Bitcoin Forum
June 23, 2024, 09:31:54 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: 25 Ekim'den sonra fiyat ne olur. Tahminleri alalım ?  (Read 2195 times)
prdn (OP)
Member
**

Activity: 504
Merit: 10

View Profile
October 20, 2017, 09:36:13 AM

Perşembe günüyle birlikte Bitcoin fiyatı 5.700$ bandına geri döndü ve bir günde neredeyse 600 dolara yakın bir artış kaydetti.  Gün içerisinde gördüğü en yüksek işlem seviyesi 5.700$’a ulaştı. Peki Bitcoin fiyatı ne kadar olur?

Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin, son 7 günün en düşük seviyesini dün 5.100 dolar seviyelerinde gördü. Çarşamba günü gün boyunca seyreden 5.700 dolar bandından bir günde 5.100 dolar seviyelerine gerilemesi, 6.000 dolar bandına tırmanış için bir geri çekilme gibi görülüyor. Son 24 saatlik tükselişinde yaklaşık %12 artış kaydetti.

Bitcoin fiyatı ne kadar olur
Coinmarketcap Bitcoin Grafiği
Kripto paraların toplam piyasa hacmi 169 milyar dolar iken, Bitcoin 95 milyar dolar olan piyasa hacmini koruyor ve toplam hacime oranı %56.

https://www.kriptoparahaber.com/bitcoin-fiyati-5-700-bandina-geri-dondu.html
ugr_erkn92
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 250

View Profile
October 20, 2017, 02:04:19 PM

Benim tahminim Bitcoinin bizi şaşırtacağı ve yukarı doğru gideceği yönünde, 6.200 dolar seviyelerine çıkmasını  bekliyorum, olur da 25 Ekimde düşüş yaşanırsa da  bu düşüşün  en fazla 4.500 dolar olacağını tahmin ediyorum.  Piyasa psikolojisi artık bu tür olaylara alıştı ve olası bir kârı  kaçırmak istemiyor en azından ben bu olasılıklara göre yatırım yaptım. Sizlere tavsiye değildir.
ugr_erkn92
Sr. Member

Activity: 630

View Profile
October 20, 2017, 02:33:47 PM

Benim tahminim Bitcoinin bizi şaşırtacağı ve yukarı doğru gideceği yönünde, 6.200 dolar seviyelerine çıkmasını  bekliyorum, olur da 25 Ekimde düşüş yaşanırsa da  bu düşüşün  en fazla 4.500 dolar olacağını tahmin ediyorum.  Piyasa psikolojisi artık bu tür olaylara alıştı ve olası bir kârı  kaçırmak istemiyor en azından ben bu olasılıklara göre yatırım yaptım. Sizlere tavsiye değildir.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
October 20, 2017, 06:11:29 PM

25 ekimden sonra olacağı şu bence: BTC belirli seviyelerde sabitlenip altcoinler tekrar rayına geçecek. Çıkış yapanlar ve yeni girenler altcoinlere dağılacaktır. Bunun için sabırlıl olmak gerek.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
DarkbLue
Full Member

Activity: 196
Merit: 101

View Profile
October 20, 2017, 07:24:25 PM

Benim görüşüm 25 ekime kadar 6 bini geçecek, daha sonra 5600 a kadar düşüp tekrar yükselecektir. Yeni yılda aydayız  Grin ytd
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
October 20, 2017, 08:04:29 PM

Bitcoin 25 ekimden önce 6000 doları geçer diye düşünüyordum bu tahminimde yanılmadım şu an itibariyle bitcoin preev kuru ile 6080 dolar.Gerçekten son bir senede bitcoinin kaç katına çıktığını düşününce insan hayret ediyor. Cheesy
Et Hereum
Member
**

Activity: 224

View Profile
October 20, 2017, 08:20:34 PM

Bitcoine bak hey maşallah  resmen meydan okuyor  ya da bir başka açıdan bakarsakta bedava Bitcoin Gold almak isteyenler Bİtcoine koşuyor resmen. Ellerinde patlamaz  umarım.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 20, 2017, 09:34:55 PM

6000 doların üstünü görmesi artık an meselesi gibi dakika başı takip etmiyorum geçmedi galiba geçedebilir geri çekiledebilme ihtimali olabilir ne olacağını kestirmek şu sıralar çok zorlaştı yükselmesini hepimiz bekliyorduk ama bu kadar kısa sürede yükseleceğini ben bile düşünmedim çünkü hep olumlu bakıyordum herkes düşer diye tahmin yürütürken yükseleceğini yazıyordum fork dolayısıyla aldı başını gitti ama bu kadar yükselmesini ummuyordum hiç yoksa bir nefes alır soluklanır deniliyordu.
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
October 20, 2017, 09:37:25 PM

An itibariyle 6000 dolar seviyesinin altına düştü bitcoin.Benim görüşüm 25 ekimden önce 6000 doların üstüne çıkacağı forktan sonra 4500-5000 dolar seviyelerinde işlem göreceği.Bakalım şurda 4-5 gün kaldı zaten.
TURCAN
Full Member

Activity: 230
Merit: 100

View Profile
October 20, 2017, 09:55:09 PM

Benim tahminim 25 ekimden sonra btc biraz gevşer altcoinler yükselmeye geçer......
EmreX2
Newbie
*

Activity: 46
Merit: 0

View Profile
October 20, 2017, 11:08:03 PM

6000 doların üzerine çıkması çok enteresan oldu bence. Biraz düşse de alsak  Smiley
rekcahxfb_foundation
Sr. Member

Activity: 350

CrowdWiz

View Profile
October 21, 2017, 01:47:05 AM

6000 doların üzerine çıkması çok enteresan oldu bence. Biraz düşse de alsak  Smiley
25 ekim sonrası bence düşecek 4000 dolara kadar geri geleceğini düşünüyorum. çünkü bu son bitcoin gold olayı tam bir balon, bundan solayı bu kadar yükselmemeli (aslında segwitte varda, segwit fiyatlandırması zaten önceden olmuştu)

▄███▄
        ▄█████████▄
     ▄██████████▀  ██▄
  ▄████████▀█▀   ▄██████▄
█▀▀▀███████   ▄████████▀▀▀█
██▄   ▀████▄▄▄▄█████▀   ▄██
█████▄   ▀███████▀   ▄█████
████████▄   ▀█▀   ▄████████
▀██████████▄   ▄███████████
   ▀████████▌ ▐█████ ██████
██▄   ▀█ ███▌ ▐████   ▀████
█████▄    ██▌ ▐███▄▄ ▐█████
████████ ▄██▌ ▐█████ ▐█████
████████▄███▌ ▐█████ ▐█████
  ▀█████████▌ ▐█████ ▐██▀
     ▀██████▌ ▐██████▀
        ▀███▌ ▐███▀
           ▀███▀

╲╲╲╲╲╲╲╲▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
THE FIRST OF ITS KIND
SELF-GOVERNED ECOSYSTEM

╱╱╱╱╱╱╱╱▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬╱╱╱╱╱╱╱╱
JOIN THE ICO - 18th OCTOBER
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬╲╲╲╲╲╲╲╲

▄███▄
        ▄█████████▄
     ▄██████████▀  ██▄
  ▄████████▀█▀   ▄██████▄
█▀▀▀███████   ▄████████▀▀▀█
██▄   ▀████▄▄▄▄█████▀   ▄██
█████▄   ▀███████▀   ▄█████
████████▄   ▀█▀   ▄████████
▀██████████▄   ▄███████████
   ▀████████▌ ▐█████ ██████
██▄   ▀█ ███▌ ▐████   ▀████
█████▄    ██▌ ▐███▄▄ ▐█████
████████ ▄██▌ ▐█████ ▐█████
████████▄███▌ ▐█████ ▐█████
  ▀█████████▌ ▐█████ ▐██▀
     ▀██████▌ ▐██████▀
        ▀███▌ ▐███▀
           ▀███▀

rechargeppwithbtc
Member
**

Activity: 66

View Profile
October 21, 2017, 01:58:05 AM

Fiyatın düşmeyeceğini düşünüyorum. 7k doları zorlayacaktır.

Birbanker
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 1

View Profile
October 21, 2017, 10:14:13 AM

Ben fork a kadar 7k yı göreceğini düşünüyorum.
Clixus
Member
**

Activity: 126
Merit: 12

Kripto Para Uzmani ve Yatirimcisi

View Profile WWW
October 21, 2017, 10:44:04 AM

Üstte yazan arkadaşımızdan alıntı yaparak cevap vereyim istedim. Alıntı yapmayı unuttuğum için bu şekilde belirtmek istedim.

"Ben fork a kadar 7k yı göreceğini düşünüyorum."

Mantıklı bir açıklama.

Neden ?

Öncelikle önümüzde bir Bitcoin Gold Fork olayı var. Bu Bitcoin ile ilgili hiç bir bilgisi olmayan bir kişinin bile anlayabileceği en basite indirgenmiş şekilde aslında ne demek ?

Havadan para kazanıcaz demek. Herkes Bitcoini kadar Bitcoin Gold kazanacaksa insanların Bitcoin Gold'a sahip olabilmesi için öncelikle Bitcoin'e sahip olmaları gerekiyor (Havadan Bitcoin Gold sahibi olmak için) Bitcoin'i olan insanlar ise bütçeleri var ise Bitcoin miktarını arttırmaya çalışacaklar ki daha çok Bitcoin Gold'a sahip olabilsinler. Talep artınca ne olur ? Fiyat artar. Hal böyle olunca elbette Bitcoin'in değeri ani bir artış gösterecektir. Ayrıca elinde Bitcoin'i olan kişiler de Bitcoin Gold'um olsun da ondan sonra bakarız düşüncesi ile ellerindeki Bitcoin'leri satmamayı tercih edeceklerdir.

Sonrasında ne olabilir ?

Bazı kişilerin varsayımlarına göre Bitcoin Gold aslında Bitcoin Cash'ın hızını yavaşlatmak için yoluna konulan bariyer gibi. İnsanlar Bitcoin Gold ile tekrar madencilik yapmaya başlayacaklar. Bitcoin Cash'ı bir nevi göz önünden uzaklaştırıp arka plana atma planı gibi de düşünülebilir. Bitcoin Cash'in değerini düşürüp yok etme çabası olarak da düşünülebilir. Gelelim bizi ilgilendiren kısma..

Her bitcoin sahibinin aynı zamanda Bitcoin Gold'a da sahip olması demek Bitcoin'e dönüştürebileceği bol miktarda Bitcoin Gold olacak demek. İnsanlar ellerindeki Bitcoin Gold'ları Bitcoin'lerinin miktarını arttırabilmek için Bitcoin'e dönüştürdükleri zaman Bitcoin fiyatı yine artacaktır.

Zaten Hong Kong madencilik şirketi Lightning ASIC’in CEO’su Jack Liao yani Bitcoin Gold'u çıkarmak isteyen kişi ve yandaşları ne demişti hatırlayalım..

"Organizmalar yavruların yaratılmasından fayda sağlıyorlar (Kopyalar,(ürünler, fikirler) aslını yüceltir" gibi bir kılıf bulmuşlardı. Doğru. Bir açıdan aslı yüceltmeyi düşünürlerken diğer yandan aslında yapmak istedikleri şey kimseye bahsetmedikleri ve kılıfa soktukları şey ise "bu sayede paramıza para katmayı hedefliyoruz" Hatırlanacak olunursa 21.000.000 olacak olan Bitcoin Gold'un 1.000.000 adetini yatırım vs bahaneleri ile kendilerine saklayacaklarını açıklamışlar çok tepki alınca da açıklamayı sitelerinden kaldırmışlardı. Elbette 1.000.000 Bitcoin Gold'u kendilerine alacaklardır ve paralarını katlayacaklardır.

Neyse çok konuştum..

Sonuç olarak kısa sürede Bitcoin fiyatının 7000$'a çıkması süpriz olmaz.

Not : yatırım yapmanız için değil, sadece mantık yürütüp kendi düşüncelerimi söyledim.

Donation : 14VAaVMc2Je7gQcD7Fhtt6X3rd4vaBiPMw
ozma03
Member
**

Activity: 140
Merit: 20

View Profile
October 21, 2017, 01:00:01 PM

Bence 25 ekimden sona 7k yı geçip tekrar 5.5k civarına geri dönmesi

zoperdal
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
October 21, 2017, 03:24:22 PM

3.500-4.000 bandını görür
globaturcana
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
October 21, 2017, 06:13:37 PM

25 ekimden sonra kasım ayında 4500$ civarlarına gerileyeceğini düşünüyorum sonra yükselişe geçecektir. 25 ekimden sonra altcoinlerde yükselecektir ama bu yükseliş 1 hafta ya sürer ya sürmez sonra bitcoin ile beraber düşeceklerdir.

ubikutin1886
Newbie
*

Activity: 57

View Profile
October 21, 2017, 06:52:33 PM

Benim tahminim 4400-4500 dolar arasını görüp tekrar stabilleşmesi. Bunu detaylı bir araştırmayla çıkarmadım yalnızca tahmin.
NEJLA
Member
**

Activity: 179

View Profile
October 21, 2017, 06:56:47 PM

şu dakika itibariyle 6000 doları aştı ve yukarı gidiyor 25 ekime kadar 7000 ni görür gibi....arasıra gevşeme olsada gidiş yukarı
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: