Bitcoin Forum
May 07, 2024, 08:44:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: BTCTurk.com da Çoku Sekme Dolayısıyla Sistem Hatası!  (Read 4043 times)
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
October 14, 2017, 05:39:45 PM

Btc türkün dediğiniz sıfatı hakettiğini düşünmüyorum ama bu olayda bir yanlışlık var neden böyle birşey oldu bende merak ettim doğrusu ?

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715071483
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715071483
Reply with quote  #2

1715071483
Report to moderator
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
October 14, 2017, 07:00:14 PM

Sayın Kullanıcımız,

BTCTurk Türkiye'de faaliyet gösterdiği 2013 yılından bu yana hiç bir kullanıcısını kasıtlı olarak mağdur etmemiş, oluşan mağduriyetleri ise mümkün mertebe gidermeye özen göstermiştir.

Şirketimiz 2016 yılında banka hesapları ile ilgili yaşadığı sorunlar sebebi ile uzun bir süre faaliyetlerine ara verdiği dönemde dahi bu durumu fırsat bilmemiş, sistemde bakiyesi olan her kullanıcısına tek tek ulaşmış ve bakiyelerini iade etmiştir.

Özellikle belirtmek isteriz ki; BTCTurk yalnızca alıcı ve satıcıları buluşturan bir alım satım platformudur. Site de kullanıcılar kendi aralarında alım satım yapmakta ve verilen emirlere tarafımızca herhangi bir müdahalede bulunulmamaktadır. Şirketimiz doğrudan bir Bitcoin - Ethereum alım satımı yapmadığı için gerçekleşen alım satım işlemlerinizden art niyetli olarak fayda sağlaması mümkün değildir.

Sistemimizin yenilenmesi ve Ethereum hizmetinin eklenmesi dolayısı ile yaşanan aksaklıklar teknik ekibimizin sürekli kontrolü ve sizlerin bildirimi ile anında giderilmiştir. Şikayetinize konu olan işlem, teknik ekibimiz tarafından detaylıca kontrol edilmiş ve yapılan ilk kontrollerde sistem kaynaklı bir hata olmadığı tespit edilmiştir. Buna istinaden destek ekibimiz tarafınıza bu bilgiyi iletmiş ancak yine de ilk iş gününde teknik ekibin daha detaylı kontrolleri yapmaya devam edeceğini, size tekrar bilgi verileceğini iletmiştir.

Tarafımıza ulaşan her talebiniz titizlikle incelenmekte ve konu, kişi ayrımı yapılmaksızın en kısa sürede çözümlenmektedir.

BTCTurk'ün en önemli vizyonu sektörde en güvenilir şirket olmaktır ve bu amaç için elinden gelen tüm gayreti bugüne kadar göstermiş, bundan sonra da göstermeye devam edecektir. Sistemlerimiz kaynaklı oluşan ve bunu tespit edebildiğimiz her türlü mağduriyet ve zararlarınızın karşılanacağından emin olmanızı isteriz.

Saygılarımızla.

Geçin bu boş laf salatasını. Çok şey söylemiş gibi görünüyorsunuz ama hiç bir şey söylemediğinizi siz de biz de herkes de görüyor biliyor.
Adamın sorununu çözdünüz mü? Hayır.
BU saatten sonra btcTürk düzelmez. Kapatın dükkanı da boşa masraf yapmayın bari....

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
October 14, 2017, 07:47:22 PM

Benim sistemsel hata olduğunu kabul ettikleri halde zararınızı ödeyemeyiz dediler.

Bitcoin 9900 iken 9500'den alım emri girdim baktım btc 9600 seviyelerine geldi alış emrini iptal etmek istedim edemedim. Bunlarada "bitcoin düşüyor alım emri gerçekleşmesin diye mesaj attım". Sabah bildirdiğim işlem akşama doğru gerçekleşti Bitcoin 7800 seviyelerine düştü o gün.

Sistemsel hata olduğunu attıkları mesajda kabul ettiler lakin herhangi bir zarar etmediniz deyip zarar karşılaması yapamayız dediler.

Ben adamlara diyorum ki Bitcoin 9900 iken 9500den alım emri girdim bitcoinin düştüğünü farkettim ve emri iptal edip 8200 seviyesinden yeni alım emri vereceğim ve bitcoin o gün 7800e düşmüş. Ben alım emrini iptal edemediğim için bitcoini 9500den almak zorunda kaldım. Sabah emri iptal edemiyorum emri iptal edin diye bitcointalk, twitter, facebook ve ticketten başvurdum ve sizde sistemsel hata var dediniz diyorum verdikleri cevap;

"9500den girmiş olduğunuz emir istediğiniz seviyeden gerçekleşti herhangi bir zarar söz konusu değil. ". Adamlara anlattım kaç kez. 8200 den girsem bu kadar bitcoin alıyordum sizin hatanızdan 9500den almak zorunda kaldım adamlar işlerine gelmediği için mi yoksa gerçekten anlamadıkları için mi hala "işleminiz zaten 9500den gerçekleşti" deyip durdular.
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
October 15, 2017, 06:58:35 AM

muhtemel problemi tam anlamadım ancak temelde fonlarınız elinizdeyse zararınız ETH alımından %0.3 gibi bişi olabilir.

BTCTurk en eski borsa ve platformu da koinim ve bitkapitalin açık ara önünde. hatta yeni platformları paribudan da iyi gibi duruyor.

emri verdiğiniz anın görseli olabilseymiş muhtemelen bu hatayı düzeltillerdi. ama kısmet. bitcoin borsalarında anlık dalgalanmadan %5-10 giriyor bazen, %0.3 yine iyi...

btclife01 (OP)
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
October 15, 2017, 07:22:31 AM
Last edit: October 15, 2017, 05:54:26 PM by btclife01

muhtemel problemi tam anlamadım ancak temelde fonlarınız elinizdeyse zararınız ETH alımından %0.3 gibi bişi olabilir.

BTCTurk en eski borsa ve platformu da koinim ve bitkapitalin açık ara önünde. hatta yeni platformları paribudan da iyi gibi duruyor.

emri verdiğiniz anın görseli olabilseymiş muhtemelen bu hatayı düzeltillerdi. ama kısmet. bitcoin borsalarında anlık dalgalanmadan %5-10 giriyor bazen, %0.3 yine iyi...

3 Kısa cevap:

1. Böyle bir hata ile karşılaşacağımı bilsem zaten işlem yapmazdım; en kötü video kaydı yapardım!
2. ETH olarak ~%8.3 zarar. 10ETH > ~9.17ETH.
3. %0.3  olsaydı bile, yaşadığım sorundan dolayı, yine de, başka bir işlemde çok daha fazla kayıp olur mu endişesi olacaktı.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 15, 2017, 02:42:49 PM

Sistemsel hatalarını kabul etmemeleri yüzünden arkadaşın zararı az oldu diye sevinmeli mi, teşekkür mü etmeli, anlamadım? Neyin savunması bu?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
October 15, 2017, 03:16:19 PM

5 tl bile btctürk'ün yüzünden kayıp yaşanıyorsa btctürk sorumludur. %0.3 yine iyi ne demek?

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
October 16, 2017, 04:06:51 PM

hala bir gelisme yok mu bu konuda?
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 16, 2017, 04:16:36 PM

5 tl bile btctürk'ün yüzünden kayıp yaşanıyorsa btctürk sorumludur. %0.3 yine iyi ne demek?

Hangi borsa zararı karşılayacağını beyan ediyor, sözleşmelerini okudunuz mu her maddesinde sorumluluk almadıklarını belirten maddeler var.
https://www.btcturk.com/kullanim_sozlesmesi

Savunma amaçlı yazmadım borsa risk demektir zarara uğradığımızda ne yapabiliriz şikayet etsek netice alabilir miyiz? Şikayet haricinde bir borsanın tamam hata bizden kaynaklı zararınızı hemen telafi edeceğiz demelerini beklemem. 
btclife01 (OP)
Sr. Member

View Profile
October 16, 2017, 04:44:11 PM
Last edit: October 16, 2017, 05:04:02 PM by btclife01

...
Buna istinaden destek ekibimiz tarafınıza bu bilgiyi iletmiş ancak yine de ilk iş gününde teknik ekibin daha detaylı kontrolleri yapmaya devam edeceğini, size tekrar bilgi verileceğini iletmiştir.
...

hala bir gelisme yok mu bu konuda?

İlk iş gününün! ilk mesai saatleri içerisinde! ne yazık ki herhangi bir dönüş yapılmadı.

....
Hangi borsa zararı karşılayacağını beyan ediyor, sözleşmelerini okudunuz mu her maddesinde sorumluluk almadıklarını belirten maddeler var.
https://www.btcturk.com/kullanim_sozlesmesi
...

Konuda yazıldığı için bu yazılanlara ben kendi adıma cevap vereyim;

Elbette sözleşmelerini okudum; orada kendilerinden kaynaklı bir hata sonucunda nasıl bir yol izlediklerine dair madde yok. Fakat sistemsel hatadan şu maddede bahsedilmiş;

3.25.
BTCTurk, işlemlerin teknik hatalardan dolayı, gerçekçi olmayan fiyatlardan gerçekleşmesi gibi durumlarda, sistemi düzeltmek ve doğru çalışmasını sağlamak adına, bu işlemleri iptal edebilir veya geri alabilir. İptal ve geri alma sırasında bu Kullanıcı hesapları doldurulabilir. Bu tarz işlemlerden dolayı BTCturk sorumlu tutulamaz ve hak talep edilemez.

...

Savunma amaçlı yazmadım borsa risk demektir zarara uğradığımızda ne yapabiliriz şikayet etsek netice alabilir miyiz? Şikayet haricinde bir borsanın tamam hata bizden kaynaklı zararınızı hemen telafi edeceğiz demelerini beklemem.  

Bu olayın savunulacak bir yanı yok. Kendi adıma riskin farkındayım, ve kendi sebep olduğum her türlü zararı kabullenebilirim. Fakat burada İşlemler gayet açık ve net, ben yaptım oldu, üstünü kapatırızla  bu işler yürümez.

Bir kullanıcı olarak sistemden kaynaklı olduğuna emin olduğum bu kayıbın/hatanın telafi edilmesini istiyorum, hepsi budur. Tepkisiz kalmam kendime saygısızlık olur!

bitpazari
Hero Member

View Profile
October 16, 2017, 04:58:12 PM

Hakkını aramaman manasına gelebilecek bir şey yazmadım, mağduriyetini giderecekler mi gidermeyecekler mi göreceğiz. Giderilmezse ne yapacaksın?
btclife01 (OP)
Sr. Member

View Profile
October 16, 2017, 04:59:57 PM

Hakkını aramaman manasına gelebilecek bir şey yazmadım, mağduriyetini giderecekler mi gidermeyecekler mi göreceğiz. Giderilmezse ne yapacaksın?

Zaten yapıyorum! diye düşünüyorum.
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
October 16, 2017, 05:10:01 PM

btcturk çok komisyon alıyor zaten hem alırken hem satarken geçiriyor. koinim daha iyi bu konuda bence
bitpazari
Hero Member

View Profile
October 16, 2017, 05:16:10 PM

Konuyu tekrar okudum ilkinde acele etmişim sende kanıtı koymuşsun bariz belli neyin ne olduğu ether satıp geri almayacağına göre btcturk'ün zararını telafi etmesi gerekiyor. Zaten normal bir zamanda kimse böyle benzer bir konu açmamıştı. Bu günlerde sistemlerinden kaynaklı sorunlar varken btcturk'ün kısa zamanda mağduriyetinizi gidermesini bekliyorum. Şanslıyız ki btcturk köklü bir firmadır bankalarla arası bozulduğunda bile bu durumu fırsat bilip tası tarağı toplayıp kaçmadılar.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
October 16, 2017, 11:15:50 PM

büyük ihtimalle websiteleri ile eth btc sistem entegrasyonları sorun çıkarıyor
ana ekranda sayfa yüklenmiş olsa bile bağlantı değişmşiyor ve eth de kalıyor
ama bu son kullanıcının sorunumu değil tabi
her alış satış emrinden sonra doğru alışı yapmış olayım diye dua mı edilecek.

etherdelta leş gibi ama herkes girerken riski bilipde giriyor
o kadar yavaş işleyen sistemde bile bir şekilde işini hallediyor
Theconqueror
Member
**

Activity: 67
Merit: 10

View Profile
October 16, 2017, 11:21:29 PM

Şahsi fikrim btcturk böyle işlerle uraşacağını sanmıyorum. Büyük bir kitle ve geçmişi var. kendini kötüleyecek hamlelerde bulunmaz.
HartmaniA
Hero Member

View Profile
October 17, 2017, 08:13:12 AM

Şahsi fikrim btcturk böyle işlerle uraşacağını sanmıyorum. Büyük bir kitle ve geçmişi var. kendini kötüleyecek hamlelerde bulunmaz.

BTCTürk'ün el değiştirdiği söyleniyordu. Eğer el değiştirdiyse geçmişinin bir önemi yok bence. Önceki yönetim insanların içerde kalan son kuruşlarına kadar ödedi, peki el değiştirdikten sonraki yönetim de aynı tutumu mu sergiliyor dersiniz?

Sistemsel hatayı kabul edip, zararı kabul etmemek nedir?
btclife01 (OP)
Sr. Member

View Profile
October 17, 2017, 02:05:25 PM

...
Buna istinaden destek ekibimiz tarafınıza bu bilgiyi iletmiş ancak yine de ilk iş gününde teknik ekibin daha detaylı kontrolleri yapmaya devam edeceğini, size tekrar bilgi verileceğini iletmiştir.
...
...
İlk iş gününün! ilk mesai saatleri içerisinde! ne yazık ki herhangi bir dönüş yapılmadı.
...

İkinci iş gününün, mesai saatleri içerisinde! dönüş olmadı.
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
October 17, 2017, 03:20:46 PM

...
...
...
...

İkinci iş gününün, mesai saatleri içerisinde! dönüş olmadı.

umarim bir donus olur. guvendigimiz bir firmaydi boyle yapmasi hic iyi olmadi.
HartmaniA
Hero Member

View Profile
October 17, 2017, 05:15:37 PM

Dönüş olacağını zannetmiyorum ama inşallah dönerler. Benim olayda da dönüş yapılacak dediler ama hala dönüş yapan yoktur.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: