Bitcoin Forum
August 29, 2024, 08:18:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.1 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Castig lunar  (Read 1523 times)
Volodin_Pasha
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 54
Merit: 0


View Profile
February 26, 2018, 12:55:12 AM
 #21

Puteți câștiga mult mai mult dacă investiți pentru o perioadă lungă de timp. HODL, HODL, Voi cumpăra când vinzi.
pusttiu
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 260
Merit: 101


View Profile
February 26, 2018, 06:12:36 AM
 #22

daca ai bani si nu ai ce face cu ei e bn sa investesti in crypto.....oricum la banca dobanda e de @acat si aici cam toate monezile cresc.
Daca vrei sa faci bani lunar, e mai greu fara investitii initiale masive. De fapt pe asta de bazeaza crypto dupa parerea mea. cumperi aparate sau palci video sau proceosare sa scoti banii in monezi apoi vinzi aparatele ca sa faci profit.
Daca stai bine cu nervii mergi pe 1000Euro invetiti in orice moneda si faci trading daca stai prost nu nervii nu recomand.
eu am cumparat aparate si placi video si minez. vand monezile cind am nevoie de bani de aici am luat teapa ca nu am asteptat sa creasca (daca te cauta banca ala nu merge cu stai sa creasca btc-ul ca acum e in scadere.) .
asa ca pierzi mai putin daca ai banii in mai multe crypto acu am putin BCH, putin ETH, putin ETC mai mult BTC si DASH si minez si niste SC ca poate o sa scresca iar.
As merge pe ETC ca cei de la bitmain se lauda ca scot miner de ETH si atunci se va duce ETC-ul sus ca toti cu placi video o sa treca pe el sau pe Zchas.
succes
honuris
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 37
Merit: 0


View Profile
February 26, 2018, 10:06:48 AM
 #23

Buna incercare ANAF  Grin
sparg (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 280
Merit: 110



View Profile
February 26, 2018, 10:22:42 AM
 #24

Buna incercare ANAF  Grin

La naiba, m-ai prins.
Oricum nu am primit raspunsuri concludente de la nimeni. Niste BTC, niste ETH poate sa insemne si 0.001 sau 2-3 bucati.
Prea putin ca sa ma intereseze.

Acu intr-o nota mai serioasa... Is curios daca s-a dus careva de buna voie la finante sa declare cat a retras si sa plateasca impozit pe bani.
Si mai ales, cum a declarat acolo...

al1n
Member
**
Offline Offline

Activity: 154
Merit: 29


View Profile
February 26, 2018, 10:29:39 AM
 #25

La naiba, m-ai prins.
Oricum nu am primit raspunsuri concludente de la nimeni. Niste BTC, niste ETH poate sa insemne si 0.001 sau 2-3 bucati.
Prea putin ca sa ma intereseze.

Acu intr-o nota mai serioasa... Is curios daca s-a dus careva de buna voie la finante sa declare cat a retras si sa plateasca impozit pe bani.
Si mai ales, cum a declarat acolo...

Ezista 2 feluri de investitori: cei care baga si ei 100, 200, hai pana in 10k de euro si cei care merg de la 100k in sus.
Primii nu declara ca nu prea au ce. Ceilalti nu declara pentru ca la nivelul ala de bani deja stii cum sa-i ascunzi Cheesy.
Exista si exceptii desigur, dar din ce am vazut inca nu exista in legislatie un loc unde sa se incadreze crypto, deci nu prea se poate impozita legal.
De aceea ANAF nu prea stie ce sa faca, chiar daca mergi tu la ei sa declari.
cristim
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
February 26, 2018, 07:04:29 PM
 #26

Ca sa vorbesti despre un castig lunar ar trebui sa schimbi lunar monede crypto (sume maricele) in FIAT. La cati oameni se plang ca li se inchid conturile bancare pentru ca au facut tranzactii cu crypto, ma gandesc ca fix in perioada asta nu e un moment potrivit pentru a te gandi la castiguri lunare din crypto...
Mihai1989
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 52
Merit: 1


View Profile
February 26, 2018, 07:53:49 PM
 #27

Salut. Eu nu il cobsider un castig lunar, deoarece nu am bani de investit ca sa pot face tranzactii. Eu merg pe investitie 0, castig maxim. Adica scot bani mai rar din bounty uri
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
February 26, 2018, 11:04:57 PM
 #28

salut. felicitari pentru investitia in ethereum, cred ca era bine sa ii scoti cand era 1300 $ ethereum. dar nah, poate mai creste, cine stie ! eu prefer sa depozitez si sa urmaresc piata pentru ca am sesizat o ciclicitate a preturilor

fuscobal
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 9
Merit: 1


View Profile
February 27, 2018, 05:42:39 PM
 #29

Pentru a fi castig lunar decent, probabil ar trebui sa ai 50-100K, din care sa te joci in trade-uri cu 10-20% din valoarea portofoliului. Ce iese din trade scoti si ramai cu ce aveai inainte in "depozit" (pe asta il lasi sa creasca natural). Eu sunt nou in domeniu (2 luni) si am facut pana acum vreo 50 trade-uri cu sume mici (maxim 50-100$). Am avut succes in aproximativ 80-90% din ele, cu profituri de 2-5% si mai rar spre 10% sau peste (la monedele mici care au oscilatii mari). Momentan nu scot nimic ci inmultesc altcoins.
oviudiu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 112
Merit: 0


View Profile
February 27, 2018, 11:14:59 PM
 #30

Pentru a fi castig lunar decent, probabil ar trebui sa ai 50-100K, din care sa te joci in trade-uri cu 10-20% din valoarea portofoliului. Ce iese din trade scoti si ramai cu ce aveai inainte in "depozit" (pe asta il lasi sa creasca natural). Eu sunt nou in domeniu (2 luni) si am facut pana acum vreo 50 trade-uri cu sume mici (maxim 50-100$). Am avut succes in aproximativ 80-90% din ele, cu profituri de 2-5% si mai rar spre 10% sau peste (la monedele mici care au oscilatii mari). Momentan nu scot nimic ci inmultesc altcoins.

Ce spui to acolo nu e castig lunar decent, e castig lunar extraordinar!
Imagineaza-ti ca 20% profit in lumea crypto, doar prin cumpararea si detiniere de monede pentru 1-2 luni, inseamna o gramada de bani!
Eu zic ca poti avea un salariu de 1-2.000$ pe luna (in cazul cel mai putin favorabil) cumparand monede virtuale de 20.000$.
Mihai1989
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 52
Merit: 1


View Profile
February 28, 2018, 05:36:27 PM
 #31

Daca as investi atat si ar fi crestere de 20% si toata faza s-ar intampla lunar, asta ar insemna ca mi as da demisia de la job si pretul monedelor ar fi astronomic
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!