Bitcoin Forum
May 11, 2024, 11:27:14 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: $$$ Molim pomoć oko rig-a  (Read 673 times)
visions-ri (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 78
Merit: 0


View Profile
October 23, 2017, 12:05:21 AM
 #1

Pozdrav,

investirao bih u majnanje ( inače sam dnevni trejder) .O adekvatnom hardwareu i slaganju konfiguracuje nemam pojma a vidim da forum ima pojedinaca koji su experti.
Dakle, treba mi netko tko ima iskustva i smatra da zna kako vrhunski odraditi cjelokupan proces od konzultacije do odabira komponenti i na kraju slaganja rig-a

Naravno da ću uslugu platiti tako da nećete uzalud trošiti svoje znanje i vrijeme.

Molim da mi se ozbiljni pojedinci jave privatnom porukom, a svi prijedlozi, koje konfiguracije koristiti jer su po vašem mišljenju najbolje, koje coine majnati trenutno molim postajte ovdje.


HVALA UNAPRIJED
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715426834
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715426834

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715426834
Reply with quote  #2

1715426834
Report to moderator
Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
October 23, 2017, 06:24:42 AM
 #2

Nisam expert za minanje ali mislim da je bitno koji coin želiš minati pa to može imati utjecaja na hardware.
visions-ri (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 78
Merit: 0


View Profile
October 23, 2017, 02:52:44 PM
 #3

Iskreno se nadam da nije tako, jer danas je jedan coin bolje majnati , sutra ce bit drugi, i ako krenem u jedan , i postane neisplativ nakon 6 mjeseci, onda sam u banani
Ronin87
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 12
Merit: 0


View Profile
October 25, 2017, 05:31:01 PM
 #4

Najbitnije je koje ces coinove majnati tj koje algoritme...
Trebao bi istraziti malo trziste i razmisliti sto mislis da bi se dugorocno isplatilo i sto zelis od opreme (da stoji u uredu, u garazi, u djecijoj sobi itd  Grin).. Koliko zelis investirati? Koja su ti ocekivanja?

Npr jedna vrsta opreme tj minera se koristi za majnanje Bitcoina i njegovog SHA-256 algoritma...
Druga vrsta za neke druge coinove na Scrypt algoritmu ali isto samo s ASICima..
ASICi su ti bucni za poludit i nisu za imat doma.

A onda imas i majnanje s grafickim karticama no i tu ima razlike sto zelis majnati, pa onda vidis da li nvidia ili AMD...

Uglavnom da bi ti netko pomogao, moras malo istraziti i postaviti konkretnije pitanje jer je ovo preopcenito i ne moze se jednostavno odgovoriti.

Razmisli o zeljama i mogucnostima pa javi  Wink

Sn1p3r
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 48
Merit: 0


View Profile
October 25, 2017, 08:06:28 PM
 #5

Ako si pocetnik onda jedino sto trebas pomoc je kupiti opremu odrabrati nekako najbolje uloženo/dobiveno.

Nakon toga (barem sam tako ja prva dva mjeseca dok se nisam ispravno uhodao)

Skineš "Nicehash" i samo klikneš Start i pocnes zarađivati dok u pozadini istražuješ druge solucije ovo ti lagano donosi profit.

Nicehash - ti zapravo prodaješ svoju snagu grafičkih drugim ljudima, znaci malo bitcoin, malo zcash, ether bla bla ovisi sta treba tržištu, ali nije bitno, tebi je uvijek i svaki dan isplacen Bitcoin.
Nije bitno šta ti prodaješ drugima, ti uvijek na kraju dana dobiješ Bitcoin koji si kasnije prebacis na wallet i mir.
Nema podešavanja, samo Start i izvoli.
Makar da se nešto nakuplja dok se uhodavaš u posao
DI_TE
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 0


View Profile
October 26, 2017, 06:33:44 AM
 #6

Koje komponente preporucujete za rig sa 6 grafickih?
Ronin87
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 12
Merit: 0


View Profile
October 31, 2017, 07:18:32 AM
 #7

Koje komponente preporucujete za rig sa 6 grafickih?

Koji ti je budzet?
GregorWar
Member
**
Offline Offline

Activity: 85
Merit: 10


View Profile
November 09, 2017, 01:43:30 PM
 #8

ako si skužio trejdanje onda ostani i trejdaj dalje...ali ako je pitanje vrijeme koje potrošiš za sve skupljanje info in pratenje merketa onda i žao ti ga je što ga trošiš za to onda je mining pravi odgovor...ali trebat če ti par tisuča EURa u startu...

▌▌   Anonymous and Untraceable     ›› ››   DeepOnion  ‹‹ ‹‹     TOR INTEGRATED & SECURED    ▌▌
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     ANN  Whitepaper  FACEBOOK  Twitter  Youtube  Forum     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▌▌   ••  JOIN AIRDROP 🚀  ••  |||   Download DeepOnion   |||   ✅ Verified with DeepVault    ▌▌
coinbirds
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 104



View Profile
November 09, 2017, 06:32:24 PM
 #9

Sve zavisi koliki je kome budžet.
Trenutno najpouzdaniji kartice su GTX 1070 vezano za odnos cena/kvaliteta/mininga

Naravno postoje i bolje kartice ali za to treba malo dublje ući u džep
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!