Bitcoin Forum
June 17, 2024, 03:48:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: sushi  (Read 1890 times)
hudutf3
Newbie
*

Activity: 75
Merit: 0

View Profile
November 25, 2017, 09:55:45 AM

japonlarin yurt disina cikinca en cok ozledikleri yemekmis. bi kere japonlarin bunu cig yemelerinin sebebi baligin taze olmasi. taze balik cig yenebilir herhangi bir zarari yoktur. japonyanin en taze baliklari bundan dolayi sushicilerdedir. adamlar da dogal olarak bu taze baligi ariyor. bide insanlarda baligi cig yemek gibi bir durtu mu var diye merak etmemi saglamistir. zira ben ezelden beri balikcilar baliklari keserken agzi sulanan bir insandim. yine de bir onyargi olusuyor tabi cig yenen bir yemege karsi bundan dolayi da sushiye alismak biraz zaman alabilir. alistiktan sonra da insan gercekten ariyor bu mereti.
Hisilome
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
November 25, 2017, 03:13:26 PM

ben de hıc yemedım sushı ne bılım gıdın bı balık yıyın mıs gıbı ızgara tava olsa da yesek.. sushı de neymıs
Iluvataren
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
November 25, 2017, 03:19:14 PM

hıc yemedım ama guzel bı yerde bır defa da olsa denemek ısterım
Lumbarian
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
November 25, 2017, 03:27:51 PM

taksımde cın bufe var ılk orda yemıstım arkadaslarla fıyatı tabıkı pahalı ama en ucuzu orasıymıs
paulk11087
Sr. Member

Activity: 987
Merit: 254

View Profile WWW
November 25, 2017, 06:45:24 PM

Yada suşi restorant'a gidebilirsin yorumlar över nitelikte ama suşi yosunlu balıklı bir yemek bizim damak tadımıza pek uymuyor.
Sevmiyebilirsiniz
Delinquency
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
November 25, 2017, 07:04:57 PM

Hocam ben birkeresinde 1 lokma sushi yemiştim kendimi lavaboya zor attım bu yemek pek de bize göre değil.
Sen git mis gibi bir adana göm gerçekten çok daha iyi
enes2
Member
**

Activity: 89
Merit: 11

View Profile
November 26, 2017, 01:04:52 AM

Japonlara kültür olarak muazzam bir hayranlığım olmasına rağmen yeni tatlara çok kapalı bir insan olduğum için deneyemiyorum Sad

ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
November 26, 2017, 07:57:53 AM

türkiye'de yenebilecek her türlüsünü yediğim ve kesinlikle çok pahalı bulduğumdur. buna rağmen wasabi karıştırılmış soya sosuna batırdığım sake rollun üzerine bir dilim zencefil koyup sınırsız sayıda yiyebilirim sanırım. sınırları da yapılan grupanya kampanyalarında ziyadesiyle zorladım.

o zencefili nasıl yiyebiliyorsunuz Cheesy hayatımda yediğim en kötü tatlar arasında wasabi sos ve o zencefil turşusu yer alıyor Smiley
bir kere denenebilir ama sushinin yenecek bir şey olmadığını düşünüyorum

xxupss
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
November 26, 2017, 09:40:43 AM

Sushi çok güüzeeelll
bizans
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
November 26, 2017, 10:45:21 AM

Kesinlikle tatmalısın. Çok değişik bir damak tadına ait kültürün bir parçası ama balıkla aran iyiyse kaçırma.
Fourleafclover
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
November 29, 2017, 07:10:24 AM

Gazetede bir röportajını okumuştum kola, çikolata, sigara misali tiryakilik yapıyormuş. misal istanbul'da sipariş usulü sushi yapan yere bursa'dan her hafta sipariş geliyormuş. bunun gibi nice örnekler vardı. haftada şu kadar yemezsem rahat etmemciler vs.
canlark
Jr. Member
*

Activity: 94
Merit: 1

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
November 29, 2017, 07:57:34 AM

karideslisini seviyorum ama diğer tatları pek sevemedim.

Join Helbiz Mobility System Pre-Sale
● Peer-to-Peer Wheel Rentals ●
 visit: https://www.helbizcoin.io/
mavipapagan
Member
**

Activity: 111
Merit: 10

TEND, TOKENISING LUXURY ASSETS

View Profile
November 29, 2017, 10:02:25 AM

Sushı aslında cok nezıh bır yemek cıg balık seversenız tabı bırde kendınız zevkınıze göre hazırlarsanız  yanında sevdiginiz  bır içecekle muthış bir ögun  olur afıyetle yiyin.

Bitcoin Acemisi
Full Member

Activity: 206
Merit: 100

View Profile
November 29, 2017, 11:58:28 AM

Sushicoda yiyebilirsin ama karnını doyurmak için biraz masraflı olur söyliyim Cheesy

_____________________A I T H E O N_____________________       [   JOIN THE WHITELIST   ]
The digital ecosystem simplifying your world through A.I., robotic, and human symbiosis
██ ███     WHITEPAPER     |     TELEGRAM     |     TWITTER     |     INSTAGRAM     ███ ██
afgan355
Member
**

Activity: 201

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
November 29, 2017, 10:56:54 PM

Sushi yenmez mi ya mükemmel lezzett

sahipsiztekne
Member
**

Activity: 110

View Profile
November 29, 2017, 11:40:41 PM

arkadşalar ben suşhi yemek istiyorum istanbulda yaşıyorum nerde yiye bilirim çok pahalı olmayan bi restaurant önerirseniz iy olur hata bi kız varsa yaşıyan istanbulda beraberde gidebiliriz Cheesy

Merhaba. Kardesim bir çin lokantasinda calisiyor. Atasehir taraflarinda fiyatlarida cok ucuk degil
KoinGuru17
Member
**

Activity: 294

View Profile
November 30, 2017, 04:58:14 AM

arkadşalar ben suşhi yemek istiyorum istanbulda yaşıyorum nerde yiye bilirim çok pahalı olmayan bi restaurant önerirseniz iy olur hata bi kız varsa yaşıyan istanbulda beraberde gidebiliriz Cheesy
Istanbul'u bilmem  ama Amerika'ya gel kardesim cok uygun hesaplar benden:)
BliitzCrank
Newbie
*

Activity: 71

View Profile
November 30, 2017, 06:42:54 AM

Arkadaşlaraç Çin lokantasına gitmiştik sırf sushi ve vasabi için. Fakat ikiside hiç güzel değildi. Sushi yine kabul edilebilir bi tadı var ama vasabi iğrenç bir tadı var ve cidden çok acı
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
November 30, 2017, 05:57:20 PM

Sushiyi tatmak bir defa nasip oldu be ağzıma aldığımda inanılmaz bir yağ tadı ağzımı sardı ve sanki tamamen çiğ bir yağı ağzımda gezdiriyormuşum hissi verdi tabi benim tercihim iyi pişirilmiş yiyecekler olduğu için ben hiç beğenmedim o günden sonrada bir daha yemedim.
r3muhs
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
December 01, 2017, 02:07:45 PM

Hayatında hiç sushi yememiş kişilerin rastgele sushi seçip ilk seçimlerinde yanlış sushi yemeleri sonucu "böah" diyerek bir anda sushi düşmanı kesilmelerine ve bir daha sushi yememelerine şaşmamak lazım. hayatında ilk defa et yiyecek kişiye sakatat yedirmek ne kadar yanlışsa hiç sushi yememiş birine de kafasına göre sushi seçimi yaptırmak ve deniz tarağı, ton balığı (tuna), ringa balığı veya kamalar ile yapılan sushiler yedirmek doğru olmaz. ilk defa sushi yiyecek kişilere yılan balığı (eel) ile yapılan ve teriyaki sos nedeniyle hafif tatlımsı olan dragon roll veya unagi tavsiye ederim.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  

Jump to: