Bitcoin Forum
June 25, 2024, 02:19:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »  All
  Print  
Author Topic: Neden Türkiye'nin %100 Yerli Coini Yok?  (Read 3340 times)
franch
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
May 11, 2018, 11:35:55 AM

var kardeşim var bak ben çıkarttım hem de %10000000 yerli coin Rizecoin  Cheesy

https://forkdelta.github.io/#!/trade/0xe778e0640815aa7265efd8a47c38b32b1791e0ed-ETH

https://etherscan.io/address/0xe778e0640815aa7265efd8a47c38b32b1791e0ed
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
May 11, 2018, 12:44:05 PM

81 ilin coinini çıkarsak da derdimizi anlatamadıktan sonra, bu kripto parayı pazarlayıp yayılmasını sağlayamadıktan sonra ne söylersek söyleyelim boş. Adamlar önce fikir buluyorlar ve ihtiyacı güzel analiz ediyorlar. Bizde yeterince analiz becerisi yok.

yerlivemillicoin
Newbie
*

Activity: 38
Merit: 0

View Profile WWW
May 11, 2018, 07:22:30 PM

Değeeli forum üyeleri,

Projelerinin altyapısını blokzinciri kullanarak oluşturan , yerli girişimlere destek olmak bir çok açıdan ülke olarak bize fayda sağlayacaktır. Böylelikle yeni girişim sayısı artarak blokzincirinin de tanınırlığını arttıracaktır. Blonzinciri tanınırlığı ise halk olarak tamamen bizim için yararlıdır. Açık ve şeffaf toplumun teknolojideki ayağı blokzinciridir.

Blokzincirini sadece coin için kullanacak olan bir girişim ölü doğmuş bir girişimdir. Yerli ve milli coin projemiz bunlara bir cevap olacaktır.
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
May 11, 2018, 11:16:39 PM

Hocam öncelikle arkadaşların da değindiği gibi scam problemi, bizim projelerde  genelde hep scam ile karşılaşılıyor ki bu bence büyük bir problem, bana kalırsa  insanların uzaklaşma sebebi bu
tfntvl
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
May 13, 2018, 03:47:38 AM

Zaten cevabın sorunun içinde "%100 Yerli Coin" dediğin kavramın yarısı İngilizce Smiley Yerli Dijital Para olamıyor çünkü bizde para işi tamamen devletin tekelinde, diğer ülkeler gibi serbestlik yok. Serbestlikten kastım canı isteyenin para basması değil elbette. Yeniliğe açık olmaktan bahsediyorum.

%100 ü yerliyi geçtim. Ethereum üzerinden smart contract yazıp erc20 token bile çıkaramıyor muyuz yaw?

Bkz: Kendi yazılımını kendi yazan BTCTürk. Ether'i entegre etmeye çalışıp kendi ayağına sıktı... Neden? Çünkü bu işi adam akıllı yapabilecek birileri hakikaten yok... Yoksa neden 4 senedir sadece 2 dijital para ile işlem yapsınlar ki?

Ne kadar bunu söylemek hiç hoş değil ama türk projesine güvenipte girmem çok zor . Yetenekli yazılımcı yok ve referansımız yok .

Peki referansı sağlam olsa, ekibi güvenilir olsa ne yaparsın? Hadi bi BTC, ETH muamelesi yapın demiyorum ama yerlisi olsa en azından bi Litecoin, bi ETC muamelesi görür mü?

ekip sağlam olduğunda, yani ekibin içinde güvenilir insanları tanıdığımızda elbette güveniyoruz ltc değil dash muamelesi bile görür fakat 2 gün sonra proje bırakılınca hiç birine güven kalmıyor maalesef.

yani burda projedeki güvenilirlikle birlikte devamlılıkta oldukça önemli diye düşünüyorum yoksa coin çıkaracak kafa yok bizden başaran çıkmaz hepsi dolandırıcı gibi söylemlere kesinlikle katılmıyorum.
vuslatgelir
Member
**

Activity: 195
Merit: 10

-

View Profile
May 13, 2018, 04:19:00 AM
Merited by huzurdangolgeler (1)

bu tip kripto para çıkarma ve onları piyasaya sürme işlerinde yerli lik ve millilik o kadar da faydalı olmuyor, yani  adam japon diye koreli diye danışmanlık almayacak mısınız çok önemli bir konuda
Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
May 13, 2018, 08:56:59 AM

%100 nedir arkadaş ya Cheesy nitelikli kimse meraklı kimse bir türk öncelik etsede cıksa o bile yeter gerçi bu saydıgım niteliklere sahip olanlar yurtdısına cıkıp orda bir ekibe giriyorlar.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
May 13, 2018, 09:33:18 AM

hay sizin yerlinize ............. daha şurda fabrikalarına sahip çıkamayan bir milletten bahsediyoruz..bu da gelmiş yerli milli edebiyatı yapıyor... zarar ediyor yalanı ile 15 yılda satılan fabrikalara bi bak..duvar olsa ağlar be..

en son satılan şeker fabrikalarını kimin damadını almış bi açın bakın internete..

mindrust; eline sağlık çok güzel yazmışsın

he bir de mümkünse bizim hiç yerli milli coinimiz olmazsa kripto dünyası adına güzel olur   çok fazla scam var zaten  Grin
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
May 13, 2018, 09:56:11 AM

Türkiye'nin %100 elle tutulur neyi var da coin çıkarıyorsunuz acaba?
Coin çıkarmak zor şey değil ama başarıya ulaşması için onlarca kişiden oluşan sağlam ekipler lazım. Ben bu kalifiye iş gücüne sahip olduğumuzu düşünmüyorum.

alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
May 13, 2018, 10:02:08 AM

Büyük firmalar girmiyor bu işlere nedense küçük firmalar ise çoğu dolandırıcılık için proje yapıyor onun için artık tepki oluştu artık insanlar gerçek bir proje yapacak olsada inanmıyoruz
icegeekfresh
Full Member

Activity: 406

View Profile
May 13, 2018, 10:27:18 AM

Yerli coin önemli değil yerli projesi var mı ki? Bizden neden facebook whatsapp falan çıkmıyorsa aynı sebeple coin de çıkmıyor, önce fikrin olucak ki coinini yapasın.

papadoc
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
May 13, 2018, 10:39:18 AM

Artık yerli projelere güvenin sıfır olduğunu düşünüyorum çıkan her proje scam yada başarılı olamadı önümüzdeki günlerde sağlam bir proje çıksa bile insanların kafasında hep soru işareti olucak türk projeleriyle ilgili
koinli
Full Member

Activity: 350

View Profile
May 13, 2018, 12:06:15 PM

Hocam sebebini basitçe söyleyeyim, bu işlerde türkler kolay para kazanma amacı ile hareket ediyorlar yani, bir anda köşeyi dönmek istiyorlar
phantasod
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
May 13, 2018, 12:46:03 PM

Çok iyi yazılımcılar emeğini verdi sermaye koyan da buldu desek yatırımcı olarak daha bizler inanmıyoruz ki uluslararası olarak seslerini duyursunlar. Pek ümidim yok başarılı bir coin çıkartabileceğimize
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
May 13, 2018, 04:13:16 PM

Bence tamamen vizyonsuzluktan kaynaklanıyor. Kripto para piyasasıyla ilgilenen yazılımcılarımız bile sadece al sat yaparak para kazanma derdinde. Ha devlet desteklese vs gene bir şeyler çıkabilir ama bitcoin haramdır diyen bir devletimiz varken çok zor...
kschneezy
Full Member

Activity: 387
Merit: 186

View Profile
May 13, 2018, 04:45:18 PM

Bir arkadaş içinde bulunduğumuz durumu mükemmel özetlemiş. Daha üstüne söylenecek bir şey yok. Yine de gönül ister ki günün birinde bizden de güzel projeler çıksın. Scam ile üçkağıt ile değil ama ortaya koyduğumuz işlerle konuşalım.
yerlivemillicoin
Newbie
*

Activity: 38

View Profile WWW
May 13, 2018, 05:40:33 PM

Büyük firmalar girmiyor bu işlere nedense küçük firmalar ise çoğu dolandırıcılık için proje yapıyor onun için artık tepki oluştu artık insanlar gerçek bir proje yapacak olsada inanmıyoruz

Değerli forum üyesi, düşündükleriniz konusunda haklısınız; projemizin bu çekinceleriniz için cevap olacağını düşünmekteyiz.

Öncelikle böyle bir kripto-para projesi için güçlü bir blokzinciri gerekli, blokzinciri için ise cevaplanacak birden fazla soru var: merkezi mi olacak, yoksa dagıtık mı? Daha özel olarak da değinmek gerekirse private-public-permissioned diyebileceğimiz blokzinciri ağlarından hangisi tercih edilecek gibi soruları çoğaltmamız mümkün.

Böyle bir ağ alt yapısı sadece kriptopara arz edip bundan para kazanmak amacıyla da yapılamaz. Her hangi bir soruna çözüm olmayacak bir kriptopara da, daha iyi emsalleri varken neden piyasada alınıp satılsın? Bu soruyu soran birden fazla kişi olur ise anlamsız bir kriptopara olmuş olacaktır.

Konu para olunca en önemli sermaye güvendir, devamlılıktır. Bu banka kurarken de böyle, borç alıp verirken de öyle, coin başlatırken de öyle, fon kurarken de.

Değerli forum üyesi,

Sermaye  ve güven ikilisindeki çekinceleriniz çok doğrudur. Bahsetmiş olduğunuz güvenli diyebileceğimiz güçlü sermaye şirketlerinin, hem alım satıma konu olan menkul kıymetleri; hem bu menkul kıymet piyasasına aracılık eden şirketleri; hem de bu sermayeyi güven de tutabilecek mevduat bankaları var.
Halka dağıtık ve merkezsiz olabilecek bir finansal araç fırsatını tekrar tekel olabilecek kurumlara vermek; blokzinciri ile gelmiş bir fırsatı vermek biz halk için ne kadar doğru olur takdirinize bırakıyorum.
Himmeli
Jr. Member
*

Activity: 169
Merit: 5

View Profile
May 13, 2018, 06:19:25 PM

Neden olmadigiyla ilgili benim tahminlerim. İlki bizimkiler uyanik davranip milleti dolandirmaya kalkmislar kac kere. Yapilmis olsa bile ne kadar yatirim alir tartisilir. En son bildigim Nex Para vardi sanirim. İsmini yanlis hatirlamis olabilirim. BDDK'dan izin alamadiklari icin iptal etmislerdi projeyi.
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
May 13, 2018, 06:46:47 PM

biz bu konularda sadece kısa vadeli ve mikro çaplı fayda amaçlı uğraştığımız için pek fazla gelişim gösteremiyoruz halbuki geniş amaçlı projeler her türlü iş yapar bu alanda.

elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
May 13, 2018, 07:48:47 PM

AKCHE vb projeler çıkmaya çalıştı fakat bekledikleri hype olmadı o yüzden yeni proje çıkmıyor çıksada zaten scam der bizim millet sanki yabancı coinlerin hepsi çok iyi
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »  All
  Print  

Jump to: