Bitcoin Forum
May 02, 2024, 05:10:04 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Türkiye'ye Kesin Dönüş Yapacağım ve Yardımınıza İhtiyacım var  (Read 525 times)
ciccas4 (OP)
Sr. Member

Activity: 251
Merit: 250

View Profile
October 12, 2017, 07:03:18 PM

Dostlar merhaba,

İstanbul'da oturan ve İstanbul'u iyi bilen arkadaşların yardımına ihtiyacım var.
Uzun yıllardır İtalya'da yaşıyorum fakat artık ülkeme geri dönmek istiyorum. Ailemle birlikte bir karar aldım ve artık Türkiye'ye kesin dönüş yapmak istiyoruz. Burada artık ciddi anlamda yorulduk, çalıştık, biriktirdik ama sıla hasreti başka bir hal aldı. Yaş ilerledikçe insanın toprağını özlemesi, vatanında yaşamak istemesi bastırılamaz bir duygu haline geliyor.
Her yaz gelme olayından da artık usandım. Ülkeme dönmek ve yatırım yapmak istiyorum, bir yandan yatırımlarımla ilgilenirken bir yandan da güzel bir semtte yeni bir hayat kurmak istiyorum.

Sizlerden ricam bilgisi olan arkadaşlar İstanbul'un nezih semtlerini ve bu semtlerde ev fiyatlarını söyleyebilir mi? Lise ve dengi okullara yakın olması gerek, beladan, pislikten uzak, daha çok memur ve düzgün insanların oturduğu bir semt ya da lokasyon ismi verebilir misiniz?

Önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum, herkese iyi akşamlar diliyorum.
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714669804
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714669804
Reply with quote  #2

1714669804
Report to moderator
1714669804
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714669804
Reply with quote  #2

1714669804
Report to moderator
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
October 12, 2017, 07:14:36 PM

İstanbulda oturuyorum.Yaş 48 doğma büyüme buralıyım.
Şimdi işin özü şu senin imkanın nedir?yani şunu demen gerekir benim şahsıma ait misal 1.000.000 usd para yaptım işte misal bunun 100.000-usd yada 150.000 usd gibi para ile daire almak istiyorum diye belirtirsen ona göre yol gösteren olur.
Yalnız şunu bil daire fiyatları ve bina fiyatları inan avrupadan çok  çok  istanbul daha pahalı örnek ben istanbulda cerrahpaşa hastaneye yakın oturuyorum 3+1 daire tapusu bana ait 25 senelik binada şu an satsam 500.000-TL ederi var nakit peşin fiyatı oda işte 140.000 usd gibi eder.işte sen dersenki boğazda oturucam o zaman bebekteki dairelerde binalar eski 30-40 yaş rahat var belkide 50 yaşında daireler ama oranın arsa fiyatı uçuk benim daire bebekte olsa helede deniz manzarası kafadan 1.000.000 USD eder.
Sonuç olarak kendi maddi gücünü ve almak istediğin daireye vereceğin fiyat 100-300 bin usd gibi yazarsan ona göre akıl veren olur.
Birde yanlış anlama kimseye güvenme bana bile şu açıdan aklı burdan verir ben uzarım.
Öylede olmalı.yoksa kardeşim sen gel biz sana yardımcı oluruz diyende olursa uzak dur......... Grin

sahibinden com denen  siteye gir ordanda istanbul fiyatlara bak gerçi oradakiler biraz uçuk fiyat ama fikir verir.
CLS63
Legendary
*

Activity: 1736
Merit: 1634

View Profile
October 12, 2017, 07:36:39 PM

İstanbul Esenyurt,Sulatanbeyli,Karabayır,Tarlabaşı,Dolapdere gibi yerlerden uzak durun yoksa Türkiye'ye geldiğinize pişman olursunuz İstanbulun en kötü yerleşim yerleridir

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
ciccas4 (OP)
Sr. Member

View Profile
October 12, 2017, 08:05:15 PM

Şimdi işin özü şu senin imkanın nedir?yani şunu demen gerekir benim şahsıma ait misal 1.000.000 usd para yaptım işte misal bunun 100.000-usd yada 150.000 usd gibi para ile daire almak istiyorum diye belirtirsen ona göre yol gösteren olur.
Yalnız şunu bil daire fiyatları ve bina fiyatları inan avrupadan çok  çok  istanbul daha pahalı örnek ben istanbulda cerrahpaşa hastaneye yakın oturuyorum 3+1 daire tapusu bana ait 25 senelik binada şu an satsam 500.000-TL ederi var nakit peşin fiyatı oda işte 140.000 usd gibi eder.işte sen dersenki boğazda oturucam o zaman bebekteki dairelerde binalar eski 30-40 yaş rahat var belkide 50 yaşında daireler ama oranın arsa fiyatı uçuk benim daire bebekte olsa helede deniz manzarası kafadan 1.000.000 USD eder.
Sonuç olarak kendi maddi gücünü ve almak istediğin daireye vereceğin fiyat 100-300 bin usd gibi yazarsan ona göre akıl veren olur.
Birde yanlış anlama kimseye güvenme bana bile şu açıdan aklı burdan verir ben uzarım.
Öylede olmalı.yoksa kardeşim sen gel biz sana yardımcı oluruz diyende olursa uzak dur......... Grin

sahibinden com denen  siteye gir ordanda istanbul fiyatlara bak gerçi oradakiler biraz uçuk fiyat ama fikir verir.

Cevabınız için çok teşkkür ederim hocam. Sahibinden sitesini önerdiler ama ben muhit olarak fikir edinmek istiyorum bana şu şu muhitler şöyledir diye yol gösterebilirseniz bende kendi bütçeme göre hareket eder, kendim için uygun olan en güzel yeri seçmeye gayret gösteririm hocam.
ciccas4 (OP)
Sr. Member

View Profile
October 12, 2017, 08:06:02 PM

İstanbul Esenyurt,Sulatanbeyli,Karabayır,Tarlabaşı,Dolapdere gibi yerlerden uzak durun yoksa Türkiye'ye geldiğinize pişman olursunuz İstanbulun en kötü yerleşim yerleridir
Çok teşekkür ederim not aldım buraları, pişman olmak istemiyorum. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
October 12, 2017, 08:25:27 PM

Biz kaçıyoruz sen refah ülkesinden buraya geliyorsun büyük cesaret valla tebrik ederim.
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
October 12, 2017, 08:34:45 PM

İtalya'ya iki defa gittim. Floransa hariç Kadıköy'den güzel bir yer yok.

Muhakkak Feneryolu, Fenerbahçe, Caddebostan, Şaşkınbakkal, Erenköy, Moda, Kızıltoprak, Suadiye civarında bir yerde yaşanmalı.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
merserize
Newbie
*

Activity: 58
Merit: 0

View Profile
October 12, 2017, 08:41:32 PM

Biz kaçıyoruz sen refah ülkesinden buraya geliyorsun büyük cesaret valla tebrik ederim.

hahaha  Grin Grin

Elimizde olsa bir dakika durmayacağız hocam doğru söylüyorsun  valla iyi cesaret.
Bırakalım gelsin elbet anlar hata ettiğini ama iş işten geçmiş olur  Lips sealed
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
October 12, 2017, 08:48:13 PM

Biz oralara kaçıp yerleşebilmek için neler neler yaparız, siz geri dönüyorsunuz valla bu sıla hasreti denilen şeyi yaşamadan bilemeyiz sanırım (:
İstanbul çok büyük, yaşamak için gerçekten kötü bir yer bence. Kadıköy fikri güzel olabilir, en azından her şey elinizin altında olur rahat edersiniz

Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
October 12, 2017, 08:55:24 PM

Büyük ihtimalle çoktan şakır şakır ingilizceyi hatta italyancayı sökmüşsünüzdür büyük ihtimalle. Ama neden hakikaten türkiyeye sırf sıla özleminden dolayı gelmek istediğinizi anlamadım açıkcası. Burada evler aşırı pahalı istanbulda özellikle kadıköy,taksim caddebostan haznedar,bahçelievler pahalıdır buralar.Tavsiyem bence daha az trafiğin olduğu ve daha az sesin olduğu yerleri seçmeniz.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
October 12, 2017, 09:21:29 PM

Valla hocam istanbul'a gittikten sonra nerede oturursan otur bela bir şekilde kapını çalacak Smiley Sıkıntılı şehir yahu .

Bir de eklemek istediğim bir şey var ? Yer değiştirebilirmiyoruz ? Biz italya'ya gelsek siz dönseniz ? Change etsek yerlerimizi ? Gelmeyin pişman olursunuz sonrasında . Ne güzel oralarda eğitim anlayışı daha kaliteli . Liseye gidecek kardeşimizin de geleceğiyle oynamamak lazım .
HARDCRACKERS
Full Member

Crypto Trader

View Profile
October 12, 2017, 09:49:08 PM

Yalnız şunu bil daire fiyatları ve bina fiyatları inan avrupadan çok  çok  istanbul daha pahalı örnek ben istanbulda cerrahpaşa hastaneye yakın oturuyorum 3+1 daire tapusu bana ait 25 senelik binada şu an satsam 500.000-TL ederi var nakit peşin fiyatı oda işte 140.000 usd gibi eder.işte sen dersenki boğazda oturucam o zaman bebekteki dairelerde binalar eski 30-40 yaş rahat var belkide 50 yaşında daireler ama oranın arsa fiyatı uçuk benim daire bebekte olsa helede deniz manzarası kafadan 1.000.000 USD eder.

sahibinden com denen  siteye gir ordanda istanbul fiyatlara bak gerçi oradakiler biraz uçuk fiyat ama fikir verir.

Cevabınız için çok teşkkür ederim hocam. Sahibinden sitesini önerdiler ama ben muhit olarak fikir edinmek istiyorum bana şu şu muhitler şöyledir diye yol gösterebilirseniz bende kendi bütçeme göre hareket eder, kendim için uygun olan en güzel yeri seçmeye gayret gösteririm hocam.

bİraz uuzn oldu ama incelersin. Cheesy Grin
Nezih semt dersen Nişantaşı kaliteli ama trafik sorun Maçka bunun hemen yanı ama gene gündüz bol trafik.keza bebek arnavutköy dersen oralarda iyi hoş ama işte gene bol trafik var hele boğaz yoluna Pazar günü hiç çıkma kaç kere çıktı isem hele pazar günü eve sinir küpü olarak eve döndüm.bebekten sarıyere kadar sahil şeridi idare eder.ama dikkat et sahil şeridi dedim iç kesimler değil sahil şeridinden ev alınır..kadıköyü yazan arkadaşlarda olmuş.orda işte fenerbahçe feneryolu ve çevresi .Üsküdar tarafıda bol trafik ama vaniköy –kanlıca beylerbeyi gibi oralarda iyi..

sarıyerde zekeriyaköyde villa tipi yaptılar özellikle orasını şundan iyi diyorlar.deprem olayı var ya Karadeniz kısmı zemin iyi dediler oda ne kadar doğru bilmiyoruz kayaç arazi mevzu oldu ondan işte Sarıyer ve üst kısımlar iyi dendi.buralar işte birazda kalbur üstü yerler işin gerçeği birde misal çıragan caddesi beşiktaşta kaymakamlık civarında o caddenin bir üst sokak var işte ordan ev alırsan alt yoldan üst sokak 25 metre kot farkı var yani deniz manzarası hiç kapanmaz.Orda fiyatlar nedir bilmemde bir 20 sene önce birinin evine gittim ev manzara süperdi.

Üsküdarda salacak evleri var google dan araştır oranında işte sahil kısmı ordada gene bir arkadaş ev aldı manzara iyi kapanmaz.

Yeşilköy ve Yeşilyurt eskiden iyiydi ama işte ordaki binalarda çok eski 40-50 yaşında şimdi apartmanları müteahitte verip yeniden yaptırıyorlar ordan alsan da yeni binadan al eskiden alırsan zararın çok olur.

Gelelim ev almamanı tavsiye edeceğim yer avcılar sene 1999 orda bayağı yer yıkıldı bizzat şahidim avcılar adliyesinde bizim bir tapu davası vardı işte yanyol var ordan araba ile giderken depremden  3 gün sonra ordan geçerken yollar kesikti ara yollardan geçerken cenazeler çıkarılıyordu beyaz çarşaflara sarılı yerlerdeydi.Valla ara ara aklıma geliyor yani üzülmemek elde değil.Avcılar
civarını es geç.

Kısaca kendinde araştır ama herkesin yazdığı ortak görüş şu şehir aşırı kalabalık  ve trafik büyük sorun.İnan araba maraba hikaye metroda işte hafiftramvayda vapurda öğlen gezsen artık full dolu eskiden şehirde öğlen boşluk olurdu bundan 20-25 sene  evvel ama artık oda yok hele akşam 4-5 den sonra trafik saat 8-9 a kadar full sıkışık adamı kanser eder.
Tadic
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
October 12, 2017, 09:50:33 PM

Eleman çalıntı hesabının orijinal sahibi İtalyan diye böyle bir hikaye uydurmuş millet ciddi ciddi cevap veriyor. Güzel sazan.avi olmuş kardeş ama yakalandın. Grin

Trust summary for ciccas4

This user's email address was changed recently.

This user changed his/her password recently.
HARDCRACKERS
Full Member

Crypto Trader

View Profile
October 12, 2017, 09:56:23 PM

Eleman çalıntı hesabının orijinal sahibi İtalyan diye böyle bir hikaye uydurmuş millet ciddi ciddi cevap veriyor. Güzel sazan.avi olmuş kardeş ama yakalandın. Grin

Trust summary for ciccas4

This user's email address was changed recently.

This user changed his/her password recently.

Valla sazan avini falan bilmeyiz.
iyi niyetli sormuş herkesde fikrini söylemiş.
Sonuçta sanal ortamda kim kimin niyetini nerden bilecek yani.
Dediğin gibi ise Allah akıl fikir ihsan etsin der geçeriz.
huzurkan
Hero Member

Activity: 1064
Merit: 522

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile
October 12, 2017, 10:38:36 PM

İtalya'ya iki defa gittim. Floransa hariç Kadıköy'den güzel bir yer yok.

Muhakkak Feneryolu, Fenerbahçe, Caddebostan, Şaşkınbakkal, Erenköy, Moda, Kızıltoprak, Suadiye civarında bir yerde yaşanmalı.

Arkadaş güzel yazmış. Bende bunlara ek Çengelköy, Kuzguncuk, Beylerneyi semtlerini öneririm. Hem nezih hemde her yere yakın.

,gaaaaaaaagaaaaaaaaaaaaagaaaaaaaag,
           ,aP8b    _,dYba,       ,adPb,_    d8Ya,
         ,aP"  Yb_,dP"   "Yba, ,adP"   "Yb,_dP  "Ya,
       ,aP"    _88"         )888(         "88_    "Ya,
     ,aP"   _,dP"Yb      ,adP"8"Yba,      dP"Yb,_   "Ya,
   ,aPYb _,dP8    Yb  ,adP"   8   "Yba,  dP    8Yb,_ dPYa,
 ,aP"  YdP" dP     YbdP"      8      "YbdP     Yb "YbP  "Ya,
I8aaaaaa8aaa8baaaaaa88aaaaaaaa8aaaaaaaa88aaaaaad8aaa8aaaaaa8I
`Yb,   d8a, Ya      d8b,      8      ,d8b      aP ,a8b   ,dP'
  "Yb,dP "Ya "8,   dI "Yb,    8    ,dP" Ib   ,8" aP" Yb,dP"
    "Y8,   "YaI8, ,8'   "Yb,  8  ,dP"   `8, ,8IaP"   ,8P"
      "Yb,   `"Y8ad'      "Yb,8,dP"      `ba8P"'   ,dP"
        "Yb,    `"8,        "Y8P"        ,8"'    ,dP"
          "Yb,    `8,         8         ,8'    ,dP"
            "Yb,   `Ya        8        aP'   ,dP"
              "Yb,   "8,      8      ,8"   ,dP"
                "Yb,  `8,     8     ,8'  ,dP"  
                  "Yb, `Ya    8    aP' ,dP"    
                    "Yb, "8,  8  ,8" ,dP"
                      "Yb,`8, 8 ,8',dP"
                        "Yb,Ya8aP,dP"
                          "Y88888P"
                            "Y8P"
                              "

Free TON

PEER-TO-PEER MULTY-BLOCKCHAIN SYSTEM
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬TON SURF - OFFICIAL WALLET ▬▬▬▬

▄███████████████████▄
        █████████████████████
▄█████  █████████████████████
██████  ████             ████
███     █████████████████████
██████  ████             ████
██████  █████████████████████
███     █████████████████████
███████ ▀███████████████████▀
▀███████▄▄▄▄▄▄▄       ▀████
  ████▌                 ██ 
  ▐██▌                     
   █▌

TELEGRAM
FORUM
WIKI
halilozdemir
Newbie
*

Activity: 24
Merit: 0

View Profile
October 12, 2017, 11:02:27 PM

istanbulue çok kalabalık şehir. sıla hasreti çektiyseniz eğer daha sessiz ve asıl atanızın memleketine gitmelisiniz. istanbulun özlenecek bir tarafı olduğunu düşünmüyorum. süreklilik anlamında. yanlış anlaşılmasın gezilecek ve gezilmesi gereken aynı zamanda Türkiyenin en jeopolitik şehri. sadece arkadaş nezih, beladan uzak, sakin, çalıştık yorulduk biriktirdik dediği için istanbul dışındaki şehirler kendilerine daha uygun olacak. eğitim sistemi Türkiyenin her yerinde aynı. o konuda tercih hakkınız pek yok.

konu açmak içinde yazmış olsanız. fikir olarak kalsın.. Cheesy
Pages: [1]
  Print  

Jump to: