Bitcoin Forum
June 23, 2024, 02:06:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 »  All
  Print  
Author Topic: çok para mutluluk getirirmi  (Read 4030 times)
KingSlayerBrothers
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 10

View Profile
October 29, 2017, 03:47:28 AM

Çok çıkmaza giren ve iki düşünceyi de savunan insanın da haklı olduğu konudur kanımca . Malesef hiç çok param olmadığı için getirir mi getirmez mi bilemiyorum ama bir keresinde iddiadan 800 tl tutturup bir günde yiyince gayette mutlu olmuştum Cheesy
Yeticek kadar paran olucak usta . İleride düşünsene çocuğunun istediği bir şeye paranın yetmediğini , alamadığını .
Gençliğinde paran olmadığında hayatını yaşayamıyosun eğlenemiyosun .
Yaşlılığında olmadığında ise rahat edemiyosun . Kısacası getiriceğini düşünüyorum .

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
● PLINKO  (+) ROULETTE ║ BITVEST ║ |7| SLOTS    ▼ BIT SPIN (https://bitvest.io/)
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
burky155
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
November 06, 2017, 07:55:05 PM

Çok para anlık mutluluklar getirebilir evet ama sonrası mutsuzluğa ve doyumsuzluğa yol açar bence. Ancak bu çok parayı faydalı şeyler için kullanırsan işte o zaman mutluluğun daim olur bana göre. İhtiyaç sahiplerini bulup paranı onlarla paylaşabilirsin. Birilerini gerçek anlamda sevindirmek ve bunu hissedebilmek bende dünyanın en büyük mutluluğu..

OggyBesiktas
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
November 06, 2017, 09:39:40 PM

Evde lacoste timsahi beslerim o derece ..
Delinquency
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
November 06, 2017, 10:31:06 PM

eşin dostun sevdiklerin mutlu ve sağlıklı olduktan sonra zaten sende mutlu olursun paraya gerek yok
Sucuklutost
Newbie
*

Activity: 53
Merit: 0

View Profile
November 07, 2017, 11:13:14 AM

Saglik olmazsan ve ailen yaninda olmsdigi surece cok para mutluluk getirmez bence
rdy
Member
**

Activity: 70

View Profile
November 20, 2017, 10:57:38 AM

Paranın mutluluk getirdiği kişilerden, para karşılığı huzurlarını, sağlıklarını, sevdiklerini, hayallerini kısacası her şeylerini alabilirsin.
O yüzden bu soruyu soran kişilerin ''asıl'' soruyu sormaları gerekir: Para karşılığı bunları satmak istiyor muyum? Cevap evet ise, para onlara mutluluk getirecektir.
Sarefare
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
November 20, 2017, 01:19:48 PM

Sağlığın yerinde ve ailen yanındaysa yeter bence.Parayı amaç değil araç yapmak lazım yoksa mutsuz olursun..
Mustafablci
Member
**

Activity: 70

View Profile
November 20, 2017, 04:04:15 PM

Yaşayacağın insanları iyi seçersen bide çok paran olursa mutlu da olursun.
crazy1204
Full Member

Activity: 322

View Profile
November 20, 2017, 04:31:43 PM

çok para her şeyi getirir yeter ki her şeyi sağlam kur

Nboramir
Sr. Member

Activity: 538
Merit: 250

View Profile
November 21, 2017, 09:13:39 AM

Çok para mutluluk getirir elbet. Getirmeyeceğiyle ilgili edebiyatlar zenginler tarafından pahalı içkiler içerken macbook lardan fakirlerle taştaş geçmek adına yapılır.
bexdever
Newbie
*

Activity: 82

View Profile
November 21, 2017, 09:18:03 AM

para elbette yaşamak için en gerekli araçtır, hatta günümüzde amaç haline geldiği de doğrudur.
sağlık getirmez, aşk getirmez, huzur getirmez ama satın alabileceğiniz her şeyi getirir, bunlarla mutlu olmak sizin hayata bakışınıza bağlıdır.
mal mülkse sizin için önemli olan, ev, araba, lüks ise tabii mutlu olursunuz.
ama daha farklıysa yaşam biçiminiz, daha o zaman normal şartlarda kazandığınız para sizi mutlu eder. geçinebiliyorsanız ve kenara biraz koyabiliyorsanız idealdir. ama mutluluk getirmez bana göre,
dediğim gibi mutluluktan neyi anladığınıza bağlıdır.
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
November 21, 2017, 09:36:35 AM

Çok para mutluluk getirir elbet. Getirmeyeceğiyle ilgili edebiyatlar zenginler tarafından pahalı içkiler içerken macbook lardan fakirlerle taştaş geçmek adına yapılır.

veya bizim gibi fakirleşen bir ülkede fakirleri uyutmak adına. kanaat edin kanaat edin Allah kanaat edeni sever. aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz falan

o para senin de aileninde hayatını kolaylaştırır. amacına ulaşmasını kolaylaştırır.
RastaBaba
Member
**

Activity: 126

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
November 21, 2017, 10:04:27 AM

sevdiklerin yanında olmadıktan sonra para mutluluk getirmez.

bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
November 21, 2017, 10:32:20 AM

Mutluluğu para değil başka şeylerde getirmez mutlu olmak kendiliğinden olur. Parada gerekiyor sonuçta ama bu ikisini birbirinden ayırmalısın paran var diye mutlu olduğunu sanıyorsan zaten kendini kandırıyor olabilirsin.
Mutlu olmaktansa huzuru tercih ederim, mutluluk nedir çözemedim hormonal bir olay sanırım basit bir duygu. İç huzuru çok daha önemli, para huzuru getirir ama olmazsa olmaz değil. Çok zengin insanların huzuru sizce var mı? Günün her saati deli gibi koşturuyorlar hesaplar kitaplar hiç bitmiyor sorunlarla boğuşuyorlar para için koşturacaksam ne anlamı kalıyor.

Paranın peşinden koşturacağız ama bunu yaparken kendimize zaman ayırmayı unutmamalıyız. Geceleri trade yapıyorlar uyursan ölürsün diyorlar ama uyumazsan da ölürsün.  Cheesy Çok para ne demek her şeyi satın alabiliyorum belki istediğim her şeyi alabileceğim ama mutluluğu, sevgiyi satın alamam. Kişiden kişiye değişebilir yine de ben her şeyi almak istemezdim her şeyim olursa ne değeri kalacak aldığımı koyarım yenisine bakarım çok çabuk sıkılırım. 4000 tl lik ekran kartı aldım oyun oynarım dedim kaç gündür hiç oyun oynamadım hiç isteiğim yoktur hevesim yoktur, kimseyi arayıp sormuyorum içimdeki sevgi, çoşku azaldı halbuki burası sayesinde parada kazanıyorum. Bu yüzden para ve mutluluk ilişkisi meselesini kişisel görüş olarak görmeyi bırakın.

Dünyanın en fakir ayrıca en zengini olan insan çocuklardır hiç paraları yok para nedir bilmezler. Onlarında eline veriyorlar cep telefonlarını, pc tabletleri çocuk olmaktan çıkarıyorlar. Çocukların mutsuz olduğu bir dünya muhakkak olacak ve dünyanın sonunun geldiğini anlayacağız.
Far01
Member
**

Activity: 104

View Profile
November 23, 2017, 11:50:39 AM

bireysel ve bagimsiz bir hayatiniz varsa acayip getirir. ama duygusal olarak bagimli ve dirdira, baskilara, sorunlara gebe bir hayatiniz varsa ve bazi seyleri bosveremiyorsaniz, bazi iliskilerden kolay vazgecemiyorsaniz, huzur her zaman paradan daha onemlidir. huzurunuz yoksa ve huzur bulmak icin sevdiginiz bazi insanlari uzmeye vicdaniniz el vermiyorsa para tek basina mutluluk getirmiyor.
HokageNanadaime
Full Member

Activity: 210

View Profile
November 23, 2017, 03:12:30 PM

fakir ama gururlu edebiyatı yapmaya gerek yok para direk mutluluk getirmese de bazı hayat standartları sunar size
ama bu demek değilki parası olan mutsuz olamaz,hatta parası olduğu için herşeyi olacağını düşünen insanları genelde mutsuz görüyorum.
deebtt
Member
**

Activity: 88

View Profile
November 23, 2017, 03:21:30 PM

mutluluğu hayattan haz almak olarak tanımlarsak getirmeyedebilir, mesela babam dolar milyarderi olsaydı doğduğumda zaten param olduğu için yaşadığım zengin hayatı benim için orta gelirli memur bir ailenin çocuğundan çok da farklı olmazdı, onun memlekete gidip yaptığı tatille benim karayiplerde yaptığım tatil arasında alınan haz açısından fark yok çünkü.

bugün savaştan kaçıp ülkemizde dertsiz tasasız sevişen, çocuk yapan bir suriyeli mark zuckerberg den daha çok haz alıyor olabilir hayattan, gayet mümkün bu.
mustafayigittt
Member
**

Activity: 183

View Profile
November 23, 2017, 04:10:33 PM

getirir abicim çok para her şeyi getirir. güzel kızları getirir güzel arabalar getirir güzel evler getirir gezilecek yerler getirir
Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350

View Profile
November 23, 2017, 04:23:50 PM

Mutluluk getirir ama sağlık getirmez. Sağlık sıhhat yerindeyse çok para mutluluk getirir lüks araç lüks ev güzel yerlere yolculuk pahalı yemek ve içecekler getirir  Cheesy
Koioss
Member
**

Activity: 364

View Profile
November 24, 2017, 05:38:36 AM

İstediğin şeyleri yapabilme imkanına kavuşturduğu için mutluluk getirir ama yanında istediğin insanlar olmadıktan sonra ne paradan keyif alırsın ne de yaptığın şeylerden..

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 »  All
  Print  

Jump to: