Bitcoin Forum
May 13, 2024, 03:01:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bir Ülke parası daha.. Abazalar çoştu..  (Read 791 times)
prdn (OP)
Member
**

Activity: 504
Merit: 10

View Profile
October 18, 2017, 08:20:16 PM

Adamların isimlerinde bi gariplik var diyorum;

habere geçiyorum  Grin

1990’larda kanlı bağımsızlık savaşına kadar öncesinde Sovyet Gürcistan’ının bir parçası olan ve uluslararası toplum tarafından henüz devlet olarak tanınmayan Abhazya Cumhuriyeti, birkaç yıl içinde normal paradan vazgeçerek kendi kripto parasını kullanmaya başlayabilir. (ARC)

Abhazya Ekonomi Bakanı Adgur Ardzinba, Blockchain‘in yardımı ve Rusya’nın desteği ile geçen hafta Moskova’da düzenlene konferansında iddialı planlardan bahsetti.

Ağırlıklı olarak Rus ekonomisine bağlımlı olan Abhazya, yatırım ve şeffaf belediye mali operasyonları için Abhaz Cumhuriyeti Madeni Parasını (ARC) kullanmayı düşünüyor. Moskova’daki bir sunuma göre ARC’ın maliyeti yaklaşık 1 milyar dolar.

Konferans organizatörü Evgeniy Galiakhmetov, “Bu durum yerel endüstriyi tamamen değiştirebilecek ciddi bir projedir” dedi.

“Ülkenin gelişimine gerçekten katılacaksanız: Altyapı projeleri oluşturun, kripto paralar yardımıyla ürünleri ve hizmetleri kabul edin ve ödeyin. “

Ayrıca Doğu Ukrayna’daki ayrılıkcı makamlar, hem bürokrasiyi hem de uluslararası baskıyı bertaraf etmek için benzer bir şekilde Blockchain’i hükümet düzeyinde kullanmayı hedefliyorlar.

https://www.kriptoparahaber.com/abhazya-kendi-kripto_parasini-cikartiyor.html
1715612516
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715612516
Reply with quote  #2

1715612516
Report to moderator
1715612516
Hero Member
*

Ignore
1715612516
Reply with quote  #2

1715612516
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715612516
Hero Member
*

Ignore
1715612516
Reply with quote  #2

1715612516
Report to moderator
1715612516
Hero Member
*

Ignore
1715612516
Reply with quote  #2

1715612516
Report to moderator
1715612516
Hero Member
*

Ignore
1715612516
Reply with quote  #2

1715612516
Report to moderator
apple_talk
Sr. Member

Activity: 473
Merit: 250

"Proof-of-Asset Protocol"

View Profile
October 19, 2017, 02:21:22 AM

Adamların ismi şöyle bir anlık sırıtmaya vesile oluyor gerçekten. Tövbe est Cheesy. Dünya ekonomisini rahatlıkla manipüle edebilecek güçteki ülkelerin kripto paralar ile ilgili nasıl tutumlar sergileyeceğine öyle odaklıyız ki. Halbuki bir yandan bunun gibi adını sanını çoğu kimsenin bilmediği, henüz bağımsızlığı dahi diğer ülkelerce kabul edilmemiş olan devletlerde bile dijital paraya verilen önem aslında bu işin boyutunu- önemini bayağı ortaya koyuyor. Boşuna demiyorlar "geleceğin parası" diye.

|

50
|

▄
           ▄▄▄▄▄▄███████
▄▄▄▄█████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████

█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
▀▀▀▀█████  █████████████
           ▀▀▀▀▀▀███████
                       ▀
|

$1,5 M
|

▄▄▄█████████▄▄▄
      ▄█████▀▀███▀▀█████▄
    ▄███▀     ███     ▀███▄
   ████       ███       ████
  ███▀                   ▀███
 ███▀                     ▀███
▄██▀       █████████       ▀██▄
███                         ███
███        █████████        ███
███                         ███
▀██▄       █████████       ▄██▀
 ███▄                     ▄███
  ███▄                   ▄███
   ████       ███       ████
    ▀███▄     ███     ▄███▀
      ▀█████▄▄███▄▄█████▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
|

|

<>
<>
<>
<>

GITHUB
TWITTER
YOUTUBE
FACEBOOK
Spack17
Sr. Member

Activity: 1624
Merit: 271

View Profile
October 19, 2017, 03:17:07 AM

Blockchain teknolojisi gerçekten çok önemli. Herkes faydalanmaya başladı bundan bizim de ülke olarak daha hızlı adımlar atmamız lazım. Abhazyaları tebrik ediyorum (bu arada isimleri çok güzelmiş Grin) Güzel bir cesaret örneği. O kadar büyük devlet varken hemen girmişler bu işe.
mypat3op
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
October 19, 2017, 03:27:24 AM

Adamlardaki basirete geleceği görmeye bak pesss dedim doğrusu kullanılan kelimelere bak  “Ülkenin gelişimine gerçekten katılacaksanız..... ) diye başlıyor adam. Abhaz'ları  kutluyorum. Saygılar.
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
October 19, 2017, 07:09:21 AM

Abhazya Cumhuriyeti adını ilk defa duyuyorum. Kendi kripto parasını nasıl kullanacak çok merak ediyorum. Yâni maaşları nasıl ödeyecekler? Kripto parayı saklamak için herkesin Bilgisayar yada telefona sahip olması gerekiyor. Düşünsenize Türkiye kendi kripto parasını kullanacak. Böyle bir haber gerçek olabilir mi acaba? Devletler ve ülkeler kendi kripto parasını çıkarabilir mi?

dnz gns
Sr. Member

Activity: 434

View Profile
October 19, 2017, 07:17:50 AM

Abhazya Cumhuriyeti adını ilk defa duyuyorum. Kendi kripto parasını nasıl kullanacak çok merak ediyorum. Yâni maaşları nasıl ödeyecekler? Kripto parayı saklamak için herkesin Bilgisayar yada telefona sahip olması gerekiyor. Düşünsenize Türkiye kendi kripto parasını kullanacak. Böyle bir haber gerçek olabilir mi acaba? Devletler ve ülkeler kendi kripto parasını çıkarabilir mi?

abhazya çerkezlerin bir boyudur .

ayrıca yorumu yazan arkadaş başlıkta dediği gib abaza diye geçmez
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
October 19, 2017, 07:18:59 AM

Özgürlüklerini uluslararası arenada kazanamamış olabilirler ama ekonomik özgürlüklerini kazanmak isteyen küçük ülkeler için çok zekice ve rol model olabilecek bir fikir. Gerçeğe geçirebilecekler mi? Ya da sonuç nasıl olacak? Bunu zamanla göreceğiz.
TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
October 19, 2017, 01:14:25 PM

Adamlardaki vizyon harika gerçekten takdir ettim.Bu projeyi gerçekleştirirse bir tür devrim gerçekleştirmiş olacaklar.  Grin
aborjin
Sr. Member

Activity: 378

View Profile
October 19, 2017, 07:11:02 PM

Bu tarz haberleri sık sık göreceğiz bence özellikle küçük devletlerin böyle köklü bir parasal değişim yapması basit.Ama büyük devletlerin bu tarz bir şey yapması çok uzun zaman alacaktır.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
zoperdal
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
October 20, 2017, 10:55:26 AM

haber ciddi mi bilmem ama çok yakın zamanda kripto para ulusal çapta para birimi olacağı nettir.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 20, 2017, 11:15:54 AM

Neden böyle bir işe kalkışmışlar arkasında başka nedenler olabilir bence, belki de kripto paraları kullanarak ekonomik yönden güçlenmek ve hatta ülkelerini böyle bir şeye öncülük ederek reklam yapmış olarak tanıtmak benimsetmek istiyorlardır. Paralarının değeri az olabilir bundan dolayı böyle bir şey yapmaya çalışabilirler pek çok şey geliyor aklıma.
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
October 20, 2017, 08:52:01 PM

Böyle küçük ülkeler için gerçekten önemli bir fırsat blockchain teknolojisi.İyi bir şekilde uyum sağlayıp zenginleşebilirlerse uluslararası toplumlara kendilerini tanıtırlar diye düşünüyorum.
neite99
Sr. Member

Activity: 560

View Profile
October 20, 2017, 11:01:45 PM

Duymamanız normal aslında Gürcistan'a bağlı bir bölge. Rusya ve ardından 4-5 tane ülke Abhazya ve Güney Osetya'nın bağımsızlıklarını tanıdı ancak dünyada pek geçerliliği yok.
dragoz11
Sr. Member

Merit: 252

View Profile
October 20, 2017, 11:24:23 PM

Bu nasıl bir başlık yav clickbaitin anasını ağlatmışsın. Abhazyaları abaza yapmandaki amaç nedir? İngilizin sana hindi demesinden bir farkı yok bunun.
BTCHakan
Sr. Member

Merit: 260

View Profile
October 21, 2017, 12:10:48 AM

Küçücük ülkeler bile dijital devrimin kapısını çoktan araladı. Bu tarz haberleri görünce bir yandan dünyanın gittiği yolun ne kadar muazzam bir teknolojiyi arkasına aldığını farkediyor ve mutlu oluyorum bir yandan da kendi ülkeme bakarak üzülüyorum. Kutluyorum bu güzel insanları...
Büyük şeyler hep küçük görünenlerin kıvılcımlarıyla başlar, belki bir ilk belkide öncü olurlar.
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
October 21, 2017, 12:12:04 AM

Adamlar abaza değil, abhaz lar, yani abaz denebilir, hızlı söylendiğinde. abaza şu an başka anlamlara geliyor dilimizde. cinsel açlık çeken bireyler için kullanılıyor daha çok.

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
Pe55iMySTiC
Member
**

Activity: 108
Merit: 10

am I back ?

View Profile
October 21, 2017, 07:32:36 PM

Önce böyle oluyo evet kendimizi tv kültüründen pek soyutlayamadığımız için, araştırma öğrenme gibi şeyler hep maddiyat amaçlı olduğu için böyle oluyor. 1960-70li yıllarda okuyomuş büyüklerimiz, Duuur demişler yasak... Son halimiz bu. Ben 10 sene önce ülkemizden ilk kez yurtdışına çıktım birkaç sene sonra da bikaç amerikalıyla tanıştım. Hiç tanımadığın biriyle muhabbete başlama kültürü var adamlar da... Hemen önce anlatır sonra sorarlar hangi ülkeleri gördün kaç dil duydun... Önce diyo insan n'olcak bu amerikalı sonra üniversite de bi zenci gördüm hemen bizimkiler le muhabbet aynı, amerikalı zencimidir la bu Wink Sonra öğrendik Chad'lıymış arkadaş... Chad nedir la dedik aynı sizin Abhazya'yı tiye aldığınız gibi... Sonra öğreninince insan değişiyo utanıyo pişkinliği bırakıyo aslında bi b.k bilmediğini anlayınca daha dalga geçmiyo yeni duyduğu şeylerle...
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
October 21, 2017, 07:46:54 PM

Abhazya, uluslararası hukuk kurallarına göre Gürcistan topraklarında bulunan ama Rusya destekli ayrılıkçı bir topluluktur. Koskoca Rusya'da bu tip bir çalışma büyük bir atılım gerektirdiği için öncesinde Abhazya gibi küçük bir bölümde kripto para ile ekonomi kurmayı deneyebilirler. Rusya, pilot bölge olarak Abhazya'da topyekün kripto para uygulaması deneyebilir yani mantıksız gelmedi.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: