Bitcoin Forum
July 03, 2024, 02:14:23 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 »
  Print  
Author Topic: digilira.com - Digilira ile Türk Liranızı dijital platforma taşıyın  (Read 35183 times)
Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
December 12, 2017, 10:42:26 AM

çökmesi çok kötü oldu,
waves almayı planlıyordum, dün 10 dolardı, şimdi 12$ oldu, kredi kartı ile de alamıyorum, btc leri de oraya çevirmek istemiyorum.
waves alımı için bana bir yol gösterin lütfen Sad

bittrex de var ordan alabilirsiniz. Su linkte ayrintili hangi borsalarda islem gordugu de yaziyor. Elinizdeki nakiti bir sekilde btc ye cevirip almak tek yol gibi gorunuyor digilira duzelene kadar.

https://coinmarketcap.com/currencies/waves/#markets

nakitten btc ye, oradan yurtdışı borsaya göndermek çok masraflı, sanırım digilira yı bekleyeceğim, umarım bu süre zarfında waves uçmaz Smiley
binance de bi miktar btc ve iota mevcut ama oradan da waves alamıyorum.
neyse bekleyelim bakalım.

Waves uçmasa da digilira zaten 1.25 katına satıyor.
Dün waves 10 dolar iken 50 TL'den satışa sundular sonrada bir kaç saat içinde site kapandı.

Fiyatlar böyle olursa BTC her halukarda karlı olacak zira 0.0005 fee ile 40 dakikada gönderiyor Paribu.

Mantıklı fiyatlara satış açarlarsa hepimiz çok daha iyi paralar kazanabiliriz. Şu an şirket "çok daha iyi paralar" kazanıyor. Biraz bizimle paylaşması lazım ki alım yapalım.

Satış yapan Digilira değil dostum. Senin benim gibi satıcılar. Cüzdanlarındaki Waves'i WTRY kurundan satışa çıkarıyorlar. Paribu'da nasıl TL ile almak istediğinde pahalıysa burada da aynı şey söz konusu.

Digilira borsa değil ki aracılık etsin?

Birimizden birimiz yanlış anlamış Digilira mantığını bence. Tongue

Digilira Waves satın alıp başkalarına satmıyor. Digilira WTRY veriyor size yatırdığınız para karşılığında. 50 TL = 50 WTRY. Buna da TL geçidi deniyor. Aracılık bu şekilde yani. Szide Dex'de bu WTRY karşılığında Waves Bitcoin Ethereum vs. alabiliyorsunuz. Şuan hacim olmadığı içinde pahalıya geliyor.
obbule
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
December 12, 2017, 10:47:22 AM

çökmesi çok kötü oldu,
waves almayı planlıyordum, dün 10 dolardı, şimdi 12$ oldu, kredi kartı ile de alamıyorum, btc leri de oraya çevirmek istemiyorum.

bittrex de var ordan alabilirsiniz. Su linkte ayrintili hangi borsalarda islem gordugu de yaziyor. Elinizdeki nakiti bir sekilde btc ye cevirip almak tek yol gibi gorunuyor digilira duzelene kadar.

nakitten btc ye, oradan yurtdışı borsaya göndermek çok masraflı, sanırım digilira yı bekleyeceğim, umarım bu süre zarfında waves uçmaz Smiley

Dün waves 10 dolar iken 50 TL'den satışa sundular sonrada bir kaç saat içinde site kapandı.

Fiyatlar böyle olursa BTC her halukarda karlı olacak zira 0.0005 fee ile 40 dakikada gönderiyor Paribu.

Mantıklı fiyatlara satış açarlarsa hepimiz çok daha iyi paralar kazanabiliriz. Şu an şirket "çok daha iyi paralar" kazanıyor. Biraz bizimle paylaşması lazım ki alım yapalım.

digilira satmıyor fiyatı gösteriyor. digiliranın amacı aracılık etmek, kendisi bir borsa değil. wavedex'e gelirsek evet biraz pahalıya satıyor.

yalnız biri 0.0005 btc  diğeri 0.003 waves aynı fiyat mı??

Borsada (Bittrex 10 USD idi) 40 TL değerinde alabileceğin bir ürünü 50 TL'den (Digilira'da) alınca (450 adet için hesaplamıştım) BTC çok çok daha karlı geldi açıkçası. 4 bin 500 TL aldığın Waves'i borsaya attığında zarar ediyorsun Digilira'dan alınca.

hocam digiliradan bir şey almıyorsunuz. wavesdexte o ara waves'in fiyatı arttığı için öyle oldu.

her şeyi detayıyla deneyip hangisi mantıklı hesaplayan var mı?

türk borsası > btc > yabancı borsa          ?
digili lira = waves > btc > yabancı borsa  ?

c-none
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
December 12, 2017, 10:49:48 AM

çökmesi çok kötü oldu,

digilira satmıyor fiyatı gösteriyor. digiliranın amacı aracılık etmek, kendisi bir borsa değil. wavedex'e gelirsek evet biraz pahalıya satıyor.

yalnız biri 0.0005 btc  diğeri 0.003 waves aynı fiyat mı??

Borsada (Bittrex 10 USD idi) 40 TL değerinde alabileceğin bir ürünü 50 TL'den (Digilira'da) alınca (450 adet için hesaplamıştım) BTC çok çok daha karlı geldi açıkçası. 4 bin 500 TL aldığın Waves'i borsaya attığında zarar ediyorsun Digilira'dan alınca.

hocam digiliradan bir şey almıyorsunuz. wavesdexte o ara waves'in fiyatı arttığı için öyle oldu.

her şeyi detayıyla deneyip hangisi mantıklı hesaplayan var mı?

türk borsası > btc > yabancı borsa          ?
digili lira = waves > btc > yabancı borsa  ?

Tamam Digilira olayını anladım başka platformdaki kullanıcılara bağlıyor bizi buraya kadar anlaştık.

Ama hala BTC alıp gönderip borsadan almak daha ucuza denk geliyor, hesabını yaptım açıklamayı yukarıda yazdım 450 adet için. Bu rakamlar dün için geçerliydi bugün Digilira kapalı olduğu için Dex vs ile uğraşamayacağımdan hesap yapamadım yeniden.
TheSpark
Full Member

Activity: 238

View Profile
December 12, 2017, 12:28:15 PM

Şuan platforma ulaşmakta sıkıntı yaşıyorum yeni açıldığı için bu sorunların olması çok normal umarım kısa sürede bu aksaklıklarınızı giderirsiniz ve ileride böyle sorunlar ile karşılaşmak durumunda kalmayız.Başarılar diliyorum. Smiley
lugrugzo
Full Member

Activity: 158
Merit: 102

View Profile
December 12, 2017, 02:16:01 PM

Kim ne derse desin bu beceriksizlik  Smiley Kripto borsaların tarihinde böyle acemilik ve vizyonsuzluk görülmedi.

My posts are not an incentive for investing, always do your own home work.
obbule
Newbie
*

View Profile
December 12, 2017, 03:51:39 PM

her girişimi kaliteli olduğu sürece desteklemek lazım ancak paylaşımlı host mu kullandınız ne yaptınız..
SimonBeCoinin
Sr. Member

Activity: 402
Merit: 250

View Profile
December 12, 2017, 04:16:35 PM

Kaç saattir bakımlı diye gösteriyor bir türlü anlayamadım. Arkadaşlar shared hosting olduğunu nerden biliyorsunuz da hemen peşin karar veriyorsunuz bir türlü anlayamadım. VDS alsalar da aynı şey başlarıan gelebilir sonuçta.
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
December 12, 2017, 05:20:06 PM

öncelikle yeni hizmete giren bir şeyi anlamak için onun neyi amaçladığını öğrenmelisiniz.

mesela elektrik süpürgesi. bunu üreten firma topladığı ham maddeyi ve diğer maliyetleri satıştan daha ucuza getirebileceği öngörüsüyle ve kar yapmak hedefiyle yola çıkar. ihtiyaç olarak kabul ettiği bu ürünün size sunduğu şey temizlik yapma kolaylığıdır. siz fiyat / performans eğrisinde kendinize uygun görürseniz alırsınız yok uygun gelmezse alternatifleri araştırır veya eski usul devam edersiniz.

şimdi burada digiliranın amacı ve hedefine bakalım;

digilira tl nin yabancı borsalara veya waves platformuna nispeten daha düşük maliyetle aktarımı konusunun bir ihtiyaç olduğundan hareketle böyle bir işe girişmiş. digiliranın buradaki kazancı ise dolaşıma giren kadar digilira basmak ve dolaşımdaki kadar kendine kaynak sağlamaktır. yani tüm zamanlar için toplam digilira alışı toplam digilira bozduruşundan ne kadar fazla ise o kadar finansal kaynağı herhangi bir doğrudan borsa yatırımı yapmadan bu hizmeti karşılığında geçici olarak elde eder.

dolaşım dışında eğer talepten daha fazla karşılıksız  digilira basar ise bu sefer piyasadaki digilira arzı talepten fazla olacağından satışların yoğunlaşması sebebiyle digilira sahipleri yani tl sahipleri karşısında diğer criptolar daha fazla değerlenir ve dolayısyla da borsa diğer borsalar gibi şişer.

burada hem dolaşıma giren paranın bir gün hep beraber tl ye döndüğü zaman karşılanması hem de dolaşıma talebin dışında karşılıksız digilira sokmaması için bu firmaya güven tam olmalıdır.

öte yandan yaygınlaştığı zaman kullanıcıların  tl (digilira) girişi fazla olacağından mevcut borsaya göre avantajlı gibi duran btc ltc ve ether fiyatların da dgl/btc veya dgl/eth paritesinde şişeceğini düşünüyorum. eğer bu şişme olursa bu sefer dgl den btc ye veya diğer kriptolara btc siz geçmenin bir anlamı kalmayabilir.

ama dediğim şekilde olumsuz bir şişme olmaz ise diğer kripto paralara geçiş açısından avantajlar sağlar. kullanımı artmadığı süre ise alış satış emirlerinde uçurumlar olabilir veya digilira yönünden fiyat negatif seyredebilir.

obbule
Newbie
*

View Profile
December 12, 2017, 05:21:28 PM

Kaç saattir bakımlı diye gösteriyor bir türlü anlayamadım. Arkadaşlar shared hosting olduğunu nerden biliyorsunuz da hemen peşin karar veriyorsunuz bir türlü anlayamadım. VDS alsalar da aynı şey başlarıan gelebilir sonuçta.

yalnız açıldıktan sonra yakın zamanda bir daha çökerse kimse kullanmaz.    digiliradan türk kullanıcı parasıyla gelemedikten sonra waves/try nin hiçbir anlamı yok. alamıyorsun da satamıyorsun da
ben_btctalk
Full Member

Activity: 210

View Profile
December 12, 2017, 05:42:05 PM

biz avantajlıyız. hesaplıyız vs diyeceksiniz. sonra beklenmedik talep olacak.
talep olması için sepepleri sırakalayacksınız sonra talep fazla geldi.
şahane bi girşim fikri ama......
obbule
Newbie
*

View Profile
December 12, 2017, 06:32:46 PM

biz avantajlıyız. hesaplıyız vs diyeceksiniz. sonra beklenmedik talep olacak.
talep olması için sepepleri sırakalayacksınız sonra talep fazla geldi.
şahane bi girşim fikri ama......

buna kendi yaptığın şeye inanmamak denir.
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
December 12, 2017, 07:23:44 PM

Ben çok beğendim sistemi , ilerleyen zamanlarda hacim arttıkça faydaları ortaya çıkacaktır , acele etmeyin beyler ..

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
December 12, 2017, 07:33:30 PM

Ben çok beğendim sistemi , ilerleyen zamanlarda hacim arttıkça faydaları ortaya çıkacaktır , acele etmeyin beyler ..
Siz sürekli waves'e küfür eden lanet eden ferhat değil misiniz? Hatta waves ve etc'ye shitcoin demiştiniz. Digilira desteği, imzalar avatarlar. Smiley
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2033188.msg20228709#msg20228709

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
torrentco
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 418

View Profile
December 12, 2017, 07:39:26 PM

her girişimi kaliteli olduğu sürece desteklemek lazım ancak paylaşımlı host mu kullandınız ne yaptınız..
ne yazık ki inanılır gibi değil ama paylaşımlı host kulanmışlar.
yani iki kuruştan kaçmak için yapılır mı bu akıl alır gibi değil gercekten.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
December 12, 2017, 07:44:55 PM

Site yazılımcılarını ıslak odunla dövmek lazım gerçekten öyle ise. Böyle bir borsa öyle bir hostta açılır mı Allah aşkına. Digilira'dan umutluyuz ama bu amatörlük yakışmadı.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
obbule
Newbie
*

View Profile
December 12, 2017, 08:06:32 PM
Last edit: December 12, 2017, 08:25:20 PM by obbule

Site yazılımcılarını ıslak odunla dövmek lazım gerçekten öyle ise. Böyle bir borsa öyle bir hostta açılır mı Allah aşkına. Digilira'dan umutluyuz ama bu amatörlük yakışmadı.

ben kontrol etmemiştim ama tahmin etmiştim.  yav çok güzel bir fikir bulup bunun değişiklik yapacağını söyleyip sonra bu kadar çok talep beklemiyorduk demek nasıl bir kafadır. yine söylüyorum kendileri bile inanmamış bunun tutacağına. internet aleminde erişimin kaybolmaması, site hızı ve işlem hızı her şeydir. bu neden düşünülmedi.. sonra tasarım vs ama tasarımı şahsen beğendim.

ciddi söylüyorum internet/borsa aleminde ben bir boşluk yakalayıp bir şey başlatacaksam kesinlikle altyapı olarak en üstten girerdim. yav arkadaş hiçbiriniz mi blog açmadınız daha önce? bandwith vs ne kadar çabuk doluyor kimse mi bilmiyor? hiç mi sormadınız? btcturk,koinim, paribu falan alternatif diyorsun onlar çöküyor hiç mi ders almıyorsun? bırak yazılım/bilgisayar mühendisi olmayı, bunu az çok yapan bilir zaten.

yıl olmuş 2018,sizin yazılım/bilgisayar mühendisi arkadaşı ya da her kim "bu yeter bence ya" kafasında ise çıkarın bence. en önemli adımda bunu yapan/yapanların size faydası olmaz zaten. böyle dar görüşlülük olamaz.

elin 21 yaşında çocuğu iotayı yapar tangle yazılımını ortaya çıkarır. bizimkiler paylaşımlı host kullanıyor.. neyse..

keşke bizim de coin konusunda binance, bitfinex gibi bir şeyimiz olsa bari. hangi konuda olursa olsun neredeyse dünyada yokuz bu çok üzücü..

*amacım kötülemek değil aksine gerçekten bir ihtiyaç ve ben de üye oldum kullanmak istiyorum ama bu dar görüşlülüğü kimler gösterdiyse yakında fişinizi çeker haberiniz olsun Smiley.
KaledeNobet
Full Member

Activity: 182

The future is your Genome

View Profile
December 12, 2017, 10:01:56 PM

Hocam ilk başlarda yaşanabilecek sorunlar anlayışlı olmak lazım.Digilira'nın ileride Türk yatırımcılarının bir çoğu tarafından kullanılacağını düşünüyorum.Çünkü gerekli olan bir ihtiyacı karşılamaya yönelikti.

Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
December 12, 2017, 10:08:21 PM

bountysini aramama rağmen bir türlü bulamadım imza taşıyanları gördüm destek olmak istedim ama bulamadım suan Sad
Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
December 12, 2017, 11:03:40 PM

Arkadaşlar Digilira yeni bir şey değil o zaman ki şartlarda 2000 üye beklenmiyordu. Daha bu ay Türkiye'de herkesin ağzına dolandı. Bunun eskiler farkında yeniler eleştiriyor. Tamam geleceği tahmin etmek ama 3 ay önce bitcoin ne la diyen adamlar şimdi digilira ile waves almaya başladı. Yoğunluğun sebebi bu.
Yine tekrar ediyorum ama yeni gelenler paribu'nun geçmişine baksın. 4-5 ay önce Ben Paribu'ya güvenmiyordum para yatırmak için düşünün.Bu kadar acımasız olmayın.Poloniex bile yoğunlukla başa çıkamadı ve ayrıca tahmin edemedi. Polo Polo dünyalar dönüyor orada.

bountysini aramama rağmen bir türlü bulamadım imza taşıyanları gördüm destek olmak istedim ama bulamadım suan Sad

Bounty için 2 tane Hero 1 tane Full Member kalmış görünüyor.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2518575.60   buradan post atarsanız yer varsa yardımcı olurlar.
obbule
Newbie
*

View Profile
December 12, 2017, 11:27:27 PM

wavedex update muhabbeti vardı. o ne oldu acaba?
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 »
  Print  

Jump to: