Bitcoin Forum
May 27, 2024, 01:01:07 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Rx 480 nin derdi ne olabilir?  (Read 312 times)
ysakay (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
October 21, 2017, 09:27:25 PM

Arkadaşlar merhaba.
Elimde 4 adet rx 480 mevcut. Aynı seri kartlar. Windowsta dual miningde 29.5eth/900dcr alıyorum stabil olarak. Ancak bir adet kart sıkıntı çıkarıyor. 1144/2050 ayarlarda çalıştırmama rağmen kendi kendine 2150 ye çıkıyor. Defalarca windows formatladım ama banamısın demedi. Aslında 2 aydır stabildi rig. Geçenlerde yazılım çöktü herkesde nedense. O olaydan sonra bir türlü windowsta minerı çalıştıramadım. Bir ara 40mh/s de kazmaya başladı. 1-2 dk kazdı hatta. Yansada kurtulsam modundayım ama yanmıyorda namussuz. Bu karta ne olmuş olabilir? En son sadece bunu takıp windowsu açtım. Ekranda kare kare lekeler olmaya başladı. Ben şimdi bunu bu şekilde servise göndersem acaba ne olur?
Tecrübeleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.
Behcet
Newbie
*

Activity: 32
Merit: 0

View Profile
October 22, 2017, 11:47:43 AM

1100 2200 ile 27 mh/s alabiliyorum.
Siz hangi modu kullandınız?
ysakay (OP)
Sr. Member

View Profile
October 22, 2017, 05:37:19 PM

1100 2200 ile 27 mh/s alabiliyorum.
Siz hangi modu kullandınız?

1625 strap hocam. Ram nedir söyleyn yardımcı olmaya çalışayım. Benim kartlar 2200 de imkansız çalışmaz.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
October 23, 2017, 10:56:07 PM

Arkadaşlar merhaba.
Elimde 4 adet rx 480 mevcut. Aynı seri kartlar. Windowsta dual miningde 29.5eth/900dcr alıyorum stabil olarak. Ancak bir adet kart sıkıntı çıkarıyor. 1144/2050 ayarlarda çalıştırmama rağmen kendi kendine 2150 ye çıkıyor. Defalarca windows formatladım ama banamısın demedi. Aslında 2 aydır stabildi rig. Geçenlerde yazılım çöktü herkesde nedense. O olaydan sonra bir türlü windowsta minerı çalıştıramadım. Bir ara 40mh/s de kazmaya başladı. 1-2 dk kazdı hatta. Yansada kurtulsam modundayım ama yanmıyorda namussuz. Bu karta ne olmuş olabilir? En son sadece bunu takıp windowsu açtım. Ekranda kare kare lekeler olmaya başladı. Ben şimdi bunu bu şekilde servise göndersem acaba ne olur?

romda bir sıkıntı olabilir hocam, eğer aynı seri ise, stabil çalışan kartın romunu karttan çekin, bu problemli karta atmayı deneyin. bakalım düzelecek mi,

riser dan ya psu dan da yapabilir dengeli beslemek gerekiyor.
ysakay (OP)
Sr. Member

View Profile
October 23, 2017, 11:51:57 PM

Arkadaşlar merhaba.

romda bir sıkıntı olabilir hocam, eğer aynı seri ise, stabil çalışan kartın romunu karttan çekin, bu problemli karta atmayı deneyin. bakalım düzelecek mi,

riser dan ya psu dan da yapabilir dengeli beslemek gerekiyor.

Hepsini denedim hocam. Geçen haftaya kadar sıkıntısız çalışıyordu. Amd yazılımı çöktü bu hale geldi. Smosda stabil çalışmakta zaten şu anda.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
October 25, 2017, 05:41:27 PM

Amd driver çalışmayı durdurdu hatası mı alıyorsunuz? driver çöktü demişsiniz buradan bunu anladım. Ekranın kare kare olmasıda gpu nun kaldıramayacağı kadar overclock yapılmasından kaynaklanıyor.
Amd driver çalışmayı durdurdu hatası alıyorsanız güç yetersiz geliyordur veya riserlarda sıkıntı vardır kart tam anlamıyla beslenemiyordur. Herhangi bir yerde kabloda diyotta riserda psuda sorun olabilir

Pages: [1]
  Print  

Jump to: