Bitcoin Forum
June 04, 2024, 08:53:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 »
  Print  
Author Topic: digilira.com - Digilira ile Türk Liranızı dijital platforma taşıyın  (Read 35168 times)
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
December 20, 2017, 09:32:15 AM

digilira ile alakası ne arkadaşlar wavesteki fiyatların ?  digilira sadece tl geçidi, ordaki fiyatları belirleyen digilira değil. senin benim gibi adamlar, adamın elinde waves var satış emri veriyor isterse 70 e verir isterse 100 tl ye, biride gidip o emire karşılık wtry ile alım yaparsa o fiyatlar oluşur.

senin yatırdığın para wavese kaç dakikada gidiyor, çektiğin para hesabına ne zaman düşüyor, ne kadar komisyon ödüyorsun...değerlendirmeniz gereken konu bu, fiyatları belirleyenler alış ve satış emirlerini verenler.
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
December 20, 2017, 10:16:24 AM

digiliradaki TL fiyatının normalden fazla olması yatırımcıların bir tercihi.
atıyorum 50 TL fiyatında olması gerekirken 60 TL ye ulaşmak için insanlar para kazanma hırsı ile alış işlemlerini hangi cesur yürek satış emirleri yığarak bloke edecek? Bunu avantajınıza kullanabilecek bir şeyler düşünün.

Yalnızca garanti bankası olması sorun değil yakında farklı bankaları da ekleyeceklerine inanıyorum.
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
December 20, 2017, 10:30:28 AM

neden sadece garanti bankası? yani bu borsaya katılmak için gidip banka hesabı mı açalım?
hocam eft yapabiliyorsunuz. o garanti bankası sadece havale için. sanırım bu işlerde yenisiniz daha önce hiç işlem yapmamışsınız o yüzden böyle bi düşünceye kapılmışsınız.
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
December 20, 2017, 10:32:57 AM

An itibariyle waves 14,84 usd yani 56,90 TL. Digilirada ise 72,92 TL. Yaklaşık %28 daha pahalıya satılıyor(Kar-zarar maliyet üzerinden yapılır). Bu haliyle cazibesini yitiriyor. Komisyon oranı %10'u geçmemeli.
Bunun komisyonla değil, piyasayla alakası var. Bitcoin fiyatı Türk borsalarında ne kadar pahalıysa, diğer tüm coinler de elbette o kadar pahalı olacaktır. Aksi halde fiyat farkları fırsata dönüşür, arbitraj yapılabilir hale gelir. Arbitraj yapıldıkça da fiyatlar dengelenir, falan...

Digilira yalnızca WTRY bozumlarından para kazanıyor. Digilira alım-satım yapmıyor, alım-satım yapan kullanıcılar için bir platform oluşturuyor.
NevhiSansi
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
December 20, 2017, 10:45:05 AM
Last edit: December 20, 2017, 11:27:09 AM by NevhiSansi

yanlışlıkla kendi adresime gönderim yapmışım kopyalarken  Roll Eyes

3PPS9K6SjMDkRGCuFVGwFYiq4MbkoiXYtUa

şuraya 0,001 Waves gönderebilecek bir hayırsever var mı?

edit :  @TexasofblackseA  teşekkür ederim.
criptolover12
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
December 20, 2017, 11:36:22 AM

tl icin cok iyi bir sistem. hacimler biraz daha artik fiyatlar duserse cok iyi olarak.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
masteryi87
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
December 20, 2017, 11:55:03 AM

Banka hesabımıza tl çekerken 20 tl kesintimi oluyor. Paribuda 3 tl bu.?
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
December 20, 2017, 12:18:13 PM

paribu da 1 btc sat bakalım ne kadar komisyon oduyorsun.
bu adamlarda komisyon yok.bırakında 20 tl kazansınlar bankaya cekerken.

turkiyedeki btc borsalarının hepsi gizlice tecavuz ediyor kullanıcıya alış-satış komisyonlarıyla.
ama cok buyuk miktarlar alıp satmadıgınız için farketmiyorsunuz.
cok btc si olanlar bilir bu tecavuzu daha iyi.
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
December 20, 2017, 12:20:23 PM

Paribu da al sat yaparken kol gibi komisyon giriyor. Hesabınızı yapıp ona göre kullanacağınız platforma karar verin.
yussuf89
Legendary
*

View Profile
December 20, 2017, 12:22:09 PM

https://www.digilira.com/konu/3/komisyonlar
Kullanıcılar siteye kayıt olurken verdikleri bilgilerle uyuşan, kendi adlarına açılmış banka hesaplarına para çekebilirler.

10.000,00 TL'ye (Onbintürklirası) kadar olan para çekme taleplerinizde KDV dahil 20,00 TL (Yirmitürklirası) komisyon ücreti kesilmektedir.

10.000,00 TL (Onbintürklirası) üzerinde olan para çekme taleplerinizde KDV dahil %0.2 komisyon ücreti kesilmektedir.

50 TL çekerseniz 20 TL komisyon ödersiniz, hesabınıza 30 TL geçer. Bu yüzden büyük miktarlarla çekim yapmak daha avantajlı, mesela 20000 TL çekerseniz (20000*0.002)=40 TL komisyon ödersiniz.

Alım-satımda komisyon sıfıra yakın olduğu için Digilira daha avantajlı denebilir.
ozma03
Member
**

Activity: 140
Merit: 20

View Profile
December 20, 2017, 03:24:49 PM

yeni açılan borsa oluduğu için millet çakallıp yapıp yüksek fiyattan waves satıyor bu fiyatı düşerecek olan kullanıcılardır platformun coin fiyatları ile bir alakası yok bu fiyatları normal fiyatlarına çekmek kullanıcıların elinde hacim oluşturup çok yüksekten almazlar ise satan kişi bu coinin fiyatını belli bir süreden sonra fiyatı düşürmek zorunda kalacak kullanıcılar yüksek fiyattan aldığı sürece bu sefer yüksek fiyattan satıldığını gören diğer kullanıcılar sürekli yüksek fiyatttan satış veriyorlar.

tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
December 20, 2017, 05:32:01 PM

tl çekim işleminde uygulanan 20TL lik fahiş komisyon bedelini protesto etmek için digilira kullanmama kararı aldım.
diyeceksiniz ki diğer platformlarda fee yüksek.. fakat bu fee doğrudan madencilere, sistemin işleyişine katkıda bulunanlara gidiyor. burada ise aracı kurumun cebini doldurmaktan öte gitmiyor.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
yussuf89
Legendary
*

View Profile
December 20, 2017, 05:50:35 PM

tl çekim işleminde uygulanan 20TL lik fahiş komisyon bedelini protesto etmek için digilira kullanmama kararı aldım.
diyeceksiniz ki diğer platformlarda fee yüksek.. fakat bu fee doğrudan madencilere, sistemin işleyişine katkıda bulunanlara gidiyor. burada ise aracı kurumun cebini doldurmaktan öte gitmiyor.
Yanlış düşünüyorsunuz. Asıl diğer platformdaki komisyonlar aracı kurumun cebini dolduruyor. BTCTürk'te 2 milyon liralık alım satım (hacim) yapmışım bu ay, 500 bini geçtiğim için %0.1-%0.2 komisyon oranlarıyla işlem yapıyorum (https://www.btcturk.com/yardim/komisyonlar). 2 milyon liradan ortalama %0.2 aldıklarını düşünürsek bu ay 4000TL komisyon ödemişim demektir. Digilira'da bir emir girdiğinizde emriniz ne kadar büyük olursa olsun 0.003 WAVES ödüyorsunuz, %0.2 gibi bir şey yok yani.

Digilira WTRY bozumlarından da komisyon almazsa nasıl para kazanacak, hayır kurumu mu bu?
torrentco
Sr. Member

View Profile
December 20, 2017, 05:53:44 PM

imzalar için mesaj sayısını arttırmak için atıyorsunuz mesajları bizde ciddi ciddi cevap yazıyoruz ama.
adamlarda alım satım komisyonu yok birşey yok diyoruz hala 20 tl fahiş diyorlar.

ya arkadaş sen paribudan btc satmak için paribuya btcyi yolladıgında;
25 dolar madenci komisyonu + %0.4 alış satış komisyonu + 3tl bankaya cekim ucreti odemeiyor msn?
adamlarda 20 tl bankaya cekim ucreti var sadece insaf ya.biraz düşünün oyle yazın mesajınızı.
protesto ediyormuş birde fahiş ucreti.şaka gibi.
masteryi87
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
December 20, 2017, 05:54:55 PM

Ben al sat yapmıyorum sadece mining yapıyorum arada 500-600 tl çekimler yapıyorum. 20 tl ücret yüzünden ben malesef bu borsayı kullanamayacağım. Paribuda 3 tl kesinti oluyor. Al sat yapmayan hiç bir arkadaşında kullanacağını düşünmüyorum.
torrentco
Sr. Member

View Profile
December 20, 2017, 05:57:10 PM

ahahah yok arkadaş ben pes ettim.
ne yazarsan yaz paribu da 3 tl yazıyor adamlar  Grin
tekno
Sr. Member

View Profile
December 20, 2017, 06:00:41 PM

yav adamlarda alım satım komisyonu yok birşey yok diyoruz hala 20 tl fahiş diyorlar şaka gibi ya.

25 dolar madenci komisyonu + %0.4 alış satış komisyonu + 3tl bankaya cekim ucreti odemeiyor msn?
adamlarda 20 tl bankaya cekim ucreti var sadece insaf ya.biraz düşünün oyle yazın mesajınızı.

Yanlış düşünüyorsunuz. Asıl diğer platformdaki komisyonlar aracı kurumun cebini dolduruyor. BTCTürk'te 2 milyon liralık alım satım (hacim) yapmışım bu ay, 500 bini geçtiğim için %0.1-%0.2 komisyon oranlarıyla işlem yapıyorum (https://www.btcturk.com/yardim/komisyonlar). 2 milyon liradan ortalama %0.2 aldıklarını düşünürsek bu ay 4000TL komisyon ödemişim demektir. Digilira'da bir emir girdiğinizde emriniz ne kadar büyük olursa olsun 0.003 WAVES ödüyorsunuz, %0.2 gibi bir şey yok yani.

Digilira WTRY bozumlarından da komisyon almazsa nasıl para kazanacak, hayır kurumu mu bu?

diğer platformlarla digilirayı karıştırıyorsunuz. önceki mesajımda da söylediğim gibi, alınan tx fee şirkete değil, ekosistem içindeki madencilere, pos generatorlere gidiyor.
diğer borsalardaki platform içi yapılan işlemleri söylüyorsunuz %0.3-4 maker taker fee bu feeler işletmeye gidiyor, doğrudur. işletme bedeli sunucu masrafları teknik masraflar.

digilira nın bu platformlardan farkı bir gateway olarak hizmet vermesi. açılışı sırasındaki çökmelerinden gördük ki sistem fiziksel bir sunucu olarak çalışmıyor, çalışmasına ihtiyacı da yok. sitede kullanılan script ile waves adresindeki wtry balance takip ediliyor sadece. kalan tüm işlemler waves dex de işlem görüyor.
fahiş fiyat olarak gördüğüm kısım burası.
kendi sitesinin maliyetlerini emsal bir borsa platformu ile nasıl mukayese edebiliyorsunuz anlamıyorum.
bu site bir gateway olarak hizmet veriyor ve ben gateway olarak hizmet veren bu yapının kestiği hizmet bedelini fahiş buluyorum

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.

████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
🏆
torrentco
Sr. Member

View Profile
December 20, 2017, 06:12:30 PM

yav emsal görmüyoru zaten hocam sadece digliaranın avantajını anlatmaya çalışıyoruz sana.
paribu dan 1-2 btc sattın mı hiç hayatında?1 btc taker olarak satsan 300 küsür lira sırf komisyon veriyorsun emsal görsek o bunun 20 katı deriz.
birbiriyle karşılaştıran sizlersiniz,paribu da 3 tl cekim ucreti diye.

şimdi bu adamlar bi alterntif getirmedi mi sana sisteme para sokmak için?
illaki bir şekilde bu adamların giderleri yok mu?
e insaf arkadaş 10.000 tl cekince 20 tl öde bir zahmet yav kaç lira olsun istiyosunz ben anlamıyorum.
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
December 20, 2017, 06:19:05 PM

yav adamlarda alım satım komisyonu yok birşey yok diyoruz hala 20 tl fahiş diyorlar şaka gibi ya.

diğer platformlarla digilirayı karıştırıyorsunuz. önceki mesajımda da söylediğim gibi, alınan tx fee şirkete değil, ekosistem içindeki madencilere, pos generatorlere gidiyor.
diğer borsalardaki platform içi yapılan işlemleri söylüyorsunuz %0.3-4 maker taker fee bu feeler işletmeye gidiyor, doğrudur. işletme bedeli sunucu masrafları teknik masraflar.

digilira nın bu platformlardan farkı bir gateway olarak hizmet vermesi. açılışı sırasındaki çökmelerinden gördük ki sistem fiziksel bir sunucu olarak çalışmıyor, çalışmasına ihtiyacı da yok. sitede kullanılan script ile waves adresindeki wtry balance takip ediliyor sadece. kalan tüm işlemler waves dex de işlem görüyor.
fahiş fiyat olarak gördüğüm kısım burası.
kendi sitesinin maliyetlerini emsal bir borsa platformu ile nasıl mukayese edebiliyorsunuz anlamıyorum.
bu site bir gateway olarak hizmet veriyor ve ben gateway olarak hizmet veren bu yapının kestiği hizmet bedelini fahiş buluyorum
olaya sadece bitcoin olarak bakıyorsunuz. mesela benim elimde waves ya da zcash veya başka bi altcoin var. ben bunu dex üzerinden satıp 20 tl ile sıyrılabiliyorum. öbür türlü bitcoine geçmem gerekiyordu ve bunun için en az 0.0005 transfer fee + bitcoine dönerken %0.3 altcoin borsası feesi + %0.3 paribuda tlye dönerken fee ödeyecektim.
tekno
Sr. Member

View Profile
December 20, 2017, 06:51:55 PM

TL piyasasına katkısı yadsınamaz elbette, meblağ yükseldikçe alınan ücret de oldukça avantajlı olduğu aşikar.
yapacağın işlem boyutuna göre maliyetlendirme yaptığında avantajlı olduğun durumlar çoktur olabilir, fakat mikro ölçeklerde bu komisyon bedeli yüksek.

eskinin nicehash i şimdinin zpool benzeri platformlarda btc olarak birikenleri tl ye dönüştürürken alternatif borsalarda işlem yapmak bana daha maliyetsiz geliyor.
sen TL dönüşüm yaparken maliyet hesabı yapmıyor musun? yeri geliyor btc fee yüzünden borsadan borsaya aktarım için waves ltc eth kullanıyoruz.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.

████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
🏆
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 »
  Print  

Jump to: