Bitcoin Forum
May 06, 2024, 02:58:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 5 6 [All]
  Print  
Author Topic: ARABA CAM FİLMİ HAKKINDA  (Read 2321 times)
AlwaysSomewhere (OP)
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile
October 22, 2017, 09:16:17 PM

Yaklaşık 2 ay öncesinde haberlerde 'Cam filmi artık serbest' diye başlık gördüm ve araştırmamın üzerine gittim 3 numara simsiyah cam filmi taktırdım .
Fakat bugün bir duyum aldım ,  arkadaş haberlerde görüp söyledi . Cam filmlerine tekrardan yasak gelmiş sanırım 206 TL cezası varmış .
Bunlar bizimle dalga mı geçiyorlar ? Bunun doğruluk payı nedir ? Bilgi sahibi veya trafik polisi vs . tanıdığı olan arkadaşlar bilgi verebilirler mi ?
1714964296
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714964296
Reply with quote  #2

1714964296
Report to moderator
1714964296
Hero Member
*

Ignore
1714964296
Reply with quote  #2

1714964296
Report to moderator
1714964296
Hero Member
*

Ignore
1714964296
Reply with quote  #2

1714964296
Report to moderator
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
RagnarLothbrok41
Member
**

Activity: 84

View Profile
October 22, 2017, 09:22:57 PM

Valla dostum adamlar danışıklı dövüş yapıyor gibi geliyor bana sanayideki filmcilere kazandırdılar sonra filmciler de isyan edince demek ki hem filmcilere kazandırdılar onların tepkilerini azalttılar şimdi de polislerin cebini dolduruyorlar halkı soyuyorlar yazıktır yani şimdi senin cebinden 200-300 tl gitti belki onu çöpe mi atıcaksın hayır yazık olur diyceksin bu sefer ceza yiyeceksin 2 kere aynı yasayı değiştirdiler diye sen 200 ödedin 200 de ceza 400 tl sonra o cam filmini de sökeceksin 200 de canından giden para 600 800 tl gitmiş gibi bi hissiyat ile devlete ayrı polise ayrı camcılara ayrı söveceksin . Valla senin adına üzüldüm dostum iyi ki arabam yok da böyle dertlerle uğraşmıyorum ama acından anlıyorum dostum sen en azından o cezayı ödemeden o filmleri söktürmeye çalış bari de 200 liradan ol az acıtsın. Gel sarılayım sana şöyle bi kardeşim  Cry

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
● PLINKO  (+) ROULETTE ║ BITVEST ║ |7| SLOTS    ▼ BIT SPIN
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
geforce94
Member
**

Activity: 111

View Profile
October 22, 2017, 09:39:42 PM

Ceza kesmeye yer arıyorlar net bilgin yoksa çıkar derim.
Risotto
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
October 22, 2017, 09:50:03 PM

Bunlar ne bok yediğini bilmiyolar vatandaş üzerinde deney yapıyorlar. Cam filmi serbest diyorlar taktırıyoruz. Hop yasak diyorlar söktürüyoruz. Para veriyoruz bunlara para! Yazık be trafik de eğitim sistemi gibi deneysel bu ülkede. 
miraekiz
Member
**

Activity: 84

View Profile
October 23, 2017, 11:13:12 AM

Böyle birşeyi yapmalarının sebebi dolandırmak halkı. Bence sökme ben ceza yiyen daha görmedim duymadım. Zaten trafik polisinin keyfine kalmış yolda düzgün gidersen adam çevirip ondan yazmaz. Apaçilik yapanlara genelde yazıyorlar.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
Marginatus
Member
**

Activity: 152
Merit: 11

View Profile
October 24, 2017, 11:22:45 AM

Evet cok kişi magdur su an, insanlar sokturuyorlar cezasi daha fazla diye, tabi taktirirkenki masraf da cabası çöpe gidiyor
chilii
Member
**

Activity: 70

View Profile
October 24, 2017, 08:55:12 PM

Devletin parası azalınca kanun değiştiriyorlar maksat ceplerindeki para artısın. Bizim sayemizde adamların cebine para giriyor. Ama bence sen ceza yemeden çıkart filmleri. Ceplerine para vermeye gerek yok hiç.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
October 24, 2017, 09:04:38 PM

Bizim şirket araçlarından hususi olarak kullanılanlarda vardı. Araç sorumlusu hepsini sökmeye gönderiyor.

KaledeNobet
Full Member

Activity: 182

The future is your Genome

View Profile
October 24, 2017, 09:29:02 PM

İnsanlarla dalga geçiyorlar dün serbest oluyor bugün yasaklanıyor.Masrafa girip duruyoruz.

jebelon
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
October 24, 2017, 09:41:58 PM

plakanı mimlemedikleri sürece durdursalar bile pek takmıyorlar sen çevirmeden geçerken yüzünü göster kaçıyormuş gibi davranma
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
October 24, 2017, 10:08:35 PM

plakanı mimlemedikleri sürece durdursalar bile pek takmıyorlar sen çevirmeden geçerken yüzünü göster kaçıyormuş gibi davranma

Bir kaç gün önce arkaşın arabasını çevirme de polis özellikle söktür dedi. Hatta uyarıldı diye not aldığını birkaç güne sökmesinin gerektiğini belirtti. Belki de o gün yapılan çevirmenin sebebi cam filmiydi. Çünkü uzun süredir aynı yerde polis çevirmesi görmedim.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
October 24, 2017, 10:36:22 PM

o konuyu ben de anlamadım. yasak diyorlar ama bu madem yasak neden üretimi ticareti engellenmiyor ya da ceza kesmeye yer arayan polisler neden o araçlara ceza kesmiyor? lüks  ya da 0 km araçlarında camı koyu oluyor içi gözükmüyor? onlar ne yapacak camlarımı değiştirecekler?
khasank
Sr. Member

Merit: 281

View Profile
October 24, 2017, 10:57:37 PM

o konuyu ben de anlamadım. yasak diyorlar ama bu madem yasak neden üretimi ticareti engellenmiyor ya da ceza kesmeye yer arayan polisler neden o araçlara ceza kesmiyor? lüks  ya da 0 km araçlarında camı koyu oluyor içi gözükmüyor? onlar ne yapacak camlarımı değiştirecekler?

Aynen dediğiniz gibi Smiley o işi ben de anlamadım. Fabrikasyon siyah camlı araçlar a neden ceza yazmıyorlar ? veya üretimini ve satışını neden yasaklamıyor veya kısıtlamıyor lar ? Göz göre göre israf ettiriyorlar o kadar parayı , malı
Erdem223
Member
**

Activity: 74

View Profile
October 24, 2017, 11:01:36 PM

Arabam yok filmi yok sorun yok..
mehmet312
Full Member

Activity: 378

View Profile
October 25, 2017, 05:26:29 AM

Bir yasaklıyorlar bır gerı yasağı kaldırıyorlar oyuncak sankı, en ıyısı yaptırmamak bunla uğraşılmaz hocam.
srmecdes
Full Member

Activity: 266
Merit: 108

View Profile
October 25, 2017, 05:35:31 AM

Çarsı pazar it kopuk dolu. Yolda kadın şöför gördü mü kendini şaşırıyorlar. Ben bayanların yerinde olsam cam filminden vazgeçmem. Varsın ceza yassınlar.
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
October 25, 2017, 06:50:01 AM

Bu cam filmi muhabbeti senelerdir var bir yasaklanıyor bir serbest bırakıyor. Cam filmini içerisini belli etmeyecek derecede yaptırırsanız ceza almamanız elde değil .

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
tuqraaa
Member
**

Activity: 239
Merit: 12

View Profile
October 25, 2017, 07:00:12 AM

yani en koyular hariç serbest bırakılabilir adamlar hayvan hgibi arabanın içine bakıo bundan rahatsız olan insanlar var. dün serbestti şimdi yasak yarın yine serbest bırakabilirler bence çıkartmayın
temurmelik46
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
October 25, 2017, 07:02:25 AM

Arkadaslar oto cam filmi yasak veya serbest olmasi olayı tamamıyla devletimizin kaynağa ihtiyaç var mı yok mu konusu ile ilgili yakından ilgilidir.ege bütçe lazım ise bu tüp yasaklar getirerek kaynak oluşturmak mümkündür. Şahsen ben yakalana kadar takılı kalmasını istiyorum Smiley
foculur
Full Member

Activity: 406
Merit: 158

View Profile
October 25, 2017, 07:14:50 AM

Dun tekrar yasaklanmıs dıye haber gormustum:D canları sıkıldıkca kanunu degısıyolar galıba .d
freedomforever
Member
**

Activity: 336

View Profile
October 25, 2017, 10:05:35 AM

Yasaklanmamalıydı.  Angry

gunduz
Newbie
*

View Profile
October 25, 2017, 10:30:57 AM

bende duydum o haberi sanırım geri gelicekmiş ama polislerde anlayışlı insanlar genelde benim arabamda karım kızım oturuyo dışardan gözükmesini istemiyorum arabamın içinin dediğinde ceza kesmiyorlar ama bence serbest olmalı mahremiyet alanı sonuçta arabmın içi
BattleWings
Member
**

View Profile
October 25, 2017, 09:46:51 PM

Ülkenin bizimle taşşak geçme yollarından bir tanesi bence . Ya şimdi sistemi böyle düşününce buna karar veren ibnenin ağzında purosu , elinde viskisi ile ''haydar gel kaldıralım şu cam filmini yasaklayalım da biraz para kazanalım '' bakış açısıyla yaklaştığını düşünüyorum .
Zihnimde türk sinemasındaki 'muhahah'diye gülen kel bıyıklı tek dişi olan adam geliyo amk . Devlete güveni bu kadar mı kalmaz insanın . Allah belanızı versin .
PelerinliDomates
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
October 25, 2017, 11:31:11 PM

yüksek ihtimal iktidardan birinin oglu yegenı yurt dısından cam filmi işine girdi serbest kılındı o abimiz parayı cebine koydu şimdi yasaklayıp ceza parasını kendıleri cebine koyucak bunun başka acıklaması yok
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
October 25, 2017, 11:46:04 PM

lan yasa çıkartıyorsun sen. önce bi düşünürsün artısını eksisini araştırmanı yaparsın ona göre. ihtiyaç vardır çözümü budur çıkartırsın yasayı. ne demek cam filmi serbest. serbestse 2 ay sonra neden tekrar yasaklarsın.

bütün hesaplar günübirlik. şu cam filmini bile ne yapacaklarını nasıl yapacaklarını bilmiyorlar bide devleti yönetecekler.
Butterfly1923
Newbie
*

View Profile
October 25, 2017, 11:57:42 PM

kırmızı ısıkta ınsanların bakışlarından rahatsız oldugum için taktırdım ceza keserlersede hemen kesmezler 1 hafta zaman tanırlar heralde Cheesy
murtezza
Full Member

Activity: 226

View Profile
October 26, 2017, 05:46:37 AM

traffik güvenligini tehlikeye atmiyorsa istedigim yere takdiririm davar oglu davar diyen birileri cikmadikca vay bu ülkenin haline
btc_turk
Member
**

Activity: 322

View Profile WWW
October 26, 2017, 05:53:36 AM

kırmızı ısıkta ınsanların bakışlarından rahatsız oldugum için taktırdım ceza keserlersede hemen kesmezler 1 hafta zaman tanırlar heralde Cheesy

polisin iyi niyetine kalmış artık. ha yüklenirlerse kimsenin gözünün yaşına bakmazlar.
lemonyak
Full Member

Activity: 203
Merit: 101

View Profile
October 26, 2017, 06:10:53 AM

dalga geçiyorlar insanla bir serbest bırak bir yasakla
raskolnberg
Full Member

Activity: 222

View Profile
October 26, 2017, 08:11:32 AM

küçüklüğümden beridir son yasal düzenlemeye yetişemediğim durumdur abi cam film yasakmış, yok yasak değil, yok bilmem kaçıncı seviye karanlık yaparsan yasak,yok ön camda yasak toptan yasak olsun da kurtulalım yetişemiyorum bu duruma
KoinBey
Member
**

Activity: 69

l'argent est mon étape

View Profile
October 26, 2017, 11:02:27 AM

resmen dalga geçiyorlar. ilk resmi gazetede yayınlanmıştı sonra danıştay mı ne iptal etmişti. fabrika çıkışlı koyu camlar hala legal, işin o boyutu da ilginç.
ssantur
Sr. Member

Activity: 387
Merit: 252

View Profile
October 26, 2017, 01:12:17 PM

Açıklanan yeni Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'na göre 2018 yılında 12 Milyar TL ceza "kesilecek".. öngörülen değil dikkat ediniz, hedeflenen kotadır bu açıklanan rakam o bakımdan her an biri cezayı yapıştırıp "biz uyardık kardeşim" diyebilir dikkatli olun.
Apostle1968
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
October 26, 2017, 01:15:59 PM

Kısır döngü diye buna diyorlar sanırım 2 tarafı mutlu edip 2 taraftan da para cepleme yöntemleri önce sanayilere akın eden gençlere izin verildi paralar bayılındı hem gençler hem sanayideki cam filmcilerin gönlü ferahladı şimdi de ordan vergiyi alan devlet biraz da ceza keselim ordan yolumuzu bulalım dedi ve böyle bir saçmalık çıkardı keşke boş boş şeylerle uğraşcaklarına yönetmeyi becerebilseler de gençlerimiz de eski model arabaları yeni gibi göstermeye değil de adam akıllı 2015 model ve üstü araçlara binebilse ki modifiye yapma gereği duymasa değil mi devlet baba ?
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
October 26, 2017, 07:08:48 PM

Bulunduğum ilçede bugün bir denetleme vardı görmeniz lazım. Belki doğuda olduğum için ekstra tedbir vardır ama devletin kırdığı paranın haddi hesabı yoktur bugün kıytırık bir ilçede bile  Cheesy

Ogi12
Newbie
*

View Profile
October 26, 2017, 10:00:53 PM

şimdi bir hevesle ve arabamda rahat rahat insanların pis bakışından uzak durmak için 250 tl verdiğim 2 numara cam filmlerine ceza mı kesicekler kessinler bende para bok valla reis kessinler inan 1 gram umurumda değil Cheesy
btcfxcoin
Full Member

Activity: 462
Merit: 107

View Profile WWW
October 26, 2017, 10:57:18 PM

işin özeti Allah belamızı verecek

Darkmen
Member
**

Activity: 90

View Profile
October 26, 2017, 11:00:42 PM

cam filmine karşıyım haklı gerekçeler olabilir yinede karşıyım ülkede terörist dolu arabalar bu iş için kullanılıyor polise ateş açıyorlar intihar eyleminde kullanıyorlar geçici olarak yasaklanması iyi olur
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
October 27, 2017, 02:13:21 AM

şu sıralar dikkat sapır sapır ceza kağıtları geliyor arkadan.

ülkede ciddi para sıkıntısı var herhalde öğrenim kredilerini ödemeyenlere de hacizler çıkıyormuş. benden söylemesi edevletten borçlarınızı takip edin. bilmediğiniz borçlarınızda olabilir. gss, trafik cezası, veya diğer borçlar, vergiler gibi.
J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
October 27, 2017, 07:47:06 AM

Daha birkaç ay önce her yerde artık serbest deniliyordu. Hatta son 1 aydır bende taktırayım artık diye düşünüyordum.

3 numara fazla olabilir belki ama hem güneş için, hem de biraz mahremiyet sağlamak için bence her araçta olmalı. Arka yan camlara ve en arka cama 2 numara, ön yan cama da 1 numara yaptırmayı planlıyordum. İşe bak.

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
dhinan95
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
October 27, 2017, 12:58:36 PM

Klasik insanları sömürme çabaları başka da birşey değil yani keşke yaptırmadan önce bir kaç kez düşünseydin ama işte sağı solu belli olmayan bir ülkede yaşıyoruz yapılcaak pek de birşey yok sanırım. Geçmiş olsun.
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
October 27, 2017, 02:26:40 PM

NEDENI tayyıbe para lazım napsın adam vergıler zamlar cezalar la donuyor ulke buna ragmenborc batagına gırmek uzere hukumet az kaldı zaten .
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
October 27, 2017, 02:43:04 PM

Cam filmini serbest kalmamalı zaten, öyle saçmalık mı olur.  Ama yapılan da ayıp önce serbest de.. sonra bas cezayı..
Güpegündüz şehrin göbeğinde adam kaçırmalar, silah mı taşır bomba mı taşır belli değil. Ancak belli bir ayara kadar müseaade edilmeli. Zift gibi cam arkasında ne olup bittiği  şu zamanlarda önemli, ortalık karışık. Pembe bir dünyada yaşasak neyse o zaman yasaya da gerek kalmaz zaten.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
rigormortis1
Member
**

View Profile
October 27, 2017, 02:47:24 PM

Resmen dalga geçiyorlar. Paraları bitince kanun değiştiriyorlar öyleyken böyle yapıyorlar.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
Bagcec
Newbie
*

View Profile
October 27, 2017, 03:01:57 PM

Devlet ceza kesecek yer arıyor varsa biran önce çıkart bende vardı çıkarttım
burky155
Member
**

Activity: 532

View Profile
November 07, 2017, 01:26:00 AM

2000'lerin başlarında yasaktı cam filmi, ben bizzat ceza yemiştim. Şimdi de yasaktır büyük ihtimalle. Özel birisi olmak şart siyah camlarla gezmek için Smiley

Resmoon
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
November 07, 2017, 09:07:32 AM

film cama kadar düştüler
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1482

View Profile
November 07, 2017, 11:24:40 AM

Film olmayan cama film var denilip muayeneden geçmediğine şahit oldum. Yıllar önce koruma amaçlı çekilmiş, koli bandına benzeyen şeffaf bir filmdi. Artık kimse ne yaptığını bilmiyor Cheesy

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
sariyelek
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
November 07, 2017, 11:34:21 AM

Böyle saçmalık olamaz daha 6 ay önce 200 tl ye taktırdım şimdi 100 tl ye geri söktürecez yok yere gitti 300 tl para sanki çokmuş gibi
Flowing Water On Mars
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
November 07, 2017, 01:45:37 PM

film var diye muayeneden geçmiyor araçlar ama stock halinde varsa geçiyor.
böyle saçmalık olamaz.
Nboramir
Sr. Member

Activity: 538
Merit: 250

View Profile
November 07, 2017, 01:53:38 PM

Şu dönemde kaldırılmasına pek şaşırmıyorum özellikle terörle mücadele adına serbest edilmesini yanlış bulmuştum. Ama tabi serbest edip bir kaç ay sonra dalga geçer gibi tekrar yasaklamakta bokunu çıkarmaktan başka bir şey değil üstüne üstük her görüldüğü yerde de ceza kesiliyor sanki hiç serbest edilmemişte insanlar kuralları saymamış gibi.
ST39
Member
**

Activity: 167

View Profile
November 07, 2017, 02:03:01 PM

Geçen sene serbest dediler herkez aracına film taktırdı para verdi şimdi söktürmek için para verecek...Burası Türkiye..
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
November 07, 2017, 04:17:09 PM

Dostum evet bunlar bizimle dalga geçiyorlar,dalga gecmeylede kalmayıp bizi soyuyorlar, bu akıl almaz kararlar sadece devletin boşalan kasasını doldurmak için yapılıyor. Ver mehter ver diyorlar ya bu o mehter işte!
fkose58
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
November 07, 2017, 11:55:08 PM

Devlete para lazım para, nerden çıkaracaklar parayı bizim gibi kazım da yapmıyorlar ama halkı kazarak iyi para kaldırıyorlar.
unreal41
Member
**

Activity: 910

View Profile
November 08, 2017, 11:09:35 AM

Bana göre doğru karar. Arabanın içinde kim olduğunu sürücüler ve yayalarda görebilmeli arabayla gasp edeni var vurup kaçanı var arabanın içinde kim olduğunu görebilmek gerekliliktir bu tip olayları yapan kişilerin tespiti kolaylaşır doğru bulduğum düzenlemedir.
Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
November 08, 2017, 02:27:04 PM

tüm türkiyenın derdi bu olmuş Cheesy gündem yaratmak ne kadar kolay bu ülkede en gereksızın den tabi
aykutipek
Newbie
*

View Profile
November 08, 2017, 02:47:57 PM

Bugun yasaksa sokeceksin, yarin serbest olursa takacaksin. Gerisi teferruat.
Afandoras
Member
**

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
November 08, 2017, 03:29:18 PM

Devletin çıkarları doğrultusunda oluşan herşeye boynumuz kılldan incedir. Ama birileri insanları toplumu germe çabasında.

erdemyolcu
Member
**

Activity: 94

View Profile
November 08, 2017, 04:17:11 PM

Belli bir numaraya kadar serbest olmalı...

❘|❘ NEUFUND — Re-Imagine ICOs  ❘|❘ JOIN THE ICBM | JOIN THE DISCUSSION
korgeneral
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
November 08, 2017, 04:27:54 PM

bence gayet mantıklı sonuçta türkiye suç oranı çok yüksek bir ülke o film cam yapıpta kontrol noktalarından ve mobese lerden çok rahat kaçılabiliyor tek yalnış neden  ilk başından beri böyle değil  Angry
drogbacrash1
Member
**

Activity: 392
Merit: 13

View Profile
November 08, 2017, 06:21:38 PM

Devletin paraya ihtiyacı var. Başka bir açıklaması yok
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
November 08, 2017, 06:57:54 PM

evet yasak deniyor ve cezası sanırım 206 TL imişde işte yeni senede sonrada zam yerde o zamanda 250 TL olur.
Haberlerde gösterdi kılışçdaroğlu demesi 5.000.000 kişi taktırmış seçimlerde sizinle dalga geçen bu iktidara gene oy verin diyor. Shocked

XxX
Yasin46
Newbie
*

Activity: 23

View Profile
November 08, 2017, 07:57:20 PM

Arkadaşlar arabada bulunan cam filmleri başından beri yasaktı tek sorun bu yasağın uygulanması idi:baştan beri yasak olan uygulamayı gündeme getirince yasak belirginleşti uygulanmaya başladı hiçbir zaman serbest olmadı ki :
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
November 08, 2017, 08:54:18 PM

Bazı haber başlıkları;

Araçlarda cam filmi serbest oluyor     26 Ekim 2016, 17:54 AA
http://www.yenisafak.com/ekonomi/araclarda-cam-filmi-serbest-oluyor-2554297
"Bakan Özlü, karayollarında can ve mal güvenliğinin artırılması, araçların güvenlik seviyesinin yükseltilmesi ve Türkiye'deki otomobil üretiminin desteklenmesine yönelik düzenlemeye gidildiğini bildirdi. Mevzuatta yer almayan cam filmi uygulamasına ilişkin Özlü, "Yönetmelikteki esaslara uygun onaylı cam filmi takılması artık araçlarda serbest oluyor." dedi."

Araçlarda Cam Filmi Serbest Oldu     26 Nisan 2017 Çarşamba 11:11
https://www.haberler.com/araclarda-cam-filmi-kullanimi-artik-yasal-9544954-haberi/
"6 ay önce Resmi Gazete'de yayınlanan ve bugün yürürlüğe giren Araçların İmal, Tadil ve Montajı Yönetmeliği ile birlikte, araçlara cam filmi taktırmak artık serbest oldu."

Araçlarda cam filmi kullanımı artık yasal  26 Nisan 2017, 11:55 IHA
http://www.yenisafak.com/ekonomi/araclarda-cam-filmi-kullanimi-artik-yasal-2649291
"Araç sahipleri ile trafik polisleri arasında yasal olup olmadığı konusunda uzun yıllardır tartışmalara neden olan cam filmi, Resmi Gazete kararıyla bugünden itibaren bazı şartlar dahilinde yasal hale geldi."

Yeniden yasak geldi             21 Ekim 2017, 11:09 AA
http://www.yenisafak.com/ekonomi/yeniden-yasak-geldi-2804129
"Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan yönetmelik değişikliğiyle araçlarda cam filmi ve renkli cama yeniden yasak geldi."
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
November 08, 2017, 09:09:19 PM

Çok belirsiz olmasına rağmen 2 kez polis anahtarı takıp aracımın cam filmini yırtmıştı.  öyle çok koyu değil sadece dışarıdan gelen ışıkları kessin diye kullanıyordum.. ne sebeple yasaklanıyor gerçekten bilmiyorum.. güvenlik şu diyorlar ama lazer ile yapılan camlar daha kötü oluyor onlara neden kimsenin lafı olmuyır gerçekten ilginç.
kayzersoze
Member
**

View Profile
November 08, 2017, 09:52:39 PM

Devletin yaptığı saçma sapan işlerden biri daha. Önce serbest bıraktılar sonra yasak getirdiler tekrar. İnsanlarla dalga geçiyorlar resmen. İnsanlar o kadar para verip taktırıyor daha sonra da sökmek için bir sürü para veriyor.
Meowtwo
Member
**

Activity: 268

View Profile
November 08, 2017, 10:29:51 PM

insanlarla dalga geçiyorlar resmen bir serbest diyorlar bir yasak getiriyorlar anlamak güç açıkcası. Devletin yaptığı saçma işlerden sadece biri...
akm3535
Full Member

Activity: 252

The Standard Protocol - Solving Inflation

View Profile
November 08, 2017, 10:36:20 PM

Yasak arkadaşım ceza yedi sırf bu yüzden..

trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
November 08, 2017, 10:57:29 PM

Araba camına film takmak bence çok mantıklı. Neden yasaklıyorlar ki ? Sonuçta kişinin şahsi fikri. İnsanlar trafiğe çıkıyorlar ailesi ile bir yere gitmek istiyorlar mesela. Kırmızı ışıkta en basitinden bir sürü insan arabanın içine bakıyor. adam eşiyle çocuğuyla biniyor, yanında duran bir serseri  hemen camdan adamın eşine bakıyor.. İnsan haklı olarak rahatsız oluyor. Kimse bunu istemez. Bence isteyen bedeli neyse verip taktırmalı. Kontrolsüz taktıranlardan para alsınlar. filmin numarasını belirleyip ona göre cezai uygulama yapsınlar. Yoksa serbest deyip 2 ay sonra yasaklamanın bi espirisi yok. Sanırım devletin para kaynağı bitti bir yerlerden para da bulamıyorlar,o yüzden insanların araba camındaki film paralarına göz diktiler. İnsanlara her çıkan yasa ve kanunlar hakkında bilgi verilmedikçe daha çok insan bilgisizce ceza ödemek durumunda kalır. Şahsi düşüncelerim bunlar.
btclife01
Sr. Member

View Profile
November 09, 2017, 09:46:50 AM
Last edit: November 09, 2017, 10:11:55 AM by btclife01

Camında bu işaret varsa ‘film’ cezası yok! Cam filminin cezası ne kadar
http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/caminda-bu-isaret-varsa-film-cezasi-yok-2083031/                  08:15   9 Kasım 2017

"21.3 milyon aracı yakın takibe alan Emniyet, cam filmini sökmeyene ceza yazıyor. Camında filmin fabrika çıkışlı olduğunu gösteren 43-R ibaresi olan ise cezadan kurtuluyor. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği "Genelge yayınlayın, düzeltin bu işi’’ talimatı da cam filmle ilgili yeni gelişmelerin olabileceği şeklinde yorumlanıyor. İşte milyonlarca sürücüyü yakından ilgilendiren 'cam film' uygulamasında son durum.
...

ERDOĞAN TALİMAT VERDİ

Araçlara sonradan takılan cam filmine ceza kesilmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da kızdırdı. Erdoğan'ın başkanlık ettiği AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında bu konu da tartışıldı. Erdoğan, “Genelge yayınlayın, düzeltin bu işi'' dedi. Toplantıda  “Cam filmine ceza kesilmesi kendi kalemize gol atmak, aynen Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) artışı gibi” yorumları yapıldı. Erdoğan, konuyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın çalışma yapmasını istedi. Erdoğan, “Ceza kesilmesinde bir tuzak var mı? Genelge ile mi düzeltilecek, nasıl çözecekseniz, düzeltin” dedi. MYK toplantısında Başbakan Binali Yıldırım, parti yöneticilerine “Ceza kesilmeyecek, kesilen cezalarla ilgili de çalışma yapılacak” bilgisini verdi. Bu bilgi üzerine bir MYK üyesi, yakınına cep telefonundan mesaj göndererek “Cezayı yatırdın mı, yatırmadıysan bekle, düzenleme olacak” bilgisini paylaştı."

Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
November 09, 2017, 10:08:04 AM

Geçen hafta söktürdük mecburiyetten. Fabrika çıkışlı olanlara ceza yazılmıyormuş bugün gördüm. Onların tonu daha açık oluyor yanılmıyorsam belki ondan dolayıdır.
Bundan 8-10 sene önce de aynı böyle yasak vardı. Kaza yapmıştıkta polis bizden ceza yazsak mı yazmasak mı diye ağız yapıp birşeyler bekliyordu. Önceden de ceza yedikten sonraki 1 hafta içinde sökülmezse arabayı bağlıyorlardı çevirmede.
Şimdi daha önce serbest bırakıldı millet hücum etti. Sonra ceza dediler. Sonra yine serbest bırakıldı. Şimdi yine yasak dediler.
Ya yöneticilerimiz cam filmi işine girdi ya da milletin sabrını deniyorlar.
Teröristler için, suçlular için önlemdir amenna birşey demem ama şimdi bundan 3 ay sonra yine serbest bırakıp seneye yasaklarlarsa sanırım hem piyasa dönsün hem cezalarla devlete katkı olsun diye yapılıyor diye düşünülebilir.
chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
November 09, 2017, 10:09:30 AM

kafalarına göre haber yapan habercilerde yanlış bilgi veriyor aslında serbestti yasaklandı cezası var walla ben söktürdüm taktırması 150 söktürmesi 100 ne anladım bu işten anlamadım ama olan bize oldu
by24
Member
**

View Profile
November 09, 2017, 01:06:19 PM

Dün beylikdüzü kavşağında çevirmeye takıldım ve 420 lira ceza yedim. Polis abimize yalvarıp yakarmama rağmen çok net aldıkları bir emir oldukları eskiden olsa tölere edebileceklerini ancak şimdi herkese ceza kestiklerini söyledi. Haftasonu 100 liraya söktürmeye gidicem. Sizlerede tavsiyem ceza yemeden filminizi en kısa zamanda söktürün.
btclife01
Sr. Member

View Profile
November 09, 2017, 05:01:36 PM

Bazı haber başlıkları;

"Bakan Özlü, karayollarında can ve mal güvenliğinin artırılması, araçların güvenlik seviyesinin yükseltilmesi ve Türkiye'deki otomobil üretiminin desteklenmesine yönelik düzenlemeye gidildiğini bildirdi. Mevzuatta yer almayan cam filmi uygulamasına ilişkin Özlü, "Yönetmelikteki esaslara uygun onaylı cam filmi takılması artık araçlarda serbest oluyor." dedi."

https://www.haberler.com/araclarda-cam-filmi-kullanimi-artik-yasal-9544954-haberi/
"6 ay önce Resmi Gazete'de yayınlanan ve bugün yürürlüğe giren Araçların İmal, Tadil ve Montajı Yönetmeliği ile birlikte, araçlara cam filmi taktırmak artık serbest oldu."

http://www.yenisafak.com/ekonomi/araclarda-cam-filmi-kullanimi-artik-yasal-2649291
"Araç sahipleri ile trafik polisleri arasında yasal olup olmadığı konusunda uzun yıllardır tartışmalara neden olan cam filmi, Resmi Gazete kararıyla bugünden itibaren bazı şartlar dahilinde yasal hale geldi."

"Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan yönetmelik değişikliğiyle araçlarda cam filmi ve renkli cama yeniden yasak geldi."

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/caminda-bu-isaret-varsa-film-cezasi-yok-2083031/                  08:15   9 Kasım 2017

"21.3 milyon aracı yakın takibe alan Emniyet, cam filmini sökmeyene ceza yazıyor. Camında filmin fabrika çıkışlı olduğunu gösteren 43-R ibaresi olan ise cezadan kurtuluyor. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği "Genelge yayınlayın, düzeltin bu işi’’ talimatı da cam filmle ilgili yeni gelişmelerin olabileceği şeklinde yorumlanıyor. İşte milyonlarca sürücüyü yakından ilgilendiren 'cam film' uygulamasında son durum.
...

ERDOĞAN TALİMAT VERDİ

Araçlara sonradan takılan cam filmine ceza kesilmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da kızdırdı. Erdoğan'ın başkanlık ettiği AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında bu konu da tartışıldı. Erdoğan, “Genelge yayınlayın, düzeltin bu işi'' dedi. Toplantıda  “Cam filmine ceza kesilmesi kendi kalemize gol atmak, aynen Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) artışı gibi” yorumları yapıldı. Erdoğan, konuyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın çalışma yapmasını istedi. Erdoğan, “Ceza kesilmesinde bir tuzak var mı? Genelge ile mi düzeltilecek, nasıl çözecekseniz, düzeltin” dedi. MYK toplantısında Başbakan Binali Yıldırım, parti yöneticilerine “Ceza kesilmeyecek, kesilen cezalarla ilgili de çalışma yapılacak” bilgisini verdi. Bu bilgi üzerine bir MYK üyesi, yakınına cep telefonundan mesaj göndererek “Cezayı yatırdın mı, yatırmadıysan bekle, düzenleme olacak” bilgisini paylaştı. ..."

Son dakika… Erdoğan’dan cam filmi açıklaması
http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/son-dakika-erdogandan-cam-filmi-aciklamasi-2083972/           17:05    9 Kasım 2017

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cam filmi düzenlemesi için, "Yanlış yaptılar, düzeltmeleri için talimat verdim" açıklamasında bulundu. ..."

Cam filmi yüzünden ceza kesilenler ne yapacak?
http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/cam-filmi-yuzunden-ceza-kesilenler-ne-yapacak-2084010/         17:40   9 Kasım 2017

"Tüketici Başvuru Merkezi Derneği Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, cam filminin yasaklanmasının ardından ceza alan sürücülerin mahkemeye başvurması gerektiğini söyledi. ..."
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
November 09, 2017, 05:10:00 PM

Olaya bak, Sayın Cumhurbaşkanı yine kahraman oldu iyi mi  Grin   Reis'iniz sizi bile göre üzer mi hiç, bu olaya el atmak için geç bile kalmıştı  Grin

bizans
Newbie
*

View Profile
November 09, 2017, 05:33:33 PM

çok komik bir ülkede yaşadığımızın kanıtı gibidir. Son günlerde yaşananlar çok komik.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
November 09, 2017, 06:33:11 PM

İyi ki yaptırmamışım.

Şaka gibi olay önce serbest, sonra yasak.

Tuzak kuruyorlar resmen vatandaşa ceza yazmak için.

Bitcoin / Ethereum / Monero
temurmelik46
Newbie
*

View Profile
November 09, 2017, 08:59:08 PM

araba cam filmi başından beri yasaktı;sadece uygulamada yoktu veya sık tutulmuyordu,ama bence yanlış bir yasakl olur çünkü kliması olamayanlar için güneşten koruyor.
acmrl
Full Member

Activity: 392

View Profile
November 10, 2017, 07:44:09 AM

İyi ki yaptırmamışım.

Şaka gibi olay önce serbest, sonra yasak.

Tuzak kuruyorlar resmen vatandaşa ceza yazmak için.

Yarına kaldırırlar reisin açıklamalarıyla  Cheesy Cheesy
criptolover12
Member
**

View Profile
November 10, 2017, 09:58:33 AM

koskoca cumhurbaskaninin boyle seylerle ugrasmasi bir bana mi garip geliyor?

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
Anceluss
Member
**

Activity: 264

View Profile
November 10, 2017, 10:01:13 AM

bişeyleri yasaklayıp sonra onurlanarak geri kaldırma politikası sadece yıldırır

cam filmi yasaklandı - milleti zora sokmayın
araç vergisine zam- bukadar zam olmaz

nereye kadar bakalım
Mertopasa
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
November 10, 2017, 02:02:58 PM

İyi ki söktürmedim dünya zarar edecektik, muhtemelen 2 numara koyuluktaki cam filmi serbest kalacak bu iş cam filmcilere yaradı, önce sök sonra tak
btclife01
Sr. Member

View Profile
November 10, 2017, 02:05:59 PM

Bazı haber başlıkları;

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/caminda-bu-isaret-varsa-film-cezasi-yok-2083031/                  08:15   9 Kasım 2017

...

ERDOĞAN TALİMAT VERDİ

Araçlara sonradan takılan cam filmine ceza kesilmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da kızdırdı. Erdoğan'ın başkanlık ettiği AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında bu konu da tartışıldı. Erdoğan, “Genelge yayınlayın, düzeltin bu işi'' dedi. Toplantıda  “Cam filmine ceza kesilmesi kendi kalemize gol atmak, aynen Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) artışı gibi” yorumları yapıldı. Erdoğan, konuyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın çalışma yapmasını istedi. Erdoğan, “Ceza kesilmesinde bir tuzak var mı? Genelge ile mi düzeltilecek, nasıl çözecekseniz, düzeltin” dedi. MYK toplantısında Başbakan Binali Yıldırım, parti yöneticilerine “Ceza kesilmeyecek, kesilen cezalarla ilgili de çalışma yapılacak” bilgisini verdi. Bu bilgi üzerine bir MYK üyesi, yakınına cep telefonundan mesaj göndererek “Cezayı yatırdın mı, yatırmadıysan bekle, düzenleme olacak” bilgisini paylaştı. ..."

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/son-dakika-erdogandan-cam-filmi-aciklamasi-2083972/           17:05    9 Kasım 2017

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cam filmi düzenlemesi için, "Yanlış yaptılar, düzeltmeleri için talimat verdim" açıklamasında bulundu. ..."

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/cam-filmi-yuzunden-ceza-kesilenler-ne-yapacak-2084010/         17:40   9 Kasım 2017

"Tüketici Başvuru Merkezi Derneği Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, cam filminin yasaklanmasının ardından ceza alan sürücülerin mahkemeye başvurması gerektiğini söyledi. ..."

Son dakika… Cam filmi olana ceza kesilmeyecek
http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/son-dakika-cam-filmi-olana-ceza-kesilmeyecek-2085072/         14:21      10 Kasım 2017

" İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan son dakika açıklaması geldi. Soylu yaptığı açıklamada, “Cam filmi yasağı konusu netleşene kadar araçlara ceza kesilmeyecek” dedi."
Bounty Picker
Member
**

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
November 10, 2017, 02:17:43 PM

bişeyleri yasaklayıp sonra onurlanarak geri kaldırma politikası sadece yıldırır

cam filmi yasaklandı - milleti zora sokmayın
araç vergisine zam- bukadar zam olmaz

nereye kadar bakalım
yaaw hakkaten enteresan işler oluyor ama tapmış insan kitleleri hiç bir şeyi sorgulamıyor. en basiti bu iki örnekte olduğu gibi,başka bir ülkenin hükümeti mi bunları bize uyguladı da sanki şimdi düzeltmeye kalkarak kahramanlık yapmış gibi oluyorlar anlamış değilim. yapan eden kendileri değil mi. cam filmi konusundaki görüşüm ise bunun belli bir limiti var, fabrika çıkışı filmli olan camlar (özellikle ön cam) dışarıdan ilk bakıldığı anda araç içinde insanların görülmesine engel olmayacak şekilde yapılmış. bunları daha da koyulaştırmak, gereksiz ve abartılı. biz millet olarak her şeyin abartısına alışığız zaten. yok ailemle geziyorum felan işin bahane kısmı herkes ailesiyle geziyor ,evet insanlar her geçen gün daha da yozlaşıyor buna karşı bi önlem olarak cam filmi taktırıyorum diyen de var zevk için modifiye yaşam tarzı suç değil diyen de var. bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de terör var. hatta en çok müslüman coğrafayasında var malesef, ister dış güçlerin oyunu deyin ister başka birşey. müslüman olduğunu dile getiren bizler kendimize çeki düzen vermedikçe, müslüman gibi yaşamayı öğrenemedikçe bu böyle sürüp gider.korkarım ki dünyanın sonuna kadar bu böyle olacak. bu nedenledir ki cam filminde güvenlik güçlerimizin can güvenliği için böyle bir uygulama var, olması da gerekli ama bu şekilde değil. açık ve net olmalı katı olmalı. gel gör ki ülkemizde hangi kanun açık ve net , tarafsız uygulanır durumda orası görene, üzerine düşünene anlaması malum. devam etse daha çok yazarım sanırım fazla uzatmaya da gerek yok, sen ne anlatırsan anlat, karşındaki anlamadıktan sonra demişler, hele ki belli bir tapmış kesime hiç anlatamazsın. adamlar bugün bu renk ak dese alkışlar, yarın yanılmışız kandırıldık bu renk kara deseler dün o alkışlayan kitle o rengin herkes tarafından beyaz olduğunu belse dahi lan bu böyle dediğine göre vardır bi bildiği deyip aka kara deyip alkış tutarlar, yazık çok yazık. millet olarak yer hiç bir konuda üstümüze toz kondurmuyoruz güya ama işin iç yüzünde rezil insanlarız.

oturanbilboa
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 252

View Profile WWW
November 11, 2017, 03:04:00 PM

Seçimlerde görürüz bunca saçmalığın sonucunu.

CoinSlayer
Member
**

View Profile
November 11, 2017, 03:29:46 PM

aptalca şeyler oluyor gerçekten. bi serbest bırak bi kaldır snrasında birisi çıksın söyle olsa iyi olur vs vs vs pfff skldım ben ya
Koioss
Member
**

Activity: 364

View Profile
November 11, 2017, 03:51:25 PM

bu ne ya ne yaptıkları belli değil bir sürü insana ceza kesildi bir sürü insan masrafa girdi o olması bu, bu olmadı şu.. herkesin fikri var herkes konuya karışıyo bir sürü uygulama çıkıyo böylece..

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
btclife01
Sr. Member

View Profile
November 11, 2017, 05:01:53 PM
Last edit: November 11, 2017, 05:13:47 PM by btclife01

Bazı haber başlıkları;

...

ERDOĞAN TALİMAT VERDİ

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/son-dakika-erdogandan-cam-filmi-aciklamasi-2083972/           17:05    9 Kasım 2017

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/cam-filmi-yuzunden-ceza-kesilenler-ne-yapacak-2084010/         17:40   9 Kasım 2017

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/son-dakika-cam-filmi-olana-ceza-kesilmeyecek-2085072/         14:21      10 Kasım 2017

" İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan son dakika açıklaması geldi. Soylu yaptığı açıklamada, “Cam filmi yasağı konusu netleşene kadar araçlara ceza kesilmeyecek” dedi."

Son dakika haberi… Sanayi Bakanı’ndan cam filmi açıklaması
http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/son-dakika-haberi-sanayi-bakanindan-cam-filmi-aciklamasi-2086641/             18:23    11 Kasım 2017

"Araçlarda cam filmi yasağıyla ilgili son açıklama Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı’ndan geldi.
Faruk Özlü, emniyetin görüntü alabileceği cam filmlerinin serbest, diğerlerinin yasak olacağını açıkladı. Üç bakanlığın teknik çalışma yaparak kriter belirleyeceğini söyledi."

Sanayi Bakanı’ndan cam filmi açıklaması
http://www.dailymotion.com/video/x68sa27
tallbutshort54
Full Member

Activity: 280

View Profile
November 11, 2017, 05:03:30 PM

Böyle kuralsız nizamsız ülkemi olur, bakan diyor ki hala yasak ama netleşene kadar ceza kesmeyeğiz. la yasak olan şeye ceza kesmezsen serbest olur. Madem serbest o zaman niye hala yasak diyorsun. bu nasıl iş ya.
politam38
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
November 13, 2017, 07:43:47 PM

Koca ülkede okadar çok sorun varki ama biz cam filmiyle uğraşıyoruz.galiba yeni bir gündem değiştirme konusu oldu.
tarangogu
Full Member

Activity: 462

View Profile
November 13, 2017, 07:51:22 PM

yakalanan çok ama serbest edildi tekrar sanırım. yalnız çok koyu olmamak şartıyla onun da dereceleri var hatta cezalar bile koyuluğa göre galiba ve 2 kez yakalananların arabası bağlanıyor sanırım
kubra68
Member
**

Activity: 336

View Profile
November 13, 2017, 09:46:24 PM

Millet kafayı yemiş ne olacağanı karar veremiyorlar😀

_cryptocurrency_
Newbie
*

View Profile
November 13, 2017, 11:26:30 PM

Seçimlerde görürüz bunca saçmalığın sonucunu.

Gerçekten inanıyor musun bu gibi olayların sandığı etkileyeceğine? Evine zor ekmek götüren insan bile neyin ne olduğunun farkında değil.
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
November 14, 2017, 12:13:29 AM

3 senede bı kere polıs durdurcak dıe flımlerı cıkartmadım Cheesy
social1178
Member
**

Activity: 112

View Profile
November 14, 2017, 06:28:07 AM

resmen vatandaşına tuzak hazırlıyan bir hükümet var başımızda, çiftciyide bitirdiler mazot 5 tl yi geçti. Nutella kendi fındığını üretecekmiş kanadalı çiftciler bu işe sıcak bakmış çok karlı diyerek üretime başlayacaklarmış bu kadar karlıysa bizimkiler neden ağlıyor dünya fındık ihtiyacının %70-80 i bizden çıkmıyor mu
alikaya58
Full Member

Activity: 518

View Profile
November 14, 2017, 03:28:49 PM

Bence baştakıler tarafındann düşünülmüş bir tezgaah danışıklı dvüşş gene basdakı adam cıkdı hata yptnz dıerek mıllete guven sagladı kendınce e o kadar ceza kestın mılletten sonra ceza kalkdı kesılen cezaları oducenmı yoook.
PinkBlue
Full Member

View Profile
November 15, 2017, 06:24:43 AM

Cam filmi hiçbir zaman serbest olmadı hep yasaktı son bir sene önce kanunun değiştirileceği serbest olacagı söylenmişti kanun yürürlüğe girmeden son 2 ay kala tekrar yasak kararı tekrar çıkıyor bu işte kazanan filmciler oluyor hem takmak için hem sökmek için parayı götürüyorlar cezalar yazılmaya başlayınca arabın filmini sökmeye götürdük bir sürü sıra var sökmek içinde para veriyosun burda kaybeden sensin kazanan devlet ve filmciler.
 Devletin bütcesinde açık var doldurmaya çalışıyorlar
gileri
Sr. Member

Merit: 342

View Profile
November 15, 2017, 07:15:05 AM

kılıçtaroğlu açıklama yaptı çok hoşuma gitti.

cam filmi yasağı tekrar kalktı. dediler ki ceza yazılmıyor artık.

mantıklı olarak da soruyor bu geçen 1 ay da yazılan cezalar da iptal edilecek mi? yapılan ödemeler geri iade edilecek mi?

yoksa bu insanlarla dalga geçmekten başka birşey değil
kgungor
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
November 15, 2017, 08:27:42 AM

Olayın gelişim izin verilmesi yasaklanması sonra izin verilmesi başlı başına sacma bir olay. Ama gerçekten bu ülkede o kadar cam filmi kullanan varmı onuda merak etmiyor değilim.
rdy
Member
**

View Profile
November 15, 2017, 10:17:51 AM

Yasak olmasına rağmen cezanın kesilmemesi yasaya tezat değil mi?
Veyahut ceza kesiliyorsa ve yasaya rağmen kesilmeyecek deniliyorsa keza aynı şekilde ödenen cezalar ne oluyor?

Cam filmi denilen şey hayat kurtarıyor, enerji tasarrufu sağlıyor, hatta ve hatta bazı durumlarda ( göz, deri hastalıkları ) sağlık için olmazsa olmaz. Dolayısı ile şu ana kadar bu kadar uzatılması çok abes geliyor. Onun yerine belli bir dereceye kadar serbest olur, o dereceden sonrası yasaklanır veyahut belge ile verilebilir.
kimimben
Newbie
*

View Profile
November 16, 2017, 08:45:45 AM

çocuk oyuncağına çevirdiler bu işi. benim arabada orjinal siyah cam olduğu için sıkıntı yaşamadım vizede ve trafikte ama yaşayan çok insana şahit oldum
coderben
Full Member

Activity: 854
Merit: 113

View Profile
November 16, 2017, 08:07:52 PM

Cıkarın bıdaha da taktırmayın gıtsın, durmadan tak cıkar ceza vesaıre derken bı ton para arkadas.
boram16
Member
**

Activity: 182

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
November 19, 2017, 05:49:12 PM

Beni cam filmden çok bir hukukçu olarak hükümetin ikide bir bununla ilgili Kanunu değiştirmesi bu da kanun yapılırken insanların hayat tarzına uygunluğunun denetimiyle alakalıdır

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
DamnMonday
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
November 19, 2017, 06:12:19 PM

arkadaş şu cam filmi gerçekten başımıza bela oldu ya karar çok değişkenlik gösteriyor. bi yasak sökün diyorlar, bi izin verdiğimiz kanunla takanlara ceza yok diyorlar, bi yasak sökün diyorlar. yine büyük geçirmece planları var vatandaşa bana kalırsa sökün bunların sağı solu belli olmaz
igny16
Full Member

Activity: 179

Augmented Reality World Discovered

View Profile WWW
November 19, 2017, 08:16:39 PM

şimdide belli bir orana kadar yasak değil deniliyor .ön cam hariç diğerleri bence gereksiz yasak

Telegram
  Ann Thread
     Whitepaper        ▲◎▲◎◎▲   CARGO COIN  ◎▲▲◎▲◎
Revolutionising the Global Trade and Transport
          Twitter
    Facebook
  Website
Mustafablci
Member
**

View Profile
November 19, 2017, 08:34:58 PM

Sormayın dostlar filmleri söktürdük, aradan bir hafta geçmeden Bakan açıklama yaptı; Yasak ya esnetilecek,yada kalkacak diye.
koinli
Full Member

Activity: 350

View Profile
November 19, 2017, 08:57:27 PM

Bende söktüm filmleri, her yerde çevirme oluyor diye, bakan dedi  ceza kesmeyeceğiz, bir gece bir şey uydur, bütün 5-10 milyon  vatandaş kaçak gibi gezsin yollarda aman polise denk gelmeyelim diye, sonra hemen kaldır. var mı böyle bir şey bakan bey ?
Matthewww
Full Member

Activity: 322

View Profile
November 19, 2017, 09:44:41 PM

ne yapacaklarını şaşırdılar artık valla. her yaptıkları hareket falso çocuk oyuncağına döndü bu iş. böyle saçmalıklara ülkece alıştık artık...
Afterweeks
Member
**

Activity: 78

View Profile
November 22, 2017, 12:49:58 PM

her ne tonda (açık,orta,koyu) olursa olsun polisler tarafından yakalandığı takdirde sökülmesi icap eden gereksiz bir icat. cezası da cabası.

not : ancak güneşe karşı alerjik bir durumunuz olduğunu heyet raporuyla ispatlarsanız ruhsata işletme imkanı doğuyor ve polisler birşey yapamıyor. bunun haricinde özel güvenlik şartları (üst düzey yöneticiler vs..) sebebiyle de cam karartma işlemi yasal hale gelebiliyor.

not 2 : film uygulanan camlar garanti kapsamından çıkıyor. yani cam krikosunda çıkabilecek sorunlardan tamamen siz sorumlu oluyorsunuz. ayrıca trafik muayenesi yaptırırken de sorunlar çıkıyor.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
November 22, 2017, 01:08:39 PM

ben karşıyım bu cam filmine hele simsiyah olanlara. abi ne dönüyo o arabada neden film taktırırsın.
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
November 23, 2017, 09:40:50 AM

Cıkarın bıdaha da taktırmayın gıtsın, durmadan tak cıkar ceza vesaıre derken bı ton para arkadas.

eskiden bi reklam vardı aç akpa aç kapa artema
buda ona döndü
tak çıkar tak çıkar artema Grin

XxX
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
December 13, 2017, 02:03:18 PM

Yetkililerimiz de ne yapacaklarına karar veremiyor biri çıkıp tehlikeli diyor biri çıkıp nolacak diyor. halkta arada kaynamakta.
btclife01
Sr. Member

View Profile
December 19, 2017, 03:14:08 PM

Bazı haber başlıkları;

...

ERDOĞAN TALİMAT VERDİ

Son dakika haberi… Sanayi Bakanı’ndan cam filmi açıklaması
http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/son-dakika-haberi-sanayi-bakanindan-cam-filmi-aciklamasi-2086641/             18:23    11 Kasım 2017

"Araçlarda cam filmi yasağıyla ilgili son açıklama Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı’ndan geldi.
Faruk Özlü, emniyetin görüntü alabileceği cam filmlerinin serbest, diğerlerinin yasak olacağını açıkladı. Üç bakanlığın teknik çalışma yaparak kriter belirleyeceğini söyledi."

Sanayi Bakanı’ndan cam filmi açıklaması
http://www.dailymotion.com/video/x68sa27

Cam filminde son dakika: Cam filmine %70 şartı getiriliyor
http://www.haberturk.com/araclarda-cam-filmine-70-sarti-getiriliyor-1760379-ekonomi                                19.12.2017 - 02:14 | Güncelleme: 19.12.2017 - 09:25

"Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’na sunulan tasarıda, “Araçların ön camına hiçbir şekilde cam filmi uygulaması yapılamaz. Sürücünün 180 derece ön görüş alanı içerisinde sağ ve solunda kalan yan camlara cam filmi ile birlikte camın toplam ışık geçirgenliğinin en az yüzde 70 olması şartıyla cam film uygulanabilir” denildi."
nevzatdoner
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
December 19, 2017, 06:22:47 PM

o kadar insan cezayı yiyip oturduğuyla kaldı Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
mavipapagan
Member
**

TEND, TOKENISING LUXURY ASSETS

View Profile
December 19, 2017, 06:47:09 PM

Araba cam filmi milyonlarca insani perisan etti. cam filmi isini yapacak esnaf bir suru masraf etti.Tesis kurdular. uretim yaptilar. araba sahipleri dunyalar kadar masraf yapti.Film yasaklanacak dendi cok araba sahipleri para harcayarak filmi sokturdu.Tesis kuran esnaf is yerlerini kapatti. sonra belirsizlikler basladi.su anda bile ne olacagi belli degil. bu karmasa daha ne kadar surecek oda belli degil. Guzel ulkemin guzel insanlari daha neler yasayacak belli degil.

mavipapagan
Member
**

TEND, TOKENISING LUXURY ASSETS

View Profile
December 19, 2017, 06:51:19 PM

Araba cam filmi milyonlarca insani perisan etti. cam filmi isini yapacak esnaf bir suru masraf etti.Tesis kurdular. uretim yaptilar. araba sahipleri dunyalar kadar masraf yapti.Film yasaklanacak dendi cok araba sahipleri para harcayarak filmi sokturdu.Tesis kuran esnaf is yerlerini kapatti. sonra belirsizlikler basladi.su anda bile ne olacagi belli degil. bu karmasa daha ne kadar surecek oda belli degil. Guzel ulkemin guzel insanlari daha neler yasayacak belli degil.

cashjonny
Member
**

Activity: 103

ICO Live! betterbetting.org

View Profile
December 19, 2017, 09:05:55 PM

Araba cam filmi hakkinda ne soylesek  her sey karma karisik araba sahipleri  bir heves film cektirdiler. piyasada yeni bir sektor olustu.isler iyi giderken birden teror bahanesiyle camlarin sokulmesi gundeme geldi. bu arada bayagi cez kesilerek iyi para toplandi. biraz sesler yukselince kalsin dediler.  bende bu arada sokturdum.300 tl masrafimi kim odeyecek  yazik degilmi kardesim.

coin2017
Newbie
*

View Profile
December 19, 2017, 09:44:27 PM

vizeden geçt,kten sonra yaptırabilirsin. iki yıl sonra bi daha yaptırırsınız. ama çıkartması zor başa dert oluyor. Smiley
Tiyatroibo
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
December 19, 2017, 09:50:33 PM

En çöm Şahin’e yakışmakla birlikte can film sadece modifiye için değil gereksinim olarak da kullanılmakta güneşten vs
Biz de kullanıyoruz yasağın kalkması iyi oldu
rafsa
Member
**

Activity: 252

View Profile
December 20, 2017, 05:11:04 AM

ne oldugu bellı değil her gün faklı açıklama yapılıyor  ruhsata işlenmis fabrıka cıkıs camlar nasıl olacak mı ınsanlar söküp yenıden cam mı yaptıracakmıslar.
Otisabi
Member
**

Activity: 196

otisbey

View Profile
December 20, 2017, 08:28:04 AM

Yaklaşık 2 ay öncesinde haberlerde 'Cam filmi artık serbest' diye başlık gördüm ve araştırmamın üzerine gittim 3 numara simsiyah cam filmi taktırdım .
Fakat bugün bir duyum aldım ,  arkadaş haberlerde görüp söyledi . Cam filmlerine tekrardan yasak gelmiş sanırım 206 TL cezası varmış .
Bunlar bizimle dalga mı geçiyorlar ? Bunun doğruluk payı nedir ? Bilgi sahibi veya trafik polisi vs . tanıdığı olan arkadaşlar bilgi verebilirler mi ?

devlet in yeni para kaldırma sistemi taktır para söktür para polis ceza yazsın o da para Smiley bnce muallakta kalmamak gerekir taktırmamak daha mantıklı gibi  Cheesy Wink Grin

Pages: 1 2 3 4 5 6 [All]
  Print  

Jump to: