Bitcoin Forum
June 20, 2024, 10:27:28 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: ETHEREUM GÜNLÜK YAŞAMDA KULLANILMAYA MI BAŞLIYOR ?  (Read 983 times)
facelessboy (OP)
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
October 22, 2017, 05:30:25 PM

Günlük yaşamda kullanılmaya en yakın coin ethereum mu ?

Herkesin bildiği gibi eth forkundan sonra eth işlemleri inanılmaz şekilde hızlandı ve buna bağlı olarakta fee ler azaldı.Btc ile kıyas edilmeyecek kadar hızlı ve ucuz şuan eth transfer etmek, bu da akla şu soruyu getiriyor ''Günlük yaşamda kullanılmaya en yakın coin ethereum mu ?'' Eğer düzgün bir eth cüzdanı çıkarsa, düzgünden kastım son kullanıcı için erişmesi, açması, hesabına bakması, transfer işlemlerini yapması kolay,mobil uyumlu  ve tabi ki görselliği düzgün olan bir cüzdan.Şimdi herkes yazacak, Hocam mew var ya diye ama mew kesinlikle son kullanıcı için düzgün bir wallet değil ve neden btc için bu kadar cüzdan varken eth için yapılmıyor aklım almıyor.Eğer bu girişimler gerçekleşir ve eth gündelik yaşamda kullanılmaya başlarsa: eth to the moon...
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
October 22, 2017, 05:35:08 PM

Eth her türlü to the moon artık, sadece zamanı değişir.
Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
October 23, 2017, 08:19:02 AM

Eth cok hızlandı transferler hemde gas price 1 de iken bile btc forkuna denk gelmeseydi eğer eth güncellemesi artış gelecekti bence
dakota neat
Hero Member

Activity: 658
Merit: 500

View Profile
October 23, 2017, 08:41:07 AM

eth geleceği yeni btc olacak kadar iyi marketcap token kısmına bakara net bir şekilde zaten anlaşılıyor ilk 100 tokenın 90 tane eth asseti.
eth tokenlerinin değerinin yükselmesi eth de aynı oranda yüsekticektir. 2018 yılı böyle olacak diye düşünüyorum özel bir durum yaşanmadığı taktirde.
özellikle devletlerde önünü açarsa bu piyasanın burdaki artakadaşlarla zenginler klübü kurarız artık Cheesy hepberaber paraları yicek bir yer lazım
kursattekin
Full Member

Activity: 168

View Profile
October 23, 2017, 09:39:56 AM

su anki seviyesi 700$ olmasi lazim ama 300e bile cikamiyor? btc forku bu kadar mi onemli ki tum altcoinlerin canini okudu.
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
October 23, 2017, 09:44:42 AM

Ethereum son segwitten sonra efsana hızlandı zaten hızlıydı fakat bu fiyat düşüşü çok saçma insanlar btcgold için ethereum satıyor btc forklarında genelde en çok değer kaybını eth yaşıyor
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 23, 2017, 10:14:10 AM

Görünen  o ki, şu an gelecek Ethereumda, bunun için neredeyse tüm kriterleri karşılıyor,
Hacmi büyük, oyuncak edilebilecek bir emtia değil,
Teknik olarak gelişkin ve güvenilir,
Günlük hayata uyum sağlayabilecek hıza erişmesine (kastım mesela postan ödeme yapma hızı) az kaldı, muhtemelen her güncellemede daha da hızlanacak
Arkasında büyük bir topluluk desteği var
-----
Neredeyse tüm kriterler dememdeki bana göre en büyük eksisi ise bilinirliğinin bitcoine kıyasla çok düşük olması. Bu piyasayla ilgilenmeyip ethereumu duymuş birisine denk gelme ihtimali düşük, oysa bitcoini (ne olduğunu bilmese de) duymayan az kaldı.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 23, 2017, 11:00:27 AM

İlk başta teleffuzu zor birisine bahsedeceksin o ne abi derler. Bitcoin transferi yavaş olmasına rağmen biliniyor ether transferinin hızlı olması son kullanıcıya ulaşması için hiçbir anlam ifade etmiyor başlangıçta.
Cüzdan kısmına katılıyorum bende bundan yakınıyorum mew ile olacak iş değil yeni üyelerin yedek almamasından dolayı paralarını nasıl kaybettiklerini görüyoruz normal ilgisi olmayan birisine düzgünce anlatsan bile kayıp yaşaması bence kaçınılmaz olur. Fork ile uğraşmak yerine ilk önce güzel kullanışlı cüzdan çıkartmaları iyi olurdu. Sonrasında bozdurma ve alma işi zor borsadan anlamayanlar için çok zor.
extr
Member
**

Activity: 82
Merit: 10

View Profile
October 23, 2017, 11:01:35 AM

Herkesin dediği gibi ben de ethereum a çok güveniyorum. Önü oldukça açık, özellikle son değişikliklerden sonra. Btc de yaşanacak bir deprem ethereum u zirveye çıkarabilir.

⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
Ferhan
Full Member

Activity: 280
Merit: 106

View Profile
October 23, 2017, 11:16:50 AM

Bende Ethereum'un yakın gelecekte güzel yerlere geleceğini düşünenlerdenim. Sürekli güncelleniyor yenilikler geliyor. Böyle giderse zirveye oturabilir. Hatta forumda bi tartışmada var bu konu hakkında.
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
October 23, 2017, 11:18:55 AM

sabit bir ivmeyle hiç durmadan artacak Smiley
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
October 23, 2017, 11:26:41 AM

İnsanlar btc nin fork muhabbetlerinden sıkılmaya başlayacak yakında. 3-5 kişinin oyuncağı olmuş durumda. Hiç bir icraati yok. İsmiyle para ediyor. Bu önyargıdan kurtulunca ethereum bitcoinden de hallice olucak kapasiteye sahip.
ubikutin1886
Newbie
*

Activity: 57
Merit: 0

View Profile
October 23, 2017, 11:41:56 AM

Ethereum'a olan inancım büyük. Son günlerde gerçekten çok çok hızlı ve feeler komik fiyatlarda olumlu olarak.
Ancak eski günlere gelebilire(0.15 btc) olan inanç bende yavaş yavaş azalıyor. Btc olarak değil de usd olarak artmasını bekliyorum ancak o da olmuyor. Uzun vadede göreceğiz bakalım.
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
October 23, 2017, 12:12:49 PM

Hiçbir coin günlük yaşamda kullanılacak kadar kabul görmüş değil. Günlük yaşamda kullanılacak coinler devletler tarafından geliştirilecektir. Hatta devletler şimdi bir coin geliştirseler dahi vatandaşın sisteme adapte olması yıllar alır. Tıpkı pos cihazları gibi.
Şimdi ki coinler devlet cryptoparalarından sonra kullanılmaya devam edilir mi hep birlikte görecez.
Benim tahminime göre birkaç tanesi kara para aklama, uyuşturucu ticareti vb. alanlarda kullanılmaya devam edilir. Bitcoin, monero gibi

Ethereum hatalarını düzeltmeye çalışıyor bu iyi birşey fakat hala çok fazla açığı var. Smart contract üzerinden saldırı almaya devam ediyorlar. Ne cüzdanı, ne fee, hiçbirçey ölçeklendirilemiyor. İşleri çok zor ne diyeyim. Vitalik'e kolay gelsin.
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
October 23, 2017, 12:24:25 PM

Ethereum'un fiyatının alta çeken en önemli etkenlerden birinin ICO'lar olduğunu düşünüyorum ben ve ICO'lar olmasa muhtemelen Ethereum'un fiyatı daha yükske olurdu bu şüphe götürmez bir gerçek kesinlikle.

Ethereum'un gerçek hayatta ise çok kısa bir süre içerisinde daha fazla adapte olacağını düşünüyorum ben.
globaturcana
Full Member

Activity: 182

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
October 23, 2017, 12:54:02 PM

Ethereum geleceği çok parlak gerçekten. Fiyatı düşüyor evet ben de alım fırsatı olarak görüyorum ve alıyorum. Uzun ve orta vadede iyi kazandıracaktır. Bilinirliği, kazandığı güven ve hızlı ve ucuz transfer seçenekleriyle günlük yaşamda kullanılmaya en yakın coinlerden bana göre.

frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
October 23, 2017, 01:01:49 PM

Ethereum ve Zech orta uzun vade en çok kazandırabilecek coinler. ICO ların crowdsale sonrası dump yapması fiyat düşüşündeki etken.
eucalyptus
Member
**

Activity: 280
Merit: 71

View Profile
October 23, 2017, 01:02:49 PM

Şu fork bir tamamlansın da o zaman göreceğiz ethereumun değerini. Fork olayı piyasayı mahvetti. Artık her ay fork olursa şaşırmam bu açgözlüler yüzünden.

mmm01
Legendary
*

Activity: 973
Merit: 1053

View Profile
October 23, 2017, 01:17:19 PM

Ethereum'un yakında değerleneceğinden eminim kimsenin şüphesi yoktur, şimdilik duruldu gibi görünüyor ancak çok yakında pazar payı olarak Bitcoin'in bile üstüne çıkabilir. Ethereum'un gerçek hayatta da daha çok kullanılacağını düşünüyorum.
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
October 23, 2017, 01:31:16 PM

açıkçası ben de çok şaşırdım hızı ve fee ücretinin azlığını görünce.

yukarıdaki arkadaşın dediği gibi eth yavaş yavaş token piyasasını ele geçiriyor. marketcap da da 2 ay önce eşitlenme seviyelerine geldiler.

bence de şu fork muhabbetleri bittikten sonra en azından 0.2 btc ye kadar yükseleceğini düşünüyorum. altlara kaşmak isteyenlere süper bir fırsat.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: