Bitcoin Forum
May 26, 2024, 10:17:37 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Possible Baikal New Algorithms  (Read 374 times)
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
October 14, 2017, 11:14:27 PM

Possible Baikal New Algorithms:

X11-GOST, blake, bmw, groestl, jh, keccak, skein, luffa, cubehash, shavite, simd, echo, hamsi, fugue, shabal, whirlpool

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3164
Merit: 1517

View Profile WWW
October 15, 2017, 04:55:18 PM

Possible Baikal New Algorithms:

X11-GOST, blake, bmw, groestl, jh, keccak, skein, luffa, cubehash, shavite, simd, echo, hamsi, fugue, shabal, whirlpool

hamsi yi şaka sandım Smiley Araştırınca da yurdum insanı ile gurur duydum.

HAMSI: A Parallel Incremental Optimization Algorithm Using Quadratic Approximations for Solving Partially Separable Problems
Kamer Kaya, Figen Öztoprak, Ş. İlker Birbil, A. Taylan Cemgil, Umut Şimşekli, Nurdan Kuru, Hazal Koptagel, M. Kaan Öztürk
https://github.com/spartensor/hamsi-mf

şuda publication : https://arxiv.org/pdf/1509.01698.pdf
helal olsun vallahi.
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
October 15, 2017, 08:14:23 PM

Güzel bilgi. Açıkcası algoritmaları çok araştırmadım. Ancak Baikal cihazlar hali hazırda X11 X13 X14 X15 algoritmalarını kazabiliyor. X15 algoritması da bu yukarıda yazdığım algoritmalardan X11GOST hariç tamamını içeriyor. Baikal piyasada var olan coinlerden bu algoritmalardan çalışanları inceleyerek karlılık açısından getirisi yükske olanı ekleyecek çünkü diğer firmalardan farkının olmasını istiyor. X15 algoritmasını yapan bir firma için çok da zor değil bu diğer algoritmalar. Bir diğeri olan X11GOST ise sadece sgminer ve ccminer üzerinde değişiklik yapılarak mining yapılabiliyor olması ile biliniyor. Çok da zor değil bu değişikliğin Baikal cihazlara uygulanması. Şuanda sabırsızlıkla X11GOST gelse de SIB üretsem diye bekliyorum. Bir de X11EVO diye bir algoritma gördüm. Hatta şuanda mining ediyorum. Ancak sgminer ile olmuyor sanırım sadece ccminer ile mining yapılabiliyor. Bu durumda Baikal bu algoritmayı eklememe ihtimali yüksek. Baikal sadece sgminer ile mining edilebilen algoritmaları kullanıyor. Yalnız sgminer ile mining edilse dahi kendi uzmanlık alanlarına giren algoritmalar önemli. Burda da şuana dek yaptıkları cihazlarda kullandıkları algoritmalar öne çıkıyor. An son çıkan A2000 ve A2050 cihazlarda X13 X14 ve X15 algoritmalarda hız daha düşük. Nedeni ise o yüksek hızlar için gerekli kodlamayı yeterince yapamadılar. Karşılaştıkalrı bu zorluk yüzünden yeni çıkacak olan X10 cihazlarda bu üç algoritmayı kullanmadılar. Çünkü 1600 MH üzerine çıkamadılar. Bu da cihaz satışında önemli bir faktör. Şuanda cihazları ekim sonu yerine kasım ortasında göndereceklerini söylediler ve burda da yeni algoritmalar için gerekli güncellemeyi tamamlayamamış olmaları etken. Aslında cihazları hazır ve şuanda X11 Qubit ve Quark kazabiliyor. Gönül isterdi ki cihazları SAHİPLERİNE BU ÜÇ ALGORİTMA İLE GÖNDERSİNLER VE DAHA SONRA USB KABLO İLE CİHAZLARI BİZ KENDİMİZ UPGRADE EDEREK YENİ YZILIMI YÜKLESEK.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
Pages: [1]
  Print  

Jump to: