Bitcoin Forum
May 27, 2024, 01:39:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: EWBF'de Hata Kodu Alıyorum (30)  (Read 535 times)
sergen34 (OP)
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
October 09, 2017, 03:23:09 PM

Merhabalar

Nvidia ekran kartlarım var, EWBF mineri çalıştırdığımda 30 hata kodunu alıyorum ve sonrasında bilgisayara tanımlı olan 3 ekran kartından 1 tanesi iptal oluyor. Mining başlamıyor. Bundan dolayı da LBRY kazıyorum sadece şu an.

Ne yapabilirim? Power yetiyor, riserlerde sorun yok. LBRY kazarken hiçbir sorun olmuyor.
miraculin
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
October 09, 2017, 11:45:11 PM

Merhabalar

Nvidia ekran kartlarım var, EWBF mineri çalıştırdığımda 30 hata kodunu alıyorum ve sonrasında bilgisayara tanımlı olan 3 ekran kartından 1 tanesi iptal oluyor. Mining başlamıyor. Bundan dolayı da LBRY kazıyorum sadece şu an.

Ne yapabilirim? Power yetiyor, riserlerde sorun yok. LBRY kazarken hiçbir sorun olmuyor.
sanal belleği artırmayı deneyin
sergen34 (OP)
Sr. Member

View Profile
October 10, 2017, 09:54:10 AM

Merhabalar

Nasıl yani?
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
October 12, 2017, 01:46:14 PM

Bilgisayarım özellikler gelişmiş sistem ayarları gelişmiş performasn başlığı altındaki ayarlara tıklayın. Gelişmiş sekmesinde sanal bellek var onu 16000 yapın
sergen34 (OP)
Sr. Member

View Profile
October 13, 2017, 02:34:29 PM

Merhabalar

Yaptım hocam birşey değişmedi yine 30 hata kodunu alıyorum.
sergen34 (OP)
Sr. Member

View Profile
October 13, 2017, 02:34:47 PM

Bilgisayarım özellikler gelişmiş sistem ayarları gelişmiş performasn başlığı altındaki ayarlara tıklayın. Gelişmiş sekmesinde sanal bellek var onu 16000 yapın

Yaptım ama bir fark olmadı hocam maalesef.
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
October 13, 2017, 05:08:20 PM

Merhabalar

anlattıklarınıza göre sanki sorun donanımsal değilde daha çok yazılımsal gibi geliyor...
EWBF programının son sürümünü indirip tekrar deneyin elimde var demeyin yenisini indirin. bat dosyasını yeniden oluşturun eskisini kullanmayın. hatt bir önceki sürümü bulup onunla deneyin...
olmadı illa EWBF kullanmayın başka programlar deneyin.

biirde tam kdu buaraya yazın hatta daha iyisi ekran görüntüsü paylaşın.
HartmaniA
Hero Member

View Profile
October 15, 2017, 06:35:06 PM

Mİnergatenin programını indirip ekran kartları ile kazım yapmayı deneyin. Yazılımsal mı donanımsal mı buradan anlayabiliriz.
sergen34 (OP)
Sr. Member

View Profile
October 16, 2017, 06:42:55 PM

Mİnergatenin programını indirip ekran kartları ile kazım yapmayı deneyin. Yazılımsal mı donanımsal mı buradan anlayabiliriz.

Denedim fakat yine donmalar devam etmemeler oldu.
techo
Member
**

Activity: 115
Merit: 10

View Profile WWW
October 17, 2017, 07:35:18 AM

Oc ayarlarınızı kontrol ettiniz mi? Sayet Overclock varsa iptal edip deneyin.
HartmaniA
Hero Member

View Profile
October 17, 2017, 07:49:16 AM

Kartları görüyor ve donmalar oluyorsa oc ayarlarını resetleyip deneyin. Yazılımsal sorun o zaman miner yazılımızda sorun var demek ki
sergen34 (OP)
Sr. Member

View Profile
October 17, 2017, 12:36:12 PM

Kartları görüyor ve donmalar oluyorsa oc ayarlarını resetleyip deneyin. Yazılımsal sorun o zaman miner yazılımızda sorun var demek ki

OC yapmadım hocam, ccminer de LBRY kazabiliyorum. EWBF dahil olmak üzere diğer minerlerde sorun yaşıyorum.
HartmaniA
Hero Member

View Profile
October 17, 2017, 12:56:56 PM

Just got the same glitch, restarting the script worked fine.
Some time ago I had kind of the same problem with Claymore and my AMD's.
hint to EWBF: Setting the (-r 240) "restart by user" switch to every 4 hours solved my problem. Wink

Thanks for the restart by user hint, didn't even know it existed till I saw your post.  I've set it up on all my miners as a just in case measure.  I believe I have found a solution for Thread exited with code: 46 , Thread exited with code: 77 , and Thread exited with code 30 .  After hours of tinkering and sifting through logs in EVGA precision X I noticed a correlation between power % and this error.  Every time it would happen on my 1060 and 1070 rigs they would be within 4% of 100%.  One of the times I even saw GPU voltage at 0.000% the line before the miner crashed.  I've found on both my rigs that were having this problem, setting the power % to 94% has stopped the problem and allowed me to returned to an overclocked (rather than under clocked) configuration.  My 1060 is now getting me a consistent 280-300 sol/sec with these overclocked settings on an MSI 1060 3GT OC 3GB.
http://i128.photobucket.com/albums/p193/dtawom/1060_zpsghnrimkv.jpg

Yabancı forumda böyle birşey var. Belki işinize yarayabilir.
techo
Member
**

Activity: 115
Merit: 10

View Profile WWW
October 17, 2017, 01:07:39 PM

Windows defender bazen bazı madenci programlarını engelliyor. Yeniden indirip denemenizi öneririm. Benzer sorunlar benim de başıma gelmişti.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: