Bitcoin Forum
May 21, 2024, 10:14:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Kitap Okuma Yöntemleri  (Read 1184 times)
earless1
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
November 28, 2017, 10:25:24 AM

O kadar uzaktan kitap okumak gözlerinizi bozabilir, eğer var ise tanıdığınız bir dürbünden yardım alın.Her gün farklı kitapların farklı bölümlerini okumayın. sezon başında bir kitaba başlayın, her gün aynı kitabı okuyun.
mavipapagan
Member
**

Activity: 111
Merit: 10

TEND, TOKENISING LUXURY ASSETS

View Profile
November 28, 2017, 10:44:03 AM

Ben yolculuklarda yani tramvayda, metroda, otobusde,birde uyumadan once mutlaka kitap okurum.

rdy
Member
**

Activity: 70

View Profile
November 28, 2017, 11:42:02 AM

Bunun yöntemi olmaz hocam. Açacaksın okuyacaksın. İlk etaplarda zorlanırsın, lakin her gün 30'ar dakika ile başla zaten belli bir süre sonra günde ortalama 60-75 dk okurken bulursun kendini.

Boş zaman yaratma.

Zaten yeterince boş zamanın oluyor, otobüs, dolmuş, metro, tuvalet vs vs nerede boş vaktin oluyorsa oraya götür kitabını.
nanirocha
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
November 28, 2017, 11:56:21 AM

Merhaba bunun en iyi yöntemi rahat bir yere uzanıp telefon ve pcden ve de stresten uzak durmaktır. Kitap sizi bir hayli rahatlatır. Zamanla motivasyonunuz sabitlenir.
Cenkut
Newbie
*

Activity: 48

View Profile
November 28, 2017, 01:21:10 PM

Sana sert bir reçete yazayım.

Kendine video yasağı koymalısın. Youtube videoları olsun, filmler, diziler olsun. Her türden videoyu, beyninin izlerken uyuşacağı şeyleri yasakla. Metroda ekranlara bile bakma. Yaklaşık 1 ay bunu yaptıktan sonra sürükleyici, belki kapağından etkilendiğin, belki yazarının adı ilgini çeken ve okumak isteyeceğin bir kitap al ve oku.

30-40 sayfa geçtiğin an sanki film izliyormuşsun gibi hissedeceksin, severek okumaya başlayacaksın. Jason Bourne serisinin kitaplarını okuyabilirsin mesela, filmine çağrışım yapar, severek okursun.

Üstat süper bir tavsiye olmuş bugünden itibaren deneyeceğim. Selamlar.
Mihaylovic
Sr. Member

Activity: 910
Merit: 255

View Profile
November 28, 2017, 01:41:40 PM

Arkadaşlar, yıllardır herhangi yazılı birşey okuyamaz durumdayım. Kitap olsun, makale olsun muhtemelen twitter/instagram'ın bir sonucu olarak çabuk tüketim kültürü yüzünden sabırsız bir yapıya bürünmek bunda etkili olabilir. Ne zaman bir kitap açsam, bunu okuyacağıma bir bölüm dizi izlerim ya da film izlerim diyerek tablete yöneliyorum.

Önerileriniz neler?

Aynı sıkıntı bende de vardı. Ama evlendikten sonra geçti  Grin Bilgisayar başında çok durduğumda hemen uyarı yiyorum. Ben de onun yerine akşamları bol bol kitap okuyorum. Bilgisayar gibi baş ağrısı da yapmıyor kaş göz yamultmuyor.
heroise
Member
**

Activity: 224

View Profile
November 28, 2017, 06:03:29 PM

kesinlikle telefonu ve bilgisayarı bırakmak lazım önce. bir de ilgini çeken ince kitaplardan başlarsan bir kitabı bitirmiş olmanın mutluluğu kitap okuma isteğini artırabilir Smiley

KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
November 28, 2017, 10:40:15 PM

içinde aşk olcak yoksa zor Cheesy

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
r3muhs
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
November 29, 2017, 12:52:26 PM

genelde kitap okumayanlar, hızlı okuma tekniklerini merak ediyor. gerçek kitap okuyucuları kitabı, yavaş yavaş, altını çize çize okur. woody allen'ın da hızlı okumayla ilgili olarak dediği gibi; "hızlı okuma kursuna gidip savaş ve barış'ı okudum. olaylar rusya'da geçiyordu..."
eserersan
Member
**

Activity: 126

View Profile
December 11, 2017, 08:39:53 PM

Bir dizinin veya filmin sana katamayacağını katan ve ilgi alanınla alakalı kitaplar okumalısın mesela ben uzay ve evren tarzını çok severim o konuda okurum ama bana bir aşk romanı ver patlarım sıkıntıdan.

darkblue1
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
December 12, 2017, 01:40:44 PM

deli gibi kitap kurduydum.sosyal medyanın etkisiyle bu hobim beni son 1-2 senedir terketti,çareyi internet kotamı ay ortasında bitirmekle buldum,bu sayede evde kitap okumaktan başka çarem kalmadı,şimdilik iki ayda 2 kitap bitirdim,nihayetinde dizilerin de yakamı bırakması gerekti. bu arada yıllardır tüm kitaplarını silip süpürdüğüm ayşe kulinin "kördüğüm" kitabını bir hevesle aldım ,okudum ama o caanım osmanlı kuşağından gelen biyografilerden sonra sığ bir işid,gezi temalı sırlı olaylar örgüsü kitabını hiç beğenmedim. ama bir önceki kanatsız kuşlarını kitabını da alıp okumak istiyorum. umarım ayşe kulinin beni yeniden başka alemlere atacağı bir kitap olur  Huh

bu arada evde netim yok,cepteki kotamı dolduruyorum  Grin
TheEagle1903
Member
**

Activity: 154

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 12, 2017, 04:37:52 PM

Kitap okumayı çok seviyorum ama şunu diyenleri anlamıyorum kitap boş zamanlarda okunacak bir şey değildir diye.Allah aşkına işteyken çalışıyorken kitap mı okuyalım bunu mu istiyorsunuz  Huh Toplu taşıma araçlarında kitap okumayı hiç anlamıyorum nasıl odaklanabiliyorsunuz.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
December 12, 2017, 05:08:56 PM

Hızlı okuma tekniklerini kullanark okudugunu en hızlı şekilde anlayabilirsin  Cheesy
warlicnuker
Newbie
*

Activity: 63

View Profile
December 12, 2017, 06:10:48 PM

ben bir videoda görmüştüm sürekli göz idmanı gibi bir şey yapıyorsun ve kelimeleri daha hızlı okuyorsun falan youtube'a yazarsan görürsün tavsiye ederim
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: