Bitcoin Forum
May 06, 2024, 06:00:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17]  All
  Print  
Author Topic: Neden Türkiye'nin %100 Yerli Coini Yok?  (Read 3331 times)
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
December 11, 2018, 10:29:04 PM

Geçenlerde sözde akıllı bir arkadaşımla konuşurken bile Bitcoin'e Çiftlikbank muamelesi yaptı. Kulaktan dolma bilgiyle bizi Çiftlikbank'çı yaptı her boku çok biliyorlarmış gibi. Bu insanlar kafadan tokatçı olarak görür çıkacak projeyi. Bunun dışında idealist insan sayısı az şöyle ki, çıkacak coin sadece, sadece ve hatta sadece vurgun amaçlı çıkıyor. Bir iş yürüsün, bir şeye katkım olsun, piyasada yer edineyim, günü değil geleceği kurtarayım derdi en azından bu piyasa için söylüyorum yok. Diğer bir neden ise yabancı piyasaya adım attığında seni kaale alan pek olmuyor. Hem yer edinemedik hem bu tokatçı tayfa adımızı kötüye çıkardığı için yeni projelerin ciddiyeti sorgulanıyor.
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714975230
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714975230
Reply with quote  #2

1714975230
Report to moderator
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
December 12, 2018, 07:55:27 AM

umarım şurada sayfalarca yorumdan neden olmadığını anlamışsınızdır daha fazla bir şey söylemeye gerek yok maalesef biz buyuz.
snykutlug
Member
**

Activity: 448
Merit: 17

View Profile
December 12, 2018, 01:56:32 PM

Gerek varmı bence hiç gerek yok napıcak coini hangi ülkenin var coin dediğin bağımsız olmalı bir ülkenin denetiminde olmamalı iyi bir şey değil bence bir ülkeye bağlı olması çökme şansı daha çok.
bulgar_84
Sr. Member

Activity: 779
Merit: 253

View Profile
December 12, 2018, 06:09:10 PM

Yerli coin deyince aklıma nedense direk aşağıdaki şiir geldi  Grin
------

100 bin bastım bu oyuna

Hem tosuna hem koyuna

Her gece baktım yemine suyuna

Dön gel Memedim özledik seni

------

Medyada çıkan haberlere baktım

Baktıkça bir sigara yaktım

Bu ara kafayı bitcoin'e taktım

------

Bunca insan sana kandı

Varı yoğu satıp çiftliğe abandı

Kaçtığını duyunca ananı andı

'
WSPX.
║║
║║
[/b]
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬

'   WSPX         .
║║
║║
█[/b]   
WebSpaceX Technology Artificial Intelligence Solutions
ANN Thread ► Whitepaper ► Github ► Twitter ►  YouTube ► Reddit ► Medium

.SALE ..01 JAN 2019.
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
December 12, 2018, 06:52:30 PM

Kimse bu riski almaz çünkü. Tekrardan bir proje başlatmak için  ciddi yatırımlar gerekiyor bu yatırımın karşılığınıda türklerden başka kimse vermez milli coine e şöylede bir şey var türkler de bir yere kadar yaıtırıma destek verebilir bence bu yüzden mantıklı bir şey olmadığı için çıkarmıyorlar milli coin

sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
December 12, 2018, 08:22:48 PM

yazılıcı veya altyapı veya teknolojik  yetersizlikten değil aksine sabırsızlık ve dolandırıcılık tatlı geldiği için yönelme olmuyor. negatif bir algı da var ki kolay yıkılmaz.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
December 12, 2018, 08:28:21 PM

Sorunun cevabı aslında çok açık. Hangi teknolojiyi kendimiz üretiyoruz da blockchain teknolojisine dayalı proje üretelim? En temel ihtiyaçlarını dahi  ithal ürün almaya alışık ülkeden sağlam kripto para projesi beklemek pek de mantıklı değil açıkçası. Olmasını kesinlikle isteriz ama şu an için dünya çapında bir proje mümkün gözükmüyor.
Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
December 12, 2018, 08:29:25 PM

Bırak olmayıversin neye elimizi atsak kurutuyoruz ben piyasaya girdiğimden beri sürekli altcoinler de düşüşte zaten  Grin bir kere ülkede venezuela gibi bir düşünce tarzı Yok sen daha yasaklanmadığına şükret  Grin
icegeekfresh
Full Member

Activity: 406
Merit: 100

View Profile
December 16, 2018, 01:07:03 PM

Cevaplarınızı merak ediyorum ve bekliyorum..
Başarılı bir proje için bir çok etkenin pozitif anlamda oluşması lazım şartlar olarak, iyi bir zamanda iyi bir fikir ve takımla, yeterli yatırımlarla bu işe girmeniz gerek ve bizim ülkede bu sayılanların genelde en az biri eksik olduğu için başarı hiçbir zaman gelmiyor malesef.

jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
February 14, 2019, 08:03:59 PM

yerli altkoin yok zira teknoloji alanında yapılan yatırımlar azaldı inşaata giden paranın yarısı teknoloji geliştirme fonksiyonlarına harcansın Türkiye yıldızı parlayan ülke haline gelir insanlara sosyal yardım değil yeni iş alanları açmalı yahut parayı başa saçar ve başkalarına gıpta etmek zorunda kalırız.
bulgar_84
Sr. Member

Activity: 779
Merit: 253

View Profile
February 14, 2019, 08:16:47 PM

yerli coin'mi  Grin milletin çiflik bank gibi projelerden ağzı yandı bi kere ve kimsenin kimseye güveni kalmadı artık o yüzden yerli coini bırak yerli kelimesini durunca ben acaba bunun altından ne ve kim çıkar diye düşünmüyo değilim Smiley

'
WSPX.
║║
║║
[/b]

'   WSPX         .
║║
║║
█[/b]   
WebSpaceX Technology Artificial Intelligence Solutions
ANN Thread ► Whitepaper ► Github ► Twitter ►  YouTube ► Reddit ► Medium

.SALE ..01 JAN 2019.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
February 14, 2019, 08:17:36 PM

Dün Twitterda takip ettiğim bir analizci paratica diye bir projeden bahsetmişti. Otomatik trade işlemleri yapan bir sistemmiş . Reklam yapılırsa iş yapabilir

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17]  All
  Print  

Jump to: