Bitcoin Forum
June 24, 2024, 02:31:46 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bittrex'de Bildirimsiz Hesap Kapatma Vakaları  (Read 1904 times)
Smyrna (OP)
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
October 17, 2017, 07:44:49 AM

Bittrex son zamanlarda haber vermeden kullanıcı hesaplarını kapatıyormuş. Bununla ilgili forumda açılan  konular da var.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2267728.0

Cointelegraph'da bununla ilgili çıkan haber: https://cointelegraph.com/news/bitcoin-altcoin-exchange-bittrex-eyed-with-suspicion-due-to-thousands-of-mysterious-account-closings

Bittrex herhangi bir açıklama yapmadığı gibi support ticket lara cevap vermiyor ve Slack'de bu tip şikayet sahiplerini banlıyormuş.

Huh

▃▃▌▌ETHEREUM X▐▐▃▃▃ - SOLUTION FOR GLOBAL PAYMENTS
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
October 17, 2017, 08:35:59 AM

Ben de bunları okudum ve biraz bakiye vardı bittrex'te. Hepsini ledger'a attım. Ne olur ne olmaz sağlam kazığa bağlamak lazım.
Hesabım ilk adım onaylıydı ve hepsini çekebildim bakiyenin. Sorun çıkarmadılar.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
October 17, 2017, 08:44:43 AM

Bittrex son zamanlarda haber vermeden kullanıcı hesaplarını kapatıyormuş. Bununla ilgili forumda açılan  konular da var.

Cointelegraph'da bununla ilgili çıkan haber: https://cointelegraph.com/news/bitcoin-altcoin-exchange-bittrex-eyed-with-suspicion-due-to-thousands-of-mysterious-account-closings

Bittrex herhangi bir açıklama yapmadığı gibi support ticket lara cevap vermiyor ve Slack'de bu tip şikayet sahiplerini banlıyormuş.

Huh

Yukarıdaki linklerin içeriklerine bakılırsa, Amerika nın Vize yasağı koyduğu ülkelere uygulanan bir işlemmiş gibi görünüyor!

Another user comments:

“My Bittrex account is disabled for more than 3 days without any warning or announcement. Their support do not answer anything.”

Another wrote:

“Although we submitted tickets about this issue to their support team, they with all obscenity and indecency, instead of responding to their users’ tickets, they just ignore us.”

Still another user suggested the bans may be tied to users’ nationalities. He wrote:

In Iran, more than 3,000 accounts have been deactivated without reason.”

Another Bittrex customer emailed us, saying:

“I talked to many users in Telegram groups and the most affected countries are Syria, India, Iran, Russia, Pakistan and Turkey.
kaysersozee
Full Member

Activity: 367
Merit: 100

View Profile WWW
October 17, 2017, 09:13:44 AM

Bir ara millet polo'dan bitrex'e geçti en iyisi bitrex diye reklam yapıp durdular. Anlaşılan bu sitelerin ömrü doyana kadar. Paraya doyunca sıkılıyolar artık hizmet etmekten

Cryptotic
Full Member

Activity: 398
Merit: 101

View Profile
October 17, 2017, 09:26:13 AM

Bittrex abd firması olduğu için oranın kanunlarına uymak zorunda. Bütün abd firmaları gibi vize yasağı ve ambargo olan ülkelerle ilişiği kesiyolar.
Bitfinex kaçtı kurtuldu amerikadan, 9 kasımdan sonra abd vatandaşlarına hizmet vermicek.
Polonun durumu muallakta.
Olayın özeti: Parasını seven bittrexden kaçsın.
Mc1963
Member
**

Activity: 68

View Profile
October 17, 2017, 11:07:58 AM

ver mehteri Cool
Haymac
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
October 17, 2017, 11:34:04 AM

"Hesabım cuma donduruldu belgelerimi gönderdim tekrar açıldı"
diye bildirim atılmış bir telegram grubunda,

Yinede tedbirli olmakta fayda var.
Reox
Full Member

Activity: 162
Merit: 103

View Profile
October 17, 2017, 11:45:42 AM

onaysız hesap kullanmazsanız hiç bi sıkıntı olmaz zaten belgeleri gönderdikten sonra 5 dakika geçmiyor hesabı onaylamaları
inanc
Member
**

Activity: 113

View Profile
October 17, 2017, 12:42:01 PM

bizden hesabı kapanan varmı hangı borsayı önerırsınız oraya gecıyım bende

the_doctor
Full Member

Activity: 406
Merit: 189

View Profile
October 17, 2017, 01:02:21 PM

bunundamı tadı kaçtı, ne yapacağız bilmiyorum doğru dürüst  borsa yok, dex lerin durumu  içler acısı, kripto camiası şu borsa işini çözemedi
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
October 17, 2017, 01:13:16 PM

verified olmayan hesapların kapanması durumu olarak görünüyor, ülke bazlı olarak düşünmemek lazım, bi zahmet bu borsalarda işlem yapan insanda en azından bi basic verification ı tamamlasın.
yslyv
Hero Member

Activity: 1008
Merit: 533

View Profile
October 17, 2017, 01:48:02 PM

Enteresan. Ben uzun suredir kullaniyorum hic bir sikinti yasamadim. Hesabim da aktif durumda. Belki baska bir sebeple dondurmuslardir? Ip farkliliklarindan kaynakli gecici dondurmalar yasanabiliyor cunku.

turn the page
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
October 17, 2017, 02:01:17 PM
Last edit: October 17, 2017, 03:36:42 PM by btclife01

İlk mesajdaki linklere bakıldığında "Onaylı Hesap" sahiplerinin de hesabım banlandı şekilnde şikayetleri var;

https://cointelegraph.com/news/bitcoin-altcoin-exchange-bittrex-eyed-with-suspicion-due-to-thousands-of-mysterious-account-closings

https://bitcointalk.org/index.php?topic=463202.1000

Twitter hesaplarına da bu konu hakkında birçok şikayet yazılmış. Anlaşılan o ki özellikle son 1 haftada çok fazla banlama olmuş ve henüz bununla ilgli bir açıklama yapmamışlar.

https://twitter.com/bittrexexchange

https://twitter.com/richiela

>>>>>>>>>><

Localde de şöyle bir başlık açılmış;

Bittrex hesabı dondurdu.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2279805.0
omghodl
Newbie
*

Activity: 33
Merit: 0

View Profile
October 17, 2017, 08:39:54 PM

bati hirsizligi, istedikleri gibi hesaplari dondururlar, el koyarlar, zaten gariban ulkelerdeki vatandasi devleti de sallamaz, soguk su icersin uzerine.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
October 17, 2017, 10:10:54 PM

Artık bittrex ten hesap onayı olmadan para çıkışı yok diyor.

Unverified accounts cannot withdraw from Bittrex. Please see this link for more information.

Biraz değişikliğe gitmişler. Tabii kapanan hesaplar ayrı hesap.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
October 17, 2017, 11:48:40 PM
Last edit: November 12, 2017, 08:42:04 PM by Nomad88

KYC(Know your customer) konusunda ciddi bir baski olusturulmaya baslaniyor kriptopara borsalari uzerinde. Bunun siradan bir devletlerarasi politik konu olmasindan ziyade, para aklama, teror destegi ve illegal urun ticaretleri ile ilgili oldugunu tahmin ediyorum. Tabi bu buz daginin gorunen yuzu. Bitcoin ile savasmak icin uydurulmus mukemmel bir kilif. Uyusturucunun yetistirilmesini engelliyemiyorsunuz, bunun kimyasal islemleri yapilirken yakalayamiyorsunuz, bitcoin ile satin alinmasi icin nakit para transferi yapilmasi gerekiyor ki bunu da engelliyemiyorsunuz, fakat utanmadan gelip Bitcoin uyusturucu, silah ve terore destek yoludur deyip Bitcoini yasaklamaya basliyorsunuz ve savas aciyorsunuz !!!!!! Buna soyleyecek lafim yok!

Yeni olanlara icin sunu ekleyeyim, dunyanin bu civisi cikmis ekonomik sistemi insanlari yasayamaz hale getirmeye basladi. Her para bittiginde fakire vurulan vergilerden insanlar bir hayvan gibi yasamaya basladi. Kredi karti borclari yuzunden insanlar intihar eder duruma geldi. Bitcoin bu sisteme bir alternatif getirip "ben artik oynamiyorum" deme sansi tanidi dunyadaki milyonlarca insana. Yellen korkuyor, James Dimon korkuyor, Cin korkuyor, Amerika korkuyor.... Korkun! Hikaye daha yeni basliyor.

Bu yazi tarihe bir not olarak dusulmustur!

dragoz11
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 252

View Profile
October 18, 2017, 01:55:10 AM

Güzel özetlemişsiniz nomad hocam. Bitcoin borsaları üzerinden kullanıcılara yönelik baskıları artıracaklar gibi duruyor çeşitli kılıflar uydurarak.
halil kalkan
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
October 19, 2017, 12:17:42 PM

"Hesabım cuma donduruldu belgelerimi gönderdim tekrar açıldı"
diye bildirim atılmış bir telegram grubunda,

Yinede tedbirli olmakta fayda var.

Ben belgelerimi gönderim, hesabım açılmadı maalesef, bekliyoruz halâ.  Kaç günde açılıyor muş, benzer sorunu yaşayan arkadaşlarım açıldı mı acaba. Buraya yazarlarsa hiç değilse tedirginliğim bir nebze azalır. teşekkürler
repla64
Member
**

Activity: 194
Merit: 12

Trust me. I'm a holder.

View Profile
October 20, 2017, 07:07:51 AM

Hesabım bir hafta önce donduruldu. Ticket açtım onu gönder bunu gönder dediler hepsini gönderdim. Hala düzelmedi uzak durun şaç baş yoldurtur bunlar.

Brickblock.ioTHE FUTURE OF ASSET TRADING ON THE BLOCKCHAINBrickblock.io
REAL ESTATE EXCHANGE TRADED FUNDS COIN FUNDS
TelegramFacebook ❰ Contribution Campaign starts May 9 ❱ TwitterBlog
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
October 20, 2017, 10:38:28 PM

Peki bu kapatılan hesaplardaki yatırımlar ne olacak? İnsanları sorgusuz sualsiz banlıyorlar mı? Böyle saçma iş mi olur arkadaşım?
Ya ben 3-5 gün 1 hafta mail adresime girmezsem bana bir uyarı maili geldiyse ve ben onu görmezsem benim içerideki param, yatırımım ne olacak? İnsanlar sırf poloniex'den korktukları için Bittrex'e geçti. Şimdi ise Bittrex kabusu başladı ulan adam akıllı bir borsa bulamayacak mıyız rahat rahat kullanabilmek için?
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: