Bitcoin Forum
June 10, 2024, 06:34:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Mew'den etherdeltaya transfer sorunu.  (Read 413 times)
zfrey (OP)
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
October 12, 2017, 09:47:06 AM

Arkadaşlar mew'den 0x9025c8500FD6DDc2F47aF152821A02DA6E125726 şu adresli etherdelta hesabıma token gönderdim, etherscan.io'da kontrol ettiğim zaman hesaba geçmiş , fakat deposit yapamıyorum "You can't deposit more tokens than you have." diyor. Ne yapmalıyım ? Yardım eder misiniz teşekkürler.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
October 12, 2017, 09:49:47 AM

Hesabınızdakinden fazla deposit yapmaya çalışıyorsunuz. 1 birim varken 2 birim göndermeye mi çalışıyorsunuz?
zfrey (OP)
Full Member

View Profile
October 12, 2017, 09:56:07 AM

Hesabınızdakinden fazla deposit yapmaya çalışıyorsunuz. 1 birim varken 2 birim göndermeye mi çalışıyorsunuz?

hayır. hesabıma gelmiş fakat görünmüyor. ayrıca deposit eklemek değil mi ?
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
October 12, 2017, 10:18:00 AM

Ether delta'da biraz daha karmaşık olay. Bir eth adresinde token ya da eth olması ether deltada işlem yapmanız için yetrli değil. O adresten etherdelta'nın kontrat adresine deposit yapmalısınız. Bu işlemi yaparken adresteki tüm ethereumları tüketmemeye özen gösterin. Keza geri kendi adresinize kalırken işlem için yine ethereum gerekcek.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
October 12, 2017, 04:05:31 PM

Ether delta'da biraz daha karmaşık olay. Bir eth adresinde token ya da eth olması ether deltada işlem yapmanız için yetrli değil. O adresten etherdelta'nın kontrat adresine deposit yapmalısınız. Bu işlemi yaparken adresteki tüm ethereumları tüketmemeye özen gösterin. Keza geri kendi adresinize kalırken işlem için yine ethereum gerekcek.
Ben de bugün çok uğraştım. Para aktarma, verilen emri iptal etme. Tüm parayla emir verdim. İptal etmek isteyince etmedi. Boşta bakiye bulunmaması sebep oldu. İşlem iptal bile olsa sanırım komisyon kesiliyor.
facelessboy
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
October 12, 2017, 04:11:35 PM

Sonunda ki küsüratları biraz daha az yaz düzelecektir.
mmm01
Legendary
*

Activity: 973
Merit: 1053

View Profile
October 12, 2017, 04:51:34 PM

merhaba, muhtemelen küsüratla ilgili bir sorun yaşıyorsunuz ya da hesabınıza gas ücretini karşılyacak kadar eth bulunmuyor eğer bu sorunları hallederseniz sorunsuz bir şekilde gönderimi tamamlayacağınızı düşünüyorum.
ap3311
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 300

View Profile
October 12, 2017, 05:23:07 PM

Arkadaşlar mew'den 0x9025c8500FD6DDc2F47aF152821A02DA6E125726 şu adresli etherdelta hesabıma token gönderdim, etherscan.io'da kontrol ettiğim zaman hesaba geçmiş , fakat deposit yapamıyorum "You can't deposit more tokens than you have." diyor. Ne yapmalıyım ? Yardım eder misiniz teşekkürler.

etherdelta biraz karışık bir yer bikaç  deposit withdraw transfer senkronizasyonu ile birlikte bu tarz problemlerinizi çözmeyi öğreneceksiniz. öncelikle gördüğünüz hesaptaki token miktarı her zaman oldugu gibi satışa gitmiyor olabilir. o zamanlar da atiyorum 1105 tokeni satmaya calişmayin örneğin 1104.9 tokeni satmaya calişin. iki taraftada yeterli miktarda gas için eth bulundurmayi ihmal etmeyin. hatta önce tokenleri göndermeden önce hesaba biraz eth atip sonra o eth ile de bi miktar içeriye deposit birakin. etherdelta da mantık 2 hesap üzerinden dönüyor. private keyiniz  sizin sahibiniz oldugu asıl hesap. ve içeriden bu hesap üzerinden etherdelta'da işlem yapmak için tokenleri satışa gönderdiğiniz yani deposit ettiğiniz 2.bi hesap. iki hesapta da dedigim gibi uygun miktarlarda eth birakirsaniz eğer transfer esnasinda ki sorunların büyük cogunlugundan kurtulursunuz . ve işlem emri verdiğiniz zamanda biraz beklemeyi bilin. işlemler hemen gerçekleşmez etherdeltada.  yaşadiğin bu  sıkıntı da arkadaşların bahsettiği gibi sahip oldugunuzdan daha fazla token deposit etmeye calişiyorsunuz demiş bu sorunun çözümü de ilk örnekte verdigim 1105  - 1104.9 örneği gibi düşünün.

⚫▶      BUILDERIUM 
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Creating the future you desire, one bid at a time

██
    ██
    ██
    ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
YOUR RELIABLE PLATFORM FOR SKILLED &
QUALITY CONSTRUCTION CLIENTS & CONTRACTORS

██
    ██
    ██
    ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄██████████▀▀▀▀██████▄
▄█████████▀     ███████▄
▄██████████   ███████████▄
█████████▀▀   ▀▀██████████
█████████       ██████████
███████████   ████████████
███████████   ████████████
▀██████████   ███████████▀
▀█████████   ██████████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄██████████████▀▀▀█████▄
▄█████ ▀███████     ▀▄███▄
██████   ▀▀█▀▀      ▄█████
███████              █████
████████             █████
█████████▄          ██████
▀████████▀        ▄██████▀
▀███▀▀        ▄▄███████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄████████████████▀▀▀███▄
▄███████████▀▀▀      ████▄
██████▀▀▀       ▄    █████
███▄         ▄█▀    ██████
██████▄    ▄█▀      ██████
█████████▄█▀       ███████
▀██████████  ▄     ██████▀
▀█████████ ███▄  ██████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀
Whitepaper
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
JOIN AIRDROP

zfrey (OP)
Full Member

View Profile
October 12, 2017, 06:13:16 PM

etherdelta biraz karışık bir yer bikaç  deposit withdraw transfer senkronizasyonu ile birlikte bu tarz problemlerinizi çözmeyi öğreneceksiniz. öncelikle gördüğünüz hesaptaki token miktarı her zaman oldugu gibi satışa gitmiyor olabilir. o zamanlar da atiyorum 1105 tokeni satmaya calişmayin örneğin 1104.9 tokeni satmaya calişin. iki taraftada yeterli miktarda gas için eth bulundurmayi ihmal etmeyin. hatta önce tokenleri göndermeden önce hesaba biraz eth atip sonra o eth ile de bi miktar içeriye deposit birakin. etherdelta da mantık 2 hesap üzerinden dönüyor. private keyiniz  sizin sahibiniz oldugu asıl hesap. ve içeriden bu hesap üzerinden etherdelta'da işlem yapmak için tokenleri satışa gönderdiğiniz yani deposit ettiğiniz 2.bi hesap. iki hesapta da dedigim gibi uygun miktarlarda eth birakirsaniz eğer transfer esnasinda ki sorunların büyük cogunlugundan kurtulursunuz . ve işlem emri verdiğiniz zamanda biraz beklemeyi bilin. işlemler hemen gerçekleşmez etherdeltada.  yaşadiğin bu  sıkıntı da arkadaşların bahsettiği gibi sahip oldugunuzdan daha fazla token deposit etmeye calişiyorsunuz demiş bu sorunun çözümü de ilk örnekte verdigim 1105  - 1104.9 örneği gibi düşünün.

teşekkürler açıklama için ama şunu söylemek istiyorum:
Benim etherdeltada 1 tane hesabım var ve içinde eth yok.Sadece mew'den etherdeltadaki hesabıma token transferi yaptım ve başka hiç birşey yapmadım.Şimdi benim bu hesaba eth mi göndermem gerekiyor ? Hiç eth yok içinde. Ve direk etherdeltadaki hesabıma atınca direk geçiyor mu ? Ekstra bir işlem var mı ? Help kısmına tıklayınca deposit kısmındaki ekran görüntüsünü izledim , öyle birşey yapamıyorum.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
October 12, 2017, 06:18:49 PM

hiç eth olmadan deposit yapamazsın gas ücreti olması lazım
satış için olmazsa olmaz zaten
orderbook işlemine wihtdraw deposit hepsine gas kesiyor.
zfrey (OP)
Full Member

View Profile
October 12, 2017, 06:36:59 PM

hiç eth olmadan deposit yapamazsın gas ücreti olması lazım
satış için olmazsa olmaz zaten
orderbook işlemine wihtdraw deposit hepsine gas kesiyor.

tamamdır teşekkür ederim. Peki gönderince eth'yi hemen alacak mı hesaba deposit yapmam gerekiyor mu yine ?
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
October 12, 2017, 09:10:24 PM

Etherdelta biraz yavaş çalışıyor sorunun kaynağı bu da olabilir. Bir de gas için ücret bırakmak çok önemli yoksa hiçbir şey yapamazsınız.

Etheri gönderdiğiniz zaman zaten hesabınızda görünecek etherdeltada da

Pages: [1]
  Print  

Jump to: