Bitcoin Forum
May 06, 2024, 01:42:30 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Büyük Oyunu Gördüm !  (Read 2359 times)
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
October 19, 2017, 12:29:15 PM
Last edit: December 27, 2017, 09:48:31 AM by ferhat1242

Hep diyordum ki bitcoin nasıl gerçek dünya borsasına girecek veya adını duyuracak dikkat çekecek.Düşündüğüm şey olmaya başlamış bile.Şimdi biraz kısa keserek bi özet geçmek istiyorum ;

Kendi fikirlerime göre bitcoinin arkasında sadece satoshi yok,dünyaya yön verecek zenginlikte kişiler,şirketler hatta devlet var.Bunların kim olduğunu kestirememkle birlikte Japonya olduğunu düşünüyorum.Neyse şimdi borsada bitcoin konuşulmaya başlanmış.Sebebi Amazonun rakibi Overstock.Bitcoin kabul ettiği için bu günlere geldiğini söylüyor bence yalan.Bana göre bitcoinin arkasında ki o kişiler o hisseleri fırlatıp tüm dünyaya aha bakın Bitcoin sayesinde zengin olduk demesini istetiyor.Bu neden önemli ; Orada dünya şirketleri var,Overstock yeni rekorlar kırarsa ilgi alanları Overstock değil Bitcoin-Blockchain olacaktır.Ondan sonra onun arkasından diğer şirketlerde Bitcoin kabul edip hisse değerini fırladığını görünce Borsada Bitcoin Hypesi başlayacak orayıda kavuracaktır.Ve sonuç bitcoin devletlerin,şirketlerin,şahısların ilgisini çekmiş farkedilmeden dünya parası olmuş Smiley

İnşallah böyle olur ama ne olursa olsun şunu unutmayın kimse kısmetinden 1 lira ilerisine gidemez sağlıcakla Smiley

27.12.2017 NOT =
Bakın bu başlığı açtıktan sonra tüm tahminlerim tuttu.Mynet de şöyle bir habere rastladım dün ;

Şirketler adına bitcoin-blockchain ekledikten sonra yada yönünü onlara verdikten sonra hisse senetleri 5x-10x arası yükselmiş.Buda demek oluyor ki Overstock ile başlayan kıvılcım,yangına dönmüştür.Bu da benm ne kadar haklı çıktığımın göstergesidir.Konuyu açtığımda bitcoin fiyatına ve şuanki fiyata bakın.Dalga geçen arkadaşlara selamlar , şuan çoğu şirket diyor ki ; nasıl bitcoin-blockchain eklerizde bizde uçuşa katılırız.Mesela birtanesi çay firması , blockchain tea yapmış o bile 2x -3x değerlenmiş Grin Grin Grin Bundan sonra birşey okurken önyargı ile dalga geçerek okumayın canlarım benm  Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
1715002950
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715002950
Reply with quote  #2

1715002950
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715002950
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715002950
Reply with quote  #2

1715002950
Report to moderator
gustavroy
Full Member

Activity: 450
Merit: 122

View Profile
October 19, 2017, 03:51:46 PM

dediklerini bende bu aralar düşünmeye başladım hatta satoshinin amerika olduğunu falan düşünüyorum.Çok düşününce olmuyo binalinin dediği gibi fazla kurcalamayacaksın bu teknolojiyi nimetlerinden faydalanacaksın Cheesy
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
October 19, 2017, 04:04:56 PM

Çok yakında bu konuda bir makale ele alacağım forumda Smiley Bitcoin'in perde arkası temalı.

Kısa bir özet geçmem gerekirse, Altcoin ve Bitcoin'de "Aha lan bu düşüyo paramızı çekip kurtulalım" deyip paranızı çektiğiniz anda o coin yükseliyorsa ve "Aha lan bu coin yükseliyo hadi gireyim, ama cesaret edemem... 10000usd oldu, ahanda 12000usd oldu.. artık gireyim daha düşmez bende kar edeyim" dediğiniz anda o coine paranızı yatırdığınız anda o coin düşüyorsa, bu işin arkasındaki gücü görün.

Senelerdir herkes "abi, ben alıyorum düşüyo, ben satıyorum yükseliyor" diyor. Bunun sebebi ise bu BTC'nin arkasındaki güçlerin insan psikolojisiyle oynatmasından kaynaklıdır borsayı.

Size kısa bir fragman olsun.. Biz ya az kar eden ya da kaybeden taraf olacağız. Fakat dış güç (perde arkası) herzaman kazanan taraftır.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
October 19, 2017, 04:40:41 PM

Çok yakında bu konuda bir makale ele alacağım forumda Smiley Bitcoin'in perde arkası temalı.

Kısa bir özet geçmem gerekirse, Altcoin ve Bitcoin'de "Aha lan bu düşüyo paramızı çekip kurtulalım" deyip paranızı çektiğiniz anda o coin yükseliyorsa ve "Aha lan bu coin yükseliyo hadi gireyim, ama cesaret edemem... 10000usd oldu, ahanda 12000usd oldu.. artık gireyim daha düşmez bende kar edeyim" dediğiniz anda o coine paranızı yatırdığınız anda o coin düşüyorsa, bu işin arkasındaki gücü görün.

Senelerdir herkes "abi, ben alıyorum düşüyo, ben satıyorum yükseliyor" diyor. Bunun sebebi ise bu BTC'nin arkasındaki güçlerin insan psikolojisiyle oynatmasından kaynaklıdır borsayı.

Size kısa bir fragman olsun.. Biz ya az kar eden ya da kaybeden taraf olacağız. Fakat dış güç (perde arkası) herzaman kazanan taraftır.

Aynen katılıyorum. Bu işler her zaman böyle olmuştur..
(BIG FISH EATS SMALL FISH).
Bu arada makalenizi merakla bekliyorum.

ferhat1242 (OP)
Sr. Member

CAT.EX Exchange

View Profile
October 19, 2017, 05:32:36 PM

İnsan psikolojisine dayalı olduğu bende biliyor ve söylüyorum.Mesela geçenki forkda herkes düşecek dedi ters hareketle yükseldi.Bu seferki fork da herkes yükselecek diyor yine ters hareketle düşecektir.Fakat burda farklı bir durumda söz konusu.Bitcoin kolay kolay hiç kimsenin,kurumun veya icadın yapamayacağı şeyi iddaa ediyor.Geleceğin parası!Ve dünyanın ortak para birimi!
Bunu iddaa bile etmek sağlam da.. gerektirir.Bitcoinde bunu başarabilecek potansiyel var sadece aklıma takılan transfer ücretleri.Onlar çok düşük ve transferler çok hızlı olursa,zamanla birkaç güzel güncelleme eklenirse arkasındaki güçle bu iddaayı başarabilecek gibi görünüyor:)

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
)
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
October 19, 2017, 06:24:06 PM

Üst akılın oyununu görmemizi sağladığın için teşekkür ediyorum sana.Biz nasıl bu oyunu daha önce göremedik gözümüze resmen perde inmiş  Grin Bu arada bitcoinin arkasında sadece satoshi olmadığı fikrine ben de katılıyorum(Satoshi zaten tek bir kişi olmayabilir)
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
October 19, 2017, 06:43:34 PM

Yani bence de büyük bir ekip ve sadece insanlardan oluşmuyor, ekipte şirketler ve devletler de var. Zaten pek çok yerde okumuşsunuzdur ama bir hatırlayalım.  2008 yılında ABD finans şirketi Lehman Brothers iflası ile başlayan dünya krizi ve hemen akabinde  Bitcoinin ortaya çıkmasını  beraber  yorumlayanlar var.  Bitcoinin  ortaya çıkışı  da 2008 yılında.   Satoshi Nakamoto  ismi de ilginç sanki dikkati  ABD den başka yerlere çekmek istermiş gibi.  Satoshi tek kişi olsa ABD  onu  çoktan bulmaz mıydı,  günümüzde dünya küçük.
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

CAT.EX Exchange

View Profile
October 19, 2017, 07:02:18 PM

Yani bence de büyük bir ekip ve sadece insanlardan oluşmuyor, ekipte şirketler ve devletler de var. Zaten pek çok yerde okumuşsunuzdur ama bir hatırlayalım.  2008 yılında ABD finans şirketi Lehman Brothers iflası ile başlayan dünya krizi ve hemen akabinde  Bitcoinin ortaya çıkmasını  beraber  yorumlayanlar var.  Bitcoinin  ortaya çıkışı  da 2008 yılında.   Satoshi Nakamoto  ismi de ilginç sanki dikkati  ABD den başka yerlere çekmek istermiş gibi.  Satoshi tek kişi olsa ABD  onu  çoktan bulmaz mıydı,  günümüzde dünya küçük.
Blockchain açık vermemesiyle 100 yılın en iyi icadı olacağı kesin Smiley Sonrası bizi ilgilendirmez zaten yaşamayacağımız için.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
)
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
October 19, 2017, 07:15:42 PM

bence makale necmettin batırelin bir 10 milyar dolar satarım, yetmez üstüne bir 10 milyar daha satarım temasında olursa türkiyede daha çok ilgi çeker Smiley
aborjin
Sr. Member

Activity: 378

View Profile
October 19, 2017, 07:31:04 PM

İnsanlarımız komplo teorileri üretmeye bayılıyor.Bence büyük oyun falan yok biri bir şey yaptı ve o beklenmeyen bir şekilde bu noktaya geldi.Dünyadaki her büyük yenilik için bu tarz komplo teorisi kurabiliriz.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
October 19, 2017, 09:17:09 PM

bence makale necmettin batırelin bir 10 milyar dolar satarım, yetmez üstüne bir 10 milyar daha satarım temasında olursa türkiyede daha çok ilgi çeker Smiley
Ahahhaah Cheesy

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

CAT.EX Exchange

View Profile
October 19, 2017, 09:55:58 PM

İnsanlarımız komplo teorileri üretmeye bayılıyor.Bence büyük oyun falan yok biri bir şey yaptı ve o beklenmeyen bir şekilde bu noktaya geldi.Dünyadaki her büyük yenilik için bu tarz komplo teorisi kurabiliriz.
Belki de dediğiniz gibidir.Ama krizden hemen sonra icad edilmesi muamma.Tesadüflere inanmam Smiley

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
)
dragoz11
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 252

View Profile
October 20, 2017, 12:53:34 AM

Bu da bir ihtimal tabi komplo teorileri seviliyor ancak gerçekten çok zor kimliği belirsiz Satoshi ve yeni bir devrim. Belki de dediğiniz gibi arkasında kimse olmayabilir ancak olması da komplo teorisi sayılmaz çok.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
October 20, 2017, 01:36:52 AM

Bir komplo teorisi de benden Grin

Normal de ABD gibi bir ülke Bitcoin'e şans tanımaz.

Senin sistemden dışladığın(Ambargo) her kişi Bitcoin ile istediği ticareti yapar ve bundan kar bile elde eder.(Ör: Julien Assenge)

Kontrolünde olmayan bir para peki neden göz yumuyor ?

Belki de onlar bulduğu için.

Belki de şuan prototip ve deneysel.

İnsanların vereceği tepkiye ve adaptasyona bakıyorlar.

Sonuçta hala kağıt parçaları ile alışveriş yapılıyor ve bir yandan da bu ilkel.

Bu kadar açığı şimdilik olmayan güvenli sistemi sıradan bir kişinin yapması mümkün mü yani ?

Amerikan deyimi vardır ya hani klasik;

Garajda ki hacker mı yaptı bunu Grin

Bitcoin / Ethereum / Monero
ugr_erkn92
Sr. Member

Activity: 630

View Profile
October 20, 2017, 03:23:27 PM

Bir komplo teorisi de benden Grin

Normal de ABD gibi bir ülke Bitcoin'e şans tanımaz.

Senin sistemden dışladığın(Ambargo) her kişi Bitcoin ile istediği ticareti yapar ve bundan kar bile elde eder.(Ör: Julien Assenge)

Kontrolünde olmayan bir para peki neden göz yumuyor ?

Belki de onlar bulduğu için.

Belki de şuan prototip ve deneysel.

İnsanların vereceği tepkiye ve adaptasyona bakıyorlar.

Sonuçta hala kağıt parçaları ile alışveriş yapılıyor ve bir yandan da bu ilkel.

Bu kadar açığı şimdilik olmayan güvenli sistemi sıradan bir kişinin yapması mümkün mü yani ?

Amerikan deyimi vardır ya hani klasik;

Garajda ki hacker mı yaptı bunu Grin

Aynısıyla  katılıyorum size, güzel bir yorum olmuş,   ABD bilgisi dşında bir olay değil Bitcoin  o yüzden rahatça yatırım yapıyorum.  Amerika'nın  açıkça  bunu ben yaptım guys!  sizde deneme yapıyorum diyecek hali yok sonuçta.  Yığınlara  benimsetmek lazım önce sonra iş resmileşir.  İnsanlar düzene başkaldırdığını sansın.
kellendil
Hero Member

Activity: 630
Merit: 503

View Profile
October 20, 2017, 05:41:45 PM

Valla hocam tebrik ederim. Türk milletinin en büyük özelliği olan büyük oyunu görme özelliğini konuşturmuşsunuz Smiley ben bu konunun sizin ürettiğiniz gibi bir teoride olduğunu düşünmüyorum. Şayet uzun süredir takip eden kişilerdenseniz çok küçük bir anonim grup tarafından çıkarıldığını ve hatta temellerin bu forumda atıldığını biliyorsunuzdur.
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
October 20, 2017, 11:20:40 PM

Aha benim ülkem bu işte! Aksiyonu, komployu ve çılgın fikirleri anında üretebilen, bundan zevk alan ve beslenen hatta bu fikirleri okuyanın, dinleyenin anında katıldığı bir bilgi seli haline getirebilen güzel ülkem Smiley
Bende bu ülkenin bir ferdi olarak komplolarınıza katılıyorum Smiley
Bırakın dostlar bunları, siz ekmeğinize bakın yarın bir gün dünya bu para birimini kabul eder ve tüm devletler buna geçerse eğer işte o zaman oturur konuşuruz. Smiley
frnkik
Member
**

Activity: 63
Merit: 10

View Profile
October 21, 2017, 08:19:28 PM

Bitcoin daha doğrusu merkezsiz emita fikri bitcoin'den çok çok önceye dayanıyor, satoshi'nin tek bir kişi olduğunu sanmıyorum ama fikrinin temelleri çok eskilere dayanıyor
beckspace
Hero Member

Activity: 931
Merit: 500

View Profile
October 23, 2017, 04:46:15 PM

Bitcoin büyük  oyununda başrol kimlerde bilinmez  ama dünyanın şekillendirilmesinde pek çok gizemli olay döndüğü açıktır. 11 eylülden tutunda bilmem nelere kadar bazen birileri çıkıp belgesellerini bile yapıyor gerçeklerin, hoş ben o belgesellerin de  bu gizemli işleri yapanlar tarafından destekli olarak bakın neler yapmışız diye bir gövde gösterisi olarak hazırlatıldığına inanıyorum. Komplo teorileri milletimize özgü bir şey değil sadece,  milyarlarca insan sadece birer piyon büyük oyuncular için.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1138

View Profile
October 23, 2017, 09:22:52 PM

Bitcoin abd menşeili bana göre, usd cinsinden işlem gören bir piyasa, altına endeksliyelim diyin bakalım noluyor? kaddafi gibi indirirler adamı! gerçi altın da dolara endeksli, onun içün doların ortadan kalkması gerekiyor en başta ya da rezerv para olmaktan çıkmalı! 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana Amerika'nın kontrolünde olmayan herhangi bir ekonomik değer gösteremezsiniz. kağıt masrafı bile yok dolarda, sadece dijital olarak bile istedikleri kadar dolar basabilirler. Ama her şeyde olduğu gibi bu durumun da bir sonu olacaktır ve dünya yepyeni bir dünya olmaya mahkumdur.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: