Bitcoin Forum
May 25, 2024, 06:56:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: [ANN][ICO] 🌟🌟 Datum - Milyar $$lık Veri Ekonomisi - ICO 29 Ekim- 🌟🌟  (Read 742 times)
hanzosum
Newbie
*

Activity: 118
Merit: 0

View Profile
November 20, 2017, 11:05:57 AM

whitepaper çevirisi yapıldı mı acaba?
yussuf89 (OP)
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
November 20, 2017, 09:28:01 PM

whitepaper çevirisi yapıldı mı acaba?
Türkçe whitepaper çevirisi "kellendil" adlı kullanıcı tarafından rezerve edilmiş görünüyor ancak çevirisi yapılmamış ya da ben bulamadım.
Holess
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 316

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
November 20, 2017, 10:02:32 PM

Blockchain herkese açık olan bişey, insanlar neden buralara kimlik bilgilerini yani kişisel verilerini vs versin ki? Eğer bir yanlışım varsa veya yanlış düşünüyorsam düzeltirseniz sevinirim.
Kimlik bilgilerini değil de verileri paylaşacak, kimlik bilgilerini paylaşmak gibi bir durum yok. Mesela araba sürüşünde elde edilebilecek birçok bilgi var; beygir gücünden tutun co2 emisyon değerlerine kadar. Bu veriler anonim olarak bahsi geçen veri pazarında satılabilecek.

yani bilgi çağındayız, şu an ve gelecekte bilgi çok para edecek olsa bile bu platforma araba sürüşündeki bilgileri paylaşarak buradan nasıl para kazanacağımı çözemedim ben. ayrıca bu bilgileri anonim olarak paylaştıktan sonra herkesin erişimi olacak ve bu sistem nasıl para kazandıracak acaba?

C                ▄███▄
               ▐█████▌
  ▄███▄         ▀███▀        ▄███▄
 ▐█████▌   ▄▄███████████▄▄  ▐█████▌
  ▀██████▄███▀▀       ▀▀█████████▀
      ▀████▀             ▀████
      ▐██▌    ██     ██    ▐███▄▄
      ███   ▄▄ ██▀▀▀██ ▄▄   █████▌
 ▄███▄██▌  ▐▌   ██▀██  ▌▐▌  ▐██▀▀
▐████████   ▀▀   ███   ▀▀   ███▌
 ▀███▀▀██▌                 ▐████▄███▄
       ▐███▄▄           ▄▄██▀ ▀██████▌
   ▄███▄██▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀     ▀███▀
  ▐█████▌   ▀▀█████████▀██▄███▄
   ▀███▀        ▄███▄    ▐█████▌
               ▐█████▌    ▀███▀
                ▀███▀
VIR

POWERED BY

RUNNING ON

OCTOPUSROBOTS
TEZOS BLOCKCHAIN
\
Invest in the virucidal safety    ─────────────────
                     ███▄
                    █████▌
                  ▄██████
                 ███████▌
              ▄▄███████▀
 ▄████  ▄▄▄▄▄███████████████▄
▐████▌ ██████████████████████▌
█████ ▐████████████████████▄██
█████ ▐██████████████████████▌
▐████▌ ███████████████████▄██
 ▀████  ▀▀▀▀▀▀█████████████▀
                ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
EASY TO USE             ▐▌
             ██
            ▐██▌
        ▄█▄ █▌▐█        ▄█▄
▄▄▄▄▄▄▄█▀ ▀██  █▌    ▄▄█▀ ▀█▄▄▄▄▄▄
██████▀     ▀  ▐█   █▀▀     ▀█████
                █▌ ▐█
                ▐█ █▌
                 █▐█
                 ▐█
EVOLVING CONCEPT             ▄▄▄▄
        ▄▄███▀▀▀▀███▄▄
      ▄██▀          ▀██▄
     ▀▀▀              ▀▀▀
   ▄███▌              ▐███▄
  █████                █████
 ▐█████                █████▌
 ▐█████                █████▌
  ▀████▌              ▐████▀
              ▄██▄    ▄▄▄
             ▐█████████▀
              ▀██▀
HELPFUL SUPPORT
/
yussuf89 (OP)
Legendary
*

View Profile
November 21, 2017, 04:30:11 PM

Blockchain herkese açık olan bişey, insanlar neden buralara kimlik bilgilerini yani kişisel verilerini vs versin ki? Eğer bir yanlışım varsa veya yanlış düşünüyorsam düzeltirseniz sevinirim.
Kimlik bilgilerini değil de verileri paylaşacak, kimlik bilgilerini paylaşmak gibi bir durum yok. Mesela araba sürüşünde elde edilebilecek birçok bilgi var; beygir gücünden tutun co2 emisyon değerlerine kadar. Bu veriler anonim olarak bahsi geçen veri pazarında satılabilecek.

yani bilgi çağındayız, şu an ve gelecekte bilgi çok para edecek olsa bile bu platforma araba sürüşündeki bilgileri paylaşarak buradan nasıl para kazanacağımı çözemedim ben. ayrıca bu bilgileri anonim olarak paylaştıktan sonra herkesin erişimi olacak ve bu sistem nasıl para kazandıracak acaba?
Anonim verilere erişim ücretsiz değil, Datum bir pazar alanı oluşturacak ve burada kullanıcılar verilerini kendi belirlediği şartlara göre satabilecek ya da paylaşabilecek. (Datum provides a marketplace where users can share or sell data on their own terms.)
yussuf89 (OP)
Legendary
*

View Profile
November 26, 2017, 06:36:45 PM

Datum token satışında satılmayan tokenlar yakılacaktır. Bu çok iyi bir karar, detaylarını şu blog postunda okuyabilirsiniz: https://blog.datum.org/datum-token-sale-update-24th-nov-8516d7a44bb8
Şu ana kadar 15302 ETH toplandı ve ICO 29 Kasım'da sona erecek. Şu anda %1.5 bonus var, bu bonus da 1 gün 18 saat sonra sona erecek.
yussuf89 (OP)
Legendary
*

View Profile
November 30, 2017, 07:50:09 PM

Token satışı sona erdi. Toplamda 652,361,673 DAT satıldı ve $7,265,655 toplandı.

Token dağıtımının nasıl yapılacağı hakkında 4-11 Aralık tarihleri arasında açıklama yapılması bekleniyor.
Thelastgoal
Jr. Member
*

Activity: 137
Merit: 1

View Profile
February 28, 2018, 02:37:25 PM

Token satışı sona erdi. Toplamda 652,361,673 DAT satıldı ve $7,265,655 toplandı.

Token dağıtımının nasıl yapılacağı hakkında 4-11 Aralık tarihleri arasında açıklama yapılması bekleniyor.

selam, uzun süredir yazan olmamış. çok ciddi bir gelecek görüyorum bu ekipte. fiyat uzun süredir durağan seyretmiş. artık patlama yapma zamanı yaklaşıyor gibi. güzel haberler de duydum, sizin yorumunuz nasıl. yatırım yapıp uzun süreli HODL yapılması makul olur mu? 2018 içinde  0.50 centlere gelme olasılığı var mı sizce?
yussuf89 (OP)
Legendary
*

View Profile
February 28, 2018, 04:12:09 PM

selam, uzun süredir yazan olmamış. çok ciddi bir gelecek görüyorum bu ekipte. fiyat uzun süredir durağan seyretmiş. artık patlama yapma zamanı yaklaşıyor gibi. güzel haberler de duydum, sizin yorumunuz nasıl. yatırım yapıp uzun süreli HODL yapılması makul olur mu? 2018 içinde  0.50 centlere gelme olasılığı var mı sizce?
Ben de DAT tutuyorum, bu alandaki proje sayısı çoğaldığı için ekibin farklı bir şeylerle karşımıza çıkması gerek. 0.5 doları görür mü bilmem ama market değeri yüksek olmadığı için ben tutmaya değer buluyorum.
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
February 28, 2018, 04:27:20 PM

geçen aylarda 0.13 $ a kadar yükselmişti zaten. Haziran ayında da kullanılmaya başlanacak. Şu ayıdan önümüzdeki aylarda kurtulursak 0.5 $ zor değil gibi. bende hodl'da bekliyorum. Yaz döneminde gösterir kendisini.
Holess
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 316

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
February 28, 2018, 08:56:19 PM

geçen aylarda 0.13 $ a kadar yükselmişti zaten. Haziran ayında da kullanılmaya başlanacak. Şu ayıdan önümüzdeki aylarda kurtulursak 0.5 $ zor değil gibi. bende hodl'da bekliyorum. Yaz döneminde gösterir kendisini.

bitcoin ve diğer altcoinlerde yaşanan dengesizliğe rağmen 0.13$ fiyatına yükselmiş ise 0.5$ olma olasılığı çok yüksek. Proje kullanılmaya başlandıktan sonra artış olacağı kesin bence.

C                ▄███▄
               ▐█████▌
  ▄███▄         ▀███▀        ▄███▄
 ▐█████▌   ▄▄███████████▄▄  ▐█████▌
  ▀██████▄███▀▀       ▀▀█████████▀
      ▀████▀             ▀████
      ▐██▌    ██     ██    ▐███▄▄
      ███   ▄▄ ██▀▀▀██ ▄▄   █████▌
 ▄███▄██▌  ▐▌   ██▀██  ▌▐▌  ▐██▀▀
▐████████   ▀▀   ███   ▀▀   ███▌
 ▀███▀▀██▌                 ▐████▄███▄
       ▐███▄▄           ▄▄██▀ ▀██████▌