sorun olur mu?)
SilverVigilante
Sr. Member

Activity: 361
Merit: 250

View Profile
October 07, 2017, 08:43:20 AM

Merhaba,

Türk borsaları hepimizin bildiği gibi ölücülerle ve nasıl kısa yoldan köşe yaparım, düşükten alıp yüksekten satarım mantığına sahip kişilerle dolu. Bu durumda 300TL+ geriden ilerliyoruz en ufak bir düşüş olduğunda direk tepki veriyoruz, bu durumdan bıktım bütün paramı yurtdışı borsasına yollamak istiyorum Türkiye'ye para transferi yapmak istediğimde yada Türkiye'den para transferi yapmak istediğimde herhangi bir yasal sorun yaşar mıyım? Vergi vb. yada bankalar sorun çıkartır mı?

(Paramın bir kısmı bitcoin bunu blockchain ile yollarım ama bana geri TL yada USD olarak dönerken bir sorun olur mu?)

Para alırken de para gönderirkende sıkıntı yaşarsın hocam özellikle para gönderirken büyük sıkıntı yaşarsın hele ki miktar yüksekse görünüşe göre de miktar yükseğe benziyor, size önerim paribudan BTC satın alıp bitfinexe aktarıp ticareti o şekilde gerçeklştirmeniz olacaktır.
andromed22
Sr. Member

Activity: 346

View Profile
October 07, 2017, 09:24:36 AM

Yurtdışına paranızı banka yoluyla göndermeyin, paranızı türkiyede bir borsaya aktarın btc yoluyla yurtdışına çıkarın. Yurtdışından para gelirken sıkıntı olacağını pek sanmıyorum, hatta yurtdışından para getirenlere karşı bir takım teşvikler bile vardı eğer paranız çoksa.
meantcoder (OP)
Newbie
*

View Profile
October 07, 2017, 09:26:10 AM

Merhaba,

Para alırken de para gönderirkende sıkıntı yaşarsın hocam özellikle para gönderirken büyük sıkıntı yaşarsın hele ki miktar yüksekse görünüşe göre de miktar yükseğe benziyor, size önerim paribudan BTC satın alıp bitfinexe aktarıp ticareti o şekilde gerçeklştirmeniz olacaktır.

Gönderim işlemi ne kadar tutara kadar sorun olmaz yasada geçiyor mu ?
Red John
Full Member

Activity: 163
Merit: 100

View Profile
October 08, 2017, 08:04:16 AM

Merhaba,

Gönderim işlemi ne kadar tutara kadar sorun olmaz yasada geçiyor mu ?
genelde 25$ civarı, ama genellikle bankalar sıkıntı çıkarır, çıkarmasa bile işleminizi geciktirir.
krmtkn3
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
October 08, 2017, 06:06:10 PM

swift yapmanızı tercih ederim $15 ücreti var.
patron34
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
October 09, 2017, 08:36:22 AM

Bitfinex onay süreci şuan için çok uzun. Hesap doğrulaması yaklaşık 20 günü geçti.

Ücreti ise :    Para çekme miktarının% 0.100'ü, minimum ücreti 20.00 ABD dolarıdır
mefulu
Member
**

Activity: 76
Merit: 10

View Profile
October 09, 2017, 01:13:58 PM

Yurt dışı borsalar güvenli mi?
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
October 10, 2017, 10:39:23 AM

Hacimler goz onune alindiginda yurtdisi borsalar daha guvenli gorunuyor. Bitstamp uyesiyim. Sirket su anda piyasadaki en buyuk hacimlilerden. Ayrica Luksemburg merkezli lisanslari var. Bunun yaninda Avrupa Birligin´den gerekli belgeleri alabilmis ilk ve tek Bitcoin trading sirketi. Ofis adresleri Londra gozukse de, genel merkez Luksemburg dedigim gibi(Burada vergi imtiyazlarindan faydalaniyorlar). Benim hesabimin onay almasi 1 gun surdu. Para da 1-3 gun denmesine ragmen genelde ertesi gun geciyor hesabiniza. Yuksek miktarlarda transfer yaptim ve bir sorun olmadi. Fakat belli bir limitten sonra AML ve KYC kurallari geregi bazi sorular ile karsilasabiliyorsunuz. Bunun disinda kesinlikle tavsiye ederim. Ozellik arbitraj kovalayanlar icin.

Haymac
Full Member

Activity: 224

View Profile
October 10, 2017, 01:44:03 PM

Bitstamp tavsiye edilir. aynı zamanda lisanslı bir borsadır kendisi.
Bayyn
Full Member

Activity: 210

Web Developer

View Profile
October 10, 2017, 01:56:13 PM

Herkez ne kadar kötülesede ben poloniex tavsiye ederim yapısı çok stabil.  Yurtdışı olarak cexio var kredi kartıyla bitcoin almaya izin veren.
Wearelegend
Newbie
*

Activity: 23

View Profile
October 10, 2017, 05:52:50 PM

konuyla alakalı olduğu için yazıyorum. yurtdışı btc fiyatı bizimkine göre daha pahalı. misal şu anda 4756 usd ye denk gelen paribu koinim ve btcturk btc fiyatlarına karşılık yurtdışı 4900 usd bir btc fiyatı. bu btc yi usd olarak banka hesabımıza aktarmanın en az masraflı yolu olarak ne önerirsiniz?
apple_talk
Sr. Member

Activity: 473

"Proof-of-Asset Protocol"

View Profile
October 10, 2017, 06:02:24 PM

Bazen Türk borsaları bazen yabancı borsalar daha ucuz oluyor. Her borsa lokal olduğu için fiyatlandırmanında lokal olması doğaldır. Yurtdışı borsasından alışveriş yapmanız için pasaport onaylı bir Kraken üyeliğinizin olması gerekiyor. Eğer elinizde pasaport yoksa bu borsalara swift ile para gönderemez ve gönderdiğiniz parayı kullanamazsınız.

|

50
|

▄
           ▄▄▄▄▄▄███████
▄▄▄▄█████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████

█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
▀▀▀▀█████  █████████████
           ▀▀▀▀▀▀███████
                       ▀
|

$1,5 M
|

▄▄▄█████████▄▄▄
      ▄█████▀▀███▀▀█████▄
    ▄███▀     ███     ▀███▄
   ████       ███       ████
  ███▀                   ▀███
 ███▀                     ▀███
▄██▀       █████████       ▀██▄
███                         ███
███        █████████        ███
███                         ███
▀██▄       █████████       ▄██▀
 ███▄                     ▄███
  ███▄                   ▄███
   ████       ███       ████
    ▀███▄     ███     ▄███▀
      ▀█████▄▄███▄▄█████▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
|

|

<>
<>
<>
<>

GITHUB
TWITTER
YOUTUBE
FACEBOOK
meantcoder (OP)
Newbie
*

View Profile
October 14, 2017, 05:04:23 PM

Bazen Türk borsaları bazen yabancı borsalar daha ucuz oluyor. Her borsa lokal olduğu için fiyatlandırmanında lokal olması doğaldır. Yurtdışı borsasından alışveriş yapmanız için pasaport onaylı bir Kraken üyeliğinizin olması gerekiyor. Eğer elinizde pasaport yoksa bu borsalara swift ile para gönderemez ve gönderdiğiniz parayı kullanamazsınız.
Pasaport onayı şart mı? Kraken dışında başka borsalar için geçerli mi bu kural
Pages: [1]
  Print  

Jump to: