Bitcoin Forum
May 11, 2024, 01:01:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiye'de herhangi bir kişinin her zaman çalıştığından az kazandığı gerçeği  (Read 939 times)
acmrl
Full Member

Activity: 392
Merit: 100

View Profile
October 18, 2017, 03:29:37 PM

özel sektörde mühendisim, 2011 yılında abde de wat yaptığım dönemde şuankinin 2 katı maaş alıyordum...
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
TheSpark
Full Member

Activity: 238

View Profile
October 19, 2017, 10:45:16 AM

özel sektörde herkes birbirini düdükleme peşinde.10 verdiysem 20 alırım mantıgıyla calıstırılan işçilerimiz.....
Hygiena1948
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
October 19, 2017, 10:58:38 AM

Şu anki yönetimden haz etmeyen biri olarak ben bu görüşe katılmıyorum yurt dışında da çalıştığından daha az kazandığın bir çok ülke var özellikle doğu avrupa Rusya civarında.
mutlu
Member
**

Activity: 62
Merit: 10

View Profile
October 19, 2017, 11:04:02 AM

Ne iş yapıyor olursanız olun her zaman işvereniniz 5 veriyorsa en az 8 lik calıstırıyor.Özellikle haftasonları calıstırmak gibi işkenceler de yapılıyor.İnsan insanı haftasonu calıstırır mı ya Huh??

ya nolcaktı okadar mağaş veriyoz şükretmiyonuzda daha hala 8 çalıştırıyo diyonuz çalışma ozman arkadaşım hep bu anarşist ruhlular yüzünden türkiye gelişmiyo bir işveren olarak söylüyorum sen birini 5 çalıştırcamda o iki çalışçam diye uğraşıyo bizde 5 yeter diye 8 lik çalıştırıyoruz çünkü o zaten işçinin kaytarması yüzünden 5 oluyo Cheesy
Risotto
Full Member

View Profile
October 23, 2017, 02:28:29 PM

bunun sebebi olarak nüfus fazlalığını görebiliriz. üstelik emek te değersiz. sizin yaptığınız işi 2 ay işsiz kalan biri sizin yarı fiyatınıza yapmaya razı oluyor. öncelikle toplumsal olarak emeğimizin kıymetini bilmeliyiz bunu önlemek için
irratify
Newbie
*

Activity: 18

View Profile
October 23, 2017, 02:29:48 PM

Ne yazık çok doğru bir önerme bu, Türkiye'de mesai saatleri olması gerekenin çok üstünde. Öğle arası dahil maksimum 50 saat olmalı aslında.
DebelenenBocuk
Member
**

Activity: 84

View Profile
October 23, 2017, 04:37:19 PM

Gerçekten özel sektör çalışma sistemi insanın özel hayatını sürdürmesine bile izin vermiyor . Şahsen ben otellerde çalışıyorum , özel günlerde çalış , bayramlarda çalış . Haftada 1 gün izin . Yıllık izni istediğinde mırın kırın ediyolar . Asgari ücret anca tipten ordan burdan yolunu buluyosun . 12 saat mesai . Şimdi ben bu şartlarda nasıl evlenicem de yuva kurucam ? Kaliteli bir hayat sürücem . Bu işler böyle gitmez gerçekten
Levazimatci
Member
**

Activity: 84

View Profile
October 23, 2017, 05:35:47 PM

Kapitalist düzenin üst seviyesi Türkiye’dir. Acımak Yok ne kadar sömürse karı artıyor. Stajeriken köle gibiydim gerçekten açıma yoktu. Üstelik bedava çalışıyorsun el mecbur. İnsan yol parası verir. O da yok yanımızda maaş alanların derdi ayrı zor. Gününde yatmıyor eksik yatıyor. Ülkede acıma yok.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
● PLINKO  (+) ROULETTE ║ BITVEST ║ |7| SLOTS    ▼ BIT SPIN
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
burky155
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
November 09, 2017, 07:42:37 PM
Last edit: November 09, 2017, 07:54:59 PM by burky155

Şanslı doğmak diye bir şey var, bir de Türkiye'de doğmak var. Hem dar gelirli bir aile ferdi olup hem de Türkiye'de doğduysan vay haline.. Çok çalış, az kazanın kralı bizde. Avrupa ülkesiyiz güya. Şu örneğe bakın; Katar'ın yıllık kişi başına düşen milli geliri 129.726 dolar iken Türkiye'de 21.146 dolar.. Gerçi daha da hatta en şanssızları da var..  Orta Afrika Cumhuriyeti'nde yıllık milli gelir sadece 656 dolar. Huh

mavipapagan
Member
**

Activity: 111

TEND, TOKENISING LUXURY ASSETS

View Profile
December 17, 2017, 09:59:21 AM

Turkiye de calisipta emeginin karsiligini alan cok az isci vardir,birde hic calismayip cok para kazanan bir kesim var.  Turkiye boyle  karmasik yasanan bir ulke.Avrupada kacak calismak  yada calistirmak sikar cok agir cezalari var. bizde oylemi kac kisi bu olumsuzluklar  kayitsiz calistiriliyor. adam yillarca calismis isyerinde  cok az sigortasi cikiyor. canim ulkem den manzaralar boyle.

warlicnuker
Newbie
*

Activity: 63

View Profile
December 17, 2017, 11:13:00 AM

bence bizde ülke olarak saat başı ödemeye geçmeliyiz
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
December 17, 2017, 05:01:09 PM

İşveren den yana bir siyaset olunca işçi her zaman ki gibi ezilen kesim olmaya işverenler işin kaymağını kepçeyle yerken işçinin kaşığın ucuyla yemesi normal dir
karma580
Member
**

Merit: 14

View Profile
December 17, 2017, 05:48:12 PM

3. dünya ülkelerin hepsinde bu durum var arkadaşlar..bize özgü değil.ne yazıkki bu kadar sıkıntıların olduğu bir zaman için diyorum ki, bunlar daha iyi günlerimiz.iş mahkemelerini bile değiştirdiler..önce arabulucuya gitmen gerekiyor ona para ödemen gerekiyor.

uğradığın haksızlıklar için dava açmadan önce sana para ödettiriyorlar yani..dava açarsan bi daha ödüyorsun.neymiş mahkeme masrafı...ya param yoksa ? adalete bak
snowball90
Member
**

Activity: 196

View Profile
December 17, 2017, 06:24:57 PM

ne yazık ki ciddi bir emek sömürüsü söz konusu. özellikle özel sektörde yok pahasına çalıştırılıyor insanlar. hem az ücretle hem de fiziki ve mental yorgunlukla kimsenin işini tam olarak hakkıyla yapması mümkün değil.

sentinus
Member
**

Activity: 210

View Profile
December 17, 2017, 06:48:09 PM

Maalesef ki bir kişi ben emeğimin karşılığını alıyorum diyememiş. Aslında durum şu iş verenin verdiği maaş zaten vergilerle kalıyor kuş kadar. Günlük yaşantında aldığın her şeye sürekli zam geliyor. Doğal olarak hayat standartımızı tutturmak için istiyoruz ki maaşımız da artsın. Ve sürekli bir hüsran..

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
PinkBlue
Full Member

Activity: 616

View Profile
December 17, 2017, 08:45:41 PM

Bazı sektörlerde verilen paranın 10 katı iş hafta sonu yok bayram yok tatil yok  ama mecburluktan çalışılıyor yapacak bişey yok malesef
Baltazaar
Full Member

Activity: 168
Merit: 106

Smart Micro-Insurance

View Profile
December 17, 2017, 08:58:54 PM

acı ama gercek .. kapitalizmin kolesiyiz.

cashjonny
Member
**

Activity: 103

ICO Live! betterbetting.org

View Profile
December 19, 2017, 09:32:13 PM

Sadece Turkiyede mi boyle dunyanin her tarafinda var, bizde biraz daha fazla.oluyor. Bizde bir isci kac saat calisiyor sekiz diyoruz ama bu sekiz saatin  iki saati kaytarmakla geciyor. bir kisinin yapacagi  ayni isi uc kisi yapyor. malzemeyi hor kullaniyor.elindeki alet edevati hor kullaniyor. yani anlatmak istedigim isveren de isci de  maalesef  bizi bu tur dusunceye sevk ediyor.isveren isci calismiyor diye suclama yapiyor. Isci cok calisip az kazaniyorum diye suclama yapiyor. Kurallara uymadigimiz sure bu boyle devam edecektir.

kayiboyu
Member
**

Activity: 588

$CYBERCASH METAVERSE

View Profile
December 20, 2017, 02:08:54 AM

Kapitalist toplumların acı bir gerçeğini dile getirmişsiniz hocam.Olaya yalnızca Türkiye gözüyle bakmamak lazım lakin son zamanlarda ülkemizde bu durum gittikçe artmaya başladı.

trattrat
Full Member

Activity: 210

View Profile
December 27, 2017, 12:25:37 PM

Yabancı yatırımcılar da zaten bu durumdan dolayı gelip buraya yatırım yapıyorlar. Avrupada 5bin euro verdiği adama burada 5bin tl ile aynı işi yaptırıyor ve bizi daha fazla çalıştırıyorlar.

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: