Bitcoin Forum
May 24, 2024, 06:54:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Yurt dışından alınan herşeye yüzde 18 ek vergi geldiyor!  (Read 1284 times)
thepanicpoint
Full Member

Activity: 406
Merit: 100

View Profile
October 18, 2017, 10:24:04 PM

rezillik ya oldu bütün teknoloji firmaları gelsin buraya ofis açsın sana vergi versin, öyle iş mi olur. manhattan daki kalifiye adamı buraya nasıl getirip bir de vergi alacaksın adamdan ? daha eldeki koşa koşa kaçıyor ilk fırsatta. her yere imam hatip açıyorlar ya ona para lazım şimdi

apple_talk
Sr. Member

Activity: 473
Merit: 250

"Proof-of-Asset Protocol"

View Profile
October 19, 2017, 02:05:03 AM

Yasalarla sabittir, vergi vermek her vatandaşın görevidir. Fakat bunun da adaletli, hakkaniyetli biçimde ve yine kanunun öngördüğü sınırlar çerçevesinde getirilmesi gerekir. Bu kadar vergi yükü ne adil ne de normal değildir. Zira artık gözümüzün üstünde kaş var diye bile vergi almaya başladılar. Bu nedir ya, isyan etmemek mümkün değil. Aldığımız havanın, kapladığımız metrekare alanın dahi vegisini almak için 40 takla atıyorlar. Yurtdışından alınan her şeye 18% vergilendirme yapılması şimdilik BTC ile doğrudan doğruya ilişkilendirebildiğimiz bir konu değil ama elbet birgün kripto para dünyasına da sıra gelecektir. Nasılsa cânım memleketimizin vergi açlığı bitmek bilmiyor.

|

50
|

▄
           ▄▄▄▄▄▄███████
▄▄▄▄█████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████

█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
▀▀▀▀█████  █████████████
           ▀▀▀▀▀▀███████
                       ▀
|

$1,5 M
|

▄▄▄█████████▄▄▄
      ▄█████▀▀███▀▀█████▄
    ▄███▀     ███     ▀███▄
   ████       ███       ████
  ███▀                   ▀███
 ███▀                     ▀███
▄██▀       █████████       ▀██▄
███                         ███
███        █████████        ███
███                         ███
▀██▄       █████████       ▄██▀
 ███▄                     ▄███
  ███▄                   ▄███
   ████       ███       ████
    ▀███▄     ███     ▄███▀
      ▀█████▄▄███▄▄█████▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
|

|

<>
<>
<>
<>

GITHUB
TWITTER
YOUTUBE
FACEBOOK
aborjin
Sr. Member

Activity: 378

View Profile
October 19, 2017, 07:21:30 PM

Ben de bitcoin e etki edebilecek bir durum olduğunu düşünmüyorum.İnternet alış verişi günümüzde çok fazla arttı çünkü dışarıdan her şey çok ucuza alınabiliyor devlet vergi getirip dışardan alış veriş yapmanın önüne geçmeye çalışıyor.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
October 19, 2017, 09:49:45 PM

Bitcoin i etkilemez ama bizi etkileyeceğiz kesin. İnsanlar en sonunda hiçbirşey satın alamayacak duruma gelecek herhalde. Şu acımasız vergileri gördükçe cyrpto aşkım büyüyor Smiley
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 19, 2017, 09:56:46 PM

Hürriyet Gazetesi'nden Hacer Boyacıoğlu'nun haberine göre düzenlemeyle ilgili komisyona bilgi veren Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Mesela ben, cep telefonumdan bir program indiriyorum, bu program şu anda yüzde 18 KDV’ye tabi. Mevcut sistemde diyorum ki ben ‘Ey vatandaş, git, bunu, sorumlu sıfatıyla beyan et.’ Kimse beyan ediyor mu? Etmiyor" dedi.

Vergi oranı fazla kendimiz için mi çalışıyoruz devlet için mi, vergi düşük olsa kolaylıklar sağlansa ekonomimiz iyi olsa zaten kim vergi kaçırmak için uğraşacak.
Tobi777
Full Member

Activity: 406
Merit: 121

View Profile
October 19, 2017, 11:28:54 PM

Üretip satan bir ülke olmadığımız için bu vergilerin olması normal, çözüm üretilmediği için vatandaşın üzerine habire yük biniyor.
TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
October 21, 2017, 06:31:07 PM

Bu gelişmenin Bitcoin'i etkileyeceğini düşünmüyorum.Ama insanlar için gerçekten sıkıntı yaratacağına şüphe yok.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 273

View Profile
October 22, 2017, 08:54:55 AM

Her şeye vergi sürekli vergi ve bir de üstüne vergi zammı diye bir şey de var tabi. Gerçekten bıktık artık yeter ülke ne hale geldi. Utanmasalar hava vergisi alacaklar nefes alıyoruz diye. Böyle giderse yakında bitcoin yayılınca da ondan da vergi almaya başlarlar.
minldem
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
October 22, 2017, 05:02:03 PM

bitcoin duyuldukça bilindikçe bir şekilde engel olmaya, en kötü de karına olurundan fazlasına ortak olmaya çalışacaklardır. uber'e booking'e engel getirmeye çalışanlar onu da yapar. zaten olduğumuz yerde fakirleşiyoruz euro dolar arttıkça, e yurtdışından uygun fiyata ürün getirmek de sıkılaştıkça derviş gibi yaşayacağız herhalde. zaten tüketimi iyice azalttım. ama teknolojik ürünlere aşırı fazla vergi çok üzücü ve sinir bozucu, dünyadan bu denli uzak kalmayı hak etmiyoruz.
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518

View Profile
October 24, 2017, 11:39:11 PM

bitcoin duyuldukça bilindikçe bir şekilde engel olmaya, en kötü de karına olurundan fazlasına ortak olmaya çalışacaklardır. uber'e booking'e engel getirmeye çalışanlar onu da yapar. zaten olduğumuz yerde fakirleşiyoruz euro dolar arttıkça, e yurtdışından uygun fiyata ürün getirmek de sıkılaştıkça derviş gibi yaşayacağız herhalde. zaten tüketimi iyice azalttım. ama teknolojik ürünlere aşırı fazla vergi çok üzücü ve sinir bozucu, dünyadan bu denli uzak kalmayı hak etmiyoruz.

Neredeyse kelimesi kelimesine katılıyorum yazdıklarınıza. Bu kadar aşırı vergi yükü sıradan insanların kaldırabileceği bir şey değil. Durduğu yerde paramızın değer kaybetmesi, ekonominin zaten iyi olmaması ve ısrarla vergi üstüne vergi getirilmesi bizi tamamen dünyadan uzaklaştırıyor. Yazık bir durum.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: