Bitcoin Forum
May 24, 2024, 08:59:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Şuanda Potansiyelinin Yalnızca %1’inde  (Read 972 times)
ozkaradag (OP)
Member
**

Activity: 254
Merit: 10

View Profile
October 16, 2017, 08:13:03 PM

Aşağıdaki makale Washington’da bulunan Dünya Bankası’nda bir finans uzmanı olan Vincent Launay’ın fikirlerini temsil etmektedir.

“- Ben bir et döner, yanına da bir ayran alabilir miyim?

-Tabii, 12 bit tutuyor sizin hesap”

Buna benzer bir ticaretin gerçekleşme ihtimali var mı yoksa sadece hayallerde mi kalacak? Örneğini verdiğimiz bu farazi dünyada, 1 Bitcoin’in fiyatı 1 milyon $; 1 bit‘in değeri 1 $ (bir Bitcoin’in 1 milyonda biri) ve 1 Satoshi de 0.1 $ etsin. Bir Bitcoin’in fiyatının ne kadar olması gerekir konusunda ortak bir fikirde buluşulmuyor. JPMorgan CEO’su Jamie Dimon gibi Bitcoin’in sahtekarlık olduğunu söyleyen de var; Bitcoin fiyatının iyice uçması gerektiğini düşünen Bitcoin yanlıları da var. Bu iki uç fikrin ortalarında bir yerde Mohamed El Erian yakın zamanda “Bitcoin’in şuanki fiyatı sanki geniş kitleler tarafından kabul edilmiş olduğu izlenimi veriyor ve böyle bir şey olmayacak” demişti. Hatta Erian, Bitcoin’in fiyatının o anki fiyatının (açıklamayı yaptığı sırada 4,000 $) ancak 3’te 1’i olması gerektiğini söylemişti. Mohamed El Erian dediğimiz kişi de zeki bir adam. Kendisi PIMCO’nun eski CEO’su, IMF’nin eski ekonomisti olan bir milyarder. Peki haklı olabilir mi? Bitcoin zirvesini çoktan gördü mü?
-----------
-----------
-----------
Bundan iki hafta önce IMF’nin başkanı, Merkez Bankalarda çalışan yetkililerle kaynayan bir odada kripto paraları “yok saymamak” gerektiğini ve “resmi para birimlerine rakip olabileceklerini” söyledi. Eğer durum bu kadar ciddiyse, tek bir Bitcoin’in fiyatını aklınızdan çıkarın. Yakın zamanda insanlar tek bir Bit’in fiyatını hesaplamaya başlayacak…

https://koinbulteni.com/bitcoin-suanda-potansiyelinin-yalnizca-1inde-3431.html

Günlük kazançlar belki çoğunuzu mutlu edebilir ama asıl kazanç yıllar sonra, sabır aslında en büyük silahtır tabii kullanabilene.

Benden demesi.

Harika bir makale olmuş.

Saygılar...
kaysersozee
Full Member

Activity: 367
Merit: 100

View Profile WWW
October 16, 2017, 09:38:46 PM

Makale gerçekten güzel çevirenin (Ömer Sakmar) ellerine sağlık. Ben de bu teknolojinin gün geçtikçe hayatımıza daha da gireceğine inanıyorum. Bitcoin konusu biraz muallak ama belki adı başka bişey olur. Adı derken bitcoin yerine geçecek başka kripto para olur.

mypat3op
Full Member

Activity: 420

View Profile
October 16, 2017, 09:39:40 PM

Döner ayranı bitcoinle satın alacağımız zamanlar olacak bence. bunun kısa bir zamanda olmayacağını tahmin ediyorum sadece. Tabiki bu insanlar bu tür konuları bizden daha iyi bilir işleri güçleri para bu insanların vardır bir bildikleri.
Monkey1
Hero Member

Activity: 868
Merit: 500

View Profile
October 17, 2017, 05:52:30 AM

Bir arkadaşımız başka bir yerde paylaşmıştı iphone'ın piyasa değeri 800 milyar dolar diye biz anca onun yanında 5 kat küçüğüz.

▄▄█████▄▄
         ▄▄███████████▄▄
      ▄▄█████████████████▄▄
   ▄▄███████████████████████▄▄
 ▄█████████████████████████████▄
█████████████████████████████████
████████▀▀  ▀██▀       ▀▀████████
███████  ▄████  ███████▄  ███████
███████ █████  ██████████ ███████
███████ ██████████  █████ ███████
███████  ▀███████  ███▀   ███████
████████▄▄        ██   ▄▄████████
 ▀█████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀█████████████████▀▀
         ▀▀███████████▀▀
            ▀▀█████▀▀

.THRIVING CRYPTOCURRENCY..
.MARKET WITH CRYPTOBONDS..

▄▄▄▄  ▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄  ▄▄▄▄
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

INITIAL COIN OFFERING
SEPTEMBER 30

██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
██████
         ▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄███▀▄▄▄▄▄▄▄ ▀███████▄
  █████ ███████ █▄▀███████
 ██████ ███████ ███▄▀██████
▐██████ ███████▄▄▄▄▄▄ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
 ██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████
  █████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ ████
   ▀███▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄██▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀

...READ THE....
.WHITEPAPER.

▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄████████████████████▄
  ███████████████▀▀  █████
 ████████████▀▀      ██████
▐████████▀▀   ▄▄     ██████▌
▐████▀▀    ▄█▀▀     ███████▌
▐████████ █▀        ███████▌
 ████████ █ ▄███▄   ███████
  ████████████████▄▄██████
   ▀████████████████████▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀
TWITTER
FACEBOOK
MEDIUM
REDDIT
GITHUB
SLACK
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
October 17, 2017, 07:21:00 AM

Bitcoinle yeni tanışanlar için gaza getirici ve yatırım yapmalık bir makale olmuş. Bitcoin'den haberi olanlar içinse tam hayal kurmalık bir makale olmuş. Aradaki yaman çelişkiyi anlamışsınızdır sanırım.

ozma03
Member
**

Activity: 140
Merit: 20

View Profile
October 17, 2017, 10:21:14 AM

yüzde biri 5 bin dolar ise yüzde yüzü düşenemiyorum.İnanılmaz rakamlar bizi bekliyor ah geç kaldım bitcoin almak için diyenler asıl şimdi alınmazsa ozaman geç kalınacak

kriptom
Hero Member

Activity: 644
Merit: 502

View Profile
October 17, 2017, 02:14:43 PM

yüzde biri 5 bin dolar ise yüzde yüzü düşenemiyorum.İnanılmaz rakamlar bizi bekliyor ah geç kaldım bitcoin almak için diyenler asıl şimdi alınmazsa ozaman geç kalınacak

175 milyar dolar %1 i ise ; %100'ü 17,5 trilyon yapar . Bu konjonktürde çokda mantıklı gelmiyor .
TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308

View Profile
October 17, 2017, 04:16:22 PM

Güzel bir makale ve güzel bir çeviri olmuş.Umarım Bitcoin gittikçe daha da büyür ve hayatımıza da büyük ölçüde girmeye başlar.Ben zirvesini çoktan gördüğünü düşünmüyorum şahsen.Bence bu daha başlangıç. Smiley
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
October 17, 2017, 07:36:40 PM

Bence de bir bit olarak hesaplama döner ayran alımı görebilirmiyiz bilmiyorum bitcoine güvenen çok var geçenlerdede yazı okumuştum tüm coinler balondur bitcoin de dahil diye. Herkesin farklı görüşü olabilir ama neyin ne olacağı belli değil.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
globaturcana
Full Member

Activity: 182

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
October 18, 2017, 07:52:40 AM

Bitcoin kesinlikle potansiyeline ulaşmadı orası kesin. Potansiyeline ulaşması için insanların çoğunun bitcoini duymuş ve almış olması gerekir belki o noktadan sonra düşüşler başlar. Şu an o noktadan çok uzaktayız her geçen sene çok daha fazla kişi duyuyor ve alım yapıyor ayrıca bitcoin kabul eden işletmeler artıyor. Bitconin önünde daha çok yol var.

Spack17
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 273

View Profile
October 18, 2017, 09:27:35 AM

kripto paralar gözardı edilmemeli zaten.  gelecekte şuankinden çok daha büyük bir hacme ulaşacaklar.  Ama bitcoin için yüzde bir  olayına katılmıyorum. Şu an o kadar düşük seviyede değil kesinlikle.
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
October 28, 2017, 01:40:56 PM

Bitcoin henüz gerçek değerine ulaşmadı bence de. Ama yüzde bir yüzde iki gibi az da olduğunu düşünmüyorum. En azından yüzde 10a ulaşmıştır bence.
pleght
Full Member

Activity: 252

View Profile
October 28, 2017, 02:20:34 PM

Açıkçası yüzde brinde olduğunu düşünmüyorum çok daha üsttedir.Çünkü dünyadaki bitcoin miktarı belli ve madencilik yapılması azaldı bu da blockchaindeki blokların azalması anlamına geliyor ben açıkçası yakında tepeye ulaşacağını düşünüyorum.

signs587
Newbie
*

Activity: 47
Merit: 0

View Profile
October 28, 2017, 02:54:01 PM

Oransal olarak bir provizyon yapamam ama makalede söylendiği gibi "bitcoinin geniş kitleler tarafından tanındığı" fikrine ben de katılmıyorum. Türkiye'de veya dünyada ekonomi öğrencilerinin bile yarısı bitcoini hiç duymamış ya da birkaç defa duyup ilgilenmemiş durumdaysa geniş kitlelere yayıldı denemez...
TURCAN
Full Member

Activity: 230

View Profile
October 28, 2017, 03:43:35 PM

Btc nin yarınlarda fiyatının ne olacağı belli değil ...Bir gerçek varki btc gün geçtikçe güçleniyor...Bunuda şuan kimse durduramıyor...Btc ye nekadar talep artarsa oda okadar yükselecektir yani herşey arz talep meselesi........
Birbanker
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 1

View Profile
October 28, 2017, 04:16:55 PM

Gelecekte ödeme sistemlerinde kripto paralar kullanılacağına ben de inanıyorum ama bu paraların bir ya da birkaçı çok yaygın kullanılacak ve btc onlardan biri olabilir mi bilmiyorum. Belki de geleceğin para birimi henüz fikir aşamasında bile değildir, kim bilir...
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
October 28, 2017, 05:10:50 PM

paylaşan arkadaşı ve cevireni tebrik ediyorum.güzel bir makale olmus.dedikleri gibi gercekten yakında cok yaygın olucak ve her şeyi neredeyse bitcoin ile alabiliyor olucagız.bu uygulama farklı farklı ülkelerde başlıyor olsa da bizim ülkemiz tabiki de bunda da geri kalıcak ve bize cok sonra gelicek diye düşünüyorum.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
October 28, 2017, 06:27:06 PM

Bitcoinin bu kadar yaygınlaşması halinde değerinin nerelere gideceğini tahmin bile etmek güç 1satoshinin değeri bile kim bilir ne olur  Huh Bu yaygınlaşmanın önündeki en büyük engel bana göre işlem sürelerinin çok uzun olması bunların bir şekilde kısalması lazım.
Dorky
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 250

Best IoT Platform Based on Blockchain

View Profile
October 28, 2017, 08:13:37 PM

Bitcoin bu haliyle bile kral, Bitcoin güncellemeleri ve geliştirilmesi  başarılı olursa Bitcoin neden uzun çok süre kalıcı olmasın ve şaşırtıcı piyasa değerlerine ulaşmasın,  habere göre Bitcoin potansiyelinin daha   %1inde olarak ifade edilmiş.

██
    ███
  █ ███
 ██ ███
 ██ ███
 ██ ███
 ██ ███
 ██ ███
 ██ ███
 █  ██

▄▄▄██████████▄▄▄
      ▄████████████████████▄
    ▄████████████████████████▄
   █████▀▀▀▀▀▀███████▀▀▀▀▀▀████
  ██████      ███████      █████
 █████████▌   ███████   █████████
▐█████████▌   ███████   █████████▌
████████                   ███████
▐███████▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄██████▌
 ██████████   ███████   █████████
  ██████▀▀▀   ███████   ▀▀▀█████
   █████      ███████      ████
    ▀████████████████████████▀
      ▀████████████████████▀
         ▀▀▀██████████▀▀▀

▄▄         ▄▄             ▄▄
▐██▌       ▐██▌           ███▌
▐██▌       ▐██▌     ▄▄▄▄▄▄███▌      ▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐██▌       ▐██▌   ▄██████████▌   ▄███████████   ▄██████████
▐█████████████▌  ███▀     ▐██▌  ▐███▀     ███  ▐███▀
▐██▌       ▐██▌ ▐██▌      ▐██▌  ███▌      ███  ███▌
▐██▌       ▐██▌  ███▄     ▐██▌  ▐███▄     ███  ▐███▄
▐██▌       ▐██▌   ▀██████████▌   ▀██████  ███   ▀██████████
▀▀         ▀▀       ▀▀▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀▀  ▀▀▀      ▀▀▀▀▀▀▀▀

██
███
███
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
 ██ 
  █

██    Whitepaper    ██
.
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
FacebookTwitterBitcointalk
PokerStein1
Full Member

Activity: 392

View Profile
October 28, 2017, 08:20:27 PM

Dünya üzerinde kripto para sahibi olan kaç insan var ? Dünya nüfüsunun %5'ini kesinlikle geçmeyeceğini düşünüyorum. Dünya nüfusunun yüzde 5'i bile kripto paraya bulaşmamışken nasıl insanlar Bitcoin'e potansiyeline ulaştı vs.. diyebilir aklım almıyor. Adı Bitcoin , Ethereum ya da her neyse olacak ama elbet bir gün para sistemi kağıt'tan blockchain üzerine ya da genel manada dijital'e aktarılacak teknoloji bu kadar ilerlerken yüzyıllardır kağıt ve madeni para kullanmakta israr etmek saçmalıktan başka birşey değil.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: