Bitcoin Forum
June 23, 2024, 12:19:49 AM *
News: Voting for pizza day contest
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Nadolazeći bitocoin fork SegWit2x.  (Read 636 times)
TetraFugolini (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 78
Merit: 10

Linux Geek


View Profile
October 14, 2017, 08:21:03 PM
 #1

Uskoro dolazi SegWit2x. Mišljenja? Stavovi?
KriptoCoder
Member
**
Offline Offline

Activity: 129
Merit: 17


View Profile
October 15, 2017, 05:39:12 AM
 #2

Sjedne strane je dobro sto ce se promenom algoritma omoguciti GPU rudarenje. Trenutni algoritam je po meni monopoliziran i prakticno zatvoren za obicne male rudare. Lose je sto je odluka o fork-u dosla od strane nekolicine developera bez javne debate i bez recimo neke vrste glasanja i slicno. Zapravo je ideja iza svega da novi BTG postane ponovo decentralizovan promenom originalnog protokola.

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord   ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
mamaxi
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 100


View Profile
October 15, 2017, 06:36:32 AM
 #3

Kolko ja citam za bitcoin gold je promena algoritma u gpu, a sto se tice segewit2x je u novembru.
Do sada se nista nije lose desilo iz forka, cak sto vise ljudi mu se raduju kako citam po raznim tekstovima,
dobije se i jednih i drugih koina.

Manfred Macx
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 205
Merit: 105


View Profile WWW
October 16, 2017, 07:16:17 AM
 #4

Jedini cilj ovog hard forka je pokušaj preuzimanja nadzora nad razvojem Bitcoin Core softwarea. Jihan Wu je već davno prijetio da će nakon što se fork dogodi i većina rudara prijeđe na fork, ti isti rudari predvođeni Jihanom uložiti $300,000,000 da bi uništili originalni lanac. Također, i sami pobornici S2X priznali su da taj hard fork više nema tehničkih prednosti nad originalnim, ali i dalje idu u njega jer se žele riješiti Core razvojnog tima. Naći ću citate za ovo kad ulovim vremena na poslu.

Razvoj S2X ovisi gotovo isključivo o Jeffu Garziku koji je daleko od dobrog developera. NIže tehničke gafove jedan za drugim, a posljednji je da nakon što je ipak uveo replay protection za S2X fork, taj isti i maknuo jer su ga Core developeri upozorili da mu lightning mreža neće raditi. Takva traljavost nekoliko tjedana prije deploymenta hard forka (nešto što se smatra ogromnom promjenom) dovoljno govori o projektu.

Na kraju, oni koji su potpisali da će taj hard fork podržati u posljednje vrijeme mijenjaju mišljene pa je na kraju upitno koliko će podrške uopće imati. Tragi-komedija.

natspace01
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 66
Merit: 5


View Profile
October 17, 2017, 12:20:57 PM
 #5

Vredi mi da pre toga ulozim u bitcoin ili da idem na rigove za kopanje?

https://deeponion.org/apply.php?ref=1216868
DeepOnion ⚡ Anonymous & Untraceable Cryptocurrency
⚡ Join DeepOnion Team NOW! ⚡
dante99
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
October 17, 2017, 03:50:28 PM
 #6

mislim da se nece nista znacajnije promijeniti. treba samo pazljivo sagledati situaciju i vidjeti kaka je support. mozda bi bilo najbolje ne vrsiti transakcije u tom periodu.
ThaBigNec
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 12
Merit: 0


View Profile WWW
October 17, 2017, 04:03:29 PM
 #7

Ako je istina da će se moći kopati sa GPU-om, sigurno će se nekolicina grafulja upregnuti. Grin Cool
Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
October 17, 2017, 04:51:01 PM
 #8

Ljudi precjenjuju Bitcoin gold
dante99
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
October 18, 2017, 04:08:03 PM
 #9

Ljudi precjenjuju Bitcoin gold

pa realno, ne zna se jos uvijek sta se moze desiti, ali ja vjerujem da ce ostati na paranoji i da ce btc i dalje rasti.
brunobilder
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
October 18, 2017, 10:41:04 PM
 #10

Ja planiram samo holdat-i i ubrzo nakon forka Gold prodati.. tako je bilo i sa Cashom.
Bolje se zabaviti pronalaskom neke dobre i poštene pump grupe za altcoine :-)
Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
October 18, 2017, 11:08:05 PM
 #11

To će svi napraviti.

A ne znam koliko je dobro ovdje raditi isto šta i većina
maka53
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 49
Merit: 0


View Profile
October 19, 2017, 05:18:08 AM
 #12

Kako vidim svasta izlazi a bitcoin sve skuplji. Izgleda treba kupiti bitcoin i cekati par godina.
dante99
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
October 19, 2017, 04:04:27 PM
 #13

Kako vidim svasta izlazi a bitcoin sve skuplji. Izgleda treba kupiti bitcoin i cekati par godina.
to je definitivno najbolje, a i ovo sto @burnobilder rece je pametno. prodat gold i to je to.
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
October 22, 2017, 07:45:53 AM
 #14

Predviđeno vrijeme forka može se vidjeti na ovoj stranici: http://bashco.github.io/2x_Countdown/

I još jedna informacija vezana uz Nichehash pool. Kako ja rudarim preko njega, a oni isplaćuju u BTCu interesirao sam se da li će podržati cijepanje BTCa.
Zadnji BTC fork nisu podržali, pa je za vjerovati da neće ni nadolazeći. Tako da je najbolje povući BTC u neki novčanik koji će podržati fork. Nemojte čekati zadnji trenutak s povlačenjem BTCa jer zbog sigurnosti prekidaju s isplatama dan prije cijepanja.
Više o ovome na: https://www.nicehash.com/news/193
dadesu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 258



View Profile
October 22, 2017, 08:42:13 AM
 #15

Pojavio se novi trend a to je jos od forka na eth sve aktuelniji, a u pitanju je navala na kupovinu coina koji ce ici u fork jer se dobija jos jedan koin koji se po forku proda.
Em navala digne cenu main coina, em se lepo zna zaraditi na trenutno nebitnoj grani forka, e sad ko kupi te losije coine je vrlo upitno, vreme ce pokazati dal vrede ili ne.

           ▀██▄ ▄██▀
            ▐█████▌
           ▄███▀███▄
         ▄████▄  ▀███▄
       ▄███▀ ▀██▄  ▀███▄
     ▄███▀  ▄█████▄  ▀███▄
   ▄███▀  ▄███▀ ▀███▄  ▀███▄
  ███▀  ▄████▌   ▐████▄  ▀███
 ███   ██▀  ██▄ ▄██  ▀██   ███
███   ███  ███   ███  ███   ███
███   ███   ███████   ███   ███
 ███   ███▄▄       ▄▄███   ███
  ███▄   ▀▀█████████▀▀   ▄███
   ▀████▄▄           ▄▄████▀
      ▀▀███████████████▀▀
DeepOnion
Anonymous and Untraceable
ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord 





      ▄▄██████████▄▄
    ▄███▀▀      ▀▀█▀   ▄▄
   ███▀              ▄███
  ███              ▄███▀   ▄▄
 ███▌  ▄▄▄▄      ▄███▀   ▄███
▐███  ██████   ▄███▀   ▄███▀
███▌ ███  ███▄███▀   ▄███▀
███▌ ███   ████▀   ▄███▀
███▌  ███   █▀   ▄███▀  ███
▐███   ███     ▄███▀   ███
 ███▌   ███  ▄███▀     ███
  ███    ██████▀      ███
   ███▄             ▄███
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
      ▀▀███████████▀▀
.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!