Bitcoin Forum
June 15, 2024, 02:30:19 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 »
  Print  
Author Topic: Arabamı sattım tüm paramı Bitcoine yatırıyorum!  (Read 16313 times)
tereddut
Newbie
*

Activity: 51
Merit: 0

View Profile
July 23, 2018, 08:27:26 AM

geçen yıl bu dönemlerde eğer dediğini yapan bir kişi şuan ihya olmuş olması gerekir ki 6k usd seviyesinden btc ye gitmekde çok iyi fikirdi çevremde en azından bunu yapanlar oldu
Srkndrl83
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 8

View Profile
July 23, 2018, 12:53:43 PM

Cesur bi karar için sizi tebrik ederim hocam dikkatli bir şekilde ilerlerseniz paranızı büyütürsünüz. Btc eth dışında bir koine yönelmeseniz daha iyi olur ve mümkün olan en dip seviyeyi kollamanızı öneririm bodoslama dalmayın paranız hazır bekleyin. (alıntıda okıduğum mesajınıza göre en tepede almışsınız bunu yapmamanız lazmdı alış satış seviyeleri çok önemli umarım zararınız çıkar
abernaty
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 3

View Profile WWW
July 23, 2018, 02:22:09 PM

o işlemi yapmışsanız o yükselişte satmamışsanız bile hala çok güzel bir kara sahipsiniz. Biraz daha beklerseni aynı arabadan 3 tane daha alabilirsiniz  Grin
Bazen böyle cesur olmak gerekiyor işte.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
sanjimor
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 23, 2018, 04:11:53 PM

Dediğini zamanda alıp ocağa kadar sabredebildiyse arkadaş ihya olmuştur. Çok büyük bir risk almış ama şimdi heyecan arıyorum diyen varsa pek tavsiye etmiyorum .  Grin
bagaiskwpps212
Newbie
*

Activity: 26

View Profile
July 25, 2018, 12:00:53 PM

Bitcoin için hhieeur'u yeni davet ettim, karımı nasıl artırabilirim ve potansiyel projelere nasıl katılabilirim? Huh
baronofficiall2
Member
**

Activity: 140
Merit: 18

View Profile
July 25, 2018, 05:40:47 PM

Post sahibi nerelerde sonuç ne oldu adam kayıp mı vallahi merak ettim battımı çıktımı ne oldu gelip anlatıp geri gitsin başka bir şey istemiyorum :/
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
July 25, 2018, 05:56:33 PM

araba satılacak zaman varsa bitcoinde aşırı gerilemeler olduğu tarihler olmalı. bugün 20 bin dolara yaklaşacak olsa o tepelerden alınması bile ciddi riskler oluşturabilir. gerçi ucuzlaması da çok yeterli veri değil. bir sürü değişken var.

thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
July 25, 2018, 09:24:44 PM

Post sahibi nerelerde sonuç ne oldu adam kayıp mı vallahi merak ettim battımı çıktımı ne oldu gelip anlatıp geri gitsin başka bir şey istemiyorum :/

Smiley o gün karar verip arabasının parasını bitcoine gömmüşse ve hodl demişse parasını 2.5'e katladı. Yok trade işine girmişse işte onu o anlatacak Smiley

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
July 26, 2018, 10:13:30 AM

Yakında dalak böbrek sattım bitcoin'e yatırıyorum başlığını görürsem şaşırmayacağım. Herkes bangır bangır bağırıyor ihtiyacınız olmayan parayla yatırım yapın diye. Tüm mal varlığıyla giriyor piyasaya batınca da 35bin lira kaybettim bu piyasadan çıkıyorum başlığı açılıyor forumda.
Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
July 26, 2018, 10:27:34 AM

Btc 3bin dolarken almayip 20bin dolardan almasi zaten bu arkadasin isten ne kadar anlamadigini gosteriyor. Yazik olmus birikimine. Gecmis olsun
altancumhur
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
July 26, 2018, 12:51:59 PM

Kesinlikle  araba  parasıyla  btc  almıştır  post  sahıbı btc yı  aldıktan sonra  ya  altcoin trade  olayına  girdi ve boğa  sezonunda  ıyı katladı şu  anda  tropical  bir adada  tatil yaptığı için  foruma giremiyor, yada tam tersi  oldu bilgisayarını/akıllı  telefonunu da  sattı o yuzden  foruma  gıremıyor.
mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile
July 26, 2018, 01:52:37 PM

ekim ayında açılmış konu ve Ocak ayı gelmeden önce karlı yerden çıktıysan ne mutlu. eğer çıkmadıysan ve hala bugün itibari ile hodl ediyorsan yine zararlı olduğunu söyleyemem. 8300 dolardayız belki dip yaşandı ve ralli başlıyor. ytd
chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile WWW
July 26, 2018, 05:23:50 PM

Tüm parayı bitcoine yatırmak çok yanlış olur. Paranın en az %25 ini nakitte tutmak gerekiyor.Ayrıca yatırımı tek bir yere bağlamak her zaman hata olur..

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
July 26, 2018, 07:05:17 PM

Arabanı satıp tamamını yatırmak çok karlı bir iş olmaz gibi zira olası bir durumda zarar etme ihtimalin artıyor. En azından yarısını yatırıp kalanına tekrar bir araba alsaydın veya parayı nakit olarak bir işte kullansaydın. Tabi bu benim naçizane fikrim Smiley yine de her birey kendi parasının hesabını daha iyi yapar.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
oyuncu44
Newbie
*

Activity: 119

View Profile
July 26, 2018, 07:13:07 PM

En az %50 zarar ettiren coinler başlığında alıntı:

1- Adı: Bitcoin
2- Alış Tarih: Kasım dolayları
3- Alış Fiyatı: 18K$
4- Güncel Fiyatı: 9K$
5- Alış Nedeni: 3K$ değerinden sonra 24K$ paramla (Arabamı satmıştım hata konusu da var) bir türlü giriş yapamadım, Paribu'da 78.500 TL civarında iken tüm param ile Bitcoin aldım. Şimdi 90.000 olmasını bekliyorum.

Arkadaş arabayı sattıktan sonra almamış almamış gitmiş en yüksekten almış. İki aydır da foruma girmemiş sanırım o da umudunu kaybetmiş Sad

Off bu kötü olmuş vallahi. Bu iş ev, araba satılıp yapılacak iş değil. Kenarda köşede gözden çıkarabileceğin bir meblayla girersen ancak kafan bir nebze rahat olabilir. Neyse sağlık olsun.

İşte bizim kaybetmemizin en büyük nedeni bu! Bu arkadaş söylediği anda almış olsaydı önünde iki seçenek olacaktı;
1) 80 binlerdeyken çıkmak "kendince uygun seviye görüp çıkmasıyla eş değer bu durum"
2) Daha da yükselir umuduyla beklemek.

1. seçenek o an için kişiyi belki tatmin edecektir. Ama aldığı riskten kazançlı çıkması onu iki farklı seçeneğe yönlendirecekti;
a) 80 bin seviyesinden 70 binlere düştüğünde "ki o zamanlar bitcoin için 1 milyon dolar haberleri çok yayğındı" alım fırsatı diyip tekrar tüm bakiyeyle yatırım yapmak.
b) İstemsizce oluşan öz güven sonucu "Ulan 70 bin TL yi 500 bin TL yaptım." diyerekten tüm bakiyeye evide satıp ekleyerek yatırım yapmak.

yukarıda kaba taslak belirttiğim a ve b seçeneklerinin birçok alt varyasyonları sonucu bambaşka yeniden 2 farklı senaryosu olacaktır.

Gelelim 2. seçeneğin kişiyi yönlendireceği 2 farklı seçeneğe.
x) Büyük düşüşün ardından tekrar aynı seviyeleri görür umuduyla beklemeye devam edilmesi
y) "Nasılsa kazançlıyım bu bitcoinden birşey olmaz" denilip çıkılması.

Yukarıda belirtmiş olduğum 2 seçeneğinde birçok alt varyasyonları olacağı gibi kişinin seçmesi gereken birçok farklı 2 seçenek olacaktır.

Çerçeve genel olarak incelendiğinde kişinin almış olduğu risk belirsiz bir varyasyon havuzunda seçimler yapma mecburiyetini doğurmaktadır. Ki başlangıç noktası referans alındığında kişinin zarar etme durumunun olmaması gerektiği apaçık ortada. Kişiyi burda zarar ettiren faktörler tamamen almış olduğu büyük riskten doğan sonuçlar. Profesyonel yatırımcılar bir yatırıma yönelirken her sonucu göz önünde bulundurarak değerlendirmeler yaparlar. Ve sonucunda bir şeyleri satıp "İhtiyaç duyulan eşyalardan bahsediyorum" asla ama asla yatırım yapmazlar. Bu yüzden borsalar "büyük balıkların küçük ve acemi balıkları yediği" yer denir.

Yazının özü:
Almış olduğunuz risk ne kadar büyükse, olumsuz durumlar karşısında vermiş olduğunuz tepki de o kadar büyük olur. Ve bu tepkiler sizi paniğe, panikte mantık dışı eylemlere sevk eder.
Demem o ki; ava giderken avlanmayın ahali!
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
July 28, 2018, 07:24:11 PM

Bütün parayı riske atmasan daha iyi olur sanki hocam.Bu piyasada her giren zenginlik hayaliyle giriyor ama gel gör ki bu işler hep umduğumuzun tersine işliyor temkinli olmakta fayda var
felixesteban
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
July 29, 2018, 12:44:52 AM

Bu tür hareketler çok riskli maalesef, kredi ile araba ev satıp girmek insanı zor durumlara sokabilir, eğer uzun süre dayanabilecek gücün varsa belki olabilir. İnsanları tabii anlamak mümkün herkes kısa sürede zengin olmak istiyor ama tabii bu biraz şans meselesi. Giriş yapılacak ve çıkış yapılacak zamanları iyi ayarlamak ve doğru projeyi seçmek ve sabır göstermek de diğer önemli hususlar.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
August 11, 2018, 05:34:21 PM

Şu an bu arkadaşın ya 2 mercedesi var ya da tofaşa biniyor Smiley acaba yatırımı ne yaptı son durum ne çok merak ettim, mercedes alacak fırsatları da yakaladı tofaşa düşecek duruma da geldi.

sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
August 11, 2018, 09:44:29 PM

Şu an bu arkadaşın ya 2 mercedesi var ya da tofaşa biniyor Smiley acaba yatırımı ne yaptı son durum ne çok merak ettim, mercedes alacak fırsatları da yakaladı tofaşa düşecek duruma da geldi.

Al sana son durum Smiley Bende merak ettim ve bir postlarına bakayım dedim. Arkadaş fena zarar etmiş gibi duruyor. Araba olarak bile tutsaydı parasını kazanacaktı ama çok yanlış bir yerden girmiş. 18k $ nedir yahuu.

1- Adı: Bitcoin
2- Alış Tarih: Kasım dolayları
3- Alış Fiyatı: 18K$
4- Güncel Fiyatı: 9K$
5- Alış Nedeni: 3K$ değerinden sonra 24K$ paramla (Arabamı satmıştım hata konusu da var) bir türlü giriş yapamadım, Paribu'da 78.500 TL civarında iken tüm param ile Bitcoin aldım. Şimdi 90.000 olmasını bekliyorum.
redlineico
Newbie
*

Activity: 65

View Profile
August 11, 2018, 09:59:19 PM

mal mülk satarak kripto paraya yatırım yapılması yanlış. borçla krediyle girmekte yanlış. kenarda unutabileceğin kaybetsende üzmeyecek bir paranla girersin, batsanda çıksanda ala.. yazık olmuş..
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 »
  Print  

Jump to: