Bitcoin Forum
May 02, 2024, 11:48:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: hacim artışı  (Read 946 times)
awazelal (OP)
Newbie
*

Activity: 106
Merit: 0

View Profile
October 12, 2017, 03:27:31 PM

altcoinlerde hacim artışı oldukça önemli şöyleki belli bir arlıktan sonra bir coin de hacim artışı oluyorsa çok güçlü olasılıkla yukarı yönlü atak yapacaktır.asıl merak ettiğim hacim artışlarını haber veren bir yazılım veya bot varmı.bir çok coin olduğundan manuel takip oldukça güç olmaktadır.
1714693711
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714693711
Reply with quote  #2

1714693711
Report to moderator
1714693711
Hero Member
*

Ignore
1714693711
Reply with quote  #2

1714693711
Report to moderator
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714693711
Hero Member
*

Ignore
1714693711
Reply with quote  #2

1714693711
Report to moderator
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
October 12, 2017, 03:44:04 PM

ben incelediğim coinlere coinmarketcap de bakıyorum genelde bu tarz hacim artışı gibi olaylarda bildirim gönderen bir uygulama kullanmadım ama  coincap mobil uygulamasında oluyordu sanırsam fakat değerler coinmarketcaple farklı oluyor, bu tarz uygulamalar verileri borsalardan çektiği için en mantıklı yöntem borsalardan takip etmek olacaktır.

saulzaents
Hero Member

Activity: 560
Merit: 501

View Profile
October 12, 2017, 03:48:24 PM

altcoinlerde hacim artışı oldukça önemli şöyleki belli bir arlıktan sonra bir coin de hacim artışı oluyorsa çok güçlü olasılıkla yukarı yönlü atak yapacaktır.asıl merak ettiğim hacim artışlarını haber veren bir yazılım veya bot varmı.bir çok coin olduğundan manuel takip oldukça güç olmaktadır.

yani her defasında dediginiz  olmuyor tabi oyle olsaydi sadece bu iş için  uğraşan ekipler kurulurdu  ne bilim sadece bunlari takip ederek yüzlerce belki de binlerce insan coktan zengin olmuş olabilirdi bu kadar kolay bir durum oldugunu düşünmüyorum. bazen ters yapmak için bile balinalar hacimlerle oynayabilirler yüklü girişler oldugunu düşünüp sen  de anlık pumpa girmeyi isterseni bir  bakarsin ki ooo neler olmuş neler. o yüzden tek gösterge olarak onu almamak lazim.  forumda bir arkadaşin bu tarz bir duruma odaklı trade bot yaptigini ve caliştirdigini hatirliyorum bende bir aralar kullanmış onun mantıgı bu şekildeydi anlık hacim artişlarini kendi algoritmasi ile bir bağlamda  oturtarak  alış satışlar yapiyordu.bazi botlar var bunlarla ilgili eğer piyasayi araştirisan pek cok modeline gelceksin coğu proje zaten o şekil bir bazda calişmaya a calişiyor diyebilirm
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
October 12, 2017, 03:48:43 PM

Varmi bir uygulamasi bunun cidden mesakatli bir is gibi duruyor boyle bir program yazmak.
awazelal (OP)
Newbie
*

View Profile
October 12, 2017, 03:55:05 PM

yani her defasında dediginiz  olmuyor tabi oyle olsaydi sadece bu iş için  uğraşan ekipler kurulurdu  ne bilim sadece bunlari takip ederek yüzlerce belki de binlerce insan coktan zengin olmuş olabilirdi bu kadar kolay bir durum oldugunu düşünmüyorum. bazen ters yapmak için bile balinalar hacimlerle oynayabilirler yüklü girişler oldugunu düşünüp sen  de anlık pumpa girmeyi isterseni bir  bakarsin ki ooo neler olmuş neler. o yüzden tek gösterge olarak onu almamak lazim.  forumda bir arkadaşin bu tarz bir duruma odaklı trade bot yaptigini ve caliştirdigini hatirliyorum bende bir aralar kullanmış onun mantıgı bu şekildeydi anlık hacim artişlarini kendi algoritmasi ile bir bağlamda  oturtarak  alış satışlar yapiyordu.bazi botlar var bunlarla ilgili eğer piyasayi araştirisan pek cok modeline gelceksin coğu proje zaten o şekil bir bazda calişmaya a calişiyor diyebilirm
her zaman boyle olmaz doğrudur fakat coin piyasası yeni olduğundan böyle fırsatlar veriyor diye düşünüyorum
ap3311
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 300

View Profile
October 12, 2017, 05:33:44 PM

her zaman boyle olmaz doğrudur fakat coin piyasası yeni olduğundan böyle fırsatlar veriyor diye düşünüyorum

arkadaş  hakli tabi ona bişi demiyoruz tek etken gerçekten oyle olsaydi herkes ona göre şekillenirdi yani  belli başli örnek veriyorum hafta boyunca hatta ay boyunca hacim takibi yapabilecegin birkaç coin cikarirsin günübirlik hatta saatlik onlarin hacimleri için bi çizelge oluşturursun  her %20 lik artişta girersin %20 lik azalişta cikarsin bu şekilde bişiler olabilir sanki ama nasil ve ne kadarlik bir volume dan bahsediyoruz buda önemli tabi . yani dediginiz mantıksız değil ama bir  düzen oluşturmak lazim bu konuda botlarda ne kadar güvenilir onu da bilmiyorum oyle botlar var ama bende duymuştum  forumda da vincentm idi sanırım nicki o arkadaş ilgileniyordu bu  tarz bir botla diye hatirliyorum.

⚫▶      BUILDERIUM 
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Creating the future you desire, one bid at a time

██
    ██
    ██
    ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
YOUR RELIABLE PLATFORM FOR SKILLED &
QUALITY CONSTRUCTION CLIENTS & CONTRACTORS

██
    ██
    ██
    ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄██████████▀▀▀▀██████▄
▄█████████▀     ███████▄
▄██████████   ███████████▄
█████████▀▀   ▀▀██████████
█████████       ██████████
███████████   ████████████
▀██████████   ███████████▀
▀█████████   ██████████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄██████████████▀▀▀█████▄
▄█████ ▀███████     ▀▄███▄
██████   ▀▀█▀▀      ▄█████
███████              █████
████████             █████
█████████▄          ██████
▀████████▀        ▄██████▀
▀███▀▀        ▄▄███████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄████████████████▀▀▀███▄
▄███████████▀▀▀      ████▄
██████▀▀▀       ▄    █████
███▄         ▄█▀    ██████
██████▄    ▄█▀      ██████
█████████▄█▀       ███████
▀██████████  ▄     ██████▀
▀█████████ ███▄  ██████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀
Whitepaper
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
JOIN AIRDROP

Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
October 12, 2017, 06:14:27 PM

Altcoinleri hacim artışları pump-dump olayları ani oluyor ama sizin dediğiniz yavaş yavaş artışla öyle bir program hiç görmedim bir fikrim yok ama bunun algoritmasını neye göre belirleyecek prpgram yuzde 2 lik artış varsa daha damı artacağını diyecek bilemedim.
ap3311
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 300

View Profile
October 13, 2017, 07:37:38 AM

Altcoinleri hacim artışları pump-dump olayları ani oluyor ama sizin dediğiniz yavaş yavaş artışla öyle bir program hiç görmedim bir fikrim yok ama bunun algoritmasını neye göre belirleyecek prpgram yuzde 2 lik artış varsa daha damı artacağını diyecek bilemedim.

yok tam olarak öyle deği ya dünden beri ariyorum siteyi bulamadim işte Smiley  poloniex'in üstünden calişan bir sistem di yani önce onun için ayarlamişlardi api ayarlarini felan. polodan apisin aliyodunuz siteye baglanip orada ayarlar sekmesinde apiyi felan giriş yaptiktan sonra btc çekimine kesinlikle izin verilmeden yani bu şekilde örnek veriyorum takip ettiğiniz 4-5 coin ekleyip ayarlarini yapip bekliyordunuz sonra robot çalişmaya başliyordu yazdiginiz o coinleri takipe aliyordu hacim değişikliklerinde size hatta mesaj felan atiyordu bu kadar artti bu kadar yükseldi felan diye. dakikalik kontrol ayari vardi muhtemelen 1 dakika içerisindeki yazdiğiniz coinlerini hacim değişikliğini kontrol edip %5 yada %10 artiş gösteren coin için uyari veriyordu basit bişi gibi duruyor yazilimdan anlasam yapardim heralde.

⚫▶      BUILDERIUM 
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Creating the future you desire, one bid at a time

██
    ██
    ██
    ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
YOUR RELIABLE PLATFORM FOR SKILLED &
QUALITY CONSTRUCTION CLIENTS & CONTRACTORS

██
    ██
    ██
    ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄██████████▀▀▀▀██████▄
▄█████████▀     ███████▄
▄██████████   ███████████▄
█████████▀▀   ▀▀██████████
█████████       ██████████
▀██████████   ███████████▀
▀█████████   ██████████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄██████████████▀▀▀█████▄
▄█████ ▀███████     ▀▄███▄
██████   ▀▀█▀▀      ▄█████
███████              █████
████████             █████
█████████▄          ██████
▀████████▀        ▄██████▀
▀███▀▀        ▄▄███████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄████████████████▀▀▀███▄
▄███████████▀▀▀      ████▄
██████▀▀▀       ▄    █████
███▄         ▄█▀    ██████
██████▄    ▄█▀      ██████
█████████▄█▀       ███████
▀██████████  ▄     ██████▀
▀█████████ ███▄  ██████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀
Whitepaper
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
JOIN AIRDROP

3723esad
Member
**

Activity: 67
Merit: 10

View Profile
October 13, 2017, 07:58:02 AM

Hacim artışı gözlemlediğim çoğu coin bir süre yükseldikten sonra çakıldı ve tekrar çıkamadı. Hacmi artan değil de sabit seyrinde devam edip hacmi artma ihtimali olan coinlere yönelmek lazım.

ex_mac
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

"Proof-of-Asset Protocol"

View Profile
October 13, 2017, 09:57:15 AM

Hacim artışı denilen şey botların yaptığı alışverişlerdir bence tam olarak bir kriter değildir, bir tokenin hacminin yüksek olduğu değerleneceği anlamına gelmez. Örneğin Dogecoin'in bir aydır hacmi çok yüksek fakat henüz değerlenmedi (değerleneceğine inanıyorum o ayrı konu). Kısacası botların en çok al sat yaptığı kriptoparalar hacim artışı yaşar, botlarda en çok düz grafikli kriptoparalarda al sat yapar.

|

50
|

▄
           ▄▄▄▄▄▄███████
▄▄▄▄█████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████

█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
▀▀▀▀█████  █████████████
           ▀▀▀▀▀▀███████
                       ▀
|

$1,5 M
|

▄▄▄█████████▄▄▄
      ▄█████▀▀███▀▀█████▄
    ▄███▀     ███     ▀███▄
   ████       ███       ████
  ███▀                   ▀███
 ███▀                     ▀███
▄██▀       █████████       ▀██▄
███                         ███
███        █████████        ███
███                         ███
▀██▄       █████████       ▄██▀
 ███▄                     ▄███
  ███▄                   ▄███
   ████       ███       ████
    ▀███▄     ███     ▄███▀
      ▀█████▄▄███▄▄█████▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
|

|

<>
<>
<>
<>

GITHUB
TWITTER
YOUTUBE
FACEBOOK
hckdeface
Full Member

Activity: 364
Merit: 102

View Profile
October 13, 2017, 10:41:50 AM

benim bildiğim hacim satış olduğunda da artar. bu şekilde coin almaya karar vermek bana pek mantıklı gelmedi Smiley coinlerde haberler çok etkili olabiliyor 2 3 gün öncesinden
Anceluss
Member
**

Activity: 264
Merit: 12

View Profile
October 13, 2017, 12:00:23 PM

Büyük balık küçük balığı herzaman yutuyor uzun vade düşünmüyorsan
Rahip
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
October 13, 2017, 12:03:10 PM

Hacim artışını btc pump haber veriyor. Bot uygulama vb yok. Kendi gözünüzle takip edin.
awazelal (OP)
Newbie
*

View Profile
October 13, 2017, 01:01:04 PM

değerli arkadaşlar hacim artışını teknik analizle birlikte değerlendirerek işlem açmalıyız yani hacimle birlikte grafikte yukarı sinyal veriyorsa girilebilir.
Sync485
Full Member

Activity: 252

View Profile
October 13, 2017, 07:00:29 PM

değerli arkadaşlar hacim artışını teknik analizle birlikte değerlendirerek işlem açmalıyız yani hacimle birlikte grafikte yukarı sinyal veriyorsa girilebilir.

on balance volume indikatörü kullanılabilir bunun için. fiyatla hacim arasındaki uyumsuzlardan yükseliş/düşüş tahmini yapılabilir.
TrolWolf
Full Member

Activity: 224

View Profile
October 13, 2017, 07:08:01 PM

Ben hacim artisi icin bir bot kullanmak yerine kendim borsalar uzerinden takip ediyorum.Bence siz de bu sekilde yapabilirsiniz zaten iyi bir bot var mi bu konuda emin degilim.Ayrica ozellikle ico ardindan alt coinlerde buyuk artis oluyor onu da takip edebilirsin.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
tartibaya
Full Member

Activity: 630
Merit: 101

View Profile
October 14, 2017, 10:49:19 PM

Son günlerde bitcoin bazında ciddi hacim artışı oldu. Altcoinlere er yada geç yansıyacaktır bu durum. Biraz ıcolarda nasiplense iyi olacak. Ethbooks güzel para topladı piyasanın iyleşmesi ile borsada ciddi fiyat yapabilir.
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
October 14, 2017, 11:06:23 PM

Bot konusunda bir bilgim yok ama en büyük veri kaynağım tabiki coinmarketcap oluyor. Hem işlem yaptığım borsadan hemde oradan takip ediyorum. Bir coinin haftalık ve aylık hacim artışlarına, daha önceki dönemlerde yaptığı artışların hacmine ve en önemlisi hangi dönemlerde neden artış yaptığına bakıyorum. En güzel bilgi toplama yöntemi bu hocam. Ben botlara pek güvenmiyorum açıkcası Smiley Her hafta gözüme 5-6 tane coin kestiriyorum ve onları takip ediyorum. Haftalık listemi değiştiriyorum.
furry04
Full Member

Activity: 308

View Profile
October 14, 2017, 11:20:48 PM

Bunun için bir bot, yazılım vs. olduğunu zannetmiyorum. En sağlıklısı gözünüze kestirdiklerinizi coinmarket vb. yerlerden manuel olarak takibe almak.
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672

View Profile
October 15, 2017, 11:25:03 AM

bence hacimlerin artması coinlerin pumplanacağı anlamına gelmez.
hacmi büyük bir projenin artması daha güçtür. 25 ekime kadar da altların yüzü gülmez

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: