Bitcoin Forum
May 10, 2024, 11:07:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »  All
  Print  
Author Topic: Kopanie  (Read 4704 times)
raiderosik
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 182
Merit: 101



View Profile
January 05, 2018, 10:00:08 AM
 #101

Co da się wykopać na GTX 960? Póki co dysponuję tylko taką kartą, ale zamierzam dokupić coś mocniejszego jak będą fundusze. Rozważałem xmr, zec albo eth. I jaki program najlepszy do kopania i user friendly, czyli łatwy w obsłudze dla początkujących? Smiley

Ile karta ma GB pamięci ram ? Obecnie absolutne minimum to 2 GB aby kopanie ruszyło. Niebawem nawet 3 GB będzie potrzebne. Odnośnie softu to polecam Claymor's dual miner.

4 GB ma - Gigabyte GeForce GTX 960 Windforce 2X 4GB

Ok. To zacznij od tego co masz. Ogarniesz sobie tematy sprzętowe i softwerowe. Jak będziesz gotowy na więcej, to dokupisz. Takie jest moje zdanie.

OK, czyli najlepiej na tym kopać ETH z użyciem Claymor's Dual Miner tak?


Sprawdz sobie tylko na kalkulatorach czy wydobycie danej waluty bedzie ci sie oplacac( ETH samo> ETH + inne)  wraz z kolejną walutą wzrasta ci pobór prądu i spada wydobycie eth bo karta staje sie bardziej obciążona.


Na chwilę obecną nic nie pobije ETH, można jeszcze zwrócić uwagę na ETC. W ogóle moim zdaniem obecnie najlepiej kopać w dualu ETH + DCR. Najlepsze zarobki miesięczne.

ile kopiesz miesiecznie DCR(za jaką kwote i przy ilu MH/s na ETH? )  jeśli to nie tajemnica

Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715339224
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715339224

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715339224
Reply with quote  #2

1715339224
Report to moderator
1715339224
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715339224

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715339224
Reply with quote  #2

1715339224
Report to moderator
1715339224
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715339224

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715339224
Reply with quote  #2

1715339224
Report to moderator
8art33z
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 180
Merit: 103


Vault-Tec ⚡ Senior Engineer


View Profile WWW
January 06, 2018, 06:44:36 AM
 #102

Co da się wykopać na GTX 960? Póki co dysponuję tylko taką kartą, ale zamierzam dokupić coś mocniejszego jak będą fundusze. Rozważałem xmr, zec albo eth. I jaki program najlepszy do kopania i user friendly, czyli łatwy w obsłudze dla początkujących? Smiley

Ile karta ma GB pamięci ram ? Obecnie absolutne minimum to 2 GB aby kopanie ruszyło. Niebawem nawet 3 GB będzie potrzebne. Odnośnie softu to polecam Claymor's dual miner.

4 GB ma - Gigabyte GeForce GTX 960 Windforce 2X 4GB

Ok. To zacznij od tego co masz. Ogarniesz sobie tematy sprzętowe i softwerowe. Jak będziesz gotowy na więcej, to dokupisz. Takie jest moje zdanie.

OK, czyli najlepiej na tym kopać ETH z użyciem Claymor's Dual Miner tak?


Sprawdz sobie tylko na kalkulatorach czy wydobycie danej waluty bedzie ci sie oplacac( ETH samo> ETH + inne)  wraz z kolejną walutą wzrasta ci pobór prądu i spada wydobycie eth bo karta staje sie bardziej obciążona.


Na chwilę obecną nic nie pobije ETH, można jeszcze zwrócić uwagę na ETC. W ogóle moim zdaniem obecnie najlepiej kopać w dualu ETH + DCR. Najlepsze zarobki miesięczne.

ile kopiesz miesiecznie DCR(za jaką kwote i przy ilu MH/s na ETH? )  jeśli to nie tajemnica

Przy 330 Mh/s około 350-400 zł z samego DCR.

.:: LepszySerwis.pl - montaż i serwis komputerów, laptopów koparek kryptowalut ::.
raiderosik
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 182
Merit: 101



View Profile
January 06, 2018, 01:28:24 PM
 #103

hmm czyli przy 1 koparce  (6 kart  170/175mhs) było by to ok 200zł, a różnica między wydobyciem ETH? ile ci spadlo względem całosci? 10% spadło? 5%?

raaf1
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 17
Merit: 0


View Profile
January 07, 2018, 08:03:24 PM
 #104

Nowa Kopalnia waluty BitcoinZ
Algorytm Equihash

Prowizja 0,3% + 0,3% wsparcie projektu BitcoinZ

!!!! Rozdajemy nagrody !!!!

Extra 1000 BTCZ dla znalazcy każdego bloku.

Zapraszamy!!!

https://www.worldminer.net/pl/

Masz pytania lub chcesz dołączyć do naszego zespołu - napisz: worldminer.net@gmail.com

Do zobaczenia!

thewojciech
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 24
Merit: 0


View Profile WWW
January 08, 2018, 09:23:24 AM
 #105

Cały czas ludzie piszą, że kopanie jest nieopłacalne, ale dlaczego ?  Przy dzisiejszym kursie np. ETH i DCR, można zarobić kupę siana, płacąc nawet 0.52 gr za 1KWH. Mój RIG 5x RX 580 8GB i 1x RX 480 4GB w całości pobiera z gniazdka niecały kilowat ( zaokrąglimy do 1kw ), co daje nam 1kwh.

1kwh x 24h x 0.52 gr = 12,48 zł prądu dziennie.

Kopiąc na tym ukopiemy ok. 0.02 ETH dziennie i 0.04 DCR dziennie lub więcej. prosta kalkulacja i mamy jakieś 92 zł dziennie w zaokrągleniu brutto ( przy dzisiejszym kursie ), odliczmy prąd i wychodzi 79zł netto. Zakładając nawet, że sprzęt za 12k pokopie nam rok, to 365*79 zł netto daje nam 28835 zł. ( sztywny kurs , ale z tego co widzę, ETH się nie zatrzymuje tak samo jak DCR ). Tak więc mamy spłaconą koparkę i odłożone na jeszcze jedną. Wiadomo, że w międzyczasie coś może się przepalić ( np. zasilacz ), ale to nie będą duże koszty w porównaniu do zarobku, który możemy osiągnąć. Oczywiście od tych 28835 zapłacimy jeszcze podatek w wysokości 19% ( jeżeli będziemy mieli DG i podatek liniowy ) lub 18% jeżeli nie mamy działalności ( nie przekroczymy skali, która wynosi 85528 zł) . Tak więc myślę, że na dzień dzisiejszy warto jest podjąć ryzyko, ale nauczmy się też cierpliwości. Czasem trzeba przeciągnąć miesiąc, dwa prąd z własnych pieniędzy i poczekać na dobry wystrzał kursu, lub jak kto woli sprzedawać sobie wszystko raz w tygodniu i nie mieć siwych włosów na głowie.

W tym roku mam w planie postawić jeszcze 2 koparki. Jak popłynę to popłynę, jak nie to moje stare poczciwe BMW e39 zostanie pięknie odrestaurowane ( chociaż tyle ) . Cheesy

Pozdrawiam całą społeczność.
raiderosik
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 182
Merit: 101



View Profile
January 09, 2018, 11:51:18 AM
 #106

Cały czas ludzie piszą, że kopanie jest nieopłacalne, ale dlaczego ?  Przy dzisiejszym kursie np. ETH i DCR, można zarobić kupę siana, płacąc nawet 0.52 gr za 1KWH. Mój RIG 5x RX 580 8GB i 1x RX 480 4GB w całości pobiera z gniazdka niecały kilowat ( zaokrąglimy do 1kw ), co daje nam 1kwh.

1kwh x 24h x 0.52 gr = 12,48 zł prądu dziennie.

Kopiąc na tym ukopiemy ok. 0.02 ETH dziennie i 0.04 DCR dziennie lub więcej. prosta kalkulacja i mamy jakieś 92 zł dziennie w zaokrągleniu brutto ( przy dzisiejszym kursie ), odliczmy prąd i wychodzi 79zł netto. Zakładając nawet, że sprzęt za 12k pokopie nam rok, to 365*79 zł netto daje nam 28835 zł. ( sztywny kurs , ale z tego co widzę, ETH się nie zatrzymuje tak samo jak DCR ). Tak więc mamy spłaconą koparkę i odłożone na jeszcze jedną. Wiadomo, że w międzyczasie coś może się przepalić ( np. zasilacz ), ale to nie będą duże koszty w porównaniu do zarobku, który możemy osiągnąć. Oczywiście od tych 28835 zapłacimy jeszcze podatek w wysokości 19% ( jeżeli będziemy mieli DG i podatek liniowy ) lub 18% jeżeli nie mamy działalności ( nie przekroczymy skali, która wynosi 85528 zł) . Tak więc myślę, że na dzień dzisiejszy warto jest podjąć ryzyko, ale nauczmy się też cierpliwości. Czasem trzeba przeciągnąć miesiąc, dwa prąd z własnych pieniędzy i poczekać na dobry wystrzał kursu, lub jak kto woli sprzedawać sobie wszystko raz w tygodniu i nie mieć siwych włosów na głowie.

W tym roku mam w planie postawić jeszcze 2 koparki. Jak popłynę to popłynę, jak nie to moje stare poczciwe BMW e39 zostanie pięknie odrestaurowane ( chociaż tyle ) . Cheesy

Pozdrawiam całą społeczność.

Cena prądu z przesyłem u mnie to ok 57 groszy  wiec troche wiecej, obecnie ETH szaleje i działąm na solo mining obecnie. Ale dzis chyba zrobie test duala na DCR tyle już o nim piszecie:)

Ciastek0609
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 25
Merit: 0


View Profile
January 10, 2018, 08:45:02 AM
 #107

Kumpel mi opowiadał, że jego znajomy ma własny młyn wodny na działce i stoją mu tam 3 koparki... W takim układzie kopanie raczej się opłaca przy prądzie za free Wink Ehh, nic tylko zbierać kasę na działkę, przez którą płynie strumyk.
b95123
Member
**
Offline Offline

Activity: 76
Merit: 10


View Profile
January 10, 2018, 08:19:13 PM
 #108

Cały czas ludzie piszą, że kopanie jest nieopłacalne, ale dlaczego ? 

Bo tak jest bardziej opłacalnie. Jak wszyscy zaczną pisać że kopanie jest opłacalne to szybko przestanie być opłacalne. Najopłacalniej jest pisać o nieopłacalności kopania i kopać dalej.  Grin Grin Grin Grin Grin
raiderosik
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 182
Merit: 101



View Profile
January 11, 2018, 10:58:14 AM
 #109

Cały czas ludzie piszą, że kopanie jest nieopłacalne, ale dlaczego ? 

Bo tak jest bardziej opłacalnie. Jak wszyscy zaczną pisać że kopanie jest opłacalne to szybko przestanie być opłacalne. Najopłacalniej jest pisać o nieopłacalności kopania i kopać dalej.  Grin Grin Grin Grin Grin

almost made my day :DDDD  od dziś już nie opłaca się kopać panowie. Bo przecież ciągle  trudność wydobycia rośnie! Smiley

biba67
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 5


View Profile
February 21, 2018, 09:32:17 AM
 #110


Górnictwo na kartach wideo jest korzystne, jeśli moc jest bezwartościowa, a wzrost złożoności wkrótce okaże się nieopłacalny, konieczne jest poszukiwanie bardziej skomplikowanego sprzętu, którego zwrot będzie dłuższy.

▰▰▰▰ GLITZKOIN ▰▰▰▰
▰▰▰▰ PIONEERING THE DIAMOND BLOCKCHAIN ▰▰▰▰
https://www.glitzkoin.com/
rysioslaw
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 51
Merit: 0


View Profile
February 21, 2018, 05:19:54 PM
 #111

A co powiecie nt. możliwości kopania używając VPS-ów?
Everict
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 82
Merit: 0


View Profile
February 24, 2018, 01:17:34 AM
 #112

O samych koparkach nie jestem w stanie dużo powiedzieć, ale radzę uważać na koparki ukryte w stronach internetowych jako skrypty. Polecam zabezpieczyć się dobrymi anty-wirusami. Kto by chciał być wykorzystywany i nie mieć z tego nic.
Jarokdw
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
February 26, 2018, 07:13:48 PM
 #113

Najlepiej nie kopac ciagle tego samego tylko nazbierac roznych walut.
AlienateAlien
Member
**
Offline Offline

Activity: 165
Merit: 10


View Profile
February 27, 2018, 12:43:00 AM
 #114

Kopiąc kompem stacjonarnym jakoś jeszcze widzę po rozmowach że się da coś ukopać. A jak z laptopem? Nie zagotuje mi się sprzęt? Opłaca się? Zysk 200zł to jak dla mnie szkoda łapka.

                 SpectivVR                                                Crowdsale: 12/08 - 12/29
VR Streaming Platform & Attention Markets                  [ Website ]
BitcoinTalk  |  Slack  |  Twitter  |  LinkedIn  |  Medium  |  Facebook  |  Instagram
Jarokdw
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
February 27, 2018, 04:40:36 AM
 #115

Kopiąc kompem stacjonarnym jakoś jeszcze widzę po rozmowach że się da coś ukopać. A jak z laptopem? Nie zagotuje mi się sprzęt? Opłaca się? Zysk 200zł to jak dla mnie szkoda łapka.
No laptopem to nie ma sensu napewno.
tumis
Member
**
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 69


View Profile
March 25, 2018, 08:56:43 PM
 #116

A jak by chcieć na CPU coś porzeźbić nawet w ramach testów jakie teraz klienty są? kiedyś był cgminer bodajże.. a teraz?

cgminer to gpuminer dla amd, jesli chcesz sprobowac szczescia vrm to jedyna sensowna opcja dla cpu https://bitcointalk.org/index.php?topic=1540023.0

Pamietaj ze coiny cpu sa w wiekszosci opanowane przez botnety, niewiele jednym nawet mocnym kompem ukopiesz

 Cool

Rozjaśnisz co to właściwie są te botnety?
damian7129
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 12
Merit: 0


View Profile
July 18, 2018, 07:07:54 AM
 #117

 A ja podepnę się żeby nie zakładać nowego tematu. Czy kopanie 50Mh/s SCRYPTem przy poborze 1000W ma jeszcze sens? Czy można trafić na coin'a który kiedyś wyskoczy ? Bo obecnie wg WhatToMine żadna waluta nie jest opłacalna do kopania tym sprzętem.
rybaplmcteam
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 127
Merit: 0


View Profile
July 19, 2018, 02:54:40 PM
 #118

Macie jakies pomysły co kopac ?
Wiem ze sa strony typu whattomine ale tam sa sane top altcoiny a mi bardziej chodzi o wyszukiwarke nowości żeby wchodzić w kopanie odpierwszego bloku gdzie jest mala trudność i może to w przyszłości przynieść ciekawe rezultaty
jbfkasfaiew
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 33
Merit: 0


View Profile
July 23, 2018, 07:56:17 AM
 #119

Uważam też, że zysk jest równy stracie energii elektrycznej, z tym, że mniej, niestety, niż prąd jest wolny.  Smiley
rybaplmcteam
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 127
Merit: 0


View Profile
July 25, 2018, 05:23:54 PM
 #120

No to macie jakies konkretne propozycje?
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!