Bitcoin Forum
June 17, 2024, 01:13:47 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »  All
  Print  
Author Topic: Neden Türkiye'nin %100 Yerli Coini Yok?  (Read 3340 times)
yerlivemillicoin
Newbie
*

Activity: 38
Merit: 0

View Profile WWW
May 09, 2018, 05:00:59 PM

Değerli forum üyeleri,

"Neden Türkiye'nin %100 Yerli Coini Yok? " sorusunun cevabı birden çok bileşen içeriyor. Öncelikle " %100 yerli " derken kast ettiğimiz kripto-para platformundaki her şey ise, %100 yerli ancak kamu otoritesi isteği ve desteği sonucunda olabilir.
Kripto- para platformundaki bir çok bileşen yerli olup, geri kalanlar için de çeşitli ortaklıklara gidilir ise böyle bi durum da kamu otoritesinin desteği ile olabilir.

Buradaki karşılaşılan zorluklar; kripto-paranın üzerine inşa edileceği blokzinciri, bu blokzincirinin ne yapıda olacağı, merkeziyetsiz olacak ise nasıl olacağı, takas/aktarım sisteminin ne şekilde işleyeceği ve hangi protokoller ile bu sistemin izleneceği, cüzdanların blokzincirine erişimindeki ve cüzdan yaratma protokolleri vb gibi uzayıp giden bir listedir.
Bizim projemizle de bu soruya cevap bulacağınızı umuyoruz.
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
May 09, 2018, 05:38:12 PM

Üstteki arkadaşında dediği gibi şu koşullarda yapılacak proje yalnızca kamu desteğiyle yürütülebilir. Çok iyi bir projeniz olsa da bu kadar dolandırıcının ortalıkta gezdiği bir ülkede insanlara güven veremezsiniz. Mesela adalet ya da vergi sistemiyle ilgili yapılacak bir proje devlet desteği de alacaktır.

Konunun bir diğer yönü de kafası çalışan adamlar çoktan ülkeyi terk etti. Ülkede bilim ve sanayi bakanlığı gibi bir kurum var ama yandaşlar dışında kimseye destek vermiyor. Ülkede üstün zekalılar okulu kapatılıp binası imam hatipe dönüştürüldü. Daha ne örnekler var. Siz olsanız böyle bir ülkede riske girer misiniz? Düşünün ki çok iyi bir blockchain projesi yaptınız, ertesi gün saadet zinciri diyerek tutuklanmayacağınızın ihtimali nedir?
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
May 09, 2018, 05:58:06 PM

Malesef gelecekte çok güzel yerlere gelecek bu tarz projelere, teknolojilere her zaman çok geç uyanıyoruz. Benim bildiğim bir sikke vardı ne oldu bilmiyorum fakat Türk yazılımcılardan çok Türk yatırımcılarımıza kızmak lazım.

alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
May 09, 2018, 06:04:28 PM

%100 demek için blockchain teknolojisinden, zincirinden tutun. Yazılımsal sistemi, projeyi, destekçileri tamamen yerli sermayeyle ve sıfırdan oluşturmak gerek. Unutma, sıfırdan araba yaparsın kendi ellerinle, fakat motoru gider almanyadan getirirsin. O işte yerli üretim olmaz Smiley Dediğin sistemde bağımsız açık kaynaklı zincirlerle üretebilirsin ama yerli demek ne kadar doğru olur, piyasadaki türk projelerini incele daha detaylı anlarsın demek istediğimi dostum.
mediation
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
May 09, 2018, 06:13:59 PM

En büyük sebebinin daha ülkenin internet odaklı alım satım vb. işlere sıcak bakmamasından kaynaklanıyor. Yeni bir coin çıkartmadan önce kamuoyunun bu konuda bilinçlenmesi ve teknolojiyi anlaması gerek.

Bthd
Legendary
*

Activity: 2282
Merit: 2585

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
May 09, 2018, 06:30:04 PM

%100 yerli neyimiz var ki ? Altyapısını bizim oluşturduğumuz dünyada pazarı domine ettiğimiz. Domine etmeyi geçtim pay sahibi olduğumuz patenti bizde olan neyimiz var ki ?

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
jullerkone
Newbie
*

Activity: 182

View Profile WWW
May 09, 2018, 06:39:10 PM

birkaç tane var. akche. jointventures artık yazılımcı türk olduğu için tokene de türk deriz değil mi? ama iş tutan öyle süper bir şey yok. çünkü genelde yapılan parayı kapalım, rahatımıza bakalım anlayışı. avrupada elektrik enerjisi ve tokeni birleştiren projeler, yapay zeka, oyun üzerine, VR yapılırken bizden nedense hiç böyle süpersonik projeler çıkmıyor.
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
May 09, 2018, 06:44:47 PM

Çünkü böyle bir şeye ihtiyacımız yok. Blockchain teknolojisini devlet istediği taktirde kendi isteklerine, ihtiyaçlarına uygun şekilde hazırlayabilir. Bunun için coine de ihtiyacı yok.  Sen,ben veya bir başkasının da sırf Türkiye için özel bir coin üretmesine gerek yok, bunu yaparsa merkez bankası yapar ve tedavüldeki TL'yi blockchain teknolojisine taşır. Al sana yerli ve milli coin. Onun dışında ekstra bir çabaya gerek yok. Ha napılır? Hazırlanır şöyle dünyaya hizmet edecek bir proje, onun kendi coini olur. Geliştiricileri vs. Türk olur. Biz onunla gururlanırız. Proje evrensel bir proje olur ama biz onu yerli ve milli olarak görürüz.
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
May 09, 2018, 07:00:24 PM

bana göre bu tarz coin projeleri yönetecek güvenilir insanlar yok piyasada ayrıca olsada kimsenin yatırım yapacağını sanmıyorum

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
lightbringer14
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile WWW
May 09, 2018, 07:03:05 PM

Kafa dolandırıcılıktan başka bir şeye çalışıyor mu? kaç tane yerli milli coin diye token çıkarttılar sonra ne oldu? scam.

olsun olmasın değil ama yatırım yapmam. ben kendi insanıma güvenip de yatırım yapmıyorsam yabancı yapar mı?

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
May 09, 2018, 07:20:28 PM

çünkü bizim yerli abilerin kafası yerli dolandırıcılığa çalıştığı için henüz yerli bir coinimiz  yok. sanıyorum scam olmayan şu an sadece akche var ama o da fiyat olarak yerlerde sürünüyor.
hannapulu
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

PLATIO - Smart Banking Ecosystem

View Profile
May 09, 2018, 07:31:48 PM

Samimiyetle cevap vermek istiyorum; Öncelikle bu yerli ve milli söylemlerinden ve yerel düşünmekten vazgeçmeliyiz. Blockchainin de temelinde olan merkeziyetçiliği bırakıp küresel dağıtık yapının daha güçlü olduğunu ve daha geniş kitleye hitap edeceğini aklımızdan çıkarmayalım. Yaptığımız kripto para bir ihtiyaca yönelik olmalı yani bir yaraya merhem olmalı. Uzun lafın kısası samimiyetle bir iş yapılmalı ve yapılan işten en fazla katma değer nasıl elde edilir bunu yolu araştırılmalı.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
blogmanya
Member
**

Merit: 10

GR

View Profile WWW
May 09, 2018, 08:04:34 PM

Yazilim konusunda bu kadar uzman ekip yok,  olsa bile hemen paraya dondurme pesinde,  bu is ekip isi ve emek isi.  Ayrica uzun vadeli projeler biz Turklere gore degil.  Tez canli bir milletiz.  Piyasada uzun vadeli yatirim yapmayi bile 2-3 ay sanan bir toplumuz.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
ilonaproda
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 1

Win-Won-Betfury

View Profile
May 09, 2018, 08:12:46 PM

Yerli coinle napıcaksın abi yerli coin iş yapmaz global lazım bu piyasaya kaç yerli çıktı hepsi çöp çıktı scam çıktı dolandırdılar milleti gittiler

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
May 09, 2018, 08:29:56 PM

Yakında yerli firmalarında coin çıkaracağını düşünüyorum. Bildiğim bir kaç proje var. Hatta airdoplarından coin bile aldım. Ama devamlılığı ne olur orasını bilemiyorum. Çünkü bu iş sabır işi, istikrar, finans ve ekip işi. Birde zaten bu teknolojiyi öğrenmeye çalıştıklarını düşünürsek en geç bir yıl içerisinde isimlerini duyacağız.
Dolandırıcılık konusunda ise, Her ülkede olduğu gibi bizde de dolandırıcılar mevcut. Diğer ülkelerle bizim aramızdaki fark: Bizim insanımız saftır/temizdir çabuk inanır. Ve o yüzden çabuk kandırılır.
Amerikada gerçek hayattan alınan bir film: The Wizard Of Lies (yalanların büyücüsü). Seyretmenizi tavsiye ederim.
vezirrr
Full Member

Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
May 09, 2018, 11:42:34 PM

Yahu %100 ve yerli kelimeleri yanyana gelince sahtekarlıktan ibaret tamamen kopya işler çıkıyor ortaya da ondan! Komik gibi gelecek ama öyle. Bu şekilde piyasaya çıkan projeler genelde scam ve çöptür kardeşim. Bizim türklerin yaptığı onlarca proje & coin var. Araştırırsan görürsün zaten, ama ülke olarak çıkaralım diyorsun ne gerek var? Ne işimize yarayacak? Halihazırda tübitak blockchain üzerine araştırmalara girişti zaten 4 5 ay önce. Yani diyecek söz bulamıyorum olsa ne olacak olmasa ne olacak? Neden böyle bir ihtiyaç duyuyorsunuz?

Türk yazılımcılara sallayan dangalak newbie kafalılar olmuş. Ulan dingil hayatında kaç tane yazılımcı gördün ki türk yazılımcıdan haberin var senin? Aklı kıt, sadece yorum yazıp merit kazanmayıp düşünen gerikafalı sürüsü. Kendinizi yermeyi bu kadar mı çok seviyorsunuz? Türk yazılımcıların t'sinden haberleri yok 1 tane programlama dili söyle desen ha? diyecek mankafalılar. Forum inşallah üye alımına kapanır da sizin gibi cahiller daha fazla doluşmaz.

tuanvie
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
May 10, 2018, 01:00:09 AM

Nasıl olsun? Başta kendi insanımızı kendimiz baltalıyoruz. Acayip bir önyargı var ve bizdeki bu “bizden bir şey olmaz” mantığı devam ettikçe adam akıllı işler yapılması zor. Ha öte yandan işi gücü sırf pisliğe çalışan bir kesim gerçekten var, yok değil. Ama kurunun yanında yaş da yanıyor nedense.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
May 10, 2018, 01:05:24 AM

Nasıl olsun? Başta kendi insanımızı kendimiz baltalıyoruz. Acayip bir önyargı var ve bizdeki bu “bizden bir şey olmaz” mantığı devam ettikçe adam akıllı işler yapılması zor. Ha öte yandan işi gücü sırf pisliğe çalışan bir kesim gerçekten var, yok değil. Ama kurunun yanında yaş da yanıyor nedense.

Aynen oyle. Gerçekten kaliteli işini bilen birşeyler üreten zeki kesim var. Bunların yaptıkları işler de kaliteli Türkiye şartlarında ( organik hosaftan bahsetmiyorum ). Lakin asıl mesela şu Türk insanının büyük çoğunluğu kolay para kazanmak istiyor. Bu durumda sahtekarlik ile olur. O yüzden birşey yaparken kazandı mi yarı yolda bırakabilir.

Birisi iyi birşey yaptığı zamanda hemen bunlar ponzi vs havasına giriyorlar ( lakin bu havaya giren insanların %30u durmadan kandirilan kesim ) o yüzden destek vermiyorlar. Tüm bunlar olurken nasıl olsun başarılı bir iş. Destek yok en önemlisi bu.

En basitinden bitcoin ile yakistirdiklari için söylüyorum. Ciftlikbank gerçekten kaliteli bir proje idi ama asıl sorun şu idi adam sana senede %220kar diyor. Bunun yerine senelik %30dese ve işini düzgün yapmış olsa gayet kaliteli bir Türkiye markası ortaya çıkacaktı.
Biz dolandirmayi seviyoruz.
suukool
Full Member

Activity: 413
Merit: 100

View Profile
May 10, 2018, 01:32:51 AM

Zekasını, emeğini canı gönülden ortaya koyacak beyinlere ihtiyacımız var. Misal ruslar neler neler yapıyor nerdeyse çocuk yaşta. Tamamen yerli olması zaten imkansız ama en azından herkese hitap edecek güzel çalışmalar ortaya koyabilmek önemli ve gerekli.
zaza4700
Newbie
*

Activity: 252

View Profile
May 10, 2018, 07:15:10 AM

sevgili canım kardeşim daha bizim devlet bitconin ne olduğunu anlamadılar nasıl kendi yerli bitcoini olacak o yüzden bizim yerli coinin çıkmasına daha 10 sene sonra ıkar diye düşünüyorum
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »  All
  Print  

Jump to: