Bitcoin Forum
April 25, 2024, 07:07:51 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: [ANN][ICO] Karma - Dünyanın İlk Merkezsiz Akıllı Topluluk Ağı  (Read 607 times)
talatk (OP)
Hero Member

Activity: 700
Merit: 550

View Profile
October 18, 2017, 02:00:02 PM
Last edit: December 29, 2017, 03:49:01 AM by talatk

1714072071
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714072071
Reply with quote  #2

1714072071
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
talatk (OP)
Hero Member

View Profile
October 18, 2017, 02:00:53 PM
Last edit: October 18, 2017, 03:40:12 PM by talatk

Karma Bitcointalk destekçilerini ödüllendirmek için Resmi Bounty Programı'nı başlatıyor.

Program ICO bitimine kadar sürecektir, ICO 21 Ekim ile 31 Ekim arasında olacaktır.

Satılan token miktarının toplam %1'i Bounty Kampanyaları için ayrılmıştır. Eğer Hard-cap'e ulaşılamazsa, Bounty Havuzu ulaşılan rakama oranla dağıtılacaktır.

Toplam Bounty Havuzu bu şekilde dağıtılacaktır:
10% Twitter Kampanyası
10% Facebook Kampanyası
10% Çeviri Kampanyası
15 % Yayınlama Kampanyası
5% Özel Destek
5% Reddit Kampanyası
15% İmza Kampanyası
10% Topluluk Yönetimi
5% Telegram Kampanyası
2.5% Gleam Yarışması
2.5% Medium Yarışması
10% Diğer Bountie'ler

Karma Ekibi Medium yarışmasını sunuyor.

Nasıl Başvurulur:

1. Karma'yı Medium'dan takip edin
2. Formu doldurun: Buradan kayıt olun

Ödeme
Toplam Bounty'nin %2.5'u Medium Yarışmasına ayrıldı

Takip - 5 Stakes
Alkış - 1 Stake
Yorumlar (100 kelimeden fazla) - 5 stakes

Spreadsheet'i kontrol edin: buradan

Karma hakkına tweetler atarak ve resmi duyuruları retweet'leyerek token kazanın.

Ödeme:

Toplam Bounty'nin %10'u Twitter'a ayrıldı

Rütbe 4 : 250+ takipçi: 1 stake/hafta
Rütbe 3 : 750+ takipçi: 2 stakes/hafta
Rütbe 2 : 1500+ takipçi: 5 stakes/hafta
Rütbe 1: 5000+ takipçi: 10 stakes/hafta
Rütbe 0: 10.000+ Takipçi: 15 stakes/hafta
Extra Rütbe: 25.000 Takipçi: 25 stakes/hafta

Nasıl başvurulur:

1. Öncelikle bizi buradan takip edin: Twitter
2. Haftada en az 5 retweet/tweet paylaşın, özellikle önemli duyurular olsun.
3. Bu formdan kaydolun: Buradan

Kurallar:

1. Bitcointalk'ta Jr. Member veya üzeri rütbede bir kullanıcı olmalı.
2. Twitter audit %85 veya üzerinde olmalı.
3. Haftada Karma hakkında en az 5 tweet veya retweet paylaşmalı.
4. Her şeyi 1 günde paylaşmayın, tweet'lerin yapıcı olması gerekiyor spam yapmayın.
5. Adres değişikliği olmayacaktır, doğru girdiğinizden emin olun.

Karma Facebook sayfasını beğenerek ve Karma'nın Resmi duyurularını paylaşarak token kazanın.

Ödeme:

Toplam Bounty'nin %10'u Facebook'a ayrıldı

Rütbe 3: 500+ arkadaş: 5 stakes / hafta
Rütbe 2: 2000+ arkadaş: 10 stakes / hafta
Rütbe 1: 5000+ arkadaş: 25 stakes / hafta

Karma'nın Facebook kapak fotoğrafını giymek - 15 stakes / hafta

Nasıl başvurulur:

1. Öncelikle Facebook Sayfamızı beğenin: Facebook
2. karma TGE hakkında aşağıdaki iki link ile bir paylaşım yapın: Website ve bir Bitcointalk Başlığı
3. Formu doldurun: Kayıt olun

Kurallar:

1. En az 500 arkadaşınız olmalı.
2. Facebook hesabınız sahte, offline veya bir bot hesabı olmamalı. Sadece orjinal Facebook hesapları kabul edilecektir..
3. Aktif ve devamlı bir facebook kullanıcısı olmalı ve Karma'nın resmi paylaşımlarını ve güncellemelerini beğenip paylaşmalısınız.
4. Hesapın herkese açık olması ve paylaşımların da herkese açık olması gerekmektedir.
5. Çoklu hesaplar kabul edilmez. Çoklu hesap kullanıldığı tespit edilen kişiler diskalifiye edilir ve elecek projeler için kara listeye alınır.
6. Koşullar ve şartlar gerek görüldüğü halde değiştirilebilir.

Ödeme:

Toplam Bounty'nin %5'i Reddit'e ayrıldı

Ödeme stake tabanlı olacaktır:

Karma hakkında veya Karma'yı tanıtan paylaşımlar

10 upvotes: 5 stakes
20 upvotes: 10 stakes
50 upvotes: 20 stakes
100 upvotes: 50 stakes
300 upvotes: 100 stakes

Yorumlar, paylaşımlara 1:5 oranla hesaplanır, misal 20 upvote'lu bir yorum size 2 stake getirir.

Nasıl başvurulur:

1: Hesabınızın en az 20 günlük olması ve karma hakkında 10 yorum veya paylaşım yapılmış olması gerekir.
2: Formu detaylarınızla doldurun: Buradan

Kurallar:

1. Bir paylaşımın sayılabilmesi için bu subreditlerde veya kriptopara hakkındaki subreditlerde paylaşımlası gerekir: r/bitcoin, r/ethereum, r/ethtrader, r/icocrypto, r/cryptocurrency
2. Karma hakkında negatif paylaşımlar ve yorumlar kabul edilmeyecektir. Herhangi bir spam durumunda da ödül verilmeyecektir.
3. Bonus stake'ler yorumlar veya paylaşımlar en az 5 upvote alınca verilir.
4. Paylaşımlar Karma Websitesi veya Karma'nın Resmi Duyuru Başlığına yönlendiren bir link bulundurmalıdır.

Karma Telegram grubuna katılarak hem en son duyuruları ve gelişimi tkip edin hem de token kazanın.

Ödeme:

Toplam Bounty Havuzunun %5'i Telegram Bounty'sine ayrılmıştır

Telegram kullanıcısı: 1 Stake

Nasıl başvurulur:

1. Telegrama katıl: buradan
2. Sonra buradaki formdan detaylarınızı ekleyin: buradan

Kurallar:

1. Gerçek bir hesapla kaydolmanız gerekir ve telegram kullanıcı ve bitcointalk kullanıcısı başına sadece 1 ödül verili.
2. Haftada en az 1 kere aktif olun.
3. Yukarıdaki formu telegram kullanıcı adınızla ve bitcointalk kullanıcı adınızla doldurun, üyelikler manuel olarak onaylanacaktır.

ICO veya Katılımcı Talimatlarını içeren Karma hakkında kaliteli bir Makale, İnceleme veya Video yaparak token kazanın.

Ödeme:

Toplam Bounty'nin %15'i yayıncı bounty katılımcılarına ayrıldı

Videoları ve Makaleleri 3 kategoriye ayırarak aşağıdaki şekilde ödüllendireceğiz:

Yüksek Kalite: 250 stakes
İyi Kalite: 100 stakes
Normal Kalite: 50 stakes
Düşük Kalite: 0 Stakes

Kalite incelenirken görüntülenme sayısı da göz önünde bulundurulur.

Nasıl başvurulur:

1. Makalenizi, İncelemenizi yazın veya Video'nuzu oluşturun
2. Formu doldurun: buradan

Kurallar:

1. Düşük kaliteli makaleler veya videolar kabul edilmeyecektir.
2. Makaleler ve Videolar orjinal olmalıdır. Bir başkasının işini kopyalamak kabul edilmez ve diskalifiye ile sonuçlanır. Resmi Resimleri, Sanat çalışmalarını ve sitede paylaşılan diğer İçerikleri kullanabilirsiniz.
3.Video açıklamasında resmi website'nin, whitepaper'ın ve kendi bitcointalk hesabınızın linkini paylaşmanız gerekmektedir.
4. Videolar 1:30 dakikadan fazla olmalı, daha kısa olması halinde kabul edilmez.
5. Makale 2 resmi linki içermelidir: Resmi Website: Website ve Whitepaper linki: Whitepaper ve bir de kendi bitcointalk profil linkinizi makalenizin altında veya yorumlarda paylaşmalısınız.
6. Makale 500 karakteri aşmalıdır, aşmadığı taktirde kabul edilmez.
7. Medium, Steemit, Newbium, ve diğer genel/ücretsiz blog platformları da kabul edilir yalnız bir kullanıcı için bir tane olacak şekilde.
8. Eğer makale bir websitede, podcast'te veya kaliteli içerikleri olan bir blogta paylaşılırsa 3 içerikte kabul edilir. (Örneğin Aktif Kullanıcısı olan Kişisel Bloglar, Cointelegraph, Popüler Youtube Kanalları vb.)

Ödeme:

Toplam Bounty'nin %10'u Diğer Bounti'lere ayrılmıştır

Karma'nın yürüttüğü diğer bountie'ler içinde olmayan her türlü teklifi sunabilirsiniz.

Nasıl başvurulur:

1. Teklifi sunmak için lütfen bu formu doldurun: Buradan

Bitcointalk'ta Karma'nın ismini yaymak için İmza Kampanyamıza katılın. Katılımınız size KIT tokenleri ile geri dönecektir.

Ödeme:

Toplam Bounty'nin %15'i İmza Bounty Kampanyasına ayrıldı

Ödemeler haftalık stake'e dayalı olarak yapılacaktır:

Newbie: 3 Stakes / Hafta
Jr Member: 7 stakes / Hafta
Member: 15 stakes / Hafta
Full Member: 30 stakes / Hafta
Sr Member: 50 stakes / Hafta
Hero ve Legendary: 80 stakes / Hafta

Kişisel Yazıyı ve Avatarı giydiğinizi taktirde haftalık ekstra 5 stake kazanırsınız.

Nasıl başvurulur:

1. Forum profilinize imzayı ekleyin
2. Gerekli bilgiler ve rütbeniz ile formu doldurun buradan
3. Haftada 10 yapıcı post atın ve katılımınız süresince her hafta Duyuru Başlığından kontrol edin: Buradan
4. Kampanya süresince imzayı giyin

Kurallar:

1. ICO bitimine kadar imzayı giymeniz gerekmektedir, bitmeden çıkarmanız halinde diskalifiye olabilirsiniz.
2. Bu periyot süresince geçerli sayılabilmeniz için Haftada en az 10 post atmanız gerekmektedir.
3. 10 post / Hafta'lık hedefinizde sadece kullanışlı ve yapıcı postlar sayılacaktır. Konu-dışı postlar veya sadece post sayısını yükseltmek için atılan postlar diskalifiye olmanıza sebep olur.
4. Postların yapıcı olarak sayılabilmesi için en az 75 karakter uzunluğunda olması gerekmektedir.
5. Ödeme, ICO sonrası 60 güne kadar yapılacaktır.
6. İmzalarınızı son post sayılarınız hesaplanmadan kaldırdığınız halde postlarınız sayılmaz, lütfen sayım için en az 1 hafta süre verin.
7. Newbie veya daha yüksek rütbeli herkes katılabilir.

Kişisel Yazı: Merkezsiz Akıllı Topluluk Ağı

İmzalar

24 saat içinde eklenecektir.
mstfprcn
Hero Member

Merit: 553

View Profile
October 18, 2017, 02:05:56 PM

ilginç olabilir, takip edelim bakalım, ekip boş beleşe benzemiyor, projede eh işte diyelim, bu gibi projeler değişik işler yapabiliyor.
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
October 18, 2017, 02:43:41 PM

Ekipte advisorlerde boş beleşe benzemiyor dediğiniz gibi @mstfprcn. konuyu görünce sosyal medyasına katıldım zaten baya bi takipçileri ve paylaşımları varmış.kalabalık topluluk oldumu 1-0 öndedir o proje benim için iş yapacak gibi duruyor. tam olarak amaçlarını anlayamadım ama kısaca özet geçebilirseniz çok süper olur.
bu arada twitterda baya renkli paylaşımları var  Smiley
talatk (OP)
Hero Member

View Profile
October 18, 2017, 08:49:35 PM

ilginç olabilir, takip edelim bakalım, ekip boş beleşe benzemiyor, projede eh işte diyelim, bu gibi projeler değişik işler yapabiliyor.

Ekibin presalede 48 saat içinde 4.1 milyon toplamasıyla zaten ico'da az çok ne yapacağı anlaşılıyor.
talatk (OP)
Hero Member

View Profile
October 18, 2017, 08:52:18 PM

Ekipte advisorlerde boş beleşe benzemiyor dediğiniz gibi @mstfprcn. konuyu görünce sosyal medyasına katıldım zaten baya bi takipçileri ve paylaşımları varmış.kalabalık topluluk oldumu 1-0 öndedir o proje benim için iş yapacak gibi duruyor. tam olarak amaçlarını anlayamadım ama kısaca özet geçebilirseniz çok süper olur.
bu arada twitterda baya renkli paylaşımları var  Smiley

Valla hocam ben de pek çözemedim ne işler karıştırdıklarını ne yalan söyleyeyim Smiley Ama yakında çevire çevire çözeceğim o zaman size de anlatırım.
bitcoinsay
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

Presale starts on 28th of April!

View Profile
October 19, 2017, 05:59:12 AM

Zenginler için bir eğlence/party platformu gibi birşeye benziyor.

▄▄███████▄▄
▄▄██▄▄ ▀▀   ▀▀ ▄▄██▄▄
▄████████▄     ▄████████▄
███████▀▀  ▄   ▄  ▀▀███████
██████▀  ▄█████████▄  ▀██████
██████  ▄█████████████▄  ██████
█████  █████████████████  █████
██████  █████████████████  ██████
█████  ███████████████████  █████
█████  ███████████████████  █████
████  ███████████████████  ████
▀▀█▀   ▀███████████████▀   ▀█▀▀
▄      ▀█████████████▀      ▄
█▄   ▄    ▀▀▀▀▀▀▀    ▄   ▄█
▀  ████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄████  ▀
▀█████████████████▀
▀▀▀███████▀▀▀
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
               ▄▄▄
         ▄▄▄██████
   ▄▄▄███████▀████
▀█████████▀ ▄████
   ▀████▀ ▄██████
      ▀ ▄███████
        ██▀█████
        █   ▀██

▄▄▄▄
      ▄█████
      ███
    ▄▄███▄▄
    ███████
      ███
      ███
      ███
           ▄▄▄
 █▄       █████▄▀
 ███▄▄ ▄▄██████▀
  ▀█████████████
   █████████████
    ▀██████████
    ▄████████
▄▄████████▀▀

██▄     ▄██▄
 ████▄  ▄█████
 ███████████ █
 ██████████ ██
 █████████ ███
 ████▀███ ████
 ████  ▀ █████
 ▀███     ▀▀██
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
TexasofblackseA
Sr. Member

Activity: 359
Merit: 250

View Profile
October 19, 2017, 10:20:52 AM

Evet büyük organizasyonlar falan yapıyorlar anladığım kadarıyla, ama teknolojik olarak bir yenilik yok projelerinde. Sanırım amaçları, blockchaini kullanarak sadece şirketin halka arzını sağlamak, benim anladığım bu.

Saygılar.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
October 19, 2017, 10:39:08 AM

Evet büyük organizasyonlar falan yapıyorlar anladığım kadarıyla, ama teknolojik olarak bir yenilik yok projelerinde. Sanırım amaçları, blockchaini kullanarak sadece şirketin halka arzını sağlamak, benim anladığım bu.

Saygılar.

Evet tespitiniz doğru. Bu amcalar şirketi finanse etmek için halka arz yapıyorlar. Tahminim proje tutarsa da kendi coinlerini toplayıp piyasadan çekilirler.
En doğru halka arz mantığı da bu zaten. Akıllı adamlar.
dakota neat
Hero Member

Activity: 658
Merit: 500

View Profile
October 19, 2017, 10:41:32 AM

yapılan organizasyonların ödeme kısımlarını blockchaine entegre edip kişi gizliliği sağlayacak olabilir gibi üyelerin aidatlarını bu sistemde saklayıp anonimlik sağlanması gibi yani Cheesy tabii uydurma benimki yoksa topluluk platformunun bu blockchain girmesinin başka bir açıklaması şirketi büyütmek için piyasadan para çekmek olur.  Wink
AirFlame
Hero Member

Activity: 784

View Profile
October 19, 2017, 01:37:47 PM

Pre-Sale gayet güzel geçmiş hiç fena değil. Ekip güzel işler yapar mı bilemem ama göründükleri kadarıyla aralarında boş beleş adam yok gibi. Tam olarak ne yapmak istediklerini anlayamasam da büyük organizasyonlar diyince akla sadece para geldiği için projenin kendisinin de tutma potansiyeli ve getirisi olur bence. Belki de Pre-Saledeki rakamlar yanıltıcı da olabilir, görücez bakalım.
trollercoaster
Legendary
*

Activity: 1050
Merit: 1001

View Profile
October 19, 2017, 02:07:03 PM

ben bounty de twitter kampanyasına katılmayı düşünüyordum fakat ''özellikle önemli duyurular olsun'' bu kısmı pek anlayamadım. ne yani bir de adamların profillerine girip hangisi önemli hangisi önemsiz onu mu ayırt edeceğiz? bir de bountyleri niye bu kadar bölmüşler? yok efendim telegram yok efendim reddittir. iyice bokunu çıkartmaya başladılar.
dakota neat
Hero Member

View Profile
October 20, 2017, 06:43:30 AM

biraz sitesine baktım organizasyonları çok hereketli göstermişler nerdeyse orgy partileri gibi Cheesy hatta biraz daha uca gidilebilir party public sex Cheesy olayı ha blok zinciri böyle organizasyonlar için geçerleri tam anonimlik ozman bu proje iş görürü Smiley
Solarminer
Hero Member

Activity: 826
Merit: 502

View Profile
October 20, 2017, 08:10:33 AM

Son zamanların en ilgi çekici projesi olmuş aslında . Ekip oldukça şahane duruyor . Pre - Sale de iyi yatırım toplamışlar . İmza kampanyalarına gelecek olursak artık dağınık bir sistem de her mecraya bulaştırıyorlar . Oldukça zor . Hesaplamaları olsun dağıtımları olsun . Ama proje bulunmaz nimet gibi duruyor . Bakalım takipteyim.
Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
October 20, 2017, 12:02:40 PM

proje gerçekten dikkat çekici elemanlar gece hayatı için private club gibi bişey mi yapacak vip üylerin falan olduğu.tam olarak amacını çözemedim.sosyal medya paylaşımları bomba adamı coşturur.bide bu colorlessk sayımda falan beceriksiz ama adam konu açmayı biliyor ya.hem ann hem bounty konularını gayet düzenli ve göze hoş gelecek şekilde paylaşıyor.diğerleri bu kadar özenmiyorlar.
önsatışta başarı yakalamış zaten icoda da bişeyler toplayacaktır diye düşünüyorum ama piyasaya girince hali ne olur işte onu bilemiyorum
dakota neat
Hero Member

View Profile
October 20, 2017, 12:20:32 PM

bu projenin en dikkat çeken özelliği zaten ekibinin kabalık olması oldukça dikkat çekiyor ve advisorleride dkkat çekiyor ve piyada adı duyulmuş kişiler
chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
October 20, 2017, 12:30:10 PM

acaba denesek mi bountylerini bakalım nasıl ilerliyorlar Smiley

kalabalık olmaları iyi gibi umarım iş yapabilirler bu zamanda bir cok ico hüsrana ugruyor inceleyip iyi araştırma yapmak lazım

bol sans
TexasofblackseA
Sr. Member

Activity: 359

View Profile
October 21, 2017, 12:57:56 PM

Pre-sale de ne kadar topladıklarını nereden görebiliyoruz arkadaşlar? Biraz daha gezindim sitede ama bununla ilgili alanı göremedim. Eğer pre-sale de iyi para toplandıysa ben bunu biraz adamların sosyal çevresine bağlarım. Düzenledikleri organizasyonlara bakılırsa ensesi kalına yakın birçok kişiyi tanıyor bu adamlar, bana öyle geldi bilemiyorum ; ) Saygılar.
talatk (OP)
Hero Member

View Profile
November 06, 2017, 02:36:07 AM

Pre-sale de ne kadar topladıklarını nereden görebiliyoruz arkadaşlar? Biraz daha gezindim sitede ama bununla ilgili alanı göremedim. Eğer pre-sale de iyi para toplandıysa ben bunu biraz adamların sosyal çevresine bağlarım. Düzenledikleri organizasyonlara bakılırsa ensesi kalına yakın birçok kişiyi tanıyor bu adamlar, bana öyle geldi bilemiyorum ; ) Saygılar.

Ne kadar toplanıldığına private fund olduğu için bakılamıyor yalnız cnbc-e'de çıkan haberlerinde iki günde 4.1 milyon toplayarak 5 milyon dolarlık hedeflerine yaklaştığı yazıyor. Pre-ico süresi uzatıldı siteden süreyi güncel olarak takip edebilirsiniz: https://tge.karmainternational.com/
neite99
Sr. Member

Activity: 560

View Profile
November 06, 2017, 04:07:20 AM

İlginç bir projeymiş bu tarzda icoya denk gelmemiştim hiç. Yalnız topladık ettik diyorlar da ethbooksda 42k eth topladık diyordu scam çıktı toplanan adresi görmeden hiç bir projeye artık inanmam.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: